forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 22 - Mezolitik

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/04/2019 : 19:22:02


Prije 10 000 godina, u kamenom dobu, pleme Kansa živi na istočnim obalama Velike Britanije, gdje opasnost nikada ne spava. Svako godišnje doba donosi nove pustolovine, svaki lov povlači svoje rizike i svaki mučan susret sa susjednim plemenom bremenit je prijetnjom. Poika, dječak na pragu odraslosti, mora vjerovati mudrosti starijih i izdržati obrede životnog prijelaza dok traži svoje mjesto u plemenu.

Priče o njihovoj borbi za preživljavanje bešavno su isprepletene s najdrevnijim mitovima, bajkama i legendama čovječanstva. Ovo je knjiga akcije i pustolovine, strave i magije, snova i mora.

„Nasilno, prekrasno, čarobno, zaokupljajuće; navodi vas da se poželite vratiti kroz vrijeme i posjetiti krajolik iz knjige.“ – The Times
„... jedna od najboljih fantazija u modernome stripu za sve uzraste.“ – Paul Gravett, autor knjige 1001 strip koji morate pročitati prije nego što umrete
„... sugestivno napisan, vizualno dojmljiv rad.“ – The Financial Times

Kolorka Specijal 22 • Mezolitik • 188 stranica • Kolor • 210 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ben Haggarty • Crtež Adam Brockbank • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 160 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-22-mezolitik/569/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 06/10/2019 : 22:22:37
I meni. Super vijest. Pogotovo šta slične tematike jedva ima išta prevedeno na hr. Mislin na knjige. bravo Markose na izboru.
anto Posted - 06/10/2019 : 22:12:13
quote:
Originally posted by Markos

Antoane, gadno grijesis. Jos malo pa nestalo...


drago mi je da je tako - samo nek se rasprodaju izdanja;utoliko pre ćemo moći da vidimo ovo u tvom katalogu:
Markos Posted - 06/10/2019 : 21:58:46
Antoane, gadno grijesis. Jos malo pa nestalo...
anto Posted - 06/10/2019 : 21:01:45
Mezolitik nam kroz kratke priče,(koje su manje-više povezane) pripoveda o ljudima kamenog doba,njihovim životima,mitologiji,običajima...U centru stripa je dečak Poika,koji živi u porodičnoj zajednici,sa nekoliko starije braće i ocem,te pratimo njihove doživljaje u kojima se često probija granica realnog.
Sam crtež je prelep.
Knjiga se sastoji iz dva albuma,a priče drugog su mi za ocenu lošije.
Ko voli ovaj fazon,ne bi trebao da zaobiđe Mezolitik,ali mi nešto govori da se publika neće polomiti oko njegove nabavke.

4.5/5 za prvu knjigu,i 3.5/5 za drugu.
Cromwell Posted - 06/09/2019 : 13:28:34
Nisam očekivao toliko kratke pričice i unatoč početnom razjedinjenom dojmuna kraju čitanja sam zaključio da Mezolitik prilično dobro funkcionira kao cjelina.
Naravno, pod uvjetom da volite povijesno razdoblje u kojem se radnja zbiva. Ja naprimjer obožavam pa mi ovakav skup survival-animističkih crtica dođe kao neka vrsta genetskog sjećanja za koje mnogi vjeruju da posjedujemo u dubini duha (mozga).

Crtež je moderan, gotovo filmski. Možda bih volio vidjeti malo prljaviji ali zbog sivkastog kolora mislim da je vrlo uspješan u dočaravanju scenskog ugođaja.

Iz navedenih razloga mislim da se ovaj strip neće svidjeti široj publicu ali onima kojima hoće postati će jedan od onih stripova kojima će se vraćati češće od prosjeka.
lwood Posted - 27/08/2019 : 12:50:39
Koga zanimaju teme ljudske evolucije neposredno pred stvaranjem civilizacija preporučam ove dvi knjige gori. Mithen je klasik,a Wade je malo lošiji ali se brže čita.
lwood Posted - 27/08/2019 : 12:48:48
hrvoje23 Posted - 27/08/2019 : 08:38:27
Neke priče odlične, neke dosadne. U konačnici prolazna ocjena. Najveće iznenađenje bili su mi neočekivani horror elementi.
ivi skoj Posted - 24/08/2019 : 22:55:51
Na Shanerovoj sam strani.
Puno više sam očekivao, nekako mi priče prekratke, više bi me veselilo da su nekako povezanije i tekuće.
Nije da se nenadovezuju, samo mi fali bolje putovanje, recimo u komadu, a ne da moram stati na svakoj stanici i čekati hoće li neko ući ili ne.
Što bi rekli vozi Miško.
Crtež zbilja prekrasan (barem meni), tako da se da gurati.
Oki Posted - 16/06/2019 : 13:39:53
Slučajno sam pogledao samo nekoliko prvih oglednih strana i mogu reći da mi ovo djeluje jako dobro...štoviše, impresioniran sam toliko da mislim kako ću Mezolitika nabaviti prije ovogodišnjeg interlibera koji mi je u zadnjih par godina postao uobičajeno mjesto za godišnju nabavku fibrinih naslova koji me zanimaju....
Shaner Posted - 14/06/2019 : 06:37:16
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Shaner

Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona.


A-ha, znači, pojavljuje se i u stripu, nije samo ukras na naslovnici... Ima neku bitnu ulogu u priči?

Da, radnja se odigrava u kamenom dobu, možda su tad pčele bile krupnije?
...A ima ih i sad raznih, što kaže Poli, zavisi iz kog su podneblja.


Sve što se nalazi na naslovnici ima važnu ulogu u bar nekoj od kratkih priča od kojih je sastavljen strip.
Jozzinelli Posted - 14/06/2019 : 03:10:06
quote:
Originally posted by Shaner

Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona.


A-ha, znači, pojavljuje se i u stripu, nije samo ukras na naslovnici... Ima neku bitnu ulogu u priči?

Da, radnja se odigrava u kamenom dobu, možda su tad pčele bile krupnije?
...A ima ih i sad raznih, što kaže Poli, zavisi iz kog su podneblja.
Poli Posted - 11/06/2019 : 07:25:52

Pa, neke od pcela su cak i vece od bumbara.


Shaner Posted - 11/06/2019 : 06:50:19
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Shaner

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.


Ja bih rekao da je ovo bumbar.


Moguće, no u stripu je, ako se dobro sjećam, riječ o pčeli, pa mi je bilo logično da je i na naslovnici ona. A i nisam baš neki stručnjak za razlikovanje vrsta.
Jozzinelli Posted - 11/06/2019 : 02:18:57
quote:
Originally posted by Shaner

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.


Ja bih rekao da je ovo bumbar.
lwood Posted - 09/06/2019 : 22:17:10
Jebeno dobro! Priče odlične,crtež malkice lošiji. Konkurencija za izdanje godine.
Dr. Zistis Posted - 26/04/2019 : 19:05:18
quote:
Originally posted by Shaner

Kolor donekle spašava vizualan dojam, a što se tiče priče, kao što si i sam primijetio, ne bi bilo prvi put da nam se mišljenja razlikuju.

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.



Ajde, mozes ti to
lwood Posted - 26/04/2019 : 19:02:07
Meni baš djeluje zanimljivo. Bar po pr. Al doće na red tek nakon Araba 4.
Shaner Posted - 26/04/2019 : 19:01:36
Kolor donekle spašava vizualan dojam, a što se tiče priče, kao što si i sam primijetio, ne bi bilo prvi put da nam se mišljenja razlikuju.

P.S.
Tek sad skužio pčelu na naslovnici, simpatičan detalj.
Dr. Zistis Posted - 26/04/2019 : 18:19:42
quote:
Originally posted by Shaner

Niskoj.



Ne znam za pricu ali crtez je odlican, prelepo kolorisan. Strip me odmah podsetio na jefnu od omiljenih knjiga iz detinjstva, cini mi se da se zvala Djecak iz pecine.
Nadam se da gresis u vezi ovog stripa, ali ne bi ti bio prvi put na moju radost
Shaner Posted - 26/04/2019 : 17:24:48
Niskoj.
jaki Posted - 26/04/2019 : 15:28:29
kojoj?
Shaner Posted - 26/04/2019 : 15:21:19
Ako ti to nešto znači, meni su priča i crtež na jednakoj razini.
Dr. Zistis Posted - 26/04/2019 : 14:41:15
Ovo "jebe kevu" kako dobro izgleda.Nadam se da prica prati ovaj prelepi crtez
ivanl Posted - 17/04/2019 : 05:07:48
E ovo mi je definitivno zanimljivo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000