forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Planeta mrtvih

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 16/03/2019 : 05:25:30
Alessandro Bilotta autor je Planete mrtvih, edicije čija je radnja smještena u alternativnu (ili možda buduću) varijantu stvarnosti, kojom hara epidemija zombija (tzv. povratnika). Prvozaraženi, nulti pacijent bio je Gručo, ali Dilan nije smogao snage da ubije svoga najboljeg prijatelja, osudivši tako ljudski rod na zombi apokalipsu, a sebe na nepodnošljivu grižnju savjesti. Gručo je i dalje "živ" i služi kao zamorac u proučavanju, u nadi da će naći lijek.

Prva priča Planete mrtvih objavljena je u drugom broju talijanske Kolorfest edicije, ta priča je ujedno bila zamišljena kao svojevrsni zadnji broj Dylan Doga. Nakon odlične reakcije publike i kritike Alessandro Bilotta napisao je još i dva "prequela", od toga jedan je objavljen u Gigant ediciji a drugi u Kolorfest ediciji.
Nakon toga, Roberto Recchioni (urednik Dylan Doga), odlučio je Bilotti prepustiti ediciju Dylanovih Specijala tako da od 2015. godine Dylan Dog Specijal, počevši od broja 29, postaje "Planeta mrtvih".

Ova edicija kod nas je dostupna u izdanju Veselog Četvrtka i Ludensa.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
corto33 Posted - 12/11/2023 : 08:32:46
Billota je izjavio da do kraja Planete mrtvih ima još 5 priča, više od toga nije kazao.

Eto na 42:10:
https://www.youtube.com/watch?v=DqW6X-FH5iA
going going Posted - 12/11/2023 : 00:19:57
quote:
Originally posted by corto33

Pročitao sam da je sada na Lucci bilo govora o Planeti mrtvih i da će do kraja ciklusa biti još 5 priča.



Cek, znaci nastavice bas Planetu mrtvih ili ce biti 5 novih prica ovog kao specijala sto isto pise Bilota ali nije bas Planeta mrtvih?
corto33 Posted - 10/11/2023 : 10:18:06
Pročitao sam da je sada na Lucci bilo govora o Planeti mrtvih i da će do kraja ciklusa biti još 5 priča.
pcoro Posted - 05/05/2023 : 13:49:06
Projekt Hiks

Ne sviđa mi se. Epizoda u kojoj nema ni radnje ni gradnje. O braći Hiks saznajemo vrlo malo, ima par scena iz njihovog djetinjstva ali već u njima su oni to što jesu - jedan hipnotizer, drugi klon zlog nacističkog znanstvenika i sve to skupa se doima banalno i nerazrađeno. Posebno mi je neuvjerljivo to što u jednom trenutku mlađi brat Hiks objasni starijem da je on zapravo klonirani nacist, a stariji, Židov, čiju su majku pred njim silovali i skoro zaklali Švabe preko toga pređe jednom rečenicom.

Osim odrastanja braće, strip ima i radnju u sadašnjosti koja prati Dilana dok traži doktora Hiksa i tu se priča povezuje sa Planetom mrtvih. Taj dio radnje se na kraju ne razriješi, čini se da bi trebalo biti nastavaka. Ima tu i miješanja stvarnosti i mašte pod utjecajem hipnoze, malo je zbrkana priča i nisam je uspio do kraja razumjeti. Možda nastavci nadograde ovu priču pa promijenim mišljenje, ali za sada - slab specijalac.
doktor78 Posted - 02/12/2022 : 13:58:24
Sinoć sam pročitao br.7 u izdanju Veselog četvrtka i moram priznati da sam pozitivno iznenađen.
Jako zanimljiva etiologija nastanka Grouchovog lika uz dobar crtež.
danielp Posted - 12/10/2022 : 08:55:05
ovo je vezano za Dr Hicksa :) jako dobar lik iz DyD
kiky Posted - 11/10/2022 : 14:32:53
to je već odavno jasno... ali ovdje je započeta priča o PROJEKTU HICKS a i autor je bilotta, koji radi na planeti mrtvih.
dzoni Posted - 10/10/2022 : 23:40:22
ovo nije planeta mrtvih..ona je na maloj pauzi i nastavice se i imace jos 5 brojeva i to ce biti njen kraj...ovo je obican specijal ali i uvod u trodelnu redovnu epizodu 435-437 koja ce tek izaci u italiji
kiky Posted - 10/10/2022 : 19:01:58
imao sam tu priliku da pročitam PROJEKT HICKS. počinjemo od samog početka i od malih nogu pričamo priču (polu)braće Hicks. upoznajemo genezu sveg zla, promatramo utjecaje, seciramo okoliš, društveno uređenje, uvjerenja, religiju, odnose u obitelji... sve što je utjecalo na formiranje ličnosti mladića već od malih nogu i dovelo do sna o besmrtnosti. bilotta suvereno priča držeči ti pozornost cijelo vrijeme. mari ga sjajno prati u stopu. a match made in heaven... or hell!

nešto je tu, poslovično, onirizma, snolikih scena, isprepletanja vremena čime bilotta ne smara niti komplicira radnju, nego, dapače, čitatelju proračunato baca natuknice o tome kako bi se priča mogla dalje odvijati...

ni ja ne bi želio ništa više govoriti o svemu ovome, jer bi sve nadalje bilo samo spojler. ali željno išćekujem nastavke, kako u redovnoj seriji (tri priče počevši od broja 435) tako i u sljedećim specijalcima...

Tornadomaster Posted - 24/08/2022 : 07:38:26
quote:
Originally posted by dxgnation

Kad su ga pitali da li je specijal u sklopu planete mrtvih on je samo rekao da neće da otkriva ništa već da ljudi treba da se strpe i pročitaju pa će tek onda diskutovati haha... Nadam se da je neki flešbek pa je zato i promenjen dizajn



Sjebaće se konformisti i picajzle koji glačaju police i posmatraju hrbate svakih 10 minuta
dxgnation Posted - 23/08/2022 : 21:22:25
Kad su ga pitali da li je specijal u sklopu planete mrtvih on je samo rekao da neće da otkriva ništa već da ljudi treba da se strpe i pročitaju pa će tek onda diskutovati haha... Nadam se da je neki flešbek pa je zato i promenjen dizajn
Barker Posted - 23/08/2022 : 20:51:12
Sta kaze? Mozda je opet povratak u proslost, koji je nasa sadasnjost?
Preview table su skroz nezanimljive.
Deers Posted - 23/08/2022 : 11:05:05
Da, ovo izgleda da nije dio Planeta mrtvih.

EDIT:

Ili? Bilotta je nešto misteriozan na fb-u.
kiky Posted - 23/08/2022 : 11:03:22
ovo su montanari & grassani trebali crtat, pošto su crtali cijelu sagu Zone Sumraka
Erick S Posted - 23/08/2022 : 10:59:24
Bilotta napiso al mi ne izgleda kao Planet Mrtvih.
Šta ovo bi? Jel to završio PM?
Quebrasco Posted - 23/08/2022 : 10:44:59
#36
Scenarij: Alessandro Bilotta
Crtež: Nicola Mari
Naslovnica: Marco Mastrazzo



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/08/23/albo/il-progetto-hicks-1022043/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241933564.jpg--.jpg?1661241934000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241934041.jpg--.jpg?1661241934000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241934548.jpg--.jpg?1661241935000
Deers Posted - 05/07/2022 : 13:56:33
Ja nisam ni čitao opis, čim sam vidio da crta Mari odmah mi je srce poskočilo!
pcoro Posted - 05/07/2022 : 13:02:01
Ali zašto taj seronja Mari crta tako duge, a tanke nožice iz ptičje perspektive?? Na toj slici Dilan izgleda kao da nema kukova, kao da mu noge rastu direktno iz trbuha Dvije tanke, nemoćne nožice

Treba tužit Marija ako upropasti toliko očekivani specijal!!
Sarghan Posted - 05/07/2022 : 12:59:17
Bilotta kao da mi čita misli oko stvari i likova za koje bih osobno volio dobiti dodatna objašnjenja/razrješenja.

Osobno mi je puno zanimljiviji "Londonski" Hicks (koji je doživio svoj kraj (?) u "Zbogom, Groucho"), no ni Inverarski Hicks mi ne djeluje ništa manje zanimljiv (iako je on puno razrađeniji za razliku od svog Londonskog (polu)brata čija priča mi djeluje nedovršena/zaboravljena u redovnoj seriji). Istinski se radujem ovom broju.

Barker Posted - 13/03/2022 : 19:10:12
Smeh ce vas dici iz mrtvih - ako sam se pre par brojeva ovog serijala pozalio da Bilotta kao da ne zna gde ide i da siri pricu u svim pravcima, sad je vreme da mu se izvinim. Jer svi mi koji smo hteli nekakav koncept glavnih likova u serijalu, neku (barem labavu) poveznicu, tragove kontinuiteta, u Planeti mrtvih sve ovo dobijamo u ogromnim dozama. Ovde smo dobili Grucovo "poreklo" i svako ko kaze da nam nije ni trebalo, laze. Posebno, kad je to sve ovako detaljno osmisljeno i povezano. Ko bi rekao da je zabava pod maskama kod Rovene skrivala kljucne osnove samog serijala, ali i skrivala kljucne detalje izuzetno vazne za buducnost.
Ipak ne mogu reci da je ovo najbolji broj iz edicije. Posto su citaoci skontali o kome se radi u ovoj prici, mislim da je previse vremena potroseno u njegovom balansiranju izmedju paralelnih zivota, kao i u predugackim pokusajima da se dobije glumacki angazman kakav zasluzuje.
Ako sam dobro razumeo , Dilan nije procitao dokumente (Smrt ga je sprecila u tome) tako da on jos uvek samo nagadja o cemu je rec.
Gerasi je ponovo odlican. Za nijansu slabije nego u prici o Kasabarasu, pre svega jer je pricu o Grucu nacrtao umerenije/mirnije/klasicnije, a kad se vratimo u sadasnjost crtez ponovo postaje nemiran/drhtav/nervozan. Gruco je prikazan jako neobicno fizicki, to je lik koji moze biti svako, a ujedno je tako specifican i neobican.
Bilotti ponovo skidam kapu do poda, covek je pokazao da neverovatno vlada materijalom i da ima hiljadu ideja koje ce se kad-tad sve svezati u jednu nit.
pcoro Posted - 20/02/2022 : 21:17:02
Ha, jednom ću sve epizode ponovno pročitati pa ću vidjeti da li će mi U ime sina bolje sjesti. Za sad kotira najniže. Nakon tog jednog čitanja je ostao spomenuti dojam štufne, nepovezane priče, nije ni da je bilo nekih komentara/recenzija koji bi me razuvjerili.. Sigurno mu je mana i što crta Casertano koji više nije onako dobar kao što je bio.

Shaneru, što se tiče "drugačijeg" crteža, rekao bi da je Bacilieri najdrugačiji, a da su ostali klasičniji Bonelijevci. Gerasi se ipak ističe, on je baš dobar, veselim se svakoj epizodi kad on crta.
Sarghan Posted - 20/02/2022 : 11:47:11
quote:
Originally posted by pcoro

Meni je jasno, ali sta sad? Opet ne valja. Morgana i Nitko su fascinantni stripovi kužio ih ili ne, a ovaj nije, ovaj je naporan i nezadovoljavajući.

Mislim, jasno mi je da je to hommage Nikome jer je Bilotta u nekom intervjuu rekao da mu je to jedno od najvećih remek djela talijanskog stripa (i meni je), inače možda to i ne bi skužio.



Eh, ne znam, meni je ovo čak i jedan od boljih brojeva PM. Ne toliko zbog šablone #43 po kojem je rađena koliko po sve 3-4 narativne linije koje pratimo (i koje su u stvari započele u prethodnom broju ("Državni neprijatelj #1) kad je Dylan (vjerojatno negdje u komi) ustvari i započeo "sanjati" događaje iz ovog broja). Generalno su mi svi brojevi PM jaaaako dobri, ali ovaj mi je baš drag što je malo kompleksnije strukture. Mana mu je možda što ga nije moguće čitati kao samostalnu cjelinu već mu efektnost proizlazi iz detalja u svim prethodnim brojevima.
Barker Posted - 20/02/2022 : 09:01:48
Toliko drugacijim ne, ali recimo Gerasi me je odusevio svojom promenom u Drzavnom neprijatelju broj 1. Ali, za to citanje ti treba kontinuitet iz proslih brojeva.
Shaner Posted - 19/02/2022 : 22:47:18
Ispričavam se na padobranskom upadu. Htio sam samo javiti da sam pročitao Pozdrav iz Andeda i svidio mi se. Priča je fora i za mene kao ne-poznavatelja, a specifičnost Bacilierijevog crteža mi je još poboljšala ukupan dojam. Odlikuje li se još koja epizoda Planete mrtvih "drugačijim" crtežom?

pcoro Posted - 19/02/2022 : 20:09:55
Meni je jasno, ali sta sad? Opet ne valja. Morgana i Nitko su fascinantni stripovi kužio ih ili ne, a ovaj nije, ovaj je naporan i nezadovoljavajući.

Mislim, jasno mi je da je to hommage Nikome jer je Bilotta u nekom intervjuu rekao da mu je to jedno od najvećih remek djela talijanskog stripa (i meni je), inače možda to i ne bi skužio.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000