forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Ultimate Fighting Championship

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 20/12/2018 : 05:03:40

Ultimate Fighting Championship je najjača svjetska organizacija koja organizira borbe mješovitih borilačkih vještina, sa sjedištem u SAD-u. Prva manifestacija je održana 12. studenog 1993. u Denveru, Colorado, SAD.

POVIJEST

Prvotni koncept turnira između boraca koji su majstori različitih borilačkih vještina osmislio je Art Davie, te je uspio organizirati WOW Promotions uz pomoć Rorion Gracieja, tvrtku koja je postala vlasnik Ultimate Fighting Championship organizacije. WOW Promotions je ušao u partnerstvo sa Semaphore Entertainment Group (SEG), pay-per-view TV postajom i prva manifestacija je održana 12. studenog 1993. u Denveru, Colorado, SAD. U travnju 1995. godine Davie i Gracie prodaju svoje dionice WOW Promotionsa SEG-u i raspuštaju WOW Promotions. U prvim danima UFC-a nije bilo dozvoljeno gristi protivnika i iskopati mi oči, a sve ostalo je bilo dozvoljeno.

Zbog prevelike krvavosti borbi, UFC je pod pritiskom zabrana prikazivanja na televiziji i političkih zabrana odvijanja takvih borbi u mnogim državama SAD-a morala postrožiti pravila, te je počela surađivati s različitim odborima koji određuju pravila u borilačkim sportovima u SAD-u.

Godine 2001. Frank i Lorenzo Fertitta, i boksački promotor Dana White prišli su SEG-u s ponudom da otkupe UFC, što se i ostvarilo. U siječnju 2001. godine otkupili su ga za 2 milijuna američkih dolara, te napravili Zuffa, LLC, tvrtku koja nadzire i ima vlasništvo nad UFC-om. Pravila su se uskladila s NSAC-om (engl. Nevada State Athletic Commision), Nevadaškim odborom koji regulira pravila u sportovima za tu državu. Nakon što je Zuffa preuzeo UFC, on je počeo polagano ali sigurno rasti i danas ima veću zaradu od japanske organizacije PRIDE FC.

PRAVILA

Svaka runda traje 5 minuta. U borbama za titulu prvaka borbe traju 5 rundi, a u borbama koje nisu za prvaka, borba traje 3 runde. Između svake runde stanka traje 1 minutu.

Borilište je osmerokutni kavez omeđen metalnom žičanom ogradom obuđenu u crni vinil. Od vrha do vrha osmerokuta ima 11,5824 metra, a od stranice do stranice ima 9,144 metra. Ograda je visoka 1,8288 metara.

KATEGORIJE

Trenutačno se koristi 8 težinskih kategorija u muškoj konkurenciji:

-muha (do 57kg)
-bantam (do 61kg)
-perolaka (do 66kg)
-laka (do 70kg)
-velter (do 77kg)
-srednja (do 84kg)
-poluteška (do 93kg)
-teška (do 120kg)
U pravilima postoji još jedna kategorija koja se trenutno ne koristi:

-superteška (od 120kg)
Postoje i dvije kategorije u ženskoj konkurenciji:

-slamka (48 do 52kg)
-bantam (57 do 61kg)

TRENUTAČNI PRVACI
Stanje 2018

Žene:

slamka: Rose Namajunas
bantam: Amanda Nunes

Muški:

muha: Henry Cejudo
bantam: T.J. Dillashaw
perolaka: Max Holloway
laka: Khabib Nurmagomedov
velter: Tyron Woodley
srednja: Robert Whittaker
poluteška: Daniel Cormier
teška: Daniel Cormier

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 20/10/2019 : 19:49:14
quote:
Originally posted by Tonka24

Jons nema još relevantnih protivnika u poluteškoj.
Još jedna večer za čistu peticu.
Zakazujemo event drugu subotu u Singapuru u 11 sati ujutro.
Kada ćemo uživo?
Tipkam koliko mogu još pratim na dvije strane, pa teško sve ispratiti.
Laku noć.

Ja se nadam Tonka da ću gledat, jer termin je odličan, nema neprospavane noći Jedino što znam vikendom imati posla (naročito po danu), pa ću vidjet hoću li uspjet gledati uživo. Glavni program će biti prijenos u 14h u subotu.

quote:
Originally posted by Oki

Radio sam noćnu, ali je bilo posla preko glave pa sam uspio pogledati samo Rodriguez - Stephens...koji je manijak ovaj Meksikanac😁
Samo eto, iako je borba bila vrlo atraktivna...nikako do nokauta-ne volim kada se borci tako mrcvare u tim laganim kategorijama.

E sad ne znam Oki što da kažem na ovo Ja živim za ovakve borbe, gledam UFC zbog takvih borbi kakvu su odradili Yair i Stephens. Dobro poznajem oba borca i znao sam kakvu borbu mogu očekivati. Stephens je jako čvrst borac, taj uvijek ide u ratove i odličan nokauter. Ima strašan rad ruku i KO power. Yaira su jako dobro njegovi spremili i upozorili na to, samo takva taktika je mogla proći protiv Stephensa, znači korištenje nogu i što više tući ga po tijelu na način kakav Yair zna i raspolaže atraktivnim potezima.

Divim se kako se Stephens vratio nakon 2R i onog fantastičnog udarca u tijelo koje je preživio, ono je zaista za respekt Za vrijeme takvih borbi i nakon čovjek se naježi i još više zavoli ovakav sport. Meni je jedino žao što nismo imali još dvije extra runde. Tko zna, možda bi u nastavku Stephens došao na svoje.

Jesi gledao Reyesa? Poluteška (93 kg), čovjek sad ima 12-0, od toga u UFC-u 6-0. Takav skor u UFC-u je teško postići, seriju pobjeda i nakon malo što su mi se slegli dojmovi, mišljenja sam da je Reyes čovjek koji MORA ići sljedeći na Jonesa. Nema se tu što više čekati. Iako ne očekujem neki veći otpor jer to je ipak Jones, ali dečko je zaslužio. Rakić se nešto kasnije bori pred kraj godine, pa ako on pobjedi, eto njega sljedeće godine jako blizu poziciji izazivača poluteška opet nekako cvjeta od talenata i nadam se da nas čeka puno dobrih mečeva.
Oki Posted - 19/10/2019 : 08:13:25
Radio sam noćnu, ali je bilo posla preko glave pa sam uspio pogledati samo Rodriguez - Stephens...koji je manijak ovaj Meksikanac😁
Samo eto, iako je borba bila vrlo atraktivna...nikako do nokauta-ne volim kada se borci tako mrcvare u tim laganim kategorijama.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 06:01:27
Jons nema još relevantnih protivnika u poluteškoj.
Još jedna večer za čistu peticu.
Zakazujemo event drugu subotu u Singapuru u 11 sati ujutro.
Kada ćemo uživo?
Tipkam koliko mogu još pratim na dvije strane, pa teško sve ispratiti.
Laku noć.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:56:01
Ali kad dodje pred Jonesa, nekako sam misljenja da ce Jones opet to lagano odradit premda Reyes ima 12-0.

Weidman je vec duze vrijeme gotov, u padu i sad dodje iz srednje u polutesku da ce on nesto napravit. Kasno se sjetio. Imao je i on jedno vrijeme 13-0, ali uvijek dodje netko jaci i bolji u tom trenutku i to je normalno. Cekamo i onog ludog Walkera, brzo ce i on u top 10, njega bi volio vidit protiv Jonesa

Odoh sad, jos jedna odlicna vecer
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:50:12

Reyes bi mogao na Jonsa iako ima male šanse.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:49:31
Gotov je Weidman. Bolje da se posveti obitelji, ima troje djece. Dok ne dozivi kakvu tezu ozljedu mozga.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:37:35
Valjda ce jednom doci do njegovog meca sa Zabitom. Ne treba im zamjerit sto su pred kraj bili malo umorni, trebalo je to sve prezivjet. Isli su svom snagom, sve ostavit u oktagonu.

Jedino zao sto smo ostali uskraceni za te 2 extra runde, posto je u Meksiku bila glavna borba pa time predvidjena i na 5R.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:32:40
Zasluženo zna pretrpiti Meksikanac a noge koristi čudesno.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:27:09
To je to, sjekire zakopane jedino sto nije dovoljno Stephensu, 2-1 cistih za Yaira.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:26:09
Sad vjerujem.
Šteta zadnjih dvije minute na parteru, na kraju sportski pozdrav, ovo je sve.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:19:59
Tonka, jel mi vjerujes sad da Stephens nije glumio ono za oko ;) on ti uvijek ide ovako u borbi, ako treba poginut, ide na sve..
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:17:47
Isuse Kriste štaje ovo
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:15:15
Aha, sve sto smo zeljeli prije 3 tjedna dobivamo veceras :)
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:13:28
Ostvarila ti se želja čak cijela runda.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:13:00
Kako Yair dobro koristi noge, odlicna 1R za njega.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:06:45
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:06:05
Uf, ne mogu vjerovat da je dosla ova borba
Samo da bude duze od 15 sekundi
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:04:58
Prošla je nervoza ova nepotrebna.
Sada dvije brutale.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:03:57
Znam, majak mi to koristi, kako je od zračenja pogoršalo se nešto s plučima.
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 05:01:15
Pomaze pri disanju. Mislim da sluzi pogotovo za ljude koji imaju astmu.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 05:01:07
Aaa inhalator, ma iživciralo me sama njegova pojava... pa sam živčan.
Kažu da je u redu.
Protiv Ivanova i ekipe neka uzme infuziju alobodno.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 04:58:18
Što jw to?
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 04:57:53
Pobijedio je, ali koliko sam skuzio, koristio je inhalator izmedju rundi i vidjeli su ovi iz komisije pa mozda poniste borbu. Nisam sad siguran, ali o tome su sad pricali..
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 04:56:00
Fujjj. Dno dna.
Tonka24 Posted - 19/10/2019 : 04:54:31
Ovo je sramota bježi. Da hoće suci dati Sosoli pobjedu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000