forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 42 - Calypso

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/06/2019 : 22:01:05


Gus, šezdesetogodišnji radnik na gradilištu, pošteno nasmije društvo izjavom da je bio blizak s pokojnom glumicom Georgijom Gould, zvijezdom kultnog filma „Calypso“, seks-simbolom o kojemu su maštali milijuni gledatelja. Međutim, ispostavi se da se lijepa Georgia još nije pozdravila s ovim svijetom. Postarija zvijezda liječi se od ovisnosti u skrovitoj i luksuznoj klinici Edelweiss koja se nadvija nad Ženevskim jezerom, i ondje će Gusu i njegovom kolegi, Španjolcu Pepeu, predložiti najneočekivaniju stvar: da je otmu i zatraže otkupninu...

Orka 42 • Calypso • 104 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 80 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-42-calypso/577/
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
BeaGea Posted - 11/11/2021 : 20:46:42
Meni je ovo jako dobro. Crtez je vrh, pravi noir.
Macon Posted - 24/11/2019 : 14:30:21
Brilijantan CB i sama naracija priče. Ali priča je lako zaboravljivi žanr. Teče lako i čita se bez problema ali ne ostavlja puno.
Cromwell Posted - 24/10/2019 : 13:23:24
Jebemmu meni uopće nije bio zbrzan nego totalni mid-tempo kao i većina Coseya. Ili ja sporije probavljam.
Priča nije ništa vanserijski ali je topla i pitka poput većine Coseya.

E a sad ono što nije tipično Coseyevski jest crtež!
Naizgled ružan ipak na neki način lijepo funkcionira i baš mi je bilo gušt promatrati pojedine scene.
Nisam uopće uspio dokučiti da li je to crtano ugljenom, flomasterom na izdisaju ili kombinacijom ali baš mi se svidjelo.
Peyo Posted - 03/08/2019 : 22:18:01
quote:
Originally posted by anto

hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.



Skužio te Shaner .
anto Posted - 03/08/2019 : 22:09:21
hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.
Peyo Posted - 03/08/2019 : 20:57:27
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1


Kad ne znate čitati strip bez teksta.




Ma čitao sam ja komentare zen, haiku i kontemplacija valjda, ali dobro tko voli nek izvoli.

Za mene La Mouche (isto bez riječi) od Trondheima 100 puta bolji i dublji. Sempea i Quinoa da ne spominjem. Jedna njihova tabla vrijedi više od cijelog Šetača.
NESVRSTANI Posted - 03/08/2019 : 20:37:34
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Šetača i Susjedstvo nisan čita.


Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.




Iman namjeru.Nije još došlo na red.
Shaner Posted - 03/08/2019 : 17:59:38
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1


Kad ne znate čitati strip bez teksta.

Peyo Posted - 03/08/2019 : 10:49:56
quote:
Originally posted by anto
Šetač najslabiji Taniguči



+1
anto Posted - 03/08/2019 : 10:36:29
Šetač najslabiji Taniguči,Susedstvo najbolji - maj kap of ti

da,mislio sam na Spomenar,a rekao Dnevnik.
Shaner Posted - 03/08/2019 : 06:51:38
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Šetača i Susjedstvo nisan čita.


Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.

NESVRSTANI Posted - 02/08/2019 : 21:49:34
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.



Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.




Spomenar, Zoološki vrt zimi i Slatke godine mi imaju tu specifičnu atmosferu i lako s čitaju, kako kaže Aco. S tim da mi je Spomenar jako dobar.
Vrh bogova mi je predug i u konačnici me umorija.
Šetača i Susjedstvo nisan čita.
Shaner Posted - 02/08/2019 : 21:39:12
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.



Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.

anto Posted - 02/08/2019 : 16:25:32
I meni isto sa Putovanjem - koliko se sećam,kad ga pročitah prvi put,bio mi je ok,na drugu prilično bolji.
NESVRSTANI Posted - 02/08/2019 : 15:52:42
quote:
Originally posted by anto


Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.


Meni se to dogodilo sa njegovin Putovanjen u Italiju.
anto Posted - 02/08/2019 : 13:36:26
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.


meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10


Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.
Aco Posted - 02/08/2019 : 12:19:08
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.



Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.
NESVRSTANI Posted - 02/08/2019 : 11:41:46
Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10
Aco Posted - 02/08/2019 : 08:58:48
Nešto lošiji Cosey nego što smo navikli, kao da se počeo ponavljati pa mi se čini da tokom čitanje se već pomalo i zna u kom će toku priča teći i kako će završiti. Ali ima tu specifičnu atmosferu njegovih stripova te se fino čita.
anto Posted - 25/07/2019 : 14:21:50
Spoler!!

Džordžija je znači otišla trudna sa D.B.Bečorakom,i ipak se probila i uspela - hmmm,ne pije mi ovo n malo vodu,ako se promisli o celoj toj situaciji.
anto Posted - 25/07/2019 : 13:32:22
Crno beli Kozi,koji uopšte ne izgleda loše (mada mi je scenaristički slabiji album u odnosu na ostale uan šotove koje je izdala Fibra),iako sam uvek pre za boju i ne mirišem baš puno c/b stripove,pogotovu novije produkcije.

Gas je matori fizikalac koga društvo zeza kad im kaže da je kao klinac bio u velikoj ljubavi sa filmskom zvezdom,nekada prelepom Džordžijom Gold.
Saznavši da je u blizini,u luksuznoj klinici,odlučuje da je poseti;uskoro,ona će mu predložiti da je otme i zatraži otkupninu.

Standardna Kozijeva atmosfera,samo što je u ovom slučaju prožeta malo "skokovitim"(iliti zbrzanim) scenarijem,kojem sam našao i par svojevrsnih "rupa u priči".
Ali definitivmo,i pored toga je sasvim pristojan strip.


3/5
Shaner Posted - 30/06/2019 : 15:57:22
Tipičan Cosey, ovaj put nešto slabiji zbog pomalo neuvjerljive i zbrzane radnje. Izostanak boje nimalo ne smeta. Sve u svemu, za pročitati i zaboraviti.
ivanl Posted - 20/06/2019 : 01:12:47
Cosey... moze,moze...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000