forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 24/01/2019 : 08:05:46


Poštovani čitaoci,
od 24. januara 2019. počinje pretplata za novu knjigu sabranih epizoda Sigarovog Popaja. Ovog puta radi se o nedeljnim epizodama, u prelepom retro koloru. Na povećanom broju strana velikog formata, u ediciji "Klasici svetskog stripa", knjiga sadrži nedelje avanture Popaja koje su izlazile tokom 2 i po godine, u periodu od marta 1930. do oktobra 1932.

Sigarov Popaj objavljivan je u Srbiji tokom 1930-ih, u listovima "Mika Miš" i "Politikin Zabavnik", ali ne redom i ne od prvih epizoda. U poslednjih 7 decenija tek je poneka Sigarova epizoda kod nas objavljena, tako da većina ovog materijala izlazi premijerno u ovom delu Evrope, u opremi kakvu ovaj biser stripa, i humora 20. veka uopšte, svakako zaslužuje.

Knjigu možete naručiti u pretplati uplatom od 1600 dinara na račun ID Komiko, Kosovska 20, 21000 Novi Sad, br. računa 250-2060000245780-39. Potrebno je i da nam na adresu info@komiko.rs javite Vaše podatke i adresu kako bismo Vam poslali knjigu.

Napomena: Ko želi da uz pretplatu kupi i prvu i/ili drugu knjigu Popaja, može da nam se javi na mejl i poruči ih po povlašćenim cenama.

Srdačni pozdravi,
ID Komiko
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
udarnik007 Posted - 09/11/2021 : 14:44:05
Filimon bi i mene zanimao kada će? :)
Peyo Posted - 09/11/2021 : 14:16:31
Filimon?
kasper Posted - 09/11/2021 : 11:37:23
oduzio se i krcko
anto Posted - 09/11/2021 : 10:56:32
u formatu jedinice,to ti i ja mogu reći.

ovo sa popajem se baš previše odužilo
borg Posted - 09/11/2021 : 09:30:28
Može prevodilac da odradi posao i bez originalnog materijala :)

Popaj4 će u formatu jedinice ili trojke?
Ili novi format?
KOMIKO Posted - 08/11/2021 : 22:08:19
quote:
Originally posted by Red Marquis

A Bone? Prevodi li se?



Bone se prevodi, ali postoji problem u komunikaciji i dostavi materijala.
Projekat se pomera puževskom brzinom, lopta nije u našim nogama, sou tu spik...
Red Marquis Posted - 08/11/2021 : 21:15:03
A Bone? Prevodi li se?
KOMIKO Posted - 08/11/2021 : 20:31:54
Preveden je oko 20%.
DOMI Posted - 08/11/2021 : 19:27:41
Zna li netko kada je u planu POPAJ 4
vronski 3 Posted - 04/06/2020 : 23:29:34
Popaj je fenomenalan strip a Ilijin prevod je pravo remek-delo!
Peyo Posted - 04/06/2020 : 20:29:01
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by Peyo

Davno sam konstatirao da je Zagor-te-nay znalac, koji nije ograničen na jedan segment stripa i koji prepoznaje kvalitetu.

Inače u strip-krugovima se "ozbiljno" priča da je Anto autor izraza: "Eppur si muove" i "Give me 5!".



Čuj sad njega, doslovno prihvaća "nomen est omen" doktrinu. Vidiš, ja nikad nisan mislija da ti čitaš samo Štrumfove. Ponekad mi se čini i čitaš tu i tamo Gašu. Neznam zašto.



Nadam se da te nisam uvrijedio.

Sjećam se da si svojedobno ocjenjivao gomilu pročitanih Fibrinih naslova.

Sa nekim ocjenama sam se slagao, sa nekima ne, ali vidjelo se da imaš staža u čitanju stripova i definiran ukus, te da ne podilaziš nikome.
Zagor-te-nay Posted - 04/06/2020 : 20:10:42
Usput da se vratimo na Iliju Čanka. Vidim da je relativno mlad, dobro obrazovan. Kao šta kaže Anto, on već sad ide u rang s Brixijem a po meni bi dodao tu i Dimitrijevića. Nadam se da će kupiti Komiko prava za cijeli Segarov "Sappo" jer s njegovim prijevodom to bi moglo biti li-la s ovim. Ja baš razmišljam, da nedajbože ovog Popaja izdaje neko iz Zagreba bile bi 3 opcije, jednako gadljive. U onoj prvoj, Popaj bi govorio kao zagorec, kaj, bum buš i druge gluposti, jer to je kao nešto narodno?? U drugoj, najgoroj, Popaj i svi likovi bi govorili novi purgerski, ono, drek, fakat i tako dalje. U trećoj bi samo Popaj govorio kvazi dalmatinski kao mornar, a ostali bi govorili štokavski. Strip bi bio...x puta lošiji. Fala Bogu na Iliji. Volio bi ga vidit da prevodi Taličnog u integralu Čarobne knjige , mislim da bi to bio novi level. Mislim da jedino ne može napraviti ništa kod novih A.F. Njima ništa ne pomaže. Al kod ostalih stvari...tip je klasa. Mislim da se ne priča dovoljno o njemu.
Zagor-te-nay Posted - 04/06/2020 : 19:57:51
quote:
Originally posted by Peyo

Davno sam konstatirao da je Zagor-te-nay znalac, koji nije ograničen na jedan segment stripa i koji prepoznaje kvalitetu.

Inače u strip-krugovima se "ozbiljno" priča da je Anto autor izraza: "Eppur si muove" i "Give me 5!".



Čuj sad njega, doslovno prihvaća "nomen est omen" doktrinu. Vidiš, ja nikad nisan mislija da ti čitaš samo Štrumfove. Ponekad mi se čini i čitaš tu i tamo Gašu. Neznam zašto.
Peyo Posted - 04/06/2020 : 19:49:51
quote:
Originally posted by alexts

Antu su svi stripovi odlični, izuzev ako nešto ne razume najbolje, onda se desi da padne i manja ocena od maksimalne.



Spotiče se na humorističnim stripovima. Nikad mu neću oprostiti Taranu.
alexts Posted - 04/06/2020 : 19:17:05
Antu su svi stripovi odlični, izuzev ako nešto ne razume najbolje, onda se desi da padne i manja ocena od maksimalne.
Peyo Posted - 04/06/2020 : 18:41:12
Davno sam konstatirao da je Zagor-te-nay znalac, koji nije ograničen na jedan segment stripa i koji prepoznaje kvalitetu.

Inače u strip-krugovima se "ozbiljno" priča da je Anto autor izraza: "Eppur si muove" i "Give me 5!".
jaki Posted - 04/06/2020 : 17:53:26
Ante nema standard!
Zagor-te-nay Posted - 04/06/2020 : 16:25:18
Osjecaji su obostrani .
Cuj, ti izmislija frazu "bezvremenski klasik" a ja kopiram. Sta si jos izmislija, "treci kamencic od sunca" frazu, ili "daj mi besu?". Priznajem ti samo da si izmislja svoj cudni sustav ocjenjivanja kao i "masthevusu", al viruj mi, ni jedno ni drugo nikad necu kopirat .
Nismo ti ni ja vele razliciti pase mi tvoj humor a pase nam i popaj. Razlika je u tome da si ti nepopravljivi pozitivac a ja nemam straha da "patosiram" prenapuhane i bezvezne stvari. I ne samo strip nego opcenito. Nekome je zadnji indijana jones zakon i musthevusa za pogledat? Nemoze. To je sranje i standard mora postojat. To je ta (mala ) razlika.
anto Posted - 04/06/2020 : 14:12:41
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Pazi tija sam napisat ovo je moja desetka...a ne Antova (il 5tica, izgubija san se u tvojoj dokimologiji)...to ima težinu...
Ne, ne, ne...momci čitaju neke dc-je, marvele...sve je to prolazno...a ovo? Ovo je evergreen. Ovo je Elvis stripa.

+ Ne sićam se kad sam se smija sam sa sebom kad san čita strip, to je ono pravo, to je unikat.


ne prdi Marine,da malo pažljivije čitaš moje postove video bi da se već odavno desetke,odnosno po novoj terminologiji,petice sa sufiksom plus,daju vrlo retko zadnjih nekoliko godina.
U 2020-oj,tek tri stripa su dobili najvišu ocenu.

a za to potonje se slažem do koske - možda i jedini strip kod kojeg se glasno smejem.

Sad si mi puno simaptičniji kad vidim da ti se Popaj sviđa - ko gotivi pajpoa,ne može da bude loš čovek;pa makar bio i iz Dalmacije.

a i simpatično mi je kako si prepisao neke moje floskule za Popaja (bezvremeni klasik...)
jaki Posted - 04/06/2020 : 13:59:17
Slažem se za smijanje dok čitaš strip.
Zna i se meni nekiput dogoditi(rijetko)
Zagor-te-nay Posted - 04/06/2020 : 12:53:45
Pazi tija sam napisat ovo je moja desetka...a ne Antova (il 5tica, izgubija san se u tvojoj dokimologiji)...to ima težinu...
Ne, ne, ne...momci čitaju neke dc-je, marvele...sve je to prolazno...a ovo? Ovo je evergreen. Ovo je Elvis stripa.

+ Ne sićam se kad sam se smija sam sa sebom kad san čita strip, to je ono pravo, to je unikat.
anto Posted - 04/06/2020 : 00:07:09
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Sad je napokon došao na red i ovaj broj. Šta da se kaže, ovo je...odlično odlično odlično. Ilija razara. Strašan prijevod, strašan bezvremenski humor. Ovo je 10-ka od mene, a to gotovo nikad ne dam.


Zagor-te-nay Posted - 03/06/2020 : 13:11:31
Sad je napokon došao na red i ovaj broj. Šta da se kaže, ovo je...odlično odlično odlično. Ilija razara. Strašan prijevod, strašan bezvremenski humor. Ovo je 10-ka od mene, a to gotovo nikad ne dam.
anto Posted - 16/11/2019 : 22:08:44
Ma Ilija je genije;ceo strip je,iz mog ugla,neverovatno dobro preveden.Da ne kažem,adaptiran.
Peyo Posted - 15/11/2019 : 17:30:52
quote:
Originally posted by anto

"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"




Odličan prijevod za:
I yam what I yam and that's all what I yam.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000