forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Novi He-Man!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 07/04/2012 : 02:01:06
http://geek-news.mtv.com/2012/04/06/dc-comics-he-man-masters-of-the-universe-comic/
Zvuči neinteresantno ali...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 02/08/2021 : 14:33:05
ne valja.
Svirepi Macak Posted - 25/07/2021 : 21:25:25
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by Vlaadisha

fandango, reaguj!





Nisata od ovoga He-mana.
Osim prve epizode He-man/Adam se uglavnom pojavljuje u krakim sjecanjima glavne junakinje na neke prijasnje dogadjaje.

Prica je o Teeli (toliko o tome kad je Kevin reka da glasine nisu tocne https://cosmicbook.news/kevin-smith-he-man-she-man)
Steta jer su mogli ovo pod She-Ra napravit.



Mene ovo isto čudi, zašto onda samo ne She Ra nego da lažno reklamiraju kao He Man?
DiSkAcH Posted - 24/07/2021 : 16:11:26
Ima jako loše ocjene na IMDB, ja ću pogledat pa vidit valjali li išta...
jaki Posted - 23/07/2021 : 23:36:44
Ekipa šizi na ovo po americi😁
leKrava Posted - 23/07/2021 : 22:38:20
quote:
Originally posted by Vlaadisha

fandango, reaguj!





Nisata od ovoga He-mana.
Osim prve epizode He-man/Adam se uglavnom pojavljuje u krakim sjecanjima glavne junakinje na neke prijasnje dogadjaje.

Prica je o Teeli (toliko o tome kad je Kevin reka da glasine nisu tocne https://cosmicbook.news/kevin-smith-he-man-she-man)
Steta jer su mogli ovo pod She-Ra napravit.
jaki Posted - 04/07/2021 : 12:22:24
Spiderman Posted - 25/06/2021 : 15:12:15
quote:
Originally posted by Elderane84

Ima li neko ko zna kako je u staroj animiranoj seriji kod nas preveden Skeletorov zamak?



Mislim da je Zmijska planina?
Elderane84 Posted - 25/06/2021 : 01:31:17
Ima li neko ko zna kako je u staroj animiranoj seriji kod nas preveden Skeletorov zamak?
fandango Posted - 20/06/2021 : 20:11:15

Aha, to su ovi Ehapini, promaklo mi.

Na ovoj stranici ima svakakvih popisa: https://www.he-man.org/
Vlaadisha Posted - 16/06/2021 : 20:56:07
eno u vlladimirovom postu gore. ne secam se toga najbolje, tad sam se vec odjavio.
fandango Posted - 16/06/2021 : 20:29:48

Kolko mi je poznato, taj Marvelov run nije u neko dogledno vrijeme reizdan. Neka frka oko autorskih prava, ako sam dobro skuzio.

Za ludjake izaslo u ovom gornjem postu sta sam pobrojao, izaslo je jos nedavno Toys of MOTU, DC izvan omnibusa ima crossover MOTU-Injustice i onda jos Master of the Multiverse, i sad idu stripovi vezani uz novi crtic, i to je to valjda. Nekako mi zvoni da su jos neki DH stripovi izasli, ali mozda mijesam s ovim minijima.

A sta je u ovim Politikinim izlazilo nakon Marvela? Minicomicsi? Mrzi mi se trazit i usporedjivat.

Vlaadisha Posted - 15/06/2021 : 16:15:35
quote:
Originally posted by fandango

Ono sto mi fali je Marvelov run

ovo nikad nije reprintovano? mislim da imam skoro sve u sveskama ali ono malo sto mi fali kostalo bi me ko omnibus
Vlaadisha Posted - 15/06/2021 : 16:14:59
quote:
Originally posted by fandango


Kaj sam tak predvidljiv?

Dobio sam epilepsiju od forspana. A sta ovo kaze Skeletor odmah na pocetku, Call your Serbian?

nema nikakve sumnje da je he-man jedan od najvecih srpskih junaka
fandango Posted - 14/06/2021 : 10:59:57

Kaj sam tak predvidljiv?

Dobio sam epilepsiju od forspana. A sta ovo kaze Skeletor odmah na pocetku, Call your Serbian?
Vlaadisha Posted - 11/06/2021 : 03:24:07
fandango, reaguj!

xilrion Posted - 17/08/2020 : 21:49:36
Ovi star comics he man su bili katastrofalno nacrtani.
fandango Posted - 11/08/2020 : 21:40:58
quote:
Originally posted by Vlaadisha

krenuo je novi mini: he-man and the masters of the multiverse, u kom se srecu razlicite verzije he-mana... u prvom broju su bili filmski i gejmerski, u cetvrtom idemo u filmation dimenziju. nesto kao spider-verse, a ovo je glavni negativac:

je l' to gore levo znaci "za decu preko 30 godina"?



U pauzi od citanja Konana, bacio sam se na ovaj mini-serijal od 6 dijelova. DC fura dalje s mastersima, ovaj puta kao Hi-Men i gospodari multisvemira.

Evo price i ima blagih spoilera, al nije da ce sad svijet propast ako procitate: Anti He-Man sece multisvemirima, ubija He-Manove i skuplja Sive Lubanje sile da bi ih objedinio u svojoj zlocestoci. Soli na rep mu hoce staviti Dolph Lundgren i gejmerski He-Man pa na njegovoj maticnoj planeti Anti-Eterniji za pomoc vrbuju Anti-Skeletora, odnosno princa Keldora.

Bas kao i trejdovi skupljeni u omnibus, ovo je namijenjeno fanovima. Ako se cita s vrlo niskim kriterijima, citatelja ocekuje solidna zabava, velikim dijelom i u prepoznavanju razlicitih inkarnacija He-Mana. Steta sto nisu stavili jedan od svemira u kojem su igracke, to bi bila fora. Sve u svemu, zgodna fora u solidnoj izvedbi za fanove.
fandango Posted - 20/07/2020 : 09:28:10

U veljaci ili februaru ide nova zbirka iz serije He-Man & The Masters of the Universe:

fandango Posted - 27/11/2019 : 08:32:57
Cool! U ovome omnibusu sto sam ga procitao u jednoj su epizodi dotakli multiverzume, ako se dobro sjecam u jednoj epizodi crossovera s DC-jevim superjunacima, kad se Skeletor kurci pa otvara dimenzije pa su napravili kolaz od slika iz crtica i filma, fotka igracaka, proslih stripova i slicno.

(I kolko ja znam njemacki, da!)
Vlaadisha Posted - 22/11/2019 : 02:57:37
krenuo je novi mini: he-man and the masters of the multiverse, u kom se srecu razlicite verzije he-mana... u prvom broju su bili filmski i gejmerski, u cetvrtom idemo u filmation dimenziju. nesto kao spider-verse, a ovo je glavni negativac:



je l' to gore levo znaci "za decu preko 30 godina"?
Vlladimir Posted - 02/08/2019 : 08:54:07
Evo nađoh spisak specijala, koje je ''Politika objavila kod nas''.

Strip „Specijalno izdanje – Gospodari svemira” Politikinog zabavnika u prodaji se pojavio skoro godinu dana posle stripa u nastavcima, 31. X 1988. godine i izlazio je jednom mesečno. Ukupno je objavljeno 23 broja. Takozvani „nulti broj” bio je „Marvelova” stripska adaptacija igranog filma, koji u to vreme u Jugoslaviji još uvek nije bio objavljen. Sledećih 12 brojeva su takođe preuzeti od američke izdavačke kuće „Marvel”, a izostavljen je poslednji, 13. broj izdanja, tako da klinci nisu bili u mogućnosti da pročitaju nastavak prethodnog stripa. Od januara 1990. godine počelo je objavljivanje stripova nemačkog izdavača „Ehapa”, a izdanje je sadržalo po dve priče. Krajem 1990. godine, Specijal je prestao da izlazi.

Specijalno izdanje – Gospodari svemira – brojevi:


(okt.1988.) Kosmicki kljuc – adaptacija filma (Marvel)

(dec.1988.) Hordakov dolazak (Marvel)
(feb.1989.) Zvezde padalice… Dolazak Meteorba! (Marvel)
(mar.1989.) Bunar sluzi! (Marvel)
(apr.1989.) Zmije dolaze (Marvel)
(maj.1989.) Monstroid (Marvel)
(jun.1989.) Odavde do Eternije (Marvel)
(jul.1989.) Živeo nam Randor (Marvel)
(avg.1989.) Čarolija okamenjavanja (Marvel)
(sep.1989.) Dragulji mržnje (Marvel)
(okt.1989.) Hrabrost (Marvel)
(nov.1989.) Čiji sam ja neprijatelj? (Marvel)
(dec.1989.) Hi-Men je mrtav (Marvel)
(jan.1990.) U ponoru vulkanskog grotla / Skeletorovo carstvo (Ehapa)
(feb.1990.) Moćni mač zla / Dokaz hrabrosti (Ehapa)
(1990.) Vrata pakla / Zvrčka (Ehapa)
(1990.) Utvare / Prokletstvo mržnje (Ehapa)
(1990.) Ostrvo užasa / Snaga Kule Grejskal (Ehapa)
(1990.) U mreži čudotvorke / Olimpijada hrabrosti (Ehapa)
(1990.) Zatočenici dubina / Cvet života (Ehapa)
(1990.) Testament zla / Dvoboj dvojnika (Ehapa)
(1990.) Reka zvana život / Na tromeđi sila zla (Ehapa)
(1990.) Žuta groznica / Mora (Ehapa)

quote:
Detalji o izdanju

Izdanje – Specijalno izdanje – Gospodari svemira
Izdavač – Politikin zabavnik
Datum – 31. X 1988. – kraj 1990.
Format – 26,4 x 17 cm
Brojevi – 23

Vlladimir Posted - 02/08/2019 : 08:49:59
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Vlladimir

A u sećanju mi je ostala i ona jedna epizoda, gde He-man, Snaut Spaut i Klemp čemp, biju bitku sa Hordakom i onim nekim njegovim robotom što se razdvaja po vertikali na pola. kako li se zvao taj lik.... zaboravio sam.


Vlladimire, sve ti se izmešalo, Blast-Atak se razdvaja po vertikali na pola, a on je Skeletorov "čovek".
Multibot, koga je konstruisao Modulok, radi za Hordaka, al' on se pojavljuje u epizodi Monstroid,
u kojoj se ne pojavljuju Snaut Spaut i Klemp Čemp.
Koliko znam, njih dvojica i Rio Blast se pojavljuju zajedno samo nakratko u onoj epizodi
kada se isto bore sa Hordakom i on izgubi pamćenje, ali tu nema Multibota.

Ili govoriš o onim epizodama iz nemačke produkcije?
Ovo ostalo što si naveo je verovatno iz njih, te brojeve nemam kompletno, samo do polovine.



Svaka čast, upravu si.
I baš si me sad ponukao da nadjem te epizode koje su mi ostale u sećanju.


Ovu sam imao, po naslovnici sam ga prepoznao.


Jozzinelli Posted - 26/07/2019 : 11:11:40
quote:
Originally posted by Vlladimir

A u sećanju mi je ostala i ona jedna epizoda, gde He-man, Snaut Spaut i Klemp čemp, biju bitku sa Hordakom i onim nekim njegovim robotom što se razdvaja po vertikali na pola. kako li se zvao taj lik.... zaboravio sam.


Vlladimire, sve ti se izmešalo, Blast-Atak se razdvaja po vertikali na pola, a on je Skeletorov "čovek".
Multibot, koga je konstruisao Modulok, radi za Hordaka, al' on se pojavljuje u epizodi Monstroid,
u kojoj se ne pojavljuju Snaut Spaut i Klemp Čemp.
Koliko znam, njih dvojica i Rio Blast se pojavljuju zajedno samo nakratko u onoj epizodi
kada se isto bore sa Hordakom i on izgubi pamćenje, ali tu nema Multibota.

Ili govoriš o onim epizodama iz nemačke produkcije?
Ovo ostalo što si naveo je verovatno iz njih, te brojeve nemam kompletno, samo do polovine.
Vlladimir Posted - 17/07/2019 : 09:08:41
Meni je u pogledu crtaća, ona druga verzija He-Mana bila zanimljiva, gde koliko se sećam, Skeletor ima dredove.

Što se tiče samog stripa koji je izdavala ''Politika'', imalo je tu solidnih crtača, recimo kad He-man i Stratos doođu na neko lutajuće plutajuće ostrvo, gde su postoje neki ljudi koji iskaču iz nekih kamenova/meteora. to je bio dobar crtež.

A u sećanju mi je ostala i ona jedna epizoda, gde He-man, Snaut Spaut i Klemp čemp, biju bitku sa Hordakom i onim nekim njegovim robotom što se razdvaja po vertikali na pola. kako li se zvao taj lik.... zaboravio sam.

Al' mislim da je najbolji momenat bio neki splet poslednjih u tadašnjoj Jugi, objavljenih epizoda, kad Eternijanci prsnu zbog neke Skeletorove magije il šta već, pa kreću masovna pičenja i tučnjave heroja eternije između sebe. Mislim da poslednji nastavak te ''mini epike'' nikad nije objavljen kod nas zbog rata.


Ovaj novi MOTU, je ok, crtež bi mogao biti bolji u nekim epizodama, al ako ništa drugo, koncept pri standardnom serijalu nije mnogo izmenjen, ako dobro primećujem.

Jedino mi malo smetaju ti crossoveri tipa nindža kornjače, al na to valjda idu jer su obe franšize planule na tržištu kao igračke/figurice, pa je to verovatno omaž tom vremenu.
fandango Posted - 07/06/2019 : 11:26:13
Prije recenzije ogromnog He-Man and the Masters of the Universe Omnibusa, zadnja vijest je da novi film izlazi 2021. i da He-Mana glumi Noah Centineo. A sad recenzija.

Omnibus je cudoviste, u doslovnom smislu te rijeci, ogroman i tezak, ima oko 1500 stranica i sigurno jedno 4 ili 5 kila. Sadrzi sve recentne DC-jeve MOTU serije, Vol. 1 iz 2012, Vol. 2 iz 2013, crossover s DC Universom, origine raznih likova objavljene kao digitalna poglavlja i seriju Eternity War, a sve te serije cine jednu veliku cjelinu. Tu su jos i cijeli crossover s Thundercatsima i pet izdanja iz 1980-tih.

Sto se tice ove velike sage, u pitanju je svojevrsni reboot serijala u koji su inkorporirani svi poznati elementi MOTU svemira. Skeletor je mastersima izbrisao pamcenje i vlada Eternijom, ali Adam se naravno nekako sjeti svega i onda se odmotava klupko, u sve se kasnije uplicu She-Ra, Hordak i Eterija, Kralj His i njegove zmije, carobnice, Zamak Sive Lubanje, do samog kraja.

Prica je konstanto plitka i formulaicna, likovi su svedeni na arhetipove, a relativno osvjezenje je screwball odnos Adama i Teele te njihovi dijalozi koji se pretezno svode na one-linerse. Crtaci se izmjenjuju, u sjecanju su mi ostali Philip Tan i Pop Mhan, a iako varira stilom, razina kvalitete je prilicno visoka. Iako mi se neki stilovi ne svidjaju, crtez je u biti u funkciji epike price. Tu su stalno prikazi bitki presudnih za sudbinu Eternije i svemira koji se protezu preko cijele stranice i duplerice, ali pregledni i dinamicni.

NB: nas Stjepan Sejic je napravio nekoliko naslovnica u serijalu Eternity War.

Sto se crossovera s Thundercatsima tice, nista nevidjeno, osim sto crtac Freddie E. Williams II ima zanimljiv stil. A ovih pet epizoda iz osamdesetih, e majko mila, koja je to naiva, to treba nadmasiti. Ove nove epizode koliko god da su plitke, nisu naivne.

Ono sto DC u ovome izdanju nije skupio je crossover MOTU vs. Injustice Universe, ali to ce vjerojatno ici u drugom Injustice Omnibusu (prvi Injustice Omnibus izlazi u studenom i skuplja prve tri Injustice godine, a drugi omnibus bi trebao skupiti cetvrtu i petu godinu te MOTU crossover).

Izdanje: i Marvelovi i DC-jevi omnibusi su skupi kao svetog Petra kajgana, ali su po meni vrijedni svake pare. DC-jevi omnibusi su mi zericu bolji od Marvelovih jer su sadrzajno pregledniji i mrvicu jednostavniji, a za izdanje od 1500 stranica oprema je fantasticna.

Sve u svemu, izdanje preporucam, ali samo najzagrizenijim fanovima MOTU svemira, ali vjerujem da ga ostali ionako ne bi ni takli.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000