forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Pomoć oko kupovine konzole

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Aco Posted - 09/08/2019 : 12:34:44
Kao neko ko je svoj gaming put završio na PS2 (Metal Gear solid 2, Tekken..), zamolio bih za pomoć - koju konzolu kupiti za 11-godišnjeg sina koji dosad ništa nije igrao a želi igrati Fortnite dok npr. za Fifu i nije baš nešto oduševljen?

Bitna je dakle pokrivenost (da ima dosta igara, dodatne opreme), aktualnost (da ne kupim nešto što će za pola godine biti zastarjelo i zrelo za zamjenu)i da je tehnički ok i sa korektnom cijenom (da se može i rabljeno kupit ali da radi normalno)

Playstation, NIntendo, X-box, ili nešto drugo?

Hvala unaprijed


Puno hvala za svaku informaciju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
CAGLIOSTRO13 Posted - 22/08/2019 : 02:02:20
Playstation plus ti je pretplata o kojoj diskach prica, dakle da bi igrao igrice u multiplayeru preko interneta, moras uzeti pretplatu, mislim da ti kosta oko 450 kuna godinje, no za nagradu svaka dva mjeseca, dobijes dvije potpuno gratis igrice ( po izboru sonya ), koje mozes skinuti i igrati sve dok imas playstation plus pretplatu. Nakon sto ti ista istekne, igrice ne mozes vise igrati, sve dok ne uzmes novu...

Za 450 kuna godinje nije strasno, jer kazem dobijes 24 igrice od kojih redovito bude nesto dobro za igrat, ali opet ideja placanja da bi igrao multiplayer me malo nervira
Tonka24 Posted - 21/08/2019 : 18:58:36
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...



Uzmi si PS4, uzmi ps+ pretplatu na godinu dana i uživaj.


Kakvu pretplatu?
CAGLIOSTRO13 Posted - 21/08/2019 : 14:25:25
A opet ovisi sto zeli covjek igrati, dakle igrice koje je nas dragi Tonka igrao:
Call of duty - Postoji na playstationu, ali brate mili, pucacine na joystick, za nekoga tko je presao sa kompjutora i misa... pa to je jebena katastrofa, znaci jedno veliko ne za PS4 i plus za PC

Warcraft 3 - nemamo sto ni pricat, real time strategija na joysticku je jos vece sranje nego call of duty na joysticku... opet PC

PES - odlican na playstationu, ali realno kupis joystick na PCu i udaras jednako ako ne i bolje.....

znaci u Tonkinom slucaju bi daleko preporucio PC, inace, ja sam play kupio cisto radi ekskluzivi i manje zajebancije... pitanje je dal Tonka zeli igrat te igrice, ali po ovome sto je igrao, ja bi na njegovom mjestu prije uzeo kompjutor


Dodatak: Playstation je odlican, stvarno, ne igram ga puno, ali gust ga je imat. Stvarno sve ide glatko, nema izdrkavanja da svakih par mjeseci treba novi ram ili graficku stavljat...
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 18:22:27
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...



Uzmi si PS4, uzmi ps+ pretplatu na godinu dana i uživaj.
Windwalker Posted - 20/08/2019 : 17:04:20
quote:
Originally posted by Tonka24

Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.



Ima toga i na PS4, samo je sve automatizirano.
Staviš disk, i za desetak minuta možeš igrati (naravno, ovisi o igri).
Tonka24 Posted - 20/08/2019 : 12:40:45
Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 12:23:45
quote:
Originally posted by Tonka24

Hvala na trudu i vremenu za opširan komentar.
Ja sam dosta igrao COD na pc-u 3,4 i 2.
Također pes 6 i warcraft 3.
Dan danas to peglam.
Znači da uzmem PS4?
Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.



Sad vidim da i tu pišeš, eto i pod kompove sam ti napisao, da ako nisi sa kompovima na ti...puno bolja opcija bi ti bila uzet PS4 ili se strpit dok ne izađe PS5 i samo ''pali i vozi''.
Tonka24 Posted - 19/08/2019 : 18:54:13
Hvala na trudu i vremenu za opširan komentar.
Ja sam dosta igrao COD na pc-u 3,4 i 2.
Također pes 6 i warcraft 3.
Dan danas to peglam.
Znači da uzmem PS4?
Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.
Windwalker Posted - 19/08/2019 : 18:20:15
Konzola je uvijek bolji izbor, osim ako nisi žešći elitist koji će danonoćno igrati, i većinom multiplayer, te želiš maksimalnu responzivnost i vidjeti i zadnji sitni piksel.
Da, mega PC tjera multiplatform igre bolje nego bilo koja konzola. Ali je izrazito skup i većini nepotreban.
A od nekog prosječnog PC-a konzola je bolji izbor, prvenstveno zbog ekskluziva, ali i jednostavnosti igranja, instalacije, sučelja.
Kad kažem konzola, mislim na PS4. Najzastupljeniji je kod nas i ima diskutabilno najbolje ekskluzive.
Naravno, u obzir može doći i Nintendo (Switch), koji također ima kvalitetne ekskluzive svojih dugotrajnih franšiza, ali slabiji je od standarda generacije i ima manje multiplatform igara.
X-Box zaobići. Sličan je PS4, najnoviji model mu je čak nešto jači od najjačeg PS4 modela, ali u ovoj generaciji je dosta podbacio po pitanju ekskluziva, a manje je zastupljen kod nas, kao i u Europi općenito.

(Kad se samo sjetim problema s instalacijama nekih igara na PC-u, pa se registriraj na ovaj servis, pa na onaj, pa igra ne radi iako zadovoljavaš specifikacije, pa skidaj ovaj patch, pa ispravljaj kodove u nekim instalacijskim fileovima jer nakon patcha i dalje ne radi... nikad više. Naravno, pričam o originalnim igrama.)
Tonka24 Posted - 19/08/2019 : 14:41:34
Po meni ps4.
Zar nije konzoli i namjera igranje igrica, kod PC-a to nije slučaj.
Ne kažem da je PC lošiji, dapače mislim da je bolji ( igrao sam do sada samo na PC-u ) ali morao bi ulupati oko 20 000 kn u PC da igram najnovije igrice.
Laptopi za to ne dolaze u obzir, imam laptop star dvije godine, dao sam 1000 e za njega, on ne može normalno prikazivati sliku u isto vrijeme na laptopu i na TV-u, što reći dalje.
CAGLIOSTRO13 Posted - 18/08/2019 : 21:03:13
quote:
Originally posted by Windwalker

PS4 must play ekskluzive:
The Last of Us Remastered (remasterirana PS3 igra, obavezna lektira)
Uncharted Trilogy (remasterirane sa PS3)
Uncharted 4
Horizon Zero Dawn
Spider-Man
God of War
Bloodborne (teško za početnike, ali fenomenalni horror RPG)
.
.
.

Multiplatform must play:
Witcher 3
Dark Souls Trilogy (teško, ali izrazito zadovoljavajuće kad se savlada)
Red Dead Redemption 2
Resident Evil 2 (remake)
.
.
.

Ima još hrpa igara, kako ekskluziva, tako i multiplatform vrijednih igranja, ali za početak su i ove dovoljne.

A od ovih koje si nabrojao da si nekad igrao, imaš i nove nastavke tipa Tekken 7 i još nek tučnjave tipa Mortal Kombat i Street Fighter, te nove nastavke Wolfensteina i Dooma i još raznorazne pucačine, a također imaš i Diablo 3 s ekspanzijama, itd.
I sve od sportskih kaj postoji valjda, i FIFA i NBA, al u njih se ne kužim.




Ili samo nek odigra uncharted cetvorku, jer su svi ostali dijelovi identicni :D

( sorry, moram, mrzim igricu iz dna duse )
Jesse_Pinkman Posted - 10/08/2019 : 23:31:28
Pro je najbolji izbor ali ništa lošiji nisu ni slim ni običan model. Samo nemoj one prve modele iz 2013 jer su bučni i dosta se griju.
Naravno obavezno od 1TB,jer je 500gb poprilično malo.
Od igrica bih još dodao Until dawn,ako voliš horor i igre koje su više kao interaktivni film.
Windwalker Posted - 10/08/2019 : 17:38:43
PS4 must play ekskluzive:
The Last of Us Remastered (remasterirana PS3 igra, obavezna lektira)
Uncharted Trilogy (remasterirane sa PS3)
Uncharted 4
Horizon Zero Dawn
Spider-Man
God of War
Bloodborne (teško za početnike, ali fenomenalni horror RPG)
.
.
.

Multiplatform must play:
Witcher 3
Dark Souls Trilogy (teško, ali izrazito zadovoljavajuće kad se savlada)
Red Dead Redemption 2
Resident Evil 2 (remake)
.
.
.

Ima još hrpa igara, kako ekskluziva, tako i multiplatform vrijednih igranja, ali za početak su i ove dovoljne.

A od ovih koje si nabrojao da si nekad igrao, imaš i nove nastavke tipa Tekken 7 i još nek tučnjave tipa Mortal Kombat i Street Fighter, te nove nastavke Wolfensteina i Dooma i još raznorazne pucačine, a također imaš i Diablo 3 s ekspanzijama, itd.
I sve od sportskih kaj postoji valjda, i FIFA i NBA, al u njih se ne kužim.
manhunter Posted - 10/08/2019 : 16:28:14
quote:
Originally posted by Aco

Hvala puno, kolege forumaši !

E sad, kako klinac hoće uglavnom Fortnite,što bi prepoučili tati da odigra? Što je ono, baš "must have" na PS4, njegove perjanice dakle?
Oduševljavale su me igre kao Warcraft 2, Diablo 1-2, Tekken, Mortal Kombat 2, Quake, Doom, Wolfenstein, naravno Fifa i NBA.



The Witcher, Wild Hunt.
Tri puta sam je igrao. A i poslednja dva Tomb Raidera nisu lopa.
Oki Posted - 10/08/2019 : 15:53:33
Evo i moj savjet ti je da kupiš ps4 pro...prvenstveno zbog toga što hrpa vrhunskih igri ima onu famoznu oznaku: “only on playstation”!
...i naravno, kupiti konzolu sa što više memorije jer je sve više novih igri koje zauzimaju i do 100 GB memorije.
Ako te ne zanimaju neke velike igre, na ps storeu možeš skinuti što god ti padne na pamet...
Smiješno je za reći, ali što se djece tiče, najigranija igra u ovih par godina na mojem ps4 je:
KING ODDBALL bazirana na stskanju jedne jedine tipke😂
https://youtu.be/q-3nQR3_D_s
emirem Posted - 10/08/2019 : 14:10:07
quote:
Originally posted by vice

Pro ima podršku za 4k, tako da ako nemaš 4k tv, uzmi obični ps4 od 1tb.


To jeste, ali moze igrati i na Full HDTV, 1080p.
Nije uopce frka za rezoluciju, jer te su neke finese toliko nebitne, u ovom slucaju rezolucije, jer se i ne primjeti razlika, jedino ako hoces izbliza gledati u ekran i traziti piksele. PS4 Pro je bokji jer ima brzi procesor, realniji pokreti, agilniji i vrijeme odaziva je brze.. Ma, uglavnom bolji i brzi, da ne zavlacim.
Sogi igrao ps4 na HD-u i sad eto slucajno svastika u nagradnoj igri dobila ultra HD 4K i nevidljiva razlika.. Totalno!
selanne Posted - 10/08/2019 : 13:45:35
Red Dead Redemption 2, Spiderman, AC Odyssey i AC Origins od ovih koje sam probao. Dok to riješim, kupujem Days Gone, vjerujem da je i ona odlična.
Aco Posted - 10/08/2019 : 12:35:50
Hvala puno, kolege forumaši !

E sad, kako klinac hoće uglavnom Fortnite,što bi prepoučili tati da odigra? Što je ono, baš "must have" na PS4, njegove perjanice dakle?
Oduševljavale su me igre kao Warcraft 2, Diablo 1-2, Tekken, Mortal Kombat 2, Quake, Doom, Wolfenstein, naravno Fifa i NBA.
vice Posted - 10/08/2019 : 12:18:03
Pro ima podršku za 4k, tako da ako nemaš 4k tv, uzmi obični ps4 od 1tb.
selanne Posted - 10/08/2019 : 10:04:06
Mislim da je to samo vezano za količinu igrica koje možeš spremiti. Ja većinom igram igre koje se prelaze, pa ih kasnije mogu i obrisati, tako da mi je ovaj od 500GB i više nego dovoljan, može stati 10-ak igara. Ako na njega planiraš natovariti neke igre koje ne prelaziš nego igraš stalno (sportske, npr.), onda 1TB.
Aco Posted - 10/08/2019 : 07:28:05
Hvala svima na preporukama. Mislim da ipak ide PS4.

Pretpostavljam da treba bit PRO- verzija , sa 1T ?
stripofil Posted - 09/08/2019 : 22:55:12
quote:
Originally posted by nagor

Ja uvijek preporučam PC. Konzola te limitira u svakom pogledu. Čak i TV okupira.

PC nudi više. Uvijek je nekakva opcija više na PC-u, i za igranje i općenito za kakvu kompetenciju više. Bolja grafika, bolja povezivost, modovi, lakši upgrade hardvera, torrenti... Klinac će se vjerojatno s vremenom prebaciti i na nešto korisno na PC-u. Uređivanje fotografija ili videa, pisanje, crtanje, google earth, e-enciklopedije... Uostalom, korisno je i to rješavanje problema koje konzolaši zamjeraju PC igranju (driveri, windowsi i slično), ali rješavanje tih problema ti na kraju daje dodatnu kompetenciju odnosno pomogne i na poslu. Biti dobar s računalima je ogroman bonus u uredu, zbornici ili gdje god već di je više ljudi i računala. Lika s diplomom povijesti nađeš na svakom čošku danas. Lik koji uz to može i srediti drivere za uredski printer ili urediti kakav plakat, zbornik ili što već je bolja opcija za zaposliti. Ozbiljno vjerujem da mi je to zajebavanje s igrama i windowsima u mladosti pomoglo kod zaposlenja jer razumijem računala. Dakle, preporuka za PC.



Kako te limitira kad se ako imaš konzolu možeš lijepo zavaliti na kauč, staviti pivu na stolić, pozvati ekipu i igrati se na 65" TV-u. Sa PC-em to ne ide, on je više za "personal" upotrebu.

Ovo drugo sve stoji, ali nemaju svi iste afinitete, netko se jednostavno želi samo igrati, netko nema puno slobodnog vremena, i tu je konzola daleko ispred PC-a. Pa sjećam se svog igranja na PC-u, krenem iza ručka, dok instaliram igru, podesim sve frljoke, zakrpe, hakovi... dođe ponoć. Na kraju sam sve radio osim odigrao igru.
manhunter Posted - 09/08/2019 : 22:11:01
quote:
Originally posted by Tonka24

A što bi preporučili za odrasle tj. za mene u ovom slučaju. PC ili PS?



Meni PS uvek ima prednost.

Svakodnevno sam na PCu poslovno, plus što na njemu kod kuće još obrađujem fotografije i pišem. Tako da ga povezujem sa "poslom". Na PS ima igrica koje se meni sviđaju, opuštenije je na sofi da ručkama. Plus Netflix.
corto33 Posted - 09/08/2019 : 21:51:48
Ja sam nabavio pre par godina PS3 sa hard diskom i Jailbreak, ima igara koliko želiš. Moj 6-godinšnjak najviše voli na PC-u Raymana a na PS3 Marvel vs Capcom, Little Big Planet, Naruto, Ultra Street Fighter i Sports Champions.
nagor Posted - 09/08/2019 : 21:41:20
Ja uvijek preporučam PC. Konzola te limitira u svakom pogledu. Čak i TV okupira.

PC nudi više. Uvijek je nekakva opcija više na PC-u, i za igranje i općenito za kakvu kompetenciju više. Bolja grafika, bolja povezivost, modovi, lakši upgrade hardvera, torrenti... Klinac će se vjerojatno s vremenom prebaciti i na nešto korisno na PC-u. Uređivanje fotografija ili videa, pisanje, crtanje, google earth, e-enciklopedije... Uostalom, korisno je i to rješavanje problema koje konzolaši zamjeraju PC igranju (driveri, windowsi i slično), ali rješavanje tih problema ti na kraju daje dodatnu kompetenciju odnosno pomogne i na poslu. Biti dobar s računalima je ogroman bonus u uredu, zbornici ili gdje god već di je više ljudi i računala. Lika s diplomom povijesti nađeš na svakom čošku danas. Lik koji uz to može i srediti drivere za uredski printer ili urediti kakav plakat, zbornik ili što već je bolja opcija za zaposliti. Ozbiljno vjerujem da mi je to zajebavanje s igrama i windowsima u mladosti pomoglo kod zaposlenja jer razumijem računala. Dakle, preporuka za PC.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000