forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 PC hardware

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 08/08/2019 : 10:38:26
Tražim novu tipkovnicu i naletio na zanimljiv članak o tim mehaničkim tipkovnicama.

https://www.pcgamesn.com/mechanical-keyboards-are-no-solution-to-anything

I was a fairly early adopter. I’ve been using mechanical keyboards for both gaming and work use, on and off, for about five years. It’s taken me that long, five years of daily use, to crystallise a few salient facts in my brain:

It’s much harder to type accurately on mechanical keyboards.

They’re incredibly, distractingly noisy.

They don’t make me any better at games, nor the games any more enjoyable.

They’re more expensive than membrane keyboards.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 25/08/2019 : 13:26:58
quote:
Originally posted by Andrej

@diskach - probat cu onda sa X1 gamepadom, mada sam s ovim sasvim zadovoljan, ali svejedno razmisljam o bezicnom jer ovaj koji trenutno imam je zicani.... I razumijem da ti ne lezi RGB, puno ljudi ima istu reakciju :)..

@Tonka - da nemam PS4 vec odavno, kupio bih ga sada pa 5 uzeo nakon nekog vremena...uvijek je bolje pricekat da izade kakva bolja i jaca verzija konzole, a i da cijena malo popusti....



Pazi samo da uzmeš noviju verziju X1 gamepada jer on ima BT u sebi, ovaj moj nema pa sam morao kupiti dodatno i wi-fi prijemnik od nenormalnih 25€, dok BT dongleova ima po 2-5$ na Aliju i ebayu.
Jbg, ja sam ovaj gamepad kupio čim je izašao, a ova BT verzije je izašla sa X1 S.
Andrej Posted - 25/08/2019 : 12:31:11
@diskach - probat cu onda sa X1 gamepadom, mada sam s ovim sasvim zadovoljan, ali svejedno razmisljam o bezicnom jer ovaj koji trenutno imam je zicani.... I razumijem da ti ne lezi RGB, puno ljudi ima istu reakciju :)..

@Tonka - da nemam PS4 vec odavno, kupio bih ga sada pa 5 uzeo nakon nekog vremena...uvijek je bolje pricekat da izade kakva bolja i jaca verzija konzole, a i da cijena malo popusti....
Tonka24 Posted - 24/08/2019 : 22:15:33
Bliže sam PC-u, ali mogao bi i ps uzeti, samo pitanje je sačekati peticu ili ipak uzeti četvorku.
Andrej javim se u PM.
DiSkAcH Posted - 24/08/2019 : 11:52:33
Sve super, ali meni taj kič i silne LEDice ne leže nikako.
Svidilo bi mi se pred nekih 15ak i više godina dok sam bio mlađi da se pokazujem na LAN partyima ...uf kad se sjetim toga, to je bilo to, danas sve online, nema druženja, nema tegljenja skalamerije sa sobom, pa namještanja CS, Day Of Defeat i ostalih HL MP modova...

Ali dobro, po komponentama, ovo je 15-20k kn i više konfa.
Ne znamo koliko Tonka misli zdrobit novaca.

Za gamepad imam i ja i X1 i X360 (ovaj imam žični) i moram ti priznat da je X1 osjetno bolji, kad si se već isprsio za ostalo kupi si i taj gamepad.
Bolji D-pad i općenito nekako bolje leži u ruci, ako koristiš bežični, onda nemaš ni onu grbu dole pod prstima.
Andrej Posted - 23/08/2019 : 23:37:20
quote:
Originally posted by nagor

E da. Još malo i Cyberpunk 2077. Konfa ti je spremna. :)


To je i bio jedan od razloga Igra je na pre-orderu, tako da se sad samo ceka 4. mjesec
nagor Posted - 23/08/2019 : 23:34:17
E da. Još malo i Cyberpunk 2077. Konfa ti je spremna. :)
Andrej Posted - 23/08/2019 : 23:26:32
quote:
Originally posted by nagor

Dobro, Andrej, s tom svojom konfom vjerojatno možeš i dijeliti s nulom. :D

Lijepo to izgleda. ;)


ne bas, ali blizu...I hvala Kazem, ovo je bio projekt koji se dugo slagao u glavi, ali i mijenjao kako su izlazile nove i bolje komponente. Kad sam napokon ustedio nesto novaca, mogao sam krenut sa realizacijom. Cilj je bio (uz performansu naravno) dobit koliko toliko neon/cyberpunk look, i mislim da sam na kraju u tome i uspio
nagor Posted - 23/08/2019 : 23:15:44
Dobro, Andrej, s tom svojom konfom vjerojatno možeš i dijeliti s nulom. :D

Lijepo to izgleda. ;)
Andrej Posted - 23/08/2019 : 23:05:22
Odlicna tema
@tonka - dosta vremena provodim za kompom i uzivam u slaganju konfiguracija, tako da ako ti bude trebala kakva dodatna pomoc slobodno se javi

Svoju sam konfiguraciju slagao otprilike godinu dana. Razlog tome su bile iskljucivo i jedino novci. Ali sa krajnjim ishodom sam prezadovoljan jer je ispalo tocno onako kako sam i zamislio u pocetku.

ovo je lista komponenata:

procesor: Intel i7-9700K
graficka: Nvidia GTX inno 3d 1080ti Ichill 11gb
napajanje:Thermaltake Toughpower Grand RGB 750W
memorija:DDR4 G.Skill 32GB 3200MHz TridentZ RGB
maticna: Gigabyte Z370 HD3, Sck. 1151 CL - Z370_HD3
ssd:Crucial SSD 2x 500GB MX500 SATA
kuciste:SAMA VANGUARD 05 high-end ATX-III

+

glavni monitor: Agon AOC 35" UltraWide, 200Hz, AMD FreeSync
drugi monitor: Dell 24" 144 Hz
tipkovnica: razer blackwidow x chroma
mis:razer mamba tournament edition
slusalice: razer kraken tournament edition
zvucnici: razer nommo 2.0 chroma
podloga: razer firefly chroma

na glavni monitor preko drugog HDMI kabla imam spojen playstation 4, dok kao gamepad za PC koristim x box gamepad...













nagor Posted - 22/08/2019 : 14:53:11
Velim, i rabljeno je opcija. Pogledaj te internet oglasnike odnosno daj link kakvog tog oglasnika ovdje i nađemo nešto što je OK i u tvojoj blizini. ;)
DiSkAcH Posted - 22/08/2019 : 14:06:08
Pa ako već kupuješ u DE, 100% sam siguran da nude uslugu sklapanja kompa i instalaciju prozora.
Inače i kad kupuješ kod nas, isto svi nude tu uslugu.
Ne znam samo kako je sa ovim velikim (a jeftinim) e-tailerima kao npr caseking.de i mindfactory.de, ali uvijek možeš provjeriti sa njima.
Nemoj samo ić komp kupovat u npr Saturn ili neki sličan općenito elktro shop, nego se baziraj više na ovim informatičkim. Satrun ti može biti dobar za laptop, ali za desktop sam uvjeren da prodaju neku đubretariju ili preskupe i loše brand name OEM desktope.
Tonka24 Posted - 21/08/2019 : 19:00:35
Hvala dečki, a recite mi kako to izvesti s obzriom da sam ja u DE?
nagor Posted - 20/08/2019 : 23:15:45
Tonka, PC ti sklepaju u trgovini. Ti samo daj link trgovine u kojoj misliš kupit komponente i složit ćemo nešto. ;)
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 18:24:59
quote:
Originally posted by Tonka24

@Diskach
Mogao bi ja tebe u budućnosti " iznajmiti " da mi sklepaš PC.
Naravno ništa free, platio bih ti.
Trenutno mi je to sve nekako neizvedivo uzevši u obzir kilometražu između nas dvoje.
Ali svakako bi mogla proći opcija kad dođem na godišnji, naravno ako si zainteresiran.



Kad, i ako se odlučiš, šalji PM, nisam baš svaki dan na forumu.
Mislim da bi ti mogao i preporučit jednog dečka iz Zd, znamo se sa gamerskih foruma i znam da nije tudum, naprotiv. Moram vidit sa njim.
A možda je i Nagor negdje iz okolice.
Spiderman Posted - 20/08/2019 : 12:45:12
Kupio ga jedno 2 mj. prije izlaska četvorke. jbg... da sam još malo pričekao.
Tonka24 Posted - 20/08/2019 : 12:45:11
@Diskach
Mogao bi ja tebe u budućnosti " iznajmiti " da mi sklepaš PC.
Naravno ništa free, platio bih ti.
Trenutno mi je to sve nekako neizvedivo uzevši u obzir kilometražu između nas dvoje.
Ali svakako bi mogla proći opcija kad dođem na godišnji, naravno ako si zainteresiran.
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 12:17:32
quote:
Originally posted by Spiderman

Planiram od RPI 3+ složit konzolu za emulaciju, RetroPie :)



I to je super fora, što ne uzmeš RPI 4 ...ili ovo već imaš?
RPI je totalno fora single board PC i odličan je za majmuniranje, najviše je podržan od comunity-a i ima svega i svačega za njega.
Po meni je dobar i za klince da se uče malo prčkat po kompovima, linuxu i slično.
Nemam ga, umjesto njega sam uzeo nvidia Shield Tv, ali više zbog gledanja svega i svačega i htio sam najmoćniji android tv čisto da sam miran par godina. Ali i za emulatore je Shield bogovski, od odlične podrške, do odličnog originalnog gamepada do performansi koji drugi nemogu dostić još od 2015-e kad je shield izašao...
I za razliku od mobova, svake godine izlazi novi android TV za njega, več četiri godine, na android mobovima ako dvije godine dobivaš updatee moš se lupat nogom u gujcu od sreće.
Spiderman Posted - 20/08/2019 : 10:51:28
Planiram od RPI 3+ složit konzolu za emulaciju, RetroPie :)
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 08:52:18
Po meni i5 9400f i jedna 1660Ti, SSD obavezan (stvarno nema smisla danas slagat komp bez SSDa) plus jedan HDD i 16gb RAM-a.
Ovo bi IMHO bio neki minimum da si miran par godina, ako se želiš malo više protegnut i imat ipak bolji proc, uzmes ryzen 5 3600 umjesto ovog i5. Razlika u cijeni samog procesora je cca 500kn, tj toliko je ryzen skuplji.
Obje kombincaije će biti 4,5-6k kn. bez monitora i periferije.
Zavisi što želiš.
Možeš uzet i neki stariji ryzen, oni su tu negdje cijenom kao i i5 9400f.
Ploča za AMD npr MSI B450 tomahawk MAX, a za intela ne znam, ali ima sigurno nešto slično za 700-800kn.
Ja osobno matičnu i grafu, a pogotovo diskove nikad ne bi uzeo polovno. Proc i RAM da, ako se naleti na nešto povoljno zašto ne.
Grafa ti je tu najskuplji komad, a ovo je onako low/mid end grafa, dovoljna da dura par godina na 1080p.


Iskreno, ako nisi informatički dobro potkovan, zašto kupuješ gamerski PC?
Ja osobno sam za gamerski PC, ali ja tandrčem po kompovima još od DOS-a i volim razno razne emulatore i modove i tu je PC bogovski, ali za najjednostavnije igranje su konzole jednostavno bolje.

Kupi si PS4, X1 ili Switch i igraj se bezbrižno, bez zezanja sa postavkama i slično.
Ili se strpi sada malo, mislim da će slj godine PS5.
Ja recimo plaćam i PS+ godišnju pretplatu i svaki mj dobijes 2 igre za ''đabe''(do nedavno je bilo 6, ali slabije kvalitete), igre možeš igrat dokle god plaćaš pretplatu, u HR je godišnja pretplata 440kn.
Pretplata je inače i da možeš igrat online, bez nje ništa.
Plej spojiš HDMIem na TV, upališ i igraš, nema nikakvih nadrkavanja s ičim durgim.
OK, moraš čekat da se instaliraju apdejti, ali to ide sve samo...

Tonka24 Posted - 19/08/2019 : 15:17:21
Teško to kod mene pali, ne razumijem se toliko u ta sastavljanja ni značenja grafičkih i procesora.
Čak sam mislio ovdje pronaći nekoga da mi sve sastavi pa mu platim.
nagor Posted - 19/08/2019 : 15:12:35
Za gaming računalo su grafička i CPU najbitnije stavke.

grafička - probaj naći best buy komp sa čim više rangiranom grafičkom na ovoj listi:

https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html




Procesor - probaj naći best buy komp sa čim više rangiranim procesorom na ovoj listi:

https://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html
nagor Posted - 19/08/2019 : 15:09:12
Samo kanta, dakle bez monitora i ostale periferije... od 450 do 550 evra preko oglasnika (njuskalo npr.). Vrtit će najnovije igre bez nekih većih problema na normalnim postavkama. Novo se ne isplati.
Tonka24 Posted - 19/08/2019 : 15:02:33
@Nagor
Koliko po tebi treba dati novaca za PC koji bi vrtio ove najnovije igre?
DiSkAcH Posted - 08/08/2019 : 13:21:20
quote:
Originally posted by nagor

Tražim novu tipkovnicu i naletio na zanimljiv članak o tim mehaničkim tipkovnicama.

https://www.pcgamesn.com/mechanical-keyboards-are-no-solution-to-anything

I was a fairly early adopter. I’ve been using mechanical keyboards for both gaming and work use, on and off, for about five years. It’s taken me that long, five years of daily use, to crystallise a few salient facts in my brain:

It’s much harder to type accurately on mechanical keyboards.

They’re incredibly, distractingly noisy.

They don’t make me any better at games, nor the games any more enjoyable.

They’re more expensive than membrane keyboards.



Koliko god je ovo zajebancija, ima istine.
Kao prvo ko uopće puši taj silni gaming marketing, od igle do lokomotive a sve je gaming. Vjerojatno samo klinci.
Prodaje se gamerska cuga, naočale, stolice, tastature, miševi...
Jedino meni dobro na mehaničkim tipkovnicama je taj filing kad stsineš tipku, tj feedback. Samo probao u dućanu, nema šasne da bi kao prvo dao te bjesne pare, a kao drugo da slušam to kliktanje...što tiša to bolja.
Inače, postoje i tihi modeli prekidača, ali su idalje skupi.
Kad sam ja bio mulac svi su više cijenili membranske tastature zbog tišine i niko nije htio mehaničke, sad se sve okrenulo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000