forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 AMAZON carina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
bonjovi4ever Posted - 20/09/2019 : 15:25:04
Nisam nekoliko godina kupovao ništa preko Amazona, a sada sam dobio poziv za provedbu carinskog postupka. Prvi put to vidim. Radi se o dva stripa, vrijednost oko 400 kn. Ima li tko iskustva s time? Tj. je li dovoljno preko maila poslati im ispis online kupnje pa da se to riješi? Naravno, nazvati ih ne mogu prije ponedjeljka i raspitati se, jer takvo im je radno vrijeme. A rok je 8 dana za potvrditi pošiljku.
Naravno, ovo mi je pedeseti i zadnji puta da nešto naručujem s američkog amazona, ali da sad to probam ipak nekako riješiti.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 28/10/2020 : 01:05:05
Ma krivo si skužio, nema veze s body buildingom i nije u pitanju nikakva kemija, već omega-3 provjerenog proizvođača. https://www.muscleandstrength.com/store/now-ultra-omega.html
Trenutno koristim neku njemačku omegu koja nije pročišćena i sveukupno ima samo 30 % EPA i DHA, dok ova američka ima čak 75 %. Brinem ja koliko-toliko o svome zdravlju i neću da unosim u sebe ono što mi ne može niti na koji način pomoći.
Što se tiče cijepanja drva, tu imam jako velikog iskustva i cjepačem od 5 kg mogu raditi nekoliko sati bez ikakvih problema, ovi tvoji bilderi su čisti amateri.
Oki Posted - 27/10/2020 : 15:39:37
quote:
Originally posted by DODSFERD

U pitanju su nekakvi dodaci prehrani s ove stranice, da ne idem sada u detalje. https://www.muscleandstrength.com
Naručio bih odmah zalihu za godinu dana da automatski budem miran duže vrijeme i uštedim na poštarini. Ionako bih to za mjesec dana kupovao s jednog domaćeg web shopa, a ovdje imam priliku za istu cijenu dobiti više nego duplo jači proizvod.
Ovdje je navedeno da ponuda traje samo 3 dana, ali kako to stoji još od četvrtka kada sam tek otkrio tu stranicu, vjerojatno se radi o marketinškom triku da se privuče što više kupaca.

Nemoj mi nešto zamjeriti, ali ja sam stvarno mislio da si pametniji od ovog.
Uzimati raznorazne kemije iz SAD-a, pa otrovati češ se!
Podsjetio si me na neku dvojicu bildera koje je jednom jedan prijatelj pozvao jednom na nogomet kada nas je falilo...nakon pola sata igranja se uhvatili gušiti i jedva disati,pa otišli povraćati i odustali od daljnjeg igranja.
Drugi puta ih je skupa sa samnom pozvao na neku akciju cjepanja drva...ono trukuti kao iz superherojskih stripova, ruke im duplo deblje od mojih, mišići poiskakali na tim rukama, doduše dolje imaju nogice duplo tanje od mojih. Precjepali svako par cjepanica, odma im poiskakali i raspukli se krvavi žuljevi na dlanovima, pa presjedili cijeli dan u razgovoru tko koje preparate sa koje internet stranice naručuje.
DODSFERD Posted - 27/10/2020 : 14:53:51
U pitanju su nekakvi dodaci prehrani s ove stranice, da ne idem sada u detalje. https://www.muscleandstrength.com
Naručio bih odmah zalihu za godinu dana da automatski budem miran duže vrijeme i uštedim na poštarini. Ionako bih to za mjesec dana kupovao s jednog domaćeg web shopa, a ovdje imam priliku za istu cijenu dobiti više nego duplo jači proizvod.
Ovdje je navedeno da ponuda traje samo 3 dana, ali kako to stoji još od četvrtka kada sam tek otkrio tu stranicu, vjerojatno se radi o marketinškom triku da se privuče što više kupaca.
jaki Posted - 26/10/2020 : 22:05:26
Nije nam napisao što misli kupiti?
Oki Posted - 26/10/2020 : 20:48:34
Sve ti je to kako je bonjovi4ever napisao, ali PDV ti moraju naplatiti na osnovu računa za cjelokupnu pošiljku, nebitno je ovo koliko je komada “free”.
+računaj još dva puta po 5 kn za proviziju na plaćene uplatnice.
Najbolje ti je odmah poslikati sve od ponude do transakcija kako bi carini mogao dostaviti dokaze o računu ako ih budu tražili jer na kraju, ipak postoji tračak nade da sve prođe pored carine bez ikakve obrade:)
DODSFERD Posted - 26/10/2020 : 20:15:43
Ma znam da ima još nekakvih davanja osim PDV-a, ali čak i da sve skupa ode do 850 kn (600 roba + 250 davanja) meni se isplati jer ta ista roba iz EU s dostavom košta 162 € (preko 1200 kn).
Jedino ne bih htio da naplate nešto za one free artikle, pošto za robu preko 150 € (koliko bi bilo za sve ukupno) osim PDV-a ide još i carina.
jaki Posted - 26/10/2020 : 20:04:15
Triba kupovat samo iz EU i onda nemamo nikakvih problema.
Samo mi je sad zajen jer UK od dogodine nije više u Eu pa mi je upitan i Book Depository.
bonjovi4ever Posted - 26/10/2020 : 18:56:57
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.

Manipulativni se troškovi sastoje:
od cijene za podnošenje na carinski pregled (30, 40 ili 50 kuna bez PDV-a, ovisno o masi pošiljke)
od otpreme poziva za dokaz carinarnici (19,50 kuna)
od ležarine (ako je ima) u iznosu od 2,40 bez PDV-a po danu
od naplate obrasca HUB (5,00 kuna minimalno, 80,00 kuna maksimalno)
+ iznos PDV-a (kao što jaki reče, ovisno kako će ti naplatiti, valjda isto vrijedi i za masu pošiljke)

Uglavnom, računaj da startaš s minimalno 55 kn + iznos PDV-a.
Valjda
U svakom slučaju, ja sam gotov s ovakvim pošiljkama, nakon narudžbe zbog koje sam prošle godine pokrenuo ovu temu
logo111 Posted - 26/10/2020 : 18:36:22
quote:
Originally posted by jaki

Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.

Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna

Ovo podebljano je točno.

Stvari su malo koplicirane jer Carina može naplatiti dva davanja i to porez na dodanu vrijednost i carinu (može i trošarina za trošarinsku robu).

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti su oslobođene PDV i Carine.
Pošiljke vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci oslobođene su samo Carine.

Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 160kn).

U carinsku vrijednost pošiljke ulaze i poštanski troškovi. I moraš znati da oni račun mogu ali i ne moraju priznati. Odnosno svaki proizvod koji si ti dobio gratis Carini ima vrijednost.

Uglavnom ako imaš sreće neće biti ništa od toga ali ako netko odluči raditi narudžba neće baš biti isplativa.
jaki Posted - 26/10/2020 : 18:20:51
Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.
Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna
DODSFERD Posted - 26/10/2020 : 18:07:10
Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.
bonjovi4ever Posted - 15/09/2020 : 16:08:32
quote:
Originally posted by zeljko

znači slijedeći ove linkove sam se registrirao na vk.com ruski fejsbuk cini mi se
samo da bi skinuo novi pdf bug lista
da bih vidio koji su najbolji mobiteli a jeftini

i onda mi neko kaže guglaj kad ga pitam da mi objasni

NEĆU

To ti sigurno guglaš preko nekog pametnog telefona.
Pa on u hodu odlučuje što je najbolje za tebe.
Zato ja imam stari Samsung mobitel na tipke, kupio sam ga još 2013.g., za 149 kn.
Pokazivala mi u dućanu prodavačica sve te nove "dodirni me nježno" mobitele, a ja sam rekao da mi nek proda najstariji model koji ima.
I osim što ima, povremeno, lijevostranu parezu tipkovnice, radi savršeno već 7 godina!
Internet izgleda da ima, ali nijednu stranicu ne otvara.
Što je sasvim u redu.
bonjovi4ever Posted - 15/09/2020 : 15:59:58
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Evo, MALO bolje pojašnjeno.

Pa i nije...

Rekoh MALO.
Ako tako nastavimo, garant ćemo mi sve razjasniti do kraja 2025. godine.
Kao što je bilo kad sam ja 2019. otvorio ovu temu, a po pitanju carinskih izmjena koje su stupile na snagu 2013.g.
I taman kad te nove izmjene retrogradno prokužimo, oni će uvesti nove.
Vole oni to tako
jaki Posted - 15/09/2020 : 12:11:45
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Pa i nije...

zeljko Posted - 15/09/2020 : 11:50:03
znači slijedeći ove linkove sam se registrirao na vk.com ruski fejsbuk cini mi se
samo da bi skinuo novi pdf bug lista
da bih vidio koji su najbolji mobiteli a jeftini

i onda mi neko kaže guglaj kad ga pitam da mi objasni

NEĆU
bonjovi4ever Posted - 15/09/2020 : 10:19:20

https://www.bug.hr/propisi/od-pocetka-sljedece-godine-pdv-i-carina-idu-na-sve-pakete-iz-kine-16307

https://www.bug.hr/propisi/potvrdjeno-bugu-pdv-na-male-posiljke-iz-kine-uvodi-se-1-srpnja-2021-16349
bonjovi4ever Posted - 08/09/2020 : 07:40:04
Ni ja do kraja ne razumijem taj članak gore.
Uglavnom, isto kao i s onom mojom pošiljkom, dok netko ne isproba nećemo znati 100 posto :)
jaki Posted - 06/09/2020 : 07:52:51
Tek sad vidim ovo.
Ima par nejasnoća:
1.Kako će se pdv zaračunati(izravno) prodavatelju robe?
Ko će ga zaračunati i zašto bi onaj koji prodaje platio HR pdv?
Pretpostavljam da će se ovo odnositi na pravne osobe a ne na fizičke?
I zašto u članku spominju samo Kinu kad je jasno da se odnosi na sve zemlje osim EU i unutarnjeg prometa?Tako će se obračunavati i za zemlje u susjedstvu;BIH,CG,SR...
DODSFERD Posted - 31/08/2020 : 15:53:14
Ne znam gdje da stavim vijest pa ću ovdje, ionako je sve to slično. Od idućeg ljeta nema više besplatnog uvoza sitnica iz Kine, valjda treba zakočiti konkurenciju koliko god je moguće.

https://www.poslovni.hr/hrvatska/potvrdila-porezna-uprava-na-jeftine-pakete-iz-kine-obracunavat-ce-se-pdv-4248507
jaki Posted - 29/10/2019 : 16:36:26
quote:
Originally posted by lwood

Zna li neko šta će bit sa Book Depositorijem nakon brexita?

Nebi nam oni trebali onda naplaćivati VAT/PDV ali bi mi onda bili podložni našoj carini i njihovoj prosudbi.
Da će nešto poskupit za nas EUropljane sumnjam.Možda ako pošta poskupi između UK i EU zbog brexita.

shalilo6 Posted - 29/10/2019 : 16:06:16
quote:
Originally posted by lwood

meni njihovi paketi često stižu iz belgije, tako da mislim da s tim neće bit problema,
iggyk23 Posted - 20/10/2019 : 03:09:24
godinama razmisljam o tom, netko je bio rekao da ce slat iz nekog skladista u eu ili tako nesta jer nisu glupi da spuse eu kupce
lwood Posted - 19/10/2019 : 19:14:27
Oki Posted - 27/09/2019 : 15:41:49
He, he...ne tiče se konkretno ove teme, ali za sve koji kupuju raznorazne sitnice preko interneta...jedna dobra vijest:
www.telegram.hr/biznis-tech/znate-one-45-kune-sto-vam-hrvatska-posta-naplati-za-male-pakete-od-sada-to-vise-ne-smiju/amp/" target="_blank">https://www.google.com/amp/s/www.telegram.hr/biznis-tech/znate-one-45-kune-sto-vam-hrvatska-posta-naplati-za-male-pakete-od-sada-to-vise-ne-smiju/amp/
bonjovi4ever Posted - 26/09/2019 : 15:38:02
Znači, za literaturu do 2 kg:
podnesak pošiljke na Carinski pregled = 37,50 kn (ovisno o težini cijena raste)
otprema poziva za dokaz Carinarnici = 19,50 kn
HUB obrazac = 5 kn
i PDV 5 % na vrijednost pošiljke
(ležarine nije bilo)

Pa računajte.
S tim da ispod 22 eura bi trebalo biti oslobođeno carine (barem za knjige), od 22 do 150 eura ide PDV i gore pobrojani troškovi (moj slučaj), a iznad 150 eura idu daljnje trošarine i poseban porez.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000