forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 11/03/2010 : 01:28:43

Prijatelji, evo jedne novine na pdf Bonelli koja ce (nadam se) svima prijati

Sveobuhvatni topik o Dilanu, omogućiće nam da na jednom mestu imamo sve dosada otvorene topike koji se tiču naseg junaka, biće arhiva popisa, recenzija... novim članovima ce dati prave smernice za nova saznanja, i najvažnije: pokrenuće nove Dilan Dog diskusije.

Na forumu je "Search" opcija neopravdano u aut fazonu, pa je novim članovima lakse da otvore nov topik pitajući nesto, nego da upotrebe ovu korisnu opciju. Isto tako - preskače se "Home" i direktno ide na forum da bi se trazila informacija da li je neki strip izasao, iako je tamo naslovnica već postavljena.

Blago ovog foruma su recenzije. Puno ih je, tako da ce mi trebati vremena da ih sve postavim ovde.

U sortiranju topika koje sam pronašao na forumu, biće promena. Treba naći "dobitnu formulu" da budu što pregledniji, podeljeni po kategorijama. Ono sto se nece promeniti je da su svi otvoreni za pisanje i da nikakva diktatura nije (i nece biti) sprovedena za postove koji se tiču stripova.

Sredom ćemo na ovom topiku otpočinjati novu DD temu. Koja ce tema biti aktuelna zavisiće od svih nas.
Ako imate nešto da predložite, ako ste uočili neke greške u popisima, ili pronasli na forumu jos neki Dilan topik . . . javite mi na PM (da u startu ne gusimo topik).

Obavezni linkovi:

Dylan Dog - tekst o junaku

Dylan Dog - Sergio Bonelli Editore

Dylan Dog - facebook

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 05/04/2020 : 23:29:57
Samo jedno pitanje: da li je izašao ludens dylan dog gigant 18 ? thx
solar Posted - 05/04/2020 : 21:25:44
Jao!
Nula Posted - 05/04/2020 : 21:12:30
PA NE!

https://youtu.be/evM7OfbxAuQ?t=311
Barker Posted - 05/04/2020 : 13:25:58
M&G, onako iz glave. Oni obozavaju enterijere :)
K.R. Posted - 05/04/2020 : 12:39:38
quote:
Originally posted by Deers

Mefisto

Hvala Deers. zanimljivo kako u kuhinji imaju čitav spread artwork a iznad gramofona kvadratna verzija. To sigurno Roi ubacuje a rijetko se viđa jer nekako su Roieve epizode najviše vani.
Sad treba napraviti listu koji crtač najviše crta priče čija radnja je uglavnom u kućama :)
Combatrock Posted - 04/04/2020 : 14:47:55
Slazem se Dz malo sam razocaran i onda prenaglasena reakicija
dzoni Posted - 04/04/2020 : 11:17:40
pa i drugih 100 brojeva i dobar deo onih na 200 i nesto su jako dobro....od broja 300 je potop uz par izuzetaka
Combatrock Posted - 03/04/2020 : 23:53:00
Popalim se tako na naslovnice i kupim tri Dylana VC - Dolorosu, Tisinu i Izgubljene stvari.

Avaj.

Osim Dolorose koja eto nudi neke odgovore na milion puta postavljena pitanja, kao i fenomenalnih naslovnica ostalo je sve strasno razocarenje. Posle duge tisine odlicno kombinuje praznu naslovnicu sa jos praznijim sadrzajem i naslovom jer posle ovog sranja mozemo samo da cutimo satima u tisini. Izgubljene stvari takodje opominju naslovom da je Dylan postao izgubljen slucaj SBE.

Eto nadam se da ce me ovo opametiti i da se vise necu zajebati, te da cu ostati na prvih 100 njak brojeva, meni je to vise nego dovoljno.

solar Posted - 03/04/2020 : 14:48:40
Baš zanimljivo koliko toga je Barbatova napisala, a i Baraldijeva ima iznenađujući broj priča s obzirom da njezine prijašnje nisu izazvale neko oduševljenje.
Oki Posted - 03/04/2020 : 14:47:00
Naslovnice ovih novih Dylana su fantastične:)
Sarghan Posted - 03/04/2020 : 14:35:08
Evo i ovogodišnji pregled za prošlogodišnje talijanske epizode.

DD (talijanska) redovna serija u 2019. godini po glasovima talijanskih fanova s Cravenroad7 foruma

U pitanju je nastavak dugoočekivanog (2.) narativnog niza poznatog kao "ciklus meteora" započet krajem 2018. godine. Koliko se može vidjeti po ocijenama, ciklus meteora nije baš najsjajnije prihvaćen kod talijanskih najvećih fanova. Sad, koliko u tome igra činjenica da je čak 7 (od 14) priča napisala Paola Barbato koja redovno dijeli talijanske fanove na dva tabora, kao i kontroverzna zadnja dva Recchionijeva broja, upitno je. Ostaje da se kroz dvije-tri godine i sami uvjerimo u ove dojmove.

Starije tablice:
DD talijanska redovna serija 2018.
DD talijanska redovna serija 2017.
DD talijanska redovna serija 2016.
morski Posted - 03/04/2020 : 09:41:11
eto ti ga
u oba slucaja roi
ko bi rekao
Deers Posted - 02/04/2020 : 23:21:22

Jekyll!
Deers Posted - 02/04/2020 : 22:53:23

Mefisto
morski Posted - 02/04/2020 : 22:38:29
meni ovo lici na kazertana
pa eto, nadji brojeve koje je on crtao u vreme kada si ti citao taj strip
K.R. Posted - 02/04/2020 : 21:24:38
Može pomoć? U kojem (ili vjerovatno kojima) Dilan ima ovaj omot ali kao veliki plakat na zidu. Radi se o starijim brojevima oko Poslije ponoći tu negdje. Kao klinac sam ovo precrtao sebi na zid pa mi je jedan stariji prijatelj rekao da je to omot ploče ovog benda kojeg sad jako volim Pregledavam evo dvajest brojeva i ne mogu nikako naći.

solar Posted - 29/03/2020 : 14:28:27
quote:
Ps. uostalom najmerodavnija je prosecna ocena citalaca, jer ona daje najrealniju sliku, a ne ocena recenzenta. Bitnija je sama recenzija.

Upravo tako.
supermark Posted - 29/03/2020 : 12:57:51
quote:
Originally posted by Jocko

Izvinjavam se na propustima.

nema tu propusta,
napiši to u ovom topicu:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21838&whichpage=228
ša će se izmijeniti/dodati
Jocko Posted - 29/03/2020 : 12:24:28
Takodje sam primetio da cesto dajem vise ocene od drugih, ali to je zato sto imam drugaciji sistem ocenjivanja, gde 6 znaci "moze proci", pa mi mi poveci procenat stripova koje procitam ima ocenu od preko 60%, jer sam stripovski gledano lak muskarac pa dosta toga kod mene ima prodju . Iako se ocena od 75% za Bliske susrete cini preteranom, to je po tudjem kriterijumu mozda 60-65%, a po necijem strozijem mozda i 50%. Suvise sam navikao, da ne kazem ogrezao u svoj neki sistem ocenjivanja, da ne vidim svrhu menjati ga i porediti sa opstim citalackim procesima samo zbog recenzije/recenziranja.

Ps. uostalom najmerodavnija je prosecna ocena citalaca, jer ona daje najrealniju sliku, a ne ocena recenzenta. Bitnija je sama recenzija.
Jocko Posted - 29/03/2020 : 12:13:44
Tako je, a ta je epizoda takodje inspirisana Kronenbergovim filmom, ali to se ne moze znati jer su pametnjakovici iz Slobodne dalmacije ostavili prazno polje dole tj nisu preveli. Alternativa je bila da nadjem piratski italijanski sken ili kupim strip iz Italije da proverim, pa sam se odlucio za najjednostavnije i spomenuo samo Videodrome.
Nekada je bilo celih stripova na italijansmom na Yt, pa se tako moglo doci do informacija u originalu, medjutim za ovu epizodu nema.

Potkrao mi se takodje propust, Potrebno je u zanimljvivosti ispraviti/dodati da je rec o pesmi rolling stonesa "2000 light years from home" iako u stripu pise samo Rolling stones - Decca (naziv muzicke kuce)

Takodje pod zanimljivostima se moze dodati Grucovo spominjanje Cica Tomine kolibe.

Izvinjavam se na propustima.
supermark Posted - 29/03/2020 : 10:18:04
quote:
Originally posted by Spock

Jockova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-34-bliski-susreti/2399/

zanimljivosti:
"Lord Vels poželi da snima tuđe snove, na šta mu Dilan kaže da su ga već pretekli sa tom idejom, što je aluzija na Kronenbergov film Videodrome."
Rekao bih da je to aluzija na DD 20 Sotonin pogled
Spock Posted - 29/03/2020 : 07:47:21
Jockova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-34-bliski-susreti/2399/
CZdravko Posted - 29/03/2020 : 04:20:58
quote:
Originally posted by Jocko

Odličan rad Zdravko, podseća na kreativne alternativne verzije junaka iz color festa! Svidja mi se izbor boja i kako si izvukao konture žutom, koja odlično izgleda naročito u kontrastu sa sluzavo zelenom.

Hvala Jocko. Jos su neke stvari dosta ugrubo postavljene (posebno pozadinski crtez). Inace to u svojim radovima fino "upeglam", ali sam prije nepunih mjesec dana dobio bebu, pa sam i ovo jedva stigao.
Mada kad god pogledam neki "nedovrseniji" rad i one skroz dovrsene i ispolirane, u ovim grubljim ima vise zivota. To mi je nedavno rekao i sam Recchioni, da su mi storybordovi i skice tabli puno zivlje nego finalni crtez sto je istina, mada ja smatram da je to slucaj kod vecine crtaca. Uvijek mi je bilo draze gledati proces i skice nego finalni rad (od slikarstva, stripa, pa do animiranih filmova).
Nego ode ja nasiroko, drago mi je da ti se svidja (i meni su zuti highlighti cool, daju fin backlight liku).

Jocko Posted - 29/03/2020 : 03:31:13
Odličan rad Zdravko, podseća na kreativne alternativne verzije junaka iz color festa! Svidja mi se izbor boja i kako si izvukao konture žutom, koja odlično izgleda naročito u kontrastu sa sluzavo zelenom.
CZdravko Posted - 29/03/2020 : 01:38:45
Evo i od mene jedan povodom ovog sranja koje nas je zadesilo...
Dylan u doba korone...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158164704299483&set=a.10150566228389483&type=3&theater

Cuvajte se forumasi i da nam se protok stripova uskoro vrati u normalu...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000