forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:

28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1

Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 10/07/2020 : 16:37:54
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

glede rasprave između Markiza i Aleksa:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.

Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.

Murena mi je u nekom širem planu, ali su me odbili negativni komentari na te margine jer nisam imao prilike da vidim izdanje uživo. Znači, nije toliko strašno?

nije,zaista.
DiSkAcH Posted - 10/07/2020 : 14:16:39
quote:
Originally posted by Peyo

Akbarska ptica vremena u potrazi za ratnicima?

Beren Posted - 10/07/2020 : 14:00:58
quote:
Originally posted by kasper

verujem da je mnogima bitna cena samog izdanja, pa u odnosu na nju ocenjuju kvalitet izdanja. ja upravo sto sam nekad voleo sta stari rim ne zelim da imam polovicno izdanje. a bookglobe mi ima losh prevod

Da, i cijena igra bitnu ulogu.
Recimo, nedavno je bila akcija stripomanija i mogli su se kupiti Džeremaje za 10ak eura. Ne znam može li jeftinije od toga za tri albuma u boji sa tvrdim koricama u A4 formatu. Inkali i Tehnooci sa po 200+ strana u boji na A4 su bili po 15ak eura. Kad je tako, neminovno je da cijena ulazi u računicu.

kasper Posted - 10/07/2020 : 13:21:06
quote:
Ono što mene buni je to što gore pobrojana izdanja su skroz korektna a imam utisak da se na ČK ljudi generalno žale kad su tehnikalije u pitanju, pa se pitam jesam li imao sreće sa izborom izdanja ili se malo pretjeruje zbog standarda na koje su nas navikli drugi izdavači.

verujem da je mnogima bitna cena samog izdanja, pa u odnosu na nju ocenjuju kvalitet izdanja. ja upravo sto sam nekad voleo sta stari rim ne zelim da imam polovicno izdanje. a bookglobe mi ima losh prevod
Peyo Posted - 10/07/2020 : 13:02:59
Akbarska ptica vremena u potrazi za ratnicima?
Red Marquis Posted - 10/07/2020 : 12:56:39
quote:

quote:

quote:

ovo što pominje Markiz,to su stripovi koji nisu stari po 40 i više godina i koje smo videli u 25 strip revija;recimo kao Mateo ili Murena.A opet i ta dva su nedavno objavljena.

DW je jedini srpski izdavač koji se upustio sa izdavanjem noviteta,ali na žalost,pošto su posrnuli,od te priče nema ništa.Kenija,Isak pirat,Rabinov mačak,Skarbek,Povratak zemlji,LDŽS,Reduktor,Okko...su sve bile premijerne stvari;i ne verujem da će se skoro neko iz Srbije usuditi da radi tako nešto slično.

Meni je jako drago za Murenu jer em više volim integrale, em je više nego duplo jeftinije od BG izdanja, em mi je odlično ovo izdanje od ČK (margine me ne diraju ni najmanje.

Murena mi je u nekom širem planu, ali su me odbili negativni komentari na te margine jer nisam imao prilike da vidim izdanje uživo. Znači, nije toliko strašno?

Nije.

@axle munshine
Potraga za pticom Akbara? Ratnici i ptica vremena?
Beren Posted - 10/07/2020 : 12:54:48
quote:
Originally posted by kasper

naravno da je strasno, makar u prvom integralu. tako ce da bude i sa ovim krilima vetra ako ne promene format. a opet, sto bi menjali kad mnogima ne smeta
mislim, ono, imam utisak da narod zeli da kupi to jebeno izdanje murene, samo cekuju pozitivne kometare pa da navale

Pa ja bih ga rado kupio jer volim tu tematiku i Stari Rim generalno ali me ti negativni komentari odbijaju.

Inače, 10ak postova prije ovog sam naveo što imam od ČK (Asteriks, Džeremaje 1-6, Tehnooci, Inkal, Kastaka, 1602 i Časovnik sudnjeg dana 1) i moram da priznam da su ta izdanja korektno odrađena. Npr. Rotografika je radila 1602 i Časovnik sudnjeg dana i odlično su ispali, mada bi bilo još bolje da su u američkom formatu.

Ono što mene buni je to što gore pobrojana izdanja su skroz korektna a imam utisak da se na ČK ljudi generalno žale kad su tehnikalije u pitanju, pa se pitam jesam li imao sreće sa izborom izdanja ili se malo pretjeruje zbog standarda na koje su nas navikli drugi izdavači.
kasper Posted - 10/07/2020 : 12:44:16
quote:

quote:

quote:

naravno da je strasno, makar u prvom integralu. tako ce da bude i sa ovim krilima vetra ako ne promene format. a opet, sto bi menjali kad mnogima ne smeta
mislim, ono, imam utisak da narod zeli da kupi to jebeno izdanje murene, samo cekuju pozitivne kometare pa da navale
Beren Posted - 10/07/2020 : 12:37:31
quote:

quote:

axle munshine Posted - 10/07/2020 : 12:13:55
quote:
Originally posted by Combatrock

Vratice se Darkwood, pa bilo je reci o tome u beskrajnim raspravama na ovom forumu.

Iz tvojih usta u božije uši... ali, realno, teško... prođe cela godina a niko ništa zvanično ne objavljuje, niko se ne oglašava... cenim Darkwood ali mi smeta ta potpuna tišina u vezi Stripoteke... možda bi se trebali udružiti sa nekim jakim i stabilnim izdavačem pa da se nekako vrati naš najjači stripovski brend... pa makar i samo u knjižare... pa makar i u boji...
axle munshine Posted - 10/07/2020 : 12:06:06
quote:

zašto pobogu Na krilima vetra a ne Nošeni vetrom??

Iako smo navikli na taj naslov, meni se, iskreno, sviđa ovaj novi... lepo su ga preveli...
A kako će Ratnike da prevedu, šta misliš? Hoće li zadržati poznati ili će ga prevesti, pitanje je sad... :) Ja mislim da će ga prevesti i biće blizak originalu... i to je jedino ispravno... :)
DiSkAcH Posted - 10/07/2020 : 10:36:05
quote:

teller Posted - 10/07/2020 : 05:45:37
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by teller

Ispostavilo se sto sam govorio..da su Darkvudu izmed ostalo pokopal gluposti i bezvezarija stila Aama.
.pokopale su i Stripoteku.. koja da je objavljivala stari je nostalgične stvari nebi ugasnila...nesto sto dobije nagradu nije pretežno odraslo publiki i privlačno.. da su odstavili u Stripoteci staru plejadu junaka.. druga bi bila pesma..
Da su krenulo reprintom Stripoteku iz uh lastnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju po tesko kamnom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.

Ja sam Stripoteku poceo da kupujem bas kad ju je Darkvud preuzeo.

Da.. Ti poceo a 10 drugih odustao...
Combatrock Posted - 09/07/2020 : 22:23:40
Vratice se Darkwood, pa bilo je reci o tome u beskrajnim raspravama na ovom forumu.

AleksandarN Posted - 09/07/2020 : 21:48:16
quote:

Steta, ali nije kriv odabir stripova nego losa politika izdavaca i jos gomila losih poteza.
going going Posted - 09/07/2020 : 20:45:32
quote:
Originally posted by teller

Ispostavilo se sto sam govorio..da su Darkvudu izmed ostalo pokopal gluposti i bezvezarija stila Aama.
.pokopale su i Stripoteku.. koja da je objavljivala stari je nostalgične stvari nebi ugasnila...nesto sto dobije nagradu nije pretežno odraslo publiki i privlačno.. da su odstavili u Stripoteci staru plejadu junaka.. druga bi bila pesma..
Da su krenulo reprintom Stripoteku iz uh lastnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju po tesko kamnom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.

Ja sam Stripoteku poceo da kupujem bas kad ju je Darkvud preuzeo.
going going Posted - 09/07/2020 : 20:41:15
quote:

Da, i steta sto se slabo prodavalo i propalo to jer su Karusel i pogotovo Perle (i Perle integrali) bili sjajne i lepe edicije(sto sadrzajem sto dizajnom), a toliko jeftine i pristupacne.
teller Posted - 09/07/2020 : 20:38:54
Da su krenuli reprintom Stripoteke iz zlatnih 80 tih sad bi mozda isla 14 dnevno a ne ležala na groblju pod teskom kamenom plocom.. RIP Stripoteku moja ljubavi.
Peyo Posted - 09/07/2020 : 20:29:33
quote:
Originally posted by Jozzinelli
(...mada, realno, zabole me, za ovaj strip su mi dovoljne Stripoteke)

Poštujem tvoj izbor, ali bez boje to je samo pola doživljaja kada je ovaj strip u pitanju.
Jozzinelli Posted - 09/07/2020 : 18:11:23
quote:

I ja se to pitam...

(...mada, realno, zabole me, za ovaj strip su mi dovoljne Stripoteke)
motorista Posted - 09/07/2020 : 17:35:35
... zato što su se ti noviteti slabo prodavali? Nekako sam pretpostavljao da su baš ta navedena izdanja imala solidnu prođu.
anto Posted - 09/07/2020 : 16:57:26

anto Posted - 09/07/2020 : 16:52:37
Red Marquis Posted - 09/07/2020 : 00:41:58
quote:
Originally posted by alexts

Ne znači da ih nema, ja ih ne znam dovoljno, priznajem. Undertaker jeste takav. Njegovu veću popularnost, kod nas, sprečavaju do sada pomalo preskupi albumi Makonda.

Između ostalog, takve cene su razlog što se nadam da će ČK jednom da se i odvaži na nešto novije, jer tu nemaju premca.
alexts Posted - 09/07/2020 : 00:02:37
quote:
Originally posted by Red Marquis

@alexts
Šta smatraš franšizom, koliko dug serijal treba da bude za to po tebi?
Undertaker, Stare Furune su recimo takvi. A to što, ni ti ni ja ne znamo ni delić xyz izdanja koja BD izbacuje na godišnjem nivou, ne znači da ih nema.

Ne znači da ih nema, ja ih ne znam dovoljno, priznajem. Undertaker jeste takav. Njegovu veću popularnost, kod nas, sprečavaju do sada pomalo preskupi albumi Makonda.

Bitno je da nije one-shot ili mini-serijal, nego nešto što obeležava jedan malo duži period strip-produkcije, da bi bio franšiza, kao i da je preveden na više jezika i internacionalno poznat.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000