forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 4 - Godina prva

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2017 : 20:51:14

"Ne samo jedan od najvažnijih stripova ikad napisanih, nego i jedan od najboljih." IGN

"Ako postoji jedan strip kojeg treba spomenuti u istom dahu kao i Čuvare ili Povratak Mračnog viteza, to je Batman: Godina prva."
MIAMI HERALD

"Ovo je priča kojoj nijedan pravi obožavatelj Batmana ne bi smio moći odoljeti."
SCHOOL LIBRARY JOURNAL

"Mazzucchellijev crtež – možda je najbolji koji je 'Batman' ikad imao. A što se tiče Millera, njegovoj sposobnosti da postavi akcijsku scenu nitko nije ravan...“
LA TIMES BOOK REVIEW

"Nacrtani roman koji kombinira poznati urbani mit s nepogrešivo modernim senzibilitetom i briljantno ispričanom pričom."
DENNY O'NEIL

Godine 1986. Frank Miller i David Mazzucchelli stvorili su ovu revolucionarnu reinterpretaciju Batmanova postanka – tko je i kako je postao.

Napisan nedugo nakon POVRATKA MRAČNOG VITEZA, Millerove distopijske bajke o Batmanovim zadnjih danima, GODINA PRVA postavlja pozornicu za novu viziju ovog legendarnog lika.

Fibrino izdanje sadrži uvodnik Franka Millera, nacrtani pogovor Davida Mazzucchellija, te kompletan scenarij i skice koji daju potpun uvid u nastanak ovog klasika.

Batman 4 • Godina prva • 192 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež David Mazzucchelli • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2017. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-4-godina-prva/428/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 09/09/2019 : 20:03:01
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

Ne može se Miller mjeriti sa Mooreom što se scenarističkih vještina tiče.

Ako govorimo isključivo o Batmanu, meni su Godina prva i Povratak Mračnog Viteza uvijek bili bolji stripovi od Strašnog vica. I to značajno.

potpis.

a što se tiče fame za ovaj strip,što kaže svempiša,ona je itekako na mestu za ovaj strip.
delboj Posted - 09/09/2019 : 16:11:29
quote:
Originally posted by Vorador

Pronašao sam jednu greškicu u Fibrinom izdanju; pretpostavljam da je tako i u originalu. 2. stranica prve epizode scenarija je zapravo 2. stranica treće epizode. Otisnuto dvaput.

Je li tako i u ovom izdanju https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/batman-bt-phpr-2-godina-prva/31783/0/?
Mr. Bushido Posted - 09/09/2019 : 16:00:01
quote:

Ako govorimo isključivo o Batmanu, meni su Godina prva i Povratak Mračnog Viteza uvijek bili bolji stripovi od Strašnog vica. I to značajno.
vukozec Posted - 09/09/2019 : 15:27:58
quote:
Originally posted by Tonto

quote:

Imas mislim u drugom broju kvadrata sjajan macanov tekst Miller vs Moore koji puno toga objasnjava.

baci sken :)
Tonto Posted - 09/09/2019 : 14:06:16
quote:

Imas mislim u drugom broju kvadrata sjajan macanov tekst Miller vs Moore koji puno toga objasnjava.
vukozec Posted - 09/09/2019 : 13:46:56
vice Posted - 08/09/2019 : 17:48:57
Zašto bi te iko napa, umjetnost je prije svega individualna i subjektivno doživljena. Nek se teoretičari umjetnosti bave objektivnim značajem. :)

Npr., Zograf i Zagor (jbg, mora san ti ga šuknit). :P
drogsy Posted - 08/09/2019 : 17:46:31
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by swamp thing

Fama je na mjestu, samo što su ljudi koji tek sad čitaju Y1 već pogledali i pročitali popriličan broj verzija junaka koje su stvorene poslije, pa i na bazi Y1. Slična stvar je i sa DKR. Zato nemaju taj wow efekat, čini se kao već viđeno.

Toga sam svjestan, ali jebiga, i Watchmeni imaju istu famu pa su me oborili s nogu, načitanosti unatoč.

Da, ali Watchmeni su zaseban svit s kojim se nisi dotad susreja, dok s Batmanom jesi. Watchmeni su mala "biblija" mračnog doba superherojštine, a Batman je lik koji ima tucet takvih djela, svaki razvikan sa svoje strane (od Death in the Family do DKR i War of Jokes and Riddles), pa je i omjer očekivanja/ispunjavanja nezahvalniji.

Ja sam upravo zbog toga imao najniža moguća očekivanja, kao i zbog činjenice da je to prvenstveno Millerov strip, a tek onda Batmanov, a Millera smatram jednim od najprecijenjenijih scenarista svih vremena, tako da sam na kraju uglavnom zadovoljan s pročitanim. Jedino, kao što rekoh, strip ima prenabrijanu famu isto kao i TDKR. Ne dovodim u pitanje revoluciju koju su ta dijela unijela u Batman franšizu i supeherojštinu, ali za sam strip kao umjetnost nisu toliko bitna. (Nemoj te me ubit, molim vas :))
vice Posted - 08/09/2019 : 17:39:00
quote:
Originally posted by drogsy

quote:

Fama je na mjestu, samo što su ljudi koji tek sad čitaju Y1 već pogledali i pročitali popriličan broj verzija junaka koje su stvorene poslije, pa i na bazi Y1. Slična stvar je i sa DKR. Zato nemaju taj wow efekat, čini se kao već viđeno.

Toga sam svjestan, ali jebiga, i Watchmeni imaju istu famu pa su me oborili s nogu, načitanosti unatoč.

Da, ali Watchmeni su zaseban svit s kojim se nisi dotad susreja, dok s Batmanom jesi. Watchmeni su mala "biblija" mračnog doba superherojštine, a Batman je lik koji ima tucet takvih djela, svaki razvikan sa svoje strane (od Death in the Family do DKR i War of Jokes and Riddles), pa je i omjer očekivanja/ispunjavanja nezahvalniji.
drogsy Posted - 08/09/2019 : 17:34:34
quote:

alexts Posted - 08/09/2019 : 15:17:33
Jedan od najsavršenijih stripova, ikada.
swamp thing Posted - 08/09/2019 : 12:58:50
drogsy Posted - 08/09/2019 : 12:37:29
Pročitao i ja konačno ovo kultno djelce. Moram se i ja složiti s Tontom da je kraj nedorečen i čak pomalo naprasno prekinut, a mislim da je tu svakako bilo još materijala za flash-backove tipa kako je Bruce stekao svoje fighting skillse itd. Mazzuchelijev crtež vrlo dobar, pomalo štur i nedetaljan, ali to je da se ostavi prostora boji. sve skupa, dobar strip, ali fama ga nadilazi stostruko 8/10
risbozg Posted - 12/01/2018 : 19:24:36
pročitao i nije mi legao...solido ali ništa posebno..5/10
pcoro Posted - 11/01/2018 : 20:27:29
Tako sam nekako i ja mislio prije dvadesetak godina kad sam nabavio srpski pirat, a u međuvremenu mi je ovaj Batman postao dragi i puno puta čitani dio kolekcije. Ipak, vremena su se promijenila i stripove koje me bi me danas i puno više oduševili ne bi toliko čitao kao u ono doba. Izdanje, po meni, nepotrebno preveliko - Mazzucellijev crtež ne bi ništa izgubio na manjem formatu, a lakše bi se čitalo. Ali to vrijedi i za ostale Fibrine Batmane. Svejedno, lijepi klasik koji s vremenom ne blijedi.
Zagor-te-nay Posted - 11/01/2018 : 20:05:37
Sasvim solidno za amerikenjce, za pročitat jedanput. 6/10.
Cromwell Posted - 11/01/2018 : 18:36:18
U ovom stripu je centralna figura više Jim Gordon a malo manje sam Batman ali ne smeta. Odlično mi je to što se umjesto mistificiranja heroja što je postalo gotovo pravilo, ovdje origin story bazira upravo na realističnoj komponenti Batmanovog svijeta i prikazu kako on zapravo funkcionira.
Slažem se i s tontom da je kraj malo nagao, a i s Deersom da Millerov način pripovjedanja na natuknice (first person?) može povremeno biti malo pretenciozan. Srećom meni ipak nije pokvarilo užitak u čitanju.
Crtež odličan! U pojedinim akcijskim scenama se točno može vidjeti Millerov potpis.
Odlično, zabavno, pročitao s guštom. Za razliku od ostalih Batmana.
Aco Posted - 03/01/2018 : 18:51:42
Jedan od kandidata za izdanje godine. Na ovom formatu, sa ovim kolorom i dodacima, strip dolazi do punog izražaja. Jedan od najboljih stripova o Batmanu sigurno.
Vorador Posted - 27/11/2017 : 18:55:17
Thanks. I pretpostavljao sam da je tako. Nešto slično je bilo i u jednom od tomova Sandmana, samo što se radilo o tabli.
Markos Posted - 27/11/2017 : 15:28:49
Provjerio, tako je i u originalu. Druga stranica scenarija za prvu svesku uopće ne postoji među materijalima.
Markos Posted - 26/11/2017 : 09:24:06
Lako moguće, mi smo preuzeli njihov prijelom. Provjerit ću sutra.
Vorador Posted - 26/11/2017 : 00:17:06
Pronašao sam jednu greškicu u Fibrinom izdanju; pretpostavljam da je tako i u originalu. 2. stranica prve epizode scenarija je zapravo 2. stranica treće epizode. Otisnuto dvaput.
Deers Posted - 19/08/2017 : 20:09:58
Odličan strip. Vrhunsko ostvarenje koje izgleda tako jednostavno izvedeno da se zapitaš zašto svi stripovi nisu tako dobri. Kao nedostatak bih naveo to da se meni ne sviđaju previše stripovi, kako ih ja zovem, "na natuknice". Kao i kod Millerovog Čovjeka bez straha shvaćam da je to bilo potrebno ali kad se svaku stranicu dvije lomi narativna linija malo dosadi.
alexts Posted - 23/07/2017 : 04:38:48
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Pa, ima dosta toga.

S time da je ovo prvenstveno o Batmanu, a ne i o drugim vezanim likovima, kao što su Robin, Batgirl, Catwoman, Nightwing, Batwoman, itd.

- opus Granta Morrisona
- opus Alana Granta, posebice one epizode koje je crtao Norm Breyfogle
- opus Scotta Snydera
- aktualni opus Toma Kinga
- niz epizoda koje zajednički potpisuju Doug Moench i Kelley Jones
- Haunted Knight i Catwoman: When in Rome Jepha Loeba i Tima Salea
- epizode koje potpisuje Archie Goodwin, uključujući i sagu o Manhunteru
- epizode serijala Batman Adventures koje potpisuju Kelley Puckett i Mike Parobeck
- Batman: Year 100 Paula Popea
- epizode koje potpisuje Paul Dini, posebice one koje crta Bruce Timm, zatim War on Crime s Alexom Rossom, te Slayride s Donom Kramerom
- epizode koje zajednički potpisuju Steve Englehart i Marshall Rogers
- City of Crime Davida Laphama, Ramona Bachsa i Nathana Massengilla

Ovo je odličan spisak koji pokazuje kako Batman ima kvalitetnih stripova i u svojim redovnim izdanjima, ne samo u posebnim mini-serijama ili grafičkim romanima.

Ja lično volim i stare naslove, kao što je The Brave and the Bold od Boba Haneya i Jima Apara, kao i epizode koje je crtao Neal Adams, ali ih ne bih preporučivao odrasliim čitaocima naviklim na moderne stripove.
ivanl Posted - 22/07/2017 : 15:33:18
Najs. Vidim ja ovo i kod nas, samo malo strpljenja...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000