forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 5 - Odgoda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 07/08/2009 : 18:08:54


“1943. nije nikome ništa poklonila, osim možda meni... Bez ikakve sumnje. Pratio sam rat bez da sam u njemu sudjelovao. Čak sam prisustvovao svom pogrebu bez bolne nužnosti da budem mrtav: to pokazuje do koje sam mjere bio pošteđen. Činilo se da 1944. ne želi nastaviti tu blagu tendenciju uslužnosti.”

Mrtav. Miran. Iza žaluzina svog potkrovnog stana Julien podrugljivo promatra vlastiti pogreb. Prisiljen na skrivanje, prisluškuje razgovore i promatra Cécile. Cécile kojoj se ne može obratiti. Tog lipnja 1943. u Cambeyracu, malom averonskom selu, mir je samo privid. Kolone njemačkih oklopnih vozila neće propustiti nastup...


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=96
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 26/09/2021 : 17:21:52
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by naker


Ali da se ne lažemo glavni razlog po čemu se ovaj strip pamti je Sesil, prelepa Sesil, koja mi je jedna od lepših, ako ne i najlepše nacrtanih devojčica stripa. Nikada mi neće dosaditi da je gledam


Sreća pa se nalazi u svakom Gibratovom stripu.




Bravo!!!

I, ziva istina!


anto Posted - 24/09/2021 : 15:19:06
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by anto
A ne vidim da se ijedna nešto buni kad je tako neko nazove :)



Tu se slazemo.

Poanta je da nazivom neceg se nesto aludira. Kad kazes zeni "maco" onda je to jasna aluzija na nesto divlje kaj treba ukrotiti. Znamo kako...
Nije mi onda jasno na kaj aludiras kad joj kazes djevojcica!?


aludiram na to da izgleda dosta mlađe nego što jeste;pobogu,pa zar to nije očigledno.
a svi itekako dobro znamo kako na to žene reaguju.
Chief Warhead Posted - 23/09/2021 : 22:44:39
Dobro, može i "ribica", ne mora svaki dan "maca" i "devojčica".


quote:
Originally posted by anto

ima ona stara "najlepše je piče,kada dlaka niče".




Natürlich.
A i ima i ona - "Pedofilija, boles' mi najmilija!"
Fora. Ograđujem se. Od pedofilije, ne od fore.
BeaGea Posted - 23/09/2021 : 19:19:26
Da ne ode sve u losem smjeru vratimo se na strip.

Meni su Gibrat i Odgodan jedan od onih stripova koji su me vratil citanju i stripovima prije par godina. Njegov scenarij je vrlo pitak i ta lakoca vodenja kroz pricu me privukla JPu kao autoru. I ostala njegova djela, kao Potkazivac ili Matteo kao i prvi album Casnih ljudi, su me takoder ugodno iznenadila sadrzajem.
lwood Posted - 23/09/2021 : 19:16:55
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Shvaćam, ali svejedno mi je čudno.



Kao i svima nama koji nemamo pedofilskih sklonsti. Druga stvar ako je u i pitanju ironija, ali to ovdje nije slucaj.



Šta ga nalupeta. Zašto bi bila uvreda ženi reć djevojčice? kakva pedofilija ?
Peyo Posted - 23/09/2021 : 18:56:01
quote:
Originally posted by Kerempir
Iskreno se nadam da je ovo sve samo zajebancija a ja popusio foru..



Uzalud ti nada pedofilu jedan, pratimo te !

quote:
Originally posted by vukozec

Ima veze sa pedofilijom ko što "maco" ima sa zoofilijom.



Neće moja "maca" blizu tebe ! A ni galeb!
Kerempir Posted - 23/09/2021 : 17:52:41


A jbt, za mačke se vezuje i maznost kao osobina.

Iskreno se nadam da je ovo sve samo zajebancija a ja popusio foru..
BeaGea Posted - 23/09/2021 : 17:32:40
quote:
Originally posted by anto
A ne vidim da se ijedna nešto buni kad je tako neko nazove :)



Tu se slazemo.

Poanta je da nazivom neceg se nesto aludira. Kad kazes zeni "maco" onda je to jasna aluzija na nesto divlje kaj treba ukrotiti. Znamo kako...
Nije mi onda jasno na kaj aludiras kad joj kazes djevojcica!?
anto Posted - 23/09/2021 : 17:17:24
ima ona stara "najlepše je piče,kada dlaka niče".

normalno,ovo je tek fora i odmah se ograđujem od pedofilije,koja mi je odvratnija od svih drugih nastranosti,pa i pederluka.

sa druge strane,bušido je sjajan lik,ali krut do besvesti,dok je dosada ...dosada.

To što je nejker nazvao Sesil devojčicom je skroz normalno,jer dosta puta čujem (pa i sam imam taj običaj)da se za devojku,pa čak i ženu,kaže od milja devojčica.A ne vidim da se ijedna nešto buni kad je tako neko nazove :)
BeaGea Posted - 23/09/2021 : 17:00:57
quote:
Originally posted by vukozec

Ima veze sa pedofilijom ko što "maco" ima sa zoofilijom.



Tjesi se tjesi, podsvijest je zajabana jer puno otkriva!
izivko Posted - 23/09/2021 : 16:59:33
Doobaar!
vukozec Posted - 23/09/2021 : 16:55:11
Ima veze sa pedofilijom ko što "maco" ima sa zoofilijom.
BeaGea Posted - 23/09/2021 : 16:48:48
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Shvaćam, ali svejedno mi je čudno.



Kao i svima nama koji nemamo pedofilskih sklonsti. Druga stvar ako je u i pitanju ironija, ali to ovdje nije slucaj.
Mr. Bushido Posted - 23/09/2021 : 16:45:26
Shvaćam, ali svejedno mi je čudno.
naker Posted - 23/09/2021 : 16:38:32
Tačno tako
izivko Posted - 23/09/2021 : 16:23:59
Od milja.
Tako ja nekad kažem svojoj ženi.
Mr. Bushido Posted - 23/09/2021 : 16:15:07
quote:
Originally posted by naker

Ali da se ne lažemo glavni razlog po čemu se ovaj strip pamti je Sesil, prelepa Sesil, koja mi je jedna od lepših, ako ne i najlepše nacrtanih devojčica stripa. Nikada mi neće dosaditi da je gledam


Ovaj mi dio nije jasan: zašto bi netko odraslu ženu nazivao djevojčicom?
anto Posted - 23/09/2021 : 13:55:53
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by naker


Ali da se ne lažemo glavni razlog po čemu se ovaj strip pamti je Sesil, prelepa Sesil, koja mi je jedna od lepših, ako ne i najlepše nacrtanih devojčica stripa. Nikada mi neće dosaditi da je gledam


Sreća pa se nalazi u svakom Gibratovom stripu.





(genijalno)
Peyo Posted - 23/09/2021 : 12:02:59
quote:
Originally posted by Shaner

Sreća pa se nalazi u svakom Gibratovom stripu.




Ua, hejteru !
naker Posted - 23/09/2021 : 10:59:40
U Odgodi se pojavljuje prvi put, prva ljubav zaborava nema

Do sada sam od ovog autora čitao samo Odgodu & Potkazivač
Shaner Posted - 23/09/2021 : 10:08:14
quote:
Originally posted by naker


Ali da se ne lažemo glavni razlog po čemu se ovaj strip pamti je Sesil, prelepa Sesil, koja mi je jedna od lepših, ako ne i najlepše nacrtanih devojčica stripa. Nikada mi neće dosaditi da je gledam


Sreća pa se nalazi u svakom Gibratovom stripu.

naker Posted - 22/09/2021 : 22:02:03




Strepio sam da je od prvog susreta sa Žibrom prošlo previše vode ispod mosta i da mi ovo na drugo čitanje neće tako dobro leći ali odgoda nije smetala Odgodi jer ima nešto u toj atmosferi da WWII besni svuda osim u lepoj maloj francuskoj selandri gde se osim par čarki između kolaboracionista koji sarađuju sa nemcima i onih koji pomažu Pokretu otpora rat praktički i ne oseti, reč je o gradiću koji je takoreći "zarobljen u vremenu" gde žitelji svojeglavo žive svoj život na način na koji su navikli i odlažu da registruju rat, odlažu da prihvate da se svet oko njih menja, odlažu da prihvate da se promene neće moći odložiti..

Ovo je strip koji sebe ne shvata previše ozbiljno pa je pitak i opuštajući za čitanje gde se rečenice često završavaju uzvičnikom kako bi autor naglasio humoristične komentare kojih u ovom stripu ima poprilično, ali ne može se reći da je scenario prost jer scena kada navodni pokojnik posmatra sopstvenu sahranu tera na razmišljanje kako bi mi reagovali da se nađemo u sličnoj situaciji.. Tragičan kraj samo pojačava utisak o pročitanom jer akteri su previše dugo odlagali da prihvate realnost i to im se obilo o glavu.. Neočekivan, tužan, ali realan kraj dela

Ali da se ne lažemo glavni razlog po čemu se ovaj strip pamti je Sesil, prelepa Sesil, koja mi je jedna od lepših, ako ne i najlepše nacrtanih devojčica stripa. Nikada mi neće dosaditi da je gledam
sumohrvat Posted - 03/08/2019 : 12:30:58
Za par dana će biti 10 godina kako je Fibra izdala ovaj strip pa sam jučer konačno kupio vjerovatno posljednji primjerak Odgode u našim knjižarama. Pretpostavljam da je strip pročitao tko je želio do sada pa ni neki sitni spojler nije za zamjeriti. Prije svega imamo fantastičan crtež. Doslovno fantastičan. Na ljestvici od 1 do 10 ja bi mu dodjelio 11. Toliko mi je dobar. Priča zanimljiva sa nekoliko humorističnih elemenata. Glavni lik moralni šupak koji se skriva od rata na tavanu i na radiju sluša vijesti s ratišta dok njegovi vršnjaci ginu. Ali možda je u onoj Balaševićevoj... Nije paor za soldata stvoren.
Usput sam pročitao i Muchacha, ali je taj topic odavno zaključan zbog rasprave o pederluku tako da se moram ovdje pohvaliti. I u tom stripu je crtež nešto što ostavlja bez daha. Dobro... i svećenih homoseksualac, ali ok. Oba stripa fenomenalna, možda mi Odgoda odnosi šobjedu za duljinu prsa. U prvih 20 kolorko imam osjećaj kao da nema lošeg stripa. Vidi se da je Marko odmah bio krenuo sa najjačim snagama
Shaner Posted - 26/06/2016 : 18:13:04
Gibrat svakim svojim stripom pokazuje da je jedan od najboljih suvremenih francuskih crtača, no mišljenja sam da isto ne vrijedi i za njegove scenarije. Odgoda je jedna solidna (anti)ratna priča koja nažalost pati od presporog tempa i ne previše zanimljivih likova. Pomalo neuvjerljiva ljubavna drama s iznenađujućim završetkom, ali i manjkom emocija. Ipak, i kao takva je zanimljiva za pročitati, ako ništa onda zbog jako lijepog crteža kojim ju autor oslikava. Gibratove pejzaže, arhitekturu i prije svega ljude (iako više žene nego muškarce), užitak je promatrati i oni su najveća vrijednost ovog stripa.

6/10

dessa Posted - 15/09/2012 : 13:59:29
Prvo Odgoda. U tankoj su vezi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000