forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 24/03/2009 : 14:16:32
Evo topica i o serijama..

Meni najbolja - The Sopranos
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vice Posted - 21/02/2020 : 16:08:59
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Počeo sam gledati The Office, trenutno gledam original sa Gervaisom.
Moram priznat da mi i nije baš nešto, a i čuo sam da je američanski bolji.
Ima mi tu i tamo neka dobra fora a i Ricky ubija kako dobro glumi iritantnu osobu (odlična epizoda di pjeva sa gitarom i vau, pa čovjek zna i pjevat! ), ali većina epizoda je meh.

EDIT: After-Life mi je npr odličan i jedva čekam drugu sezonu, ostalo njegovo nisam gledao.

Pogledaj njegove stand-up nastupe, tu je najbolji.

Meni je u stand-upu među slabijima.

Preporučam Extras i Talking Funny na HBO-u (cijela epizoda je i na yt-u) u kojoj vodi diskusiju o komediji sa CK-om, Seinfeldom i Rockom.

Inače, meni je najbolji ka host. :)

Btw, američki The Office je jako slab u prvoj sezoni, tek kasnije dolazi na kultnu razinu. Britanski je već drugi štih, il ti paše il ne.
Shaner Posted - 21/02/2020 : 12:39:36
quote:

Ima mi tu i tamo neka dobra fora a i Ricky ubija kako dobro glumi iritantnu osobu (odlična epizoda di pjeva sa gitarom i vau, pa čovjek zna i pjevat! ), ali većina epizoda je meh.

EDIT: After-Life mi je npr odličan i jedva čekam drugu sezonu, ostalo njegovo nisam gledao.

Pogledaj njegove stand-up nastupe, tu je najbolji.

DiSkAcH Posted - 21/02/2020 : 11:22:21

stripofil Posted - 17/02/2020 : 16:02:47
Kako sam i pretpostavio, Stranger je ok serija, može se pogledati, ali nepotrebni detalji koji su ubačeni tu radi podizanja tenzija i drame su samo pokvarili dojam. Tako da je serija puna scena gdje se stvari dešavaju u zadnji tren, uvijek netko prođe pored nekoga u "krivo" vrijeme ili se baš nađe na tom mjestu... Krajolik predivan, dođe mi da se preselim tamo.

Još se borim s Outsiderima, predvidivo do boli, ali izgurati ću prvu sezonu kad sam se već uhvatio gledanja.
stripofil Posted - 13/02/2020 : 23:05:11
Počeo gledati The Stranger, prvih par epizoda je zanimljivo, nadam se da se neće pretvoriti u sranje kao druge UK serije tipa Broadchurch, Happy Valley, The Fall...

https://www.imdb.com/title/tt9698480/
Lucy Liu Posted - 13/02/2020 : 22:22:50
Evo i ja sam se "navukao" na Netflix, od serija bih preporučio Everything Sucks! (sitcom o tinejđerima u 90-ima) i Alexa & Katie (obiteljski sitcom o dvije prijateljice, jedna ima rak, koji je izvor heartwarming momenata), pa ko voli nek izvoli.
fler Posted - 13/02/2020 : 14:00:39
Nema posebnog pravila, koliko sam primijetio - stalno nešto dolazi/odlazi.
Slažem se, dosta toga fali (imamo tek par postotaka ponude u odnosu na američki Netflix),
iako nije da se nema što gledati; čak dapače, ni blizu ne stignem sve što bih htio.

L&K - krenulo zapravo solidno (na moje iznenađenje - bolje nego sam očekivao, obzirom na neke recenzije)
i onda ode sve u k. Na 7. sam epizodi, i doslovno mi se ne gleda dalje .. izgurat ću,
ali baš su ubrljali.
Barker Posted - 13/02/2020 : 12:25:44
Kad sam vec kod netflixa, pomalo sam razocaran ponudom. Mozda zato sto sam mislio da cu tamo naci bukvalno sve, ali na primer ove novije filmove koje navodite da ste gledali, njih uopste nema. Dali se baza update-uje na godisnjem nivou, koji filmovi se mogu ocekivati, zasto ima samo dva Indiana Jonesa, zasto nema nicega od Lyncha… to su samo par pitanja koja me muce.
Barker Posted - 13/02/2020 : 11:46:53
Konacno uvidjavam "cari" Netflixa I serija
Stranger Things 1,2,3 odgledane u desetak dana. I sve mi je jasno, I hype I razocarenja I varijacije u kvalitetu… Ali ne moze se poreci koliko lako te serija uvlaci u svoj svet I ne da ti da odes. Kvalitet pada sa svakom sezonom, no I dalje je to jako gledljivo.
Pitam se kakav efekat ima vremenski period desavanja radnje na nove klince? Nama matorim mulcima je udica zavucena do maksimuma, ali sta li mladi gledaoci misle o tome (osim da je to davna praistorija)
Kasting je sjajan, osim mozda Vinone koja mi je puna nekih tikova I uglavnom lose glume (a kako smo je svi voleli tada, pitam se zbog cega :) ) Svidja mi se vremenski tok radnje I kako se njihovo odrastanje profilise u sezonama, pa I nije cudno sto u trecoj sezoni neki likovi postaju napodnosljivi, hormoni su neumoljivi.
Nelogicnosti ostavljam po strani, ipak pratimo seriju koja se desava u osamdesetima, nismo bili politicki korektni tada, niti nam je bilo vazno sto se cudoviste fokusira samo na nasu grupu decurlije dok ostatak grada mirno spava

Poceo sam da gledam Locke and Key , prati neko? Nakon 5-6 epizoda utisak je vise nego mlak, kapiram da su adaptacije za seriju nuzne I da ce odstupanja biti, ali ovde bas fali onaj osecaj nelagodnosti I straha koji u stripu izbija sa svake strane, ovde je sve vise manje family friendly, likovi su jedva zanimljivi, a negativcu je zasad vaznije da se prejede, prejebe I dobro obuce
Odgledacu do kraja, ali sa jako snizenim ocekivanjima. dali je planirano da se sve resi u jednoj sezoni?
E da, evo svidja mi se kako su resili prikaz stanja koji otvara head key, ono otvaranje glave I u stripu mi je bilo malo groznjikavo.
Caleb Posted - 06/02/2020 : 21:55:28
Videh ovde pohvale za Eastbound & Down.
Pogledao sam u par dana. Kakvo brutalno sprdanje sa svima. Monolozi do jaja.
Odlicna serija.
Glumac je faca. Prvi put sam ga gledao.
I vec mi fali serija, vrvtno cu je pogledati ponovo.
DiSkAcH Posted - 05/02/2020 : 06:20:36
Kad smo kod crtanih, pogledao i zadnje dvije sezone Archera, meni je i dalje dobar.
Ima taj neki specifičano polu-toilet humor, ali baš mi leži. :)
don_draper Posted - 04/02/2020 : 22:45:51
Završio BoJack Horseman
Već sam i prije iznio svoje dojmove i mogu samo potvrditi da je riječ o modernom remekdjelu, jedna od najboljih serija desetljeća, zapanjen sam i jedva čekam ponovno pogledati
Preporuka za sve
zeljko Posted - 04/02/2020 : 22:02:35
Homeland 4. Sezona
Kad sam vidio da ima 8 umal nisam upao u nesvijest
Caleb Posted - 04/02/2020 : 21:19:17
Stavio sam da se skida.

Meni je Better call Saul naj, poslednjih par godina.
manhunter Posted - 04/02/2020 : 15:30:39
Najbolja serija poslednjih godina :After life.

Odgledao sve epizode u cugu. Preporuke.
fler Posted - 04/02/2020 : 15:10:22
quote:

Jedva čekam, IGN ju je ful nahvalio, kažu da je top i za nas koji smo čitali stripove i za ekipu koja nije.

Eh, zanimanje mi je splasnulo:

“Fans of the comic series will notice straight away that much of the violence and horror is toned down for a more family-friendly affair. The inciting event is mostly off-screen, and the surviving family members seem far too well adjusted by comparison. Bode is too young to grasp the situation, and Scott plays him with hyper mania. Tyler and Kinsey, at the other end of the spectrum, seem asleep at the wheel. The teens quickly fall into high school life, which comes with its own drama, and very rarely is it engaging. Neither is the central villain, the demonic Dodge (Layla De Oliveira). Of the 10-episode season, the front half is a slog dedicated to world-building and character setup.“

Nabijem ih na family-friendly
stripofil Posted - 30/01/2020 : 21:56:08
quote:
Originally posted by ivan_micic
A stand by me? to se ne izostavlja

Gledao sam horor žanr, nekako je on najprepoznatljiviji po njemu, ali ima odličnih knjiga i u drugim žanrovima.

Stand by me je odličan.

Inače kao pisac je ludo produktivan, napisao je oko 70 knjiga i oko 200 kratkih priča.

Sad sam prošao malo listu i vidim da ima tu još par dobrih ekranizacija:
Carrie, The Shawshank Redemption, Green Mile, Gerald's Game

Kao klincu su mi i ovi bili dobri, ali čisto sumnjam da bi mi i danas bili:
Christine, Children of the Corn, The Running Man, Pet Sematary, It, Sometimes they come back,
ivan_micic Posted - 30/01/2020 : 19:21:36
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by fler

Krenuo sinoć gledati The Outsider.
Nisam predložak čitao, pa ne znam koliko je vjerno -
ali samo po sebi, jako dobro.
Mendelsohn mi je uvijek briljantan.

Odgledao ovaj tjedan trenutno raspoložive epizode i nisam nešto oduševljen. Tipični Stephen King show. Serija je napeta i vuče te na gledanje, ali mi je nezanimljiva jer već znam da će obrazloženje biti nekakvo nadnaravno vanljudsko stvorenje... sve mu je na isti kalup.

Jako podsjeća na Fallen (https://www.imdb.com/title/tt0119099/).

Nadavno sam pogledao i Mr. Mercedes isto snimljeno prema pisanju spomenutog autora i serija krene dobro i onda ispadne standardno sranje.

I dalje mi je najbolja ekranizacija njegovih knjiga The Shining kojeg se "odrekao" i Misery. Ostalo mi je bilo ok kad sam imao 10.

A stand by me? to se ne izostavlja
stripofil Posted - 30/01/2020 : 18:40:04
quote:
Originally posted by fler

Krenuo sinoć gledati The Outsider.
Nisam predložak čitao, pa ne znam koliko je vjerno -
ali samo po sebi, jako dobro.
Mendelsohn mi je uvijek briljantan.

Odgledao ovaj tjedan trenutno raspoložive epizode i nisam nešto oduševljen. Tipični Stephen King show. Serija je napeta i vuče te na gledanje, ali mi je nezanimljiva jer već znam da će obrazloženje biti nekakvo nadnaravno vanljudsko stvorenje... sve mu je na isti kalup.

Jako podsjeća na Fallen (https://www.imdb.com/title/tt0119099/).

Nadavno sam pogledao i Mr. Mercedes isto snimljeno prema pisanju spomenutog autora i serija krene dobro i onda ispadne standardno sranje.

I dalje mi je najbolja ekranizacija njegovih knjiga The Shining kojeg se "odrekao" i Misery. Ostalo mi je bilo ok kad sam imao 10.
jaki Posted - 25/01/2020 : 00:36:11
The goes wrong show treca epizoda je za iskidati se.:)
Cetvrta:get out
Windwalker Posted - 25/01/2020 : 00:19:52
Hmm, meni bi po sjećanju ovako nekako bile:

1. Game of Th... haha, ne!

Ajd za stvarno sad:

1. The Mandalorian
2. The Dark Crystal: Age of Resistance
3. Cobra Kai
4. Stranger Things
5. The Witcher
6. Legion
7. His Dark Materials
8. The Boys
9. Star Trek: Discovery
10. Evil
11. Vikings
12. Agents of S.H.I.E.L.D.
13. Good Omens
14. Servant
15. Preacher

Neke tipa Vikings su imale tek par epizoda u 2019. godini pa nisam znao jel da ih uvrstim, ali ipak jesam.
Neke nažalost još nisam gledao, tipa Watchmen.
A neke sam možda zaboravio.

Flopovi su mi Black Mirror i Game of Thrones.
Neke srećom nisam gledao, tipa Twilight Zone.
A neke sam možda zaboravio (i bolje).
King Warrior Posted - 24/01/2020 : 10:50:02
Hajde da postavim i ja moj top 15 iz 2019:

1. Cobra Kai
2. Stranger Things
3. The Boys
4. The Mandalorian
5. Black Summer
6. Kingdom
7. The Witcher
8. See
9. Servant
10. Good Omens
11. NOS4A2
12. Black Mirror
13. Castle Rock
14. Love, Death & Robots
15. Watchmen

Flop godine:
Twilight Zone
Dr.GonZo Posted - 23/01/2020 : 03:27:06
Recenzija serije ''General''

NESVRSTANI Posted - 20/01/2020 : 20:07:05
quote:
Originally posted by don_draper

Dark je pravi mali TV dragulj. Ne pricaju kriticari puno o njoj, ali je kvalitetno, napeto i dobro razradeno do sitnih detalja. I produkcija na vrlo visokoj razini, bas je ugodaj gledati seriju.

Trenutno san na petoj epizodi. Odlična serija.
Šta se tiče sitnih detalja jedna stvar mi je upala u oko odnosno uho.
Kad se vrate u 1986. lik sluša Kreator, album Pleasure to kill koji je izaša upravo 1986.
King Warrior Posted - 20/01/2020 : 19:06:18
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

Moj izbor najboljih serija iz 2019.

Prošle godine bilo je mnogo dobrih serija, ti si ih izgleda u širokom luku zaobišao.

Nešto te baš i ne ide razlikovanje između č i ć, dž i đ.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000