forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Raspucin Posted - 27/04/2009 : 17:48:02
Kazi bar nesto, majstore. Sta nam spremas za predstojece praznike?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SirOliver67 Posted - 13/07/2020 : 23:16:16
quote:
Originally posted by Markos

To je pitanje za Bernarda, a ne za mene. Meni je Mister No, poslije Kena, najdraži Bonelli junak, ali ja ga sigurno nikad neću izdavati.

Bas šteta, siguran sam da bi to bilo najbolje izdanje ikad. Hvala Vam na brzom odgovoru.
Markos Posted - 13/07/2020 : 23:10:58
To je pitanje za Bernarda, a ne za mene. Meni je Mister No, poslije Kena, najdraži Bonelli junak, ali ja ga sigurno nikad neću izdavati.
SirOliver67 Posted - 13/07/2020 : 22:54:30
Poštovanje gospodin Marko, kao prvo DA vam se zahvalim na fenomenalnom izdanju Ken Parker-a, a kao drugo vidim da se postavljaju pitanja o izdanjima i tako na tu temu, pa da postavim i ja jedno pitanje na temu Mister No-a, dakle da li postoji šansa da počnete izdavati Mister Noa od prvog broja ako ništa, u IF Edizioni formatu 2 u 1? Hvala na odličnim izdanjima, prije svega na mom omiljenom Punisher. Svako dobro i lijep pozdrav 😎
Markos Posted - 13/07/2020 : 22:42:38
Koristim Indesign, da. Poprilično sam se izvještio u prijelomu, napisao sam neke skripte koje dosta automatiziraju stvar. Recimo da u prosjeku prelomim 150 stranica dnevno. Mogu i puno više, ali zavisi koliko drugog posla imam, skladište, papirologija itd itd.
Prevodi se iz gotovog stripa, nemamo originalni scenarij, naravno. Ja govorim talijanski i engleski, francuski i španjolski mogu čitati, to je dosta bitno da se smanje eventualne greške, iako ih je nemoguće potpuno izbjeći.
Melina radi dizajn prema mojim smjernicama, ali sav kreativni dio je njezina zasluga. Originalni crtež ne diramo osim ako baš baš baš ne moramo.
doom Posted - 13/07/2020 : 22:18:33
@Markos; ako ti se da malo opisati kako ide postupak oko prijeloma (koji program koristis, indesign?, koliko vremena ti uzme u prosjeku), prijevoda (jel vi dobijete materijale iz originalnog scenarija pa prevodite ili radite po vec nacrtanim stranicama koje vec imaju upisan tekst na originalnom jeziku), jel dovoljno opcenito znanje jezika koji se prevodi (mislim nije potrebno da ti to bude primarno zanimanje da se time bavis zar ne ako si ti softver developer?)  i dizajna koji radi Melina (pretpostavljam u photoshopu? Jel tu upada dizajn i oblik naslova, onda popis autora itd, moze li se ceprkati po naslovnici da se mijenja kolor ovisno o vasim zeljama, neki dio istusira naknadno itd.?)
Eto toliko, mozda sam ja i nesto pitao na krivi nacin, ali neznam puno o procesu, a zanima me
Poli Posted - 13/07/2020 : 21:45:43

Ivanlo, da nisi ti to u nautickim miljama mjerio?

ivanl Posted - 13/07/2020 : 20:46:41
Ocito moj metar nije isti kao metar Talicnog Toma. Ta tri, ili tri i dvadeset cm-a, nam se razlikuju. Neki od nas ima vise mjernih jedinica,(ili manje, sta ja znam).
Red Marquis Posted - 13/07/2020 : 14:52:59
quote:

Problem je što se Orka i Kolorka teško mogu slagati s bojom tapeta ili namještaja, pa to onda otpada:/

Posmatraš iz pogrešnog ugla. Uzmeš prvo Orke i Kolorke i u skladu s njima nađeš boju zidova ili slike. Uz Kolorke bi išao odlično Kandinsky, pored Orki Jackson Pollocka recimo
Peyo Posted - 13/07/2020 : 14:40:59
quote:
Originally posted by talicnitom

Moja procena na osnovu onoga sto imam je da sve Fibre zauzimaju duzinu vecu od 14m.

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by supermark

ako je 2,5cm prosječno jedan naslov - znači 15m

Nakon novog mjerenja i procjenjivanja ovo mi se čini realnim.

Case closed?
talicnitom Posted - 13/07/2020 : 14:16:13
Kolorka i Orka ukupno zauzimaju vise od 4.10m.
Samo kolorka je 3.20m.
Za ostalo ne mogu precizno da kazem jer nemam bas ni sve od Fibre i dosta mi je izmesano sa ostalim izdavacima.
Moja procena na osnovu onoga sto imam je da sve Fibre zauzimaju duzinu vecu od 14m.

[URL=https://imageshack.com/i/pohWzLNnj][/URL]

Poli Posted - 13/07/2020 : 13:04:06

"Danas sam nesto nostalgican i tmuran, daj mi 3-4 kile onih plavih."

Poli Posted - 13/07/2020 : 13:02:11
quote:
Originally posted by stripofil

Koliko je to kg? :D

I to fritula!

Ernie Pike Posted - 13/07/2020 : 12:29:43
quote:
Originally posted by Shaner

quote:

Problem je što se Orka i Kolorka teško mogu slagati s bojom tapeta ili namještaja, pa to onda otpada:/

Možeš slagati Kolorke u akcijske pakete po boji hrbata, pa ljudi uzmu tonove koji im odgovaraju.

Tako su nekad sabrana djela izlazila.
supermark Posted - 13/07/2020 : 12:07:30
"Daj mi kilu ovih zelenih"
Shaner Posted - 13/07/2020 : 12:01:39
quote:

Možeš slagati Kolorke u akcijske pakete po boji hrbata, pa ljudi uzmu tonove koji im odgovaraju.

supermark Posted - 13/07/2020 : 11:19:04
quote:

...
Pa što je Melina mislila kad je dizajn slagala??
Wolfman Posted - 13/07/2020 : 11:11:34
quote:

Fali debljina knjige u cm !

To se lako estimira iz broja stranica :)
Markos Posted - 13/07/2020 : 10:31:38
nedim__ Posted - 13/07/2020 : 10:12:29
Hoce li se na Interliberu prodavat na metar, ono zapakuj mi pola metra Kolorke, pola metra Orke Specijal i metar Orke :)
Peyo Posted - 13/07/2020 : 08:49:01
I preostala zaliha na skladištu!
Peyo Posted - 13/07/2020 : 08:35:48

Fali debljina knjige u cm !
Mozen Posted - 13/07/2020 : 08:14:57
quote:

Baza kaže: Fibra ima 632 naslova (uključujući i ove najavljene) koji imaju u prosjeku 222 stranice i koštaju 157 kuna. Ako bi htio kupiti baš sve po punoj cijeni, to bi koštalo 99.258,00 kn.

Pa ako nekoga baš zanima gorespomenuta statistika, brojke i slova, a bogami i ponešto sličica, evo vam ga na, sve na jednom mjestu:
https://mega.nz/file/5REiHQAA#wcIqDhNYdtegqlAPrlmGcc-lHOgmqR0IW7EEXTzfc4Y
going going Posted - 12/07/2020 : 20:24:26
Luuudilooo ljudi cime se bavite? Koliko metara i koliko kilograma?

Mislim simpaticno je ovo polemisanje i razmisljanje i glavolomke za racunanje, ali istovremeno potpuno apsurdno.
Wolfman Posted - 12/07/2020 : 19:27:27
quote:

quote:

Po kubičnom metru?

Ovisi da li su natopljeni vodom !

Ja sam svojevremeno radio analizu, ali to je bilo prije 2 godine.

Evo link: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49840#2166743

Dakle stanje 2018. je bilo kako slijedi:

Ukupna masa svih izdanja (za određen broj izdanja nije navedena masa pa nije baš najtočnije): 481,59 kg
Prosječna masa po izdanju: 0,95 kg

Kila Fibre u prosjeku 160 kn
Peyo Posted - 12/07/2020 : 18:40:50
quote:

Po kubičnom metru?

Ovisi da li su natopljeni vodom !

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000