forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - DŽEREMAJA 7 i 8

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 18/06/2019 : 12:45:53
DŽEREMAJA 7 i 8

NA LETEĆEM STARTU PO CENI OD 1.200 DINARA PO TOMU

U deliću sekunde, „velika čistka” vratila je američki kontinent u srednji vek. U doba haosa. U takvom okruženju, dvojica prijatelja, Džeremaja i Kurdi Maloj, traže svoje mesto pod suncem, suočavajući se sa surovom prirodom novog sveta. Raskošni i uznemirujući serijal, koji nas opominje koliko su krhki temelji naše civilizacije i kako je ljudska priroda podjednako veličanstvena i zastrašujuća.

DŽEREMAJA 7 (epizode 19-21), 140 STRANA, PUN KOLOR


Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/pages_from_d_eremaja_7_print

Epizoda 19 - Pogranična zona Sakupljači starog gvožđa pronašli su neobično, tajanstveno stvorenje koje su zatvorili u sanduk, u nameri da se ovajde. Pa da: biće od toga veće koristi nego od svakodnevnog pabirčenja metala. S druge strane, Džeremaju i Kurdija put nanosi na čudnovatu olupinu od koje se širi ne baš ugodan miris...

Epizoda 20 - Plaćenici Oklopljeni slonovi i laka oklopna vozila grabe kroz vrelu pustinju u pravcu rudarskog kompleksa. Nemaju milosti ni prema kome. Ljudski životi za njih nemaju nikakvu vrednost. Džeremaja je zauzet opravkom traktora koji vozi jedan neobičan starac, prodavac biblijâ...

Epizoda 21 - Rođak Lindford Moćni okeanski talasi izbacuju na obalu leševe. Tu su i ljudi koji ta beživotna tela pokušavaju da uklone pre nego što se umešaju organi reda. Leševi su, pritom, u potpuno neuobičajenom stanju. Nedaleko odatle, Džeremaja i Kurdi prisustvuju jednoj neobičnoj sahrani...

DŽEREMAJA 8 (epizode 22-24), 140 STRANA, PUN KOLOR


Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/pages_from_d_eremaja_8

Epizoda 22 - Puška u vodi
Noć je, Džeremaja i Kurdi beže od grupe protuva koje su prethodno ponizili. Jure kao bez duše, i u jednom trenutku više ni sami ne znaju gde su. Ujutro im halapljiv gavran krade parče keksa. Čuju, utom, i pozive u pomoć. Na dnu ispražnjenog rezervoara za vodu pronalaze mladića. Ovaj se tu nije našao slučajno... Džeremaja ga izvlači iz jame. Mladić ih vodi do kuće ispred koje se igra devojčica, riđe kose i zrikava. Iako im je priređen srdačan doček, Džeremaji i Kurdiju nije promaklo da u toj kući ima nečeg nezdravog...

Epizoda 23 - Ko je plava lisica?
Veče je. Jedna žena ušla je nekako u javnu kuću, u potrazi za svojim mužem. Ugledali su je i, bez mnogo priče, izbacili na ulicu. U grad je stigao konvoj s pošiljkom „svežeg mesa”. Ljudi angažovani u pratnji traže bolji tretman, ali uvrede i prezir jedina su im nagrada. Džeremaja i Kurdi su umorni, nije im do kavge. Pronalaze sobu u bednom hotelčiću.
Na ulici, ispred hotela, Kurdi ne uspeva da se uzdrži od ironične opaske na račun impozantnog motocikla koji je tu parkiran. Vlasnik motocikla nema smisla za humor... Kurdi će se loše provesti...

Epizoda 24 - Poslednji dijamant
Noć. Kuća na osami. Stounbridž motri razbojnike koji su došli da opljačkaju brušene dijamante!
Džeremaja i Kurdi na putu sreću neobičnog tipa koji dubi na glavi, čudaka koji se okušava u najbizarnijim disciplinama. Džeremaja dolazi kod tetka marte, koja zvoca kao i uvek. Kurdi, pod izgovorom da ima neki problem s motorom, izbegava posetu marti. On se već skrasio u kupleraju, tu se oseća kao svoj na svome.
Džeremaja izlazi iz kuće u nameri da pronađe kurdija. Usput će naleteti na neotesanca koji ga grubo odgurne... Čovek je pijan... A pritom i policajac.... Džeremaja ga vodi kući...


„Džeremaja” (tomovi 7 i 8) na Letećem startu je u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.200 dinara po tomu, od srede, 19. juna, do subote, 22. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara po tomu.
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 14/08/2019 : 17:13:55
joj,to mi je baš smaranje - moram da izmolim nekoga od dece da mi fotka,i tako dalje...nemam baš živaca za to.

u principu,ništa strašno,većina neće čak ni registrovati tu anomaliju.
DiSkAcH Posted - 13/08/2019 : 10:21:38
quote:
Originally posted by anto

Herman:Džeremaja,osmi tom (Čarobna knjiga)

*zadnjih desetak stranica su nešto lošnjikave - da li su pitanju loši materijali,greška štamparije ili nešto treće,ne bih znao da kažem.

za sva tri albuma 4.5/5



Ajd baci slike, jučer sam listao svoj primjerak koji sam vratio zbog nekih drugih nedostataka pa ne mogu slikat dok mi ne dođe drugi primjerak, ali nisam primjetio ništa, a baš sam išao gledat.
Vj neka štamparska greška pa probaj zamjeniti, a i možeš usporediti sa pojedinačnim izdanjem S-A ako ih već nisi riješio.
anto Posted - 11/08/2019 : 15:46:22
Herman:Džeremaja,osmi tom (Čarobna knjiga)

Uf što mi je legla ova osma knjiga;a verovatno je nešto i do toga da sam ovde još više snizio očekivanja u odnosu na prethodne integrale.
U svakom slučaju,sve tri epizode su mi jako,jako dobe,a prevod Vladimira D. Jankovića ne toliko loš.

Epizoda 22:Puška u vodi
Spasavajući sa dna praznog rezervoara izvesnog mladića,Džejsona,isti ih u znak zahvalnosti vodi (Džera i Kurdija) do svoje kuće,u kojoj živi sa opičenom porodicom (pohotnom majkom,ludom braćom,simpatičnom bratanicom...),pri čemu su međusobni odnosi kranje složeni.Jedno veče mala Lizi odvodi Kurdija do obližnje močvare u kojoj pronalaze praznu pušku.

Epizoda 23:Ko je plava lisica?
U bordelu grada u koji stižu naši junaci se dešavaju čudne,najverovatnije nezakonite stvari.Kurdija su prebili lokalne siledžije,a Džeramaja,tražeći posao se upliće u kriminalne radnje,koje su vezane za pomenutu javnu kuću.

Epizoda 24:Poslednji dijamant
Dž&K su opet u Langtonu,gde živi tetka Marta,i koji se od njihovog zadnjeg prbivanja znatno izgradio.I dok Kurdiša pokušava da se uvuče u gaće zgodnoj Snou,Džeremajiša pomaže pijanom prolazniku za koga se ispostavlja da je pandur,i tako biva uvučen u sranje vezano za pljačku i porodične stvari koje se neće lepo završiti.Tu negde je i stari dobri,Stounbridž.
*zadnjih desetak stranica su nešto lošnjikave - da li su pitanju loši materijali,greška štamparije ili nešto treće,ne bih znao da kažem.

za sva tri albuma 4.5/5
anto Posted - 28/07/2019 : 15:57:26
Sad slobodno mogu da tvrdim da su izjave tipa "Džeremaja valja prvih 15 albuma,posle je krš" obična glupost,jer evo, ni posle 21 albuma ne vidim da su epizode posle 15-e lošije.
Takođe,moram opet da malo kukam na Vladimira D.Jankovića.Nisam ga spomenuo kod prethodnog albuma samo jer sam zaboravio da ga malo pljunem,ali ovog puta neću - dobro,siguran sam da Herman nije neki ekspert u pisanju dijaloga,to vidim i kod njegovih ostalih stripova,ali dobar prevodilac mora da se malo više potrudi i da nam fino sroči to što je autor pisao,a Vladimir to svakako nije.Znači,ti neki neprirodni dijalozi,gde moram da uključim 101% svojih vijuga da skapiram šta je pisac hteo reći,pa još umiksovani sa mestimičnim greškama u prevodu (ne da mi se sad da ih vadim,niti imam vremena,niti volje,ali mi verujte da ih ima) su mi pokazatelj da je D.Janković druga liga prevodioca.
A i izvesna Jelena Tošić,lektorka i korektorka, je definitivno amater u svom poslu.Urednika i izvršnog,neću ni da spominjem.

Epizoda 19:Pogranična zona
Skupljači gvožđa su pronašli neku misterioznu kreaturu,koja ima sposobnost da šalje jake telepatske vibracije.Sa druge strane Džer i Kurdi dolaze u gradić u potrazi za Lenom,i tu upadaju u lokalni pičvajz.

3.5/5

Epizoda 20:Plaćenici
Izgleda da su mi prisustvo Julija i Romee garancija za sjajnog Džeremaju - Dž i K dolaze u rudarski gradić zajedno sa simpatičnim prodavcem biblija.U rudniku se odvija diskretna potraga za prostorijim u kojoj bi trebalo biti silno blago,čije okončanje čekaju razbojnici (u dogovoru sa vlasnikom rudnika) sa oklopljenim vozilima i slonovima.Julijus je slučajno došao u posed dokumenta koji otkriva sve ovo.

Interesantno je da mi je ova epizoda pre desetak godina kada sam je pročitao od SA bila pomalo mnjah; a danas mi je uz Padaju kegle jedna od boljih nakon Julijusa i Romee.

4.5/5

Epizoda 21:Rođak Lindford
Morski talasi izbacuju čudne leševe,koji su izgleda svojevrsni pokusni kunići u labosu profesora Mangelea (he,he,dr Mangele,originalno nema šta),ali par tih "kunića" su preživeli i na tragu su im plaćenici senatora Kerna koji je profin kompanjon.Jedan od tih ubica je stari Džerijev i Kurdijev "pajtaš", Stounbridž,a u svu tu mutljavinu su uključeni i policajci na čelu sa šefom Semom.Dž i K slučajno nabasaju na poslednjeg preživelog begunca.

4/5
DiSkAcH Posted - 19/06/2019 : 13:49:53
Weee, dakle 2 integrala po godini, ajd jedva čekam da izađe sve pa da napokon imam kompletić :)
risbozg Posted - 19/06/2019 : 07:47:23
opa, to je to..bravo
alaniusfordius Posted - 18/06/2019 : 22:10:50
Sa prvih 14 epizoda Dzeremaja spada u moje omiljene stripove. Medjutim sada ulazimo u fazu Hermannovog crteza koji mi se nikako ne dopada ali po ovoj ceni cu ga uzimati. Nego da iskoristim priliku da pitam da nisu mozda Komanca i Bernard Prins u planu (mislim da Tornjeve Boa Morija nema potrebe stampati ponovno, Marketprintovi albumi su odlicni,a sam strip pri kraju znatno gubi na kvalitetu)?
anto Posted - 18/06/2019 : 20:38:24
bravo!!

nego,baš me interesuje kakve će naredni integrali imati naslovnice,sa obzirom da su ispucane sve od oriđiđi integrala (koji su bili 4 u 1, i izašlo ih je osam)
wesskowaz Posted - 18/06/2019 : 16:07:18
Milina.
mladjo Posted - 18/06/2019 : 16:02:33

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000