forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!

Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube

Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DOMI Posted - 08/01/2020 : 10:04:30
quote:
Originally posted by Altairfan

Je li došao Mister No u ŠK ?
Da ne idem bezveze tamo sutra .

za sada nije, provjerit ću i danas
velka031 Posted - 07/01/2020 : 21:19:48
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Ako se crtež i scenario još nekako i mogu ocenjivati odvojeno, priča i scenario definitivno ne mogu. Otkud znamo da bi priča bila bolja (ako je bolje ocenjena) da ima drugačiji scenario? Možda bi bila još gora sa drugačijim scenariom? Nema dovoljno elemenata da se gleda zasebno. A kako znamo da je scenario dosta dobar, ako mu priča u osnovi nije? To je apsurd.

Zato je ovo besmislen način ocenjivanja. Ako tome dodamo da naslovnica nije integralni deo stripa, postaje još besmislenije. Ona se može ocenjivati kod ocene izdanja (ali onda tu treba dodati prevod, štampu, povez...), a ne stripa. A šta kad ima više varijanti naslovne...?

svaka ti na mestu
posebno za prvi pasos;to sam i ja pominjao više puta.Jebote,priče je priča i tačka.Ideja i izvođenje su neraskidiva celina i apsurdno je davati im zasebne ocene.
Nadam se da će se uskoro završiti sa ovakvim glupavim načinom ocenjivanja.
Ili neka se onda samo koristi kod bonelija,tamo je uglavnom sve neka tivijala.

Obojica ste za 5/5
Priča = scenario
morski Posted - 07/01/2020 : 18:13:31
quote:

quote:
Originally posted by morski

ovo što se ocenjuje kao "priča" je zapravo tema, ideja iz koje nastaje scenario
tako da je malo nemoguće napisati scenario, pa onda dobiti priču
neki redosled nastajanja stripa (ne nužno) i jeste tema (priča), scenario, crtež, naslovna

Sve je to tačno, ali nemaš dovoljno elemeneta da ih ocenjuješ zasebno. Drugačije bi bilo da si u nekom žiriju, koji odobrava sredstva za snimanje filma/serije, pa ti neko šalje priču na ocenu, na osnovu koje ćeš da daš dozvolu da se radi scenario i uđe u projekat.

Kako da izvučeš priču iz gotovog proizvoda? Teško, ali može. A da je ispravno oceniš?? Pa ako je od potencijalno sjajne priče ispao loš proizvod, zašto da mu daješ ocenu za nekakvu "priču" u kojoj niko nije uspeo da uživa? A ako je strip odličan, kakve veze ima što mu priča nije originalna (ili obratno) ili što je uobičajena (pljačkaju banku, uzimaju taoca, desilo se ubistvo, istražuje se, kauboj juri drugog zbog osvete, bla bla...), možda samo varijacija... Ionako važi "sve su priče već ispričane"... važna je izvedba.

slažem se donekle s tobom, zato i ne padam u zamku ocenjivanja
ali iskusni čitaoci i recenzenti bez mane i straha ne kolebaju se pri šljapanju ocena i seciranju (ne)dela

no, šalu(?) na stranu
lako je odvojiti temu od scenarija

meni je sistem ocenjivanja nerazumljiv
ako su ocene subjektivan stav čitaoca
kako doći od objektivne vrednosti dela?

svaka ocena bilo od 1-10 ili 1-5 bi trebalo da ima neku vrednost
odnosno da pokazuje nivo ostvarenosti ciljeva
da bi bilo smisleno

znači svaka brojka treba da ima opis i na osnovu opisa se vidi da li je čitalac to pronašao
odnosno da li je po njemu realizovan sadržaj i ispunjen cilj

ovako zaista ne shvatam
čak ni one procente na kraju

da li je konačna ocena (izražena procentima) zapravo
1 - ako je % < 30
2 - ako je % između 30 i 50
3 - ako je % između 50 i 70
4 - ako je % između 70 i 90
5 - ako je % > 90
alexts Posted - 07/01/2020 : 16:15:52
quote:

Uz to, svaka "tema" je dobra (ravnopravna), ako neku u startu ocenjuješ bolje, radi se o ličnom, krajnje subjektivnom ukusu. Ideje koje se nekom čine glupim, onima koji znaju šta će sa njima mogu da donesu odličan rezultat.
alexts Posted - 07/01/2020 : 16:12:27
quote:

neki redosled nastajanja stripa (ne nužno) i jeste tema (priča), scenario, crtež, naslovna

Sve je to tačno, ali nemaš dovoljno elemeneta da ih ocenjuješ zasebno. Drugačije bi bilo da si u nekom žiriju, koji odobrava sredstva za snimanje filma/serije, pa ti neko šalje priču na ocenu, na osnovu koje ćeš da daš dozvolu da se radi scenario i uđe u projekat.

Kako da izvučeš priču iz gotovog proizvoda? Teško, ali može. A da je ispravno oceniš?? Pa ako je od potencijalno sjajne priče ispao loš proizvod, zašto da mu daješ ocenu za nekakvu "priču" u kojoj niko nije uspeo da uživa? A ako je strip odličan, kakve veze ima što mu priča nije originalna (ili obratno) ili što je uobičajena (pljačkaju banku, uzimaju taoca, desilo se ubistvo, istražuje se, kauboj juri drugog zbog osvete, bla bla...), možda samo varijacija... Ionako važi "sve su priče već ispričane"... važna je izvedba.
morski Posted - 07/01/2020 : 11:37:45
anto Posted - 07/01/2020 : 11:24:27
quote:

Ako se crtež i scenario još nekako i mogu ocenjivati odvojeno, priča i scenario definitivno ne mogu. Otkud znamo da bi priča bila bolja (ako je bolje ocenjena) da ima drugačiji scenario? Možda bi bila još gora sa drugačijim scenariom? Nema dovoljno elemenata da se gleda zasebno. A kako znamo da je scenario dosta dobar, ako mu priča u osnovi nije? To je apsurd.

Zato je ovo besmislen način ocenjivanja. Ako tome dodamo da naslovnica nije integralni deo stripa, postaje još besmislenije. Ona se može ocenjivati kod ocene izdanja (ali onda tu treba dodati prevod, štampu, povez...), a ne stripa. A šta kad ima više varijanti naslovne...?

svaka ti na mestu
posebno za prvi pasos;to sam i ja pominjao više puta.Jebote,priče je priča i tačka.Ideja i izvođenje su neraskidiva celina i apsurdno je davati im zasebne ocene.
Nadam se da će se uskoro završiti sa ovakvim glupavim načinom ocenjivanja.
Ili neka se onda samo koristi kod bonelija,tamo je uglavnom sve neka tivijala.
alexts Posted - 06/01/2020 : 22:19:44

going going Posted - 06/01/2020 : 21:36:53
quote:
Originally posted by anto

goinže,ne prdi sa tim glupavim boneloidnim načinom ocenjivanja - cepaj to u normalnoj skali

A ovako mi je lakse za Bonelije i uopste za stripove koji imaju (ili ce u skorije vreme dobiti) recenziju. Onda samo ovo prekopiram. A i kad se pomnoze i saberu ocene dobije se lep procenat na skali od 1 do 100%, a ja to bas gledam po recenzijama kod ljudi koje pratim kako ocenjuju. A da napisem naprimer 3,5/5 sto bi bila ocena za ovaj strip, onda bih razbijao glavu da to razlozim na ove 4 kategorije.

anto Posted - 06/01/2020 : 19:23:49
goinže,ne prdi sa tim glupavim boneloidnim načinom ocenjivanja - cepaj to u normalnoj skali
going going Posted - 06/01/2020 : 16:12:39

Procitao sam Pricu o junaku. Simpaticna, nepretenciozna, opustajuca a opet vrlo zabavna Mignacova prica ispricana iz perspektive aviona bombardera. Imamo dva vremenska toka, prvi tokom Mister Noovih ratnih dana iznad Sredozemnog mora, a druga je smestena u sadasnje vreme u prasumama Amazonije.
Crtaca Ferdinanda Takonija volim i cenim jos sa Dilana Doga gde je nacrtao jednu od meni najdrazih prica Sclavijevu Ostricu britve, koju preporucujem svima. Lepo se snasao na Mister NOu i steta sto mu je ovo jedini angazman na serijalu.
Naslovna strana Jovana Ukropine je genijalna i po meni najbolja do sada u novoj Zlatnoj seriji, kada bi se ona ocenjivala dao bih joj cistu 10ku.

Prica: 6 Scenario: 8 Crtez: 8 Naslovna strana(diso): 5
71%
DOMI Posted - 24/12/2019 : 09:38:12
quote:
Originally posted by Altairfan

Nije
zlatan bihac Posted - 23/12/2019 : 17:29:07
ma definitivno ubrzati...mislim da bi tempo kakav imaju redovni zagor i dilan idealan za ovu ediciju..bilo bi jos bolje, kako neki navode, svaka dva tjedna, ali i jedan broj mjesecno bih prihvatio...
Anto_123 Posted - 23/12/2019 : 17:21:14
Odlična stara priča.Prvi put je pročitao prije oko mjesec dana.Na interliberu pronašao Libellusov primjerak sa pečatom pa i pored toga 150 kn. Samo to govori koliko je ova priča dobra u odnosu na neke iz tog vremena.Naslovna je pogodila bit radnje do zadnjeg kamenčića. Što se odabira tiče, sada je jasno da pravila i pametovanja nema.Svaka nova priča je iznenađenje za sebe i to mi se sviđa makar neke i sam već imam od Ludensa ili nekog drugog izdavača.Podržavam sve koji su gore prije naveli da treba barem malo ubrzati serijal.
Altairfan Posted - 23/12/2019 : 17:17:56
zlatan bihac Posted - 19/12/2019 : 20:16:08
znaci, odustaju od zagor almanaha cim vise ne dijele na pola beana.....
vjerovatno ce i preostala dva broja sudije beana ici cijeli kao dodatak uz preostala dva mister no almanaha...
ddeki Posted - 19/12/2019 : 18:38:10
quote:
Originally posted by zlatan bihac

da li se arizona nastavlja ili je cijela stala, pa samim tim i strip ima 170-180 stranica??

Cela epizoda, 178 strana.
zlatan bihac Posted - 19/12/2019 : 15:02:19
da li se arizona nastavlja ili je cijela stala, pa samim tim i strip ima 170-180 stranica??
going going Posted - 18/12/2019 : 20:01:08
Bilo bi dobro da tempo bude jedan broj na svaka 4 cetvrtka, tj. jednomesecni ritam.
Damir82 Posted - 18/12/2019 : 18:15:27
Sve super što se tiče Nove Zlatne Serije,samo imam jednu zamjerku što ne ide bar dvaput mjesečno,brate mili puno to mjesec i pol za čekat,i još k tom 15 dana da dođe u HR, daj Veseli pojačaj tempo!
Inače zahvaljujući NZS ja se vratio stripovima,i sad čekaj tako dugo da izađe broj
anto Posted - 17/12/2019 : 22:39:52
Mister No almanah,Teks redovna serija - e ovo već štima!
delboj Posted - 17/12/2019 : 21:17:13
E to ne znam.
cerichus Posted - 17/12/2019 : 21:15:14
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by cerichus

Ko je radio naslovnicu za ZS 17?

Jovan Ukropina.

Mislio sam ustvari na 18, na Texa
going going Posted - 17/12/2019 : 18:33:25
Inace najnoviju Zlatnu Seriju crta isti crtac kao i Dilanovu staru meni jako dragu epizodu i nezasluzeno podcenjenu i zaboravljenu Ostricu britve, a to je Ferdinando Tacconi.
going going Posted - 17/12/2019 : 18:27:08
quote:
Originally posted by giant

Pra-stari font za naslov i još uz veoma ljepu naslovnu, a da o kvaliteti priče i ne pišem. Super. Ako bi ovo iašlo još ove 2019 godine, onda bi nesumnjivo bio najbolje izdanje u ZS-u u 2019 godini. Nekoliko topika niže nisam zapazio za glasanje najblje ZS u 2019 ovu priču, tako da mislim da izlazi u 2020??? Bravo sa moje strane.

Da, ovo izlazi valjda prvog cetvrtka u februaru.

Ja podrzavam stare dobre Teksove price u ZS, imamo neku vrstu Teksovih odabranih prica na ovaj nacin.

Samo steta sto ne verujem da cemo na takav nacin ikada dobiti duze tekosve price koje su takodje jako dobre.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000