forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jednom za svagda...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 20/09/2019 : 21:41:24
...da li je bolje čuvati stripove u kesicama ili bez njih?
Znam da smo imali više puta tu temu, ali da rešimo jednom i tu misteriju.

Šta govori u prilog/kontra kesicama? Nemojte samo sa onim "temperatura u prostoriji sa stripovima treba biti 19,8C, vlažnost vazduha...". Pričamo o normalnom domaćinstvu, ne vili od stotinak miliona dolara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 23/09/2019 : 15:52:55
Ja stripove držim u zatvorenim ormarima, nedavno sam kupio Ikeine billy-e i vrata koja su pola staklo, pola zatvorena (stavio sam slike u voajerima).
Ne trebam ih gledat dok stoje u ormaru i da je bilo, kupio bi skroz zatvorena vrata. Gledat ću ih kada ih čitam.
Volim da su u dobrom stanju, ako je cijena dobra, kupim i oštećene jer me ne smeta ako je cijena korektna, a ako plaćam više, želim besprijekoran proizovd o čemu god da se radi.
Vrećice ne stavljam, niti bi stavljao i da su mi police otvorene.
Prije ovoga su mi stripovi stajali u zatvorenim ormarima u špajzi, daleko od očiju, da niko ne vidi gdje bacam lovu. :)
vladar Posted - 23/09/2019 : 14:57:59
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vladar

Moji stripovi su u kesicama.
Razloga je vise, a prvi i osnovni je, kao sto je neko napisao, disanje.
Stripova je jako puno, prostorija nije narocito velika (decija soba) i od mirisa stripova (od hemije - boje, lepkovi, izbeljivaci, ....) ne bi u toj prostoriji moglo da se boravi.
Zamislite da ste vi ili vase dete po ceo dan (ili desetak sati) u takvoj prostoriji. Provedite npr. 5 sati u magacinu Darkwood-a kada im stignu stripovi (narocito kiosk izdanja) i nece vam biti dobro.

A voleo bih da mi neko licno kaze ovo sto su pojedini pisali u nekoliko pocetnih postova o ljudima koji stripove drze u kesicama.
I kao fora, bas i nije neka.



Ja nisam super sa zdravljem, ali živio sam dugo u takvoj situaciji i nije da se nije moglo živjeti.



Sve je to super, svako radi onako kako misli da treba.
Kao sto napisah, stripovi mi stoje u decijoj sobi.
Ne pada mi na pamet da mi dete, kojem sam zbog svojih hobija oduzeo deo prostora, udise kojekakvu hemiju.
Tonka24 Posted - 23/09/2019 : 13:01:16
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by grofica Varga


Koliko sam tek puta zaspala uz strip, pa se cijelu noć valjala po njemu, savinula mu listove, smotrljala ga u lancun, bacila s kreveta. Tu je recimo, Libellus najbolji. Čuje se kad zvekne na pod, pa se probudiš i ugasiš svjetlo. Gadno je kad ti padne po faci, al se isto probudiš, pa ugasiš svijetlo. Na neki način, barem uštediš na struji.




Ovo ka da san ja pisa.
Nevjerovatno koliko SC stripova je nakon noći izgledalo ka glavica kupusa.
Kod HC-a samo čuješ "tup" i to je to.

On topic
Najlon je dobar na ženskin nogama i za donit kruv iz pekare, za stripove ne.


Najlon nije dobar za ništa, uskoro ćeš u pekaru i iz pekare bez najlona, tako su najavili u Hrvatskoj.

Ps: samo da ovo Verab ne vidi.

Edit:
Dugo sam stavljao stripove u te vrećice, ali postalo mi je to opterećenje više nego neka briga oko stripova i knjiga... i jedan dan sam samo sve povadio i bacio u smeće.
Naravno da čuvam svoje knjige i stripove ali ne stvaram sebi lošu energiju ako se zgužva list ili ošteti HC korica, ne dramatiziram oko toga.
Ne želim nikoga omalovažavati, ali smatram da je to moje ponašanje bilo početak neke dijagnoze u vezi tih stvari. Tako mislim i za sve druge koji to rade.

Puno oko toga pomaže ormar sa staklenim vratima i miran si.
anto Posted - 22/09/2019 : 21:52:48
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by anto

nego kad se već dotičemo zs/lms,ostalo mi je još nekih 60-ak komada da utopim;ne bih vas mnogo klempavio,čak bih vam dao po drugarskoj ceni.

pa ako ste zainteresovani...

ZS-26 LMS-4, 17, 18, 26, 29.
Imaš li šta od toga,da se dogovorimo?
Usput-kako samo lijepo ZS i LMS stoje u ormaru sa vratima...a svaki put kad otvoriš vrata-a ono miris kao opijum...
Ma kakve famozne vrećice,treba uživati u stripovima dok se može,a ne ih gomilati i slagati tek toliko da ih se ima...


ma kakvi te stare brojeve - njih sam zavalio pre 10 + godina; u pitanju su neki od ZS brojeva između 500 i 1100 i LMS 400-1000.

quote:
Originally posted by sumohrvat


Pa ozbiljno...


ajde kad stignem ti šaljem na PM
tihomirduras Posted - 21/09/2019 : 22:03:24
Ne volim stavljati romane u nikakve vrećice i sve što je bilo u umotano čim bi mi došlo do ruke odmah sam ih išao osloboditi, police tj ugradbene police (ormare) sam radio po mjeri od zida do zida, s mišlju da ću na njih staviti staklena vrata ali sam odustao i ostavio ih otvorene meni to puno ljepše izgleda, ali opet saž ostavio mogućnost naknadne ugradnje staklenih vrata pa ako i kad mi puhne mogu postaviti i vrata ali za sad to nemam u planu
ivanl Posted - 21/09/2019 : 21:52:20
Ova spomenuta Ikea ti se nadograduje I sa strana, I gore...Pa ako je mozes izracunati I smjestiti izmedu ta dva zida, zbilja najtoplija preporuka. I nije ni skupa. Trecinu cijene 'maranguna' koji ce ti pohoditi kucu s radovima...
supermark Posted - 21/09/2019 : 21:11:24
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by supermark

više me zanima...
kakav ormar je najbolji?
otvoreni najbolje izgledaju, ali su najgori zbog prašine
stakla se na velike ormare (od zida do zida) ne mogu staviti


Ikea, Billy Biss. Genijalan.
Otvoreni zaista najbolje izgledaju, I samo sarenilo izdanja vec je ukras za kucu. Prasina te nece smetati ako izradis unaprijed police po mjeri izdanja s samo dva prsta prostora iznad istih za vaditi ih van. Ali, naravno unaprijed moras isplanirati gdje ide Dylan Dog kiosk, a gdje Darkwoodov Konan, recimo... Planske police za dugotrajno razdoblje...
Mogu se I stakla stavljati kakva god hoces sa pomicnim klizecim staklima, ako hoces I od zida do zida ogromnih ormara... Ali ti mestri trebaju znati sto rade I nema zajebancije...To naravno, nazalost I kosta...
Ja nisam stavljao stakla iako sam se puno puta oko toga dvoumio...Ali u konacnici nisam, vec su mi prorezi iznad albuma I kiosk izdanja taman za prste uvuci. Ne sve police ali 80% mi je tako.
I opet da napomenem, za velike pare su mi 'maranguni' radili dvaput police po mjeri, ali ja nisam zadovoljan. Iako ljudi kad dodu kod nas ostaju paf...Jbg, ja vidim valjda greskice jer tu zivim, a sad je kasno da se tako velike police mijenjaju...
Kad sam se za treci put, odlucio za Ikeu, nisam mogao vjerovati kako je to kvalitetno I dobro izgleda. I trpi sve, vec spomenute Konane, Valijante Marketprinta, Fibrine Betmene, Rip Kirbye, Valijante od Zagrebacke naklade, sve moguce 'telefonske imenike', svasta/nesto... Sjajne police.




Mislim da cu i ja radije ici na ugradbeni ormar
Svi ostali ormari nisu od zida do zida
A ja bih htio u isti ormar staviti sve stripove. I Darkwoodovog Konana i strip agentovog Alana Forda.
ReemCP Posted - 21/09/2019 : 21:08:38
quote:
Originally posted by vladar

Moji stripovi su u kesicama.
Razloga je vise, a prvi i osnovni je, kao sto je neko napisao, disanje.
Stripova je jako puno, prostorija nije narocito velika (decija soba) i od mirisa stripova (od hemije - boje, lepkovi, izbeljivaci, ....) ne bi u toj prostoriji moglo da se boravi.
Zamislite da ste vi ili vase dete po ceo dan (ili desetak sati) u takvoj prostoriji. Provedite npr. 5 sati u magacinu Darkwood-a kada im stignu stripovi (narocito kiosk izdanja) i nece vam biti dobro.

Nešto slično sam i ja pisao, apsolutno se slažem i ovo u vezi djeteta što si napisao Pogotovo sad kad dolazi hladnije vrijeme (evo, kod mene je trenutno 3 stupnja, počeli već ložit), pa više vremena boravimo doma. Puno ti najloni smanje miris i kod mene drugačije ne može. Glupo mi stripove držat po nekim šta-ti-ja-znam špajzama, garažama, podrumima.. volim da su tu uvijek blizu, nadohvat ruke.
ivanl Posted - 21/09/2019 : 21:05:10
quote:
Originally posted by supermark

više me zanima...
kakav ormar je najbolji?
otvoreni najbolje izgledaju, ali su najgori zbog prašine
stakla se na velike ormare (od zida do zida) ne mogu staviti


Ikea, Billy Biss. Genijalan.
Otvoreni zaista najbolje izgledaju, I samo sarenilo izdanja vec je ukras za kucu. Prasina te nece smetati ako izradis unaprijed police po mjeri izdanja s samo dva prsta prostora iznad istih za vaditi ih van. Ali, naravno unaprijed moras isplanirati gdje ide Dylan Dog kiosk, a gdje Darkwoodov Konan, recimo... Planske police za dugotrajno razdoblje...
Mogu se I stakla stavljati kakva god hoces sa pomicnim klizecim staklima, ako hoces I od zida do zida ogromnih ormara... Ali ti mestri trebaju znati sto rade I nema zajebancije...To naravno, nazalost I kosta...
Ja nisam stavljao stakla iako sam se puno puta oko toga dvoumio...Ali u konacnici nisam, vec su mi prorezi iznad albuma I kiosk izdanja taman za prste uvuci. Ne sve police ali 80% mi je tako.
I opet da napomenem, za velike pare su mi 'maranguni' radili dvaput police po mjeri, ali ja nisam zadovoljan. Iako ljudi kad dodu kod nas ostaju paf...Jbg, ja vidim valjda greskice jer tu zivim, a sad je kasno da se tako velike police mijenjaju...
Kad sam se za treci put, odlucio za Ikeu, nisam mogao vjerovati kako je to kvalitetno I dobro izgleda. I trpi sve, vec spomenute Konane, Valijante Marketprinta, Fibrine Betmene, Rip Kirbye, Valijante od Zagrebacke naklade, sve moguce 'telefonske imenike', svasta/nesto... Sjajne police.
tinton Posted - 21/09/2019 : 20:57:06
quote:
Originally posted by vladar

Moji stripovi su u kesicama.
Razloga je vise, a prvi i osnovni je, kao sto je neko napisao, disanje.
Stripova je jako puno, prostorija nije narocito velika (decija soba) i od mirisa stripova (od hemije - boje, lepkovi, izbeljivaci, ....) ne bi u toj prostoriji moglo da se boravi.
Zamislite da ste vi ili vase dete po ceo dan (ili desetak sati) u takvoj prostoriji. Provedite npr. 5 sati u magacinu Darkwood-a kada im stignu stripovi (narocito kiosk izdanja) i nece vam biti dobro.

A voleo bih da mi neko licno kaze ovo sto su pojedini pisali u nekoliko pocetnih postova o ljudima koji stripove drze u kesicama.
I kao fora, bas i nije neka.



Ja nisam super sa zdravljem, ali živio sam dugo u takvoj situaciji i nije da se nije moglo živjeti.
bonjovi4ever Posted - 21/09/2019 : 20:23:34
Ma kakve kesice. Više puta sam se probudio mamuran, porazbacao prethodni dan uokolo stripove i knjige i spotaknuo se. Najopasniji je tvrdi uvez, osobito Fibrin. Možda bi gazda Marko trebao staviti nekakvo uvodno UPOZORENJE: Naše stripove ne ostavljajte pored kreveta. Kesice koristim za šnicle kad ih stavljam u škrinju.
NESVRSTANI Posted - 21/09/2019 : 20:02:53
quote:
Originally posted by grofica Varga


Koliko sam tek puta zaspala uz strip, pa se cijelu noć valjala po njemu, savinula mu listove, smotrljala ga u lancun, bacila s kreveta. Tu je recimo, Libellus najbolji. Čuje se kad zvekne na pod, pa se probudiš i ugasiš svjetlo. Gadno je kad ti padne po faci, al se isto probudiš, pa ugasiš svijetlo. Na neki način, barem uštediš na struji.




Ovo ka da san ja pisa.
Nevjerovatno koliko SC stripova je nakon noći izgledalo ka glavica kupusa.
Kod HC-a samo čuješ "tup" i to je to.

On topic
Najlon je dobar na ženskin nogama i za donit kruv iz pekare, za stripove ne.
supermark Posted - 21/09/2019 : 16:04:29
više me zanima...
kakav ormar je najbolji?
otvoreni najbolje izgledaju, ali su najgori zbog prašine
stakla se na velike ormare (od zida do zida) ne mogu staviti
Barker Posted - 21/09/2019 : 15:35:49
Kesi-sto? 😆
grofica Varga Posted - 21/09/2019 : 13:57:03
Imam par debelih Texova od VČ koji su se prodavali upakirani. Ti mi tako stoje već godinama. Nije me ponio i uvijek je nešto drugo zanimljivije. Ovo drugo stoji neupakirano po policama, podu, ormarima. Kako sam se preselila, moja soba je postala skladište za stripove. Budući da je ta soba meni osobno bila dobra mnoge godine, naravno da je sada dobra i za stripove. Ne vidim razloga da im želim nešto bolje nego sebi samoj?! Nisam ni ja tamo spavala zamotana u svilu.

U Berlin dovlačim samo ono što mislim čitati, kad se zaletim do Hrv vratim pročitano, donesem novu turu. Čak ih ne umotavam ni za taj transport, nego se lijepo truskaju tako neupakirani preko pola Europe. Čitam ih po kafićima, plažama, parkovima, šumama, gorama... Gledam si ugoditi.

Koliko sam tek puta zaspala uz strip, pa se cijelu noć valjala po njemu, savinula mu listove, smotrljala ga u lancun, bacila s kreveta. Tu je recimo, Libellus najbolji. Čuje se kad zvekne na pod, pa se probudiš i ugasiš svjetlo. Gadno je kad ti padne po faci, al se isto probudiš, pa ugasiš svijetlo. Na neki način, barem uštediš na struji.

Oštećenja mi ne smetaju. Bitno mi je da strip ima sve stranice i da nisu uprljani nekim gadarijama... Pazim da su svi na broju, ne posuđujem ih jer znam kako se stripovi/knjige/filmovi vraćaju. Jedino mi brat ima pravo uzeti stripove k sebi, al to isto kontroliram. Pratim što uzima i kada vrati može uzeti novu turu.

Općenito sam se otarasila kolekcionarstva. Pogotovo kada uzmem u obzir knjižnicu, pa u par tjedana godišnjeg mogu birati kojem se junaku posvetiti i čitati ga u HC. Zagora volim, bitan mi je i njega želim imati cjelovitog. Ovo drugo kako što. Kada se tek dođe na ovaj forum i vidi sva ta privlačna izdanja, padne nam na pamet kako moramo imati sve stripove koje postoje na svijetu. Dupliraju se izdanja, nastane neka opterećenost... Odustala sam od 90% toga što sam se zaletjela kupovati. Ne trebam imati sve. Ovaj Tex s početka posta... Bitno je da sam kupila, a u 5 godina sam pročitala tek jednu knjigu. I sad je to kao normalno?! Ako jedan dan planem za Texom, tada ću vidjeti što kako dalje. Sad sam samoj sebi malo blesava. I otišla sam u off topic, što će Manhuntera osobito razveseliti.
vladar Posted - 21/09/2019 : 13:54:04
Moji stripovi su u kesicama.
Razloga je vise, a prvi i osnovni je, kao sto je neko napisao, disanje.
Stripova je jako puno, prostorija nije narocito velika (decija soba) i od mirisa stripova (od hemije - boje, lepkovi, izbeljivaci, ....) ne bi u toj prostoriji moglo da se boravi.
Zamislite da ste vi ili vase dete po ceo dan (ili desetak sati) u takvoj prostoriji. Provedite npr. 5 sati u magacinu Darkwood-a kada im stignu stripovi (narocito kiosk izdanja) i nece vam biti dobro.

A voleo bih da mi neko licno kaze ovo sto su pojedini pisali u nekoliko pocetnih postova o ljudima koji stripove drze u kesicama.
I kao fora, bas i nije neka.
Anto_123 Posted - 21/09/2019 : 12:40:36
quote:
Originally posted by King Warrior

Stripovi u kesicama su kao seks sa kondomom. Sigurnije jeste, ali nije to to.

Ja takođe iz Babylona komplet Grejstorm i Cassydi pa sad i ja prakticiram
Anto_123 Posted - 21/09/2019 : 12:34:39
quote:
Originally posted by ReemCP



A gle, ima ljudi koji vole stavljat i oni kojima to i ne treba u zivotu. Sve je stvar navike. Ja ga brzo izvadim, koristim neko vrijeme, pa opet brzo stavim unutra. I tako mogu vise puta dnevno. Kad sam navikao i to me tako cini zadovoljnim.


he he Reem - strip dakako -
ReemCP Posted - 21/09/2019 : 11:39:08
Hehe, bas je otislo u krivom smjeru
Ajde recimo da sam mislio na strip, znaci strip se da dosta brzo izvadit iz ovih najlona sto ja koristim i stavit natrag, iako mozda neki sugeriraju da se takvi stripovi rjedje vade iz polica i prelistavaju koji su u kesicama. Ako su zavareni, onda da, dobio sam prilikom kupnje nekoliko takvih, pa i od Veselog su svi novi u onoj foliji i zaista ti se nekad neda takve stripove vadit iz toga. Dosta mi je stripova iz nove ZS jos u toj oridjidji foliji.

(@King - Slazem se ovo u vezi zena, a i uvijek volim dobar savjet primit od majstora, ali i dodao bi da je predigra jako vazna i sto dulje traje, dulje i uzivas).

@Emirem - evo ja necu vise, nekako se stvari same od sebe zakompliciraju, ne znam ni sam kako. Jedino mi The Walking Dead od Fibre nisu u toj vitrini sa staklom (preteski su pa da mi ne odvale pol ormara), a nalaze se na otvorenoj polici bez kesica jer nemam nijednu koja ih moze omotat. A i nije im nista. Cak i nema potrebe za kesicama u njihovom slucaju. Polozeni jedan na drugi.
emirem Posted - 21/09/2019 : 11:15:22
Prebacite temu kod Tutte u sex in the comics...😂
King Warrior Posted - 21/09/2019 : 10:55:11
Cudan neki razgovor. Ne iskljucujem mogucnost da si ti pricao o stripovima a ja o seksu.
King Warrior Posted - 21/09/2019 : 10:52:25
Pokusaj da ga ne vadis tako brzo, zenama se to vise dopada. Na tvom mjestu ga ne bih vracao u istu kesicu, nije higijenski.
ReemCP Posted - 21/09/2019 : 10:49:49


A gle, ima ljudi koji vole stavljat i oni kojima to i ne treba u zivotu. Sve je stvar navike. Ja ga brzo izvadim, koristim neko vrijeme, pa opet brzo stavim unutra. I tako mogu vise puta dnevno. Kad sam navikao i to me tako cini zadovoljnim.
King Warrior Posted - 21/09/2019 : 10:28:14
Ajoj, reem, ne budi bukvalista. Poenta je u skidanju i nabijanju najlona.
emirem Posted - 21/09/2019 : 10:26:36
Jos nisu izmislili onu foliju protiv prasine za almanah iz "back to the future".
Ako kod nas stripovi budu isli s tim u prodaju moci cemo birati izmedju glanc i mat opcije.
😏

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000