forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA - TEHNOOCI TOMOVI 1 I 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 04/09/2019 : 12:15:52
Nova izdanja u ediciji STARI KONTINENT!

TEHNOOCI, tom 1 i tom 2, na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.800 dinara po tomu.

TEHNOOCI 1 - 224 strane, pun kolor, A4 format.


prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/tehnooci_1_tom

TEHNOOCI 1 - 208 strane, pun kolor, A4 format.


prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/tehnooci_2_tom

Kosmičke avanture mladića koji pokušava da oslobodi galaksiju od podmukle tehnološke pošasti.

U ovom remek-delu iz sveta Inkala radnja ima tri toka: u prvom pratimo Albina, junaka ove svemirske odiseje i vrhovnog tehnooca, dok predvodi 500.000 pantehnosa na putu ka obećanoj galaksiji i usput s njima doživljava razne peripetije. Tokom putovanja, Albino se priseća svog detinjstva, svog školovanja, kao i manjih i većih bitaka u kojima je morao da se bori ne bi li ostvario svoje želje u svemiru u kom su tehnološkom napretku, paradoksalno, dorasli jedino okrutnost i varvarstvo sila koje ga kontrolišu. Te sile još jače su izražene u trećoj narativnoj liniji, koja prati nedaće i avanture Albinove majke Panefe, brata Almagra i sestre Oniks.
Posle grčke tragedije u Metabaronima, Alehandro Žodorovski se vraća biblijskim korenima u ovom sudbinskom putovanju koje podseća na Mojsijevo – putovanju galaktičkih razmera. Povrh toga, likovi i motivi virtuelne stvarnosti savršeni su za crtača Zorana Janjetova, koji sa Žodorovskim čini idealan kreativni duo.
TEHNOOCI, tom 1 i tom 2, na Letećem startu su u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.800 dinara, od srede, 4. septembra, do subote, 7. septembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.000, a u ostalim knjižarama 2.699 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 16/08/2021 : 18:04:56
Crtački je i dalje dobro ali priča je morala biti bolja. Pisao sam detaljnije o novim Metabaronima na Hangarovoj temi
DiSkAcH Posted - 16/08/2021 : 15:04:18
quote:
Originally posted by naker

Pa da, to je jedan od razloga za promenu crtačkog stila u trećem albumu. Slična sudbina kao i kod trećeg albuma Presvetog srca. Izgleda da Hodo nije uvek garant za dobru prodaju



Da, treća epizoda Megalexa je baš osjetno lijepše nacrtana. A zadnji Metabarun nije pisao Jodo (pretpostavljam da znaš već, ali svejedno ), nego Jerry Frissen. Drukčiji je u odnosu na Jodov, ali meni i dalje dobar.
naker Posted - 16/08/2021 : 14:01:22
Pa da, to je jedan od razloga za promenu crtačkog stila u trećem albumu. Slična sudbina kao i kod trećeg albuma Presvetog srca. Izgleda da Hodo nije uvek garant za dobru prodaju
DiSkAcH Posted - 16/08/2021 : 13:34:06
Vj se nije prodavao ili koji vrag pa je preuranjeno završen, kao i ovaj zadnji Metabarun koji je kod nas objavio Hangar7 (umjesto 8 epizoda, završilo se sa 6-om).
naker Posted - 16/08/2021 : 12:48:04
@jaki poslednjih desetak stranica su brzopleto sklepane da bi se album što pre završio i nisu objasnile mnoge stvari dok poslednja tabla ima natpis "end of the cycle"
BeaGea Posted - 16/08/2021 : 11:45:51
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ja sam već napisao, ali da se ponovim, ako ČK izbaci Megalex, odmah ga uzimam i riješavam se Humanodisovog izdanja.
Crtež je baš loš, ali mi je priča bila OK.



Prica propitkuje a to se trazi od umjetnosti!

Javi se ako budes imao volje rijesit se humanoidsovog izdanja ;)
jaki Posted - 16/08/2021 : 11:44:02
Mislim da je završen...
naker Posted - 16/08/2021 : 11:00:58
Priča je nekompletna jer Megalex nije završen serijal

Ali ako postoji neki strip koji je idealan za ČK "džepni format" onda je to Megalex. Ne bih imao ništa protiv i da ga još smanje
DiSkAcH Posted - 16/08/2021 : 10:43:00
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by jaki

Megalex = Megashit.




Znaš kako je, svakom svoje u skladu s kapacitetima





Ja sam već napisao, ali da se ponovim, ako ČK izbaci Megalex, odmah ga uzimam i riješavam se Humanodisovog izdanja.
Crtež je baš loš, ali mi je priča bila OK.
naker Posted - 12/08/2021 : 19:57:50
Eh šta su ti ukusi, u poslednje 2,3god sam prešao preko 40tak sci-fi naslova i Megalex je ostavio ubedljivo, ali ubedljivo najlošiji utisak
BeaGea Posted - 12/08/2021 : 13:27:34
quote:
Originally posted by jaki

Megalex = Megashit.




Znaš kako je, svakom svoje u skladu s kapacitetima
jaki Posted - 12/08/2021 : 13:11:12
Megalex = Megashit.
BeaGea Posted - 12/08/2021 : 11:42:13




Upravo pročital i vrlo sam zadovoljan.
Meni ovo uopće nije loše nacrtano a sadržajno bolje od Tehnoočeva. Preporuka za one koji traže malo više od stripova!

Hoće li ČK (znamo da Fibra neće ) izdati Megalex?
Red Marquis Posted - 08/09/2019 : 19:54:25
Može, ali nakon jedno 10 drugih izdanja u Starom Kontinentu. Dosta više tog Jodoa, da odmorimo malo...
DiSkAcH Posted - 08/09/2019 : 10:35:58
quote:
Originally posted by ivanl

Megalex. Nisam ni ja znao za ovo. Pa nije lose. Malo boja anemicna, ali dobro je... Valjda ce i ovo neki nakladnik 'izbaciti'.



Pa ja se toplo nadam da če ČK izbaciti.
Ja sam uzeo njihovo Oružje i Castaka (imam ENG izdanja kao i MEGALEX), uzeo bi i Megalex.
ivanl Posted - 07/09/2019 : 06:44:05
Megalex. Nisam ni ja znao za ovo. Pa nije lose. Malo boja anemicna, ali dobro je... Valjda ce i ovo neki nakladnik 'izbaciti'.
DiSkAcH Posted - 06/09/2019 : 15:33:27
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vidim nitko ne spominje Megalex, a ja ću opet ponoviti, strip je dobar, u prva dve epizode crteža je očajno loš, u zadnjoj je dosta dobar.
Nemojte ga preskakt zbog lošeg crteža. Strip je kažu dio Jodoversea, ali nema likova niti iz Metabaruna, niti iz Inkala.


Nikako se ne bih slozio da je crtez u Megalexu los, naprotiv. Meni smeta samo taj njegov "napadni" kompjuterski kolor, ali vidi se da je majstor crteza...



Meni se ne sviđa, izgleda kao prvi jeftini CGI crtići, a pogotovo ako Megalex usporedimo sa crtežima ostalih stripova iz Jodoversea.:




Treća epizoda izgleda dosta bolje.

https://www.humanoids.com/y_catalog/book/id/557

EDIT: Može biti da je samo do boje, ali toliko je loša da srozava sveukupan dojam.
axle munshine Posted - 06/09/2019 : 14:20:04
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vidim nitko ne spominje Megalex, a ja ću opet ponoviti, strip je dobar, u prva dve epizode crteža je očajno loš, u zadnjoj je dosta dobar.
Nemojte ga preskakt zbog lošeg crteža. Strip je kažu dio Jodoversea, ali nema likova niti iz Metabaruna, niti iz Inkala.


Nikako se ne bih slozio da je crtez u Megalexu los, naprotiv. Meni smeta samo taj njegov "napadni" kompjuterski kolor, ali vidi se da je majstor crteza...
Kerempir Posted - 06/09/2019 : 14:06:31
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vidim nitko ne spominje Megalex, a ja ću opet ponoviti, strip je dobar, u prva dve epizode crteža je očajno loš, u zadnjoj je dosta dobar.
Nemojte ga preskakt zbog lošeg crteža. Strip je kažu dio Jodoversea, ali nema likova niti iz Metabaruna, niti iz Inkala.



Nisam ni znao za to, thnx
Kerempir Posted - 06/09/2019 : 14:04:57
quote:
Originally posted by alexts

I ne samo to, nego su filmovi sa Budom Spencerom bolji od Kubrickovih, Hitchcockovih, Bergmanovih i Leanovih zajedno.



I sa stevenom seagalom
Poli Posted - 06/09/2019 : 12:55:21
quote:
Originally posted by alexts

I ne samo to, nego su filmovi sa Budom Spencerom bolji od Kubrickovih, Hitchcockovih, Bergmanovih i Leanovih zajedno.


Naporan dan imam na poslu pa me mozak vise ne slusa, ovo je misljeno sarkasticno valjda? Sorry za partibrejk ako da, a ako nije... nemam reci.

Vec Kubrick sam je dovoljan da ih nalozi trojicu na... khm khm.


Peyo Posted - 06/09/2019 : 12:38:18
quote:
Originally posted by alexts

I ne samo to, nego su filmovi sa Budom Spencerom bolji od Kubrickovih, Hitchcockovih, Bergmanovih i Leanovih zajedno.





There's a new sheriff in town - Judge alextz .
DiSkAcH Posted - 06/09/2019 : 12:35:51
Vidim nitko ne spominje Megalex, a ja ću opet ponoviti, strip je dobar, u prva dve epizode crteža je očajno loš, u zadnjoj je dosta dobar.
Nemojte ga preskakt zbog lošeg crteža. Strip je kažu dio Jodoversea, ali nema likova niti iz Metabaruna, niti iz Inkala.
alexts Posted - 06/09/2019 : 11:34:15
I ne samo to, nego su filmovi sa Budom Spencerom bolji od Kubrickovih, Hitchcockovih, Bergmanovih i Leanovih zajedno.
Kerempir Posted - 06/09/2019 : 07:30:27
Naravno da je bolji, u Inkalu je nebačena hrpa naivnih likova sa naivnim motivima (ako ih uopće i imaju) koji samo jurcaju (odnosno baca ih se) iz akcije u akciju, dok Prije Inkala lijepo vodi i porodubljuje Johnov lik, da nema one zbrzane završnice bio bi daleko bolji strip.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000