forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 11/03/2010 : 01:28:43

Prijatelji, evo jedne novine na pdf Bonelli koja ce (nadam se) svima prijati

Sveobuhvatni topik o Dilanu, omogućiće nam da na jednom mestu imamo sve dosada otvorene topike koji se tiču naseg junaka, biće arhiva popisa, recenzija... novim članovima ce dati prave smernice za nova saznanja, i najvažnije: pokrenuće nove Dilan Dog diskusije.

Na forumu je "Search" opcija neopravdano u aut fazonu, pa je novim članovima lakse da otvore nov topik pitajući nesto, nego da upotrebe ovu korisnu opciju. Isto tako - preskače se "Home" i direktno ide na forum da bi se trazila informacija da li je neki strip izasao, iako je tamo naslovnica već postavljena.

Blago ovog foruma su recenzije. Puno ih je, tako da ce mi trebati vremena da ih sve postavim ovde.

U sortiranju topika koje sam pronašao na forumu, biće promena. Treba naći "dobitnu formulu" da budu što pregledniji, podeljeni po kategorijama. Ono sto se nece promeniti je da su svi otvoreni za pisanje i da nikakva diktatura nije (i nece biti) sprovedena za postove koji se tiču stripova.

Sredom ćemo na ovom topiku otpočinjati novu DD temu. Koja ce tema biti aktuelna zavisiće od svih nas.
Ako imate nešto da predložite, ako ste uočili neke greške u popisima, ili pronasli na forumu jos neki Dilan topik . . . javite mi na PM (da u startu ne gusimo topik).

Obavezni linkovi:

Dylan Dog - tekst o junaku

Dylan Dog - Sergio Bonelli Editore

Dylan Dog - facebook

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 16/02/2020 : 22:43:16
mala pomoc:

osim prica pod o/b 16-17, 64-65, 110-111, 133-134, 180-181, 198-199, 241-242, 289-290, da li ima jos nekih iz dva dela?

i osim prica pod o/b 50, 77, 121, 131, 338, da li ima jos nekih sa dodatnim stranicama?
supermark Posted - 15/02/2020 : 20:19:10
slažem se s Bevom
Beva Posted - 15/02/2020 : 18:43:20
quote:
Originally posted by morski

mislim da mu se ove dve uopste nece svideti

Vidjet ćemo, ja baš mislim da će mu biti vrhunske. Meni su ponajbolje što Dylan nudi.
morski Posted - 15/02/2020 : 18:33:54
mislim da mu se ove dve uopste nece svideti
anto Posted - 15/02/2020 : 18:33:05
dogovoreno;i zahvaljujem na informacijama.
u principu,ja gotivim te stare Dilane;ali u nekom trenutku je to otišlo u tri lepe, i od tada ne mogu da ga smislim.
Beva Posted - 15/02/2020 : 18:28:35
quote:
Originally posted by anto

Koje su to epizode Tri puta nula i Netko nas zove odozgo?
To je verovatno Ludens Extra serija?
Pročitaću i ta dva i to bi bilo to što se tiče Dilana za narednih šest meseci.

Ne, to je Slobodna Dalmacija, brojevi 47 i 58:

Ako ti je ukus išta sličan mom (a znam da je u dosta stvari), nakon ovih epizoda tražit ćeš sam još sličnih preporuka :)
anto Posted - 15/02/2020 : 18:04:27
quote:
Originally posted by Beva

quote:

da,u pravu si - one su mi najbolje.
ili ovako neke nestandardne,kao Ubica iz susednog stana.

Rekao sam ti da Mater Dolorosa em zahtijeva predznanje, em je pisana pretenciozno s puno simbolike, ni meni nije baš nešto.

Pročitaj one priče koje sam ti savjetovao, pogotovo "Tri puta nula" i "Netko nas zove odozgo". Baš me zanima hoće li ti se svidjeti.

"nije baš nešto" je superlativ za ovaj strip;iz mog ugla.

Koje su to epizode Tri puta nula i Netko nas zove odozgo?
To je verovatno Ludens Extra serija?
Pročitaću i ta dva i to bi bilo to što se tiče Dilana za narednih šest meseci.
quote:
Originally posted by Barker

Ma sta vam je, Dolorosa je sjajna, u istinskom DD duhu!

verovatno si dosta upućeniji u materiju - meni kao povremenom čitaocu je zaista nerazumljiva.
Beva Posted - 15/02/2020 : 14:33:09
quote:
Originally posted by Barker

Nije loša, pogotovo je sjajno nacrtana, ali dosta motiva se ponavlja iz Mater Morbi.

A kažem, meni Recchioni baš i ne leži, bit će da je do mene.
Barker Posted - 15/02/2020 : 14:20:52
Beva Posted - 15/02/2020 : 13:35:59
quote:
Originally posted by Deers

Ali usprkos tome, osnovna premisa je vise nego jasna a vezana uz odrastanje i “ljubavi”. Jednostavna stvar i toliko vezana uz samog Dylana gdje se Rrobe pokazao kao netko tko shvaca lika. Produbljenje Edipovog kompleksa.

Nije me Recchioni još kupio nekom pričom, donekle Mater morbi ali nategnuto. Piše priče o kojima se može do beskraja raspravljati, ali su nekako, ne znam kako bih rekao, "proračunate". Kao da ih radi po formuli bez puno osobnog doticaja.

Jedva čekam broj 400 i ovo iza, da vidim odgovara li mi više sa svojom verzijom Dylana. Nisam jedan od onih koji se opiru promjenama, premda me na prvu šokiraju (što im i jeste cilj).

Kao urednik mislim da radi dobar posao, ali kao scenarist mi je dosta mlak. Dobrim dijelom je i do mene, valjda mi jednostavno ne odgovara njegov stil. Osim Dylana pročitao sam i prvu sezonu Siročadi i nije mi to to. Naprosto volim kad radnja teče prirodnije, organski, dok je kod Recchionija uglavnom sve dosta grandiozno.
Deers Posted - 15/02/2020 : 12:18:32
Ali usprkos tome, osnovna premisa je vise nego jasna a vezana uz odrastanje i “ljubavi”. Jednostavna stvar i toliko vezana uz samog Dylana gdje se Rrobe pokazao kao netko tko shvaca lika. Produbljenje Edipovog kompleksa.
Beva Posted - 15/02/2020 : 06:45:23
quote:

Rekao sam ti da Mater Dolorosa em zahtijeva predznanje, em je pisana pretenciozno s puno simbolike, ni meni nije baš nešto.

Pročitaj one priče koje sam ti savjetovao, pogotovo "Tri puta nula" i "Netko nas zove odozgo". Baš me zanima hoće li ti se svidjeti.
anto Posted - 14/02/2020 : 20:24:03
morski Posted - 14/02/2020 : 19:48:40
quote:
Originally posted by going going

Nego je l Granderistampa stala u Italiji?

jeste

quote:

po preporuci nekih ljudi upućeniji od mene u materiju,pročitah ova tri naslova:

Akatino&Gerasi:Dilan Dog - Ubica iz susednog stana (Veseli četvrtak, DD # 98)
Akatino&Kazalangvida:Dilan Dog - Lovac na veštice (Veseli četvrtak, DD # 144)
Rekioni&Kavenago:Dilan Dog - Mater Dolorosa (Veseli četvrtak,DD #152)

I Ubica iz susednog stana i Lovac na veštice su netipični Dilani,i kao takvi su mi prijali.
U prvoj epizodi Dilan stiže u Edinburg,gde mu se nalazi najnovija ljubav.Uzima sobu u pansionu sa vrlo živopisnim komšijama,od kojih je jedan potencijalni ubica.Druga priča vuče na detektivsku i naš junak istražuje sudbinu Majkl Rivsa,režisera tri kultna horor filma,koji je jako mlad skončao,samoubivši se,u šta nije uveren njegov stari prijatelj i glumac u jednom od filmova,iako je od tragičnog događaja prošlo nekoliko decenija.
4/5 x 2

Mater Dolorosa
- hmmm;jebem li ga šta sam pročitao!??
Crtež je lep,ako i boje;ali džaba sve.
1.5/5

to je to, ti volis detektivske price
kao supermark
anto Posted - 14/02/2020 : 19:42:32
po preporuci nekih ljudi upućeniji od mene u materiju,pročitah ova tri naslova:

Akatino&Gerasi:Dilan Dog - Ubica iz susednog stana (Veseli četvrtak, DD # 98)
Akatino&Kazalangvida:Dilan Dog - Lovac na veštice (Veseli četvrtak, DD # 144)
Rekioni&Kavenago:Dilan Dog - Mater Dolorosa (Veseli četvrtak,DD #152)

I Ubica iz susednog stana i Lovac na veštice su netipični Dilani,i kao takvi su mi prijali.
U prvoj epizodi Dilan stiže u Edinburg,gde mu se nalazi najnovija ljubav.Uzima sobu u pansionu sa vrlo živopisnim komšijama,od kojih je jedan potencijalni ubica.Druga priča vuče na detektivsku i naš junak istražuje sudbinu Majkl Rivsa,režisera tri kultna horor filma,koji je jako mlad skončao,samoubivši se,u šta nije uveren njegov stari prijatelj i glumac u jednom od filmova,iako je od tragičnog događaja prošlo nekoliko decenija.
4/5 x 2

Mater Dolorosa
- hmmm;jebem li ga šta sam pročitao!??
Crtež je lep,ako i boje;ali džaba sve.
1.5/5
going going Posted - 14/02/2020 : 18:05:43
Odlican je Brindisi! Bas sam nedavno gledao njegove naslovne strane za Libellusovo kolekcionarsko izdanje i za Republicin reprint, stvarno je sjajan, cak mi je bolji na Libellusu nego u Italijasnkom izdanju.
I meni je licno bolji kolor u republicinom izdanju nego ovaj koji je Sarghan okacio, previse efekata, previse skrece paznju na kolor, koji nije drecav ali je previse upadljiv.

Nego je l Granderistampa stala u Italiji?
Sarghan Posted - 13/02/2020 : 09:45:18
Ustvari, djelomično se slažem s Deersom, ponajviše oko digitalnih efekta koji mi na naslovnici više privlače pažnju od sadržaja. Mada, ne bih se složio da ističe lubanju. Kod prve c/b verzije ju doista nisam isprva primijetio, no kod narednih obojanih verzija sam bio svjestan njenog postojanja i automatski je pogled bježao na nju.
Ali da, poanta je bila kako je ovaj DOBAR kolor (unatoč svim svojim manama) miljama bolji od onog Republicinog koji baš ubija sveukupni dojam Brindisijevog crteža.
pcoro Posted - 13/02/2020 : 08:15:29
Nema veze, meni je ionako ova nova Brindisijeva naslovna previše prvoloptaška i pomalo kičasta. Nije ni ovaj drugi kolor savršen, ali prvi, sa žuim nebom je jeziv
Spock Posted - 13/02/2020 : 07:52:34
quote:
Originally posted by Deers

Sada cu ja pametovati i reci da D’Auria nije dobar kolorist jer njegov digitalni kolor se previse oslanja na efekte i mracne tonove koji skrivaju crtez (ne govorim samo na primjeru ovog crteza vec pratim njegov rad, vidjeti team-up kolorfest). Ovo je dobro ofarbano, ali je naglasak kriv, u prvi plan izbacuje lubanju koja se trebala “citati” tek nakon likova.

Ne slažem se. Ovaj kolor baš dodatno naglašava crtež, a lubanja i treba biti u prvom planu.
jaki Posted - 12/02/2020 : 23:10:44
Pa ovdje mi i nije dobra boja jer je sve nekako zamagljeno?
Deers Posted - 12/02/2020 : 22:34:38
Sada cu ja pametovati i reci da D’Auria nije dobar kolorist jer njegov digitalni kolor se previse oslanja na efekte i mracne tonove koji skrivaju crtez (ne govorim samo na primjeru ovog crteza vec pratim njegov rad, vidjeti team-up kolorfest). Ovo je dobro ofarbano, ali je naglasak kriv, u prvi plan izbacuje lubanju koja se trebala “citati” tek nakon likova.
Sarghan Posted - 12/02/2020 : 21:10:56
Evo (još) jedan primjer koliko dobro bojanje podigne dojam i crtež na višu razinu.

anto Posted - 09/02/2020 : 16:19:47
naručeni iz drugareve biblioteke Veselog četvrtka oba Akatinova Dilana.
Javljam se za neki dan sa dojmovima.
going going Posted - 09/02/2020 : 02:20:06
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:

A ovaj Akatinov ću obavezno nabaviti jer me je juče potpuno zadovoljio sa Cenom časti (Priče #1)

Kad već uzimaš Akatinovog Dylana, probaj i s ovim njegovim
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-vec-98-ubica-iz-susednog-stana/33743/0/

Obavezno Ubicu iz susednog stana, genijalna epizoda!
Sarghan Posted - 08/02/2020 : 22:23:01
quote:

A ovaj Akatinov ću obavezno nabaviti jer me je juče potpuno zadovoljio sa Cenom časti (Priče #1)

Kad već uzimaš Akatinovog Dylana, probaj i s ovim njegovim
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-vec-98-ubica-iz-susednog-stana/33743/0/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000