forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Caleb Posted - 08/04/2020 : 08:48:02
Meni se odmah svidela. Odgledao sam prvu, tada nisam znao da ce biti nastavaka, a onda sam stao... zato i pitam... verovatno cu pogledati 2. i 3., jbg...onda cekanje..
NESVRSTANI Posted - 08/04/2020 : 00:54:33
quote:
Originally posted by Caleb

Je l' Ozark zavrsen (ili ce biti 4. sezone)?

Vjerovatno oće. A šuška se da možda bude i 5. sezona, odnosno da 4. neće bit kraj nego nekakva priprema za kraj.
Meni je ova serija totalno otkriće. Prva sezona dosadnjikava, druga odlična, treća bomba.
Marty mi je apsolutni kralj.
Ne bi mi smetalo i da završi ovako.
Caleb Posted - 07/04/2020 : 20:25:12
Je l' Ozark zavrsen (ili ce biti 4. sezone)?
Oki Posted - 07/04/2020 : 07:43:23
quote:
Originally posted by jaki

Lijep oprostaj sa zadnjom,trecom sezonom FuturMana...

Pogledao sam trailer prve sezone...nisam nikada prije čuo za ovu seriju, ali trailer me osvojio u potpunosti.
Po traileru bih rekao da je serija posveta filmovima moje mladosti, (Povratak u budućnost i Posljednji zvjezdani borac😁)
jaki Posted - 07/04/2020 : 00:19:26
Lijep oprostaj sa zadnjom,trecom sezonom FuturMana...
Shaner Posted - 06/04/2020 : 23:07:47
Sa zakašnjenjem pogledao zadnj sezonu Veep-a. Malo su pretjerali na kraju, ali rekao bih da su uspjeli održati razinu kvalitete kroz svih sedam sezona, što nije mala stvar.

Je li gledao netko Avenue 5? Je li na istoj razini kao The Thick of It i Veep?

mladjo Posted - 06/04/2020 : 22:49:04
The OA

https://www.imdb.com/title/tt4635282/?ref_=nv_sr_srsg_0

Odlična serija, misteriozna, dosta Lynchovska...Šteta kaj su stali nakon druge sezone.
svakako pogledajte ako niste iako serija nije završena.
Ali, na kraju krajeva, dosta toga bitnog se otkrije i zna, tako da ju vrijedi pogledati jer je ipak donekle zaokružena cjelina
Ocjena:8/10
Jerry Krause Posted - 06/04/2020 : 18:17:40
The Man in the High Castle (4. sezona)

Napokon pogledah i završnu sezonu ove zanimljive serije. I mogu odmah reći da mi je strašno krivo što je nisu produžili za još jednu sezonu. Jer teško je opisati glupost koja je napravljena u zadnjoj epizodi koju bih mogao usporediti sa zadnjom epizodom, recimo, Losta.

Ali hajde, poznato je da su se autori Losta toliko zapetljali da nisu imali ideje kako to završiti. Ali ovdje je toliko bio čist teren za napraviti nekoliko kvalitetnih završetaka da mi je potpuno nerazumljivo kako su scenaristi na kraju nemaštoviti ispali.

A sve je izgledalo tako dobro. Sama serija je jedna od rijetkih koja se sa svakom sezonom dizala u kvaliteti. I ova posljednja je djelovala tako, fino su se vodili konci radnje u kojoj je vrhunac bio fantastična predzadnja epizoda. A onda, tako nemaštoviti kraj. Baš šteta.
Beren Posted - 04/04/2020 : 13:48:31
Narcos Mexico 2 https://www.imdb.com/title/tt8714904/?ref_=ttep_ep_tt

Druga sezona nastavlja tamo gdje je prva stala i fokusira se na osvetu DEA za ubistvo svog agenta iz prve sezone, a ujedno prikazuje razvoj meksičkih kartela nakon hapšenja nekoliko glavnih faca iz prve sezone.

Ono što odmah treba reći je da je ovo daleko od onoga što se stvarno dešavalo, osim u nekim grubim okvirima. Autori sebi dozvoljavaju razne slobode u tumačenju događaja, mijenjaju aktere i njihove motivacije, vrijeme dešavanja, stvaraju nove likove i donose na tome zasnovane velike zaključke.

Tolika sloboda interpretacije mi je prilično pokvarila utisak. S druge strane, i sama radnja je na momente konfuzna. Neke odluke glavnog lika, koje su u seriji dovele do njegovog pada, su baš sulude i tek postanu suludije kad shvatite da je to tako samo zbog dramskog efekta.

Takođe, ne mogu da se otmem utisku da po treći put gledam isto, uspon i pad narko carstva. U nekoliko navrata se čak pravi paralela na uspon Rimskog carstva i sunovrat koji neizbježno uslijedi kao rezultat prevelikih ambicija i želje da se stalno ima više. S druge strane, imamo staromodnog krijumčara, sa moralnim obzirima, čijim moralnim dilemama se želi potcrtati ta promjena na gore, koja je već krajem 80ih ulijedila, a koja će eskalirati hiljadama mrtvih svake godine u ratovima raznih meksičkih kartela.

Da ne dužim, dosta lošiji nastavak solidnog spinoffa prve tri sezone originalnog Narcosa, a opet dovoljno zanimljiv da se isprati kome ne smeta preslobodna interpretacija dešavanja i povremeno klimava izvedba.
Caleb Posted - 01/04/2020 : 20:21:09
quote:
Originally posted by risbozg

quote:

quote:

Prelazim na sf
startam sa STAR TREK - PICARD

Bolje predji na Hatufim, da ostanes u tematici.
Predobra serija.

super..hvala
ista tematika ,a isto odlična serija "The Spy" istog režisera, a glavnu ulogu igra Sacha Baron Cohen i to vrhunska rola šipje..pogledat obavezno

Gledao sam.
Odlicna.
Jedina zamerka je sto nije na hebrejskom.
zeljko Posted - 01/04/2020 : 20:12:33
Crown
risbozg Posted - 01/04/2020 : 19:58:02
quote:

quote:

Prelazim na sf

Predobra serija.

super..hvala
ista tematika ,a isto odlična serija "The Spy" istog režisera, a glavnu ulogu igra Sacha Baron Cohen i to vrhunska rola šipje..pogledat obavezno
Caleb Posted - 01/04/2020 : 18:05:08
quote:

Prelazim na sf

Predobra serija.
risbozg Posted - 01/04/2020 : 13:02:47
quote:
Originally posted by RaoulDuke

također pregledao u jednom komadu obje sezone fantastičnog krimića
Money Heist..bome serija je vrh
9,5/10

Imas i treću sezonu a četvrta izlazi u petak. Vrhunska serija.
[/quote]

krivo sam napisal..pogledal sam i treću i jedva čekam četvrtu..

ako nisi gledao Faudu..obavezno pogledaj..imaš 2x12 epizoda, a isto 3 sezona za koji dan...
RaoulDuke Posted - 01/04/2020 : 11:11:55

9,5/10
[/quote]

Imas i treću sezonu a četvrta izlazi u petak. Vrhunska serija.
risbozg Posted - 01/04/2020 : 10:12:04
Prelazim na sf
risbozg Posted - 01/04/2020 : 10:10:41
Baš završio gledanje serije "FAUDA" (Izraelsko-palestinski odnosi ,tajne službe ...)
izvrsna serija 9/10..

9,5/10
NESVRSTANI Posted - 31/03/2020 : 15:07:03
quote:
Originally posted by vice

Guštan ka malo prase u 3. sezoni Ozarka. ^^

I ja. Na pola san treće sezone, i meni je ovo kako odmiču sezone i epizode sve bolje.
Sviđa mi se razvoj glavnih likova, i kako je Marty iako je u principu non stop isti od poprilično beskrvnog lika u konačnici(baren za sada) ispa najveća ćunka. A sviđa mi se i kako kod Wendy postepeno sve više izbija njeno pravo ja.
Beren Posted - 30/03/2020 : 23:26:47
quote:
Originally posted by manhunter

Senke su bile mnogo bolje u prvoj sezoni. Druga se izgubila u skupoj produkciji, ali sve je nekako neusklađeno. Ali vredno gledanja svejedno.

Jeste bolja prva sezona. Bila je fokusiranija.
U drugoj je previše paralelnih priča koje na kraju trebaju da se uklope u poslednje 2 epizode, što nikad nije lako.

SPOILERI:

A u te dvije epizode pršti sve od obračuna i ubistava (i to u javnosti), a države nigdje, policije nigdje. Središ glavnog antagonistu u javnosti (zvanično, uvaženog čovjeka) u njegovom klubu i pritom te vidi 100 ljudi, a sledeća scena ti lagano šetaš gradom i praviš planove za dalje. Isto tako, poubijaš ljude koji rade u jednoj dnevnoj novini i zapališ zgradu i opet sve naizgled normalno posle toga. Mrtvi padaju u opservatoriji i opet nikome ništa. I za seriju, mnogo je.

Ali je produkciono vrhunski napravljena, ima i dobrih dramskih momenata, glume, i kao što rekoh prije, zabavna je, pa je vrijedi ispratiti.
Jerry Krause Posted - 30/03/2020 : 23:12:28
Prve 3 epizode Westworlda nove sezone zasad odlične. Posebno mi je drago što se fokus prebacio na stvarni svijet te bliske budućnosti. Vizualno jako lijepe scene futurističkog svijeta, a i radnja ide u dobrom smjeru.

Vidjet ćemo kako će se do kraja ova sezona razviti, zasad Dolores rastura.
manhunter Posted - 30/03/2020 : 22:17:42
Senke su bile mnogo bolje u prvoj sezoni. Druga se izgubila u skupoj produkciji, ali sve je nekako neusklađeno. Ali vredno gledanja svejedno.
Beren Posted - 30/03/2020 : 21:56:15
Gledao ovih dana Senke nad Balkanom 2.
Iako je priča prilično klimava, zanimljivo je u pm, vuče čovjeka da prati. Sve u svemu, dobra zabava.

Sad ide Narcos Mexico 2, pa Blindersi 5 i onda Better Call Saul i Westworld nove sezone (njima se posebno radujem).
vice Posted - 28/03/2020 : 17:00:34
Guštan ka malo prase u 3. sezoni Ozarka. ^^
ken2 Posted - 25/03/2020 : 22:10:50
ha, ha , ha... koje ludo finale 10. sezone 'bez oduševljenja molim'
vice Posted - 25/03/2020 : 10:57:40
quote:
Originally posted by King Warrior

Vrijeme za uživanje, izašla druga sezona serije Kingdom.
Nadam se da su uspjeli završiti na vrijeme nove sezone Cobra Kai i Stranger Things.

Mislim da je ST odgođen, ali CK bi mogla bit spremna.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000