forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 58 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2019

Zagor - tekst o junaku

Zagor - recenzije

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 18/10/2019 : 16:11:55
Clear Water:
Žali Bože vrimena koje sam potrošio na ovo nedjelo.
Dijalozi koji sve živo i neživo objašnjavaju(Sumnjam da je samo do Burattinija jer i Boselli u Texu radi isto.Vjerovatno je stvar odluke u Bonelliju koji smatraju da su im čitatelji djeca kojima se sve mora nacrtati pa onda to nacrtano objasniti),loša boja i nepotreban veliki format.
Cijenu ne spominjem jer ga nisam lupio:)
ReemCP Posted - 18/10/2019 : 14:43:25
Ako bude isao "Zenith" opet, onda su stvarno poblesavili

@Adriano - mislim da Veseli "bjezi" nekih 8-9 epizoda..
adriano Posted - 18/10/2019 : 14:25:10
nisam znao da smo toliko zaostali
DODSFERD Posted - 18/10/2019 : 13:51:01
Ludens je udaljen 2 broja od tih Vampira, a možda i samo 1 ako preskoči Zenith 666.
legaz Posted - 18/10/2019 : 13:37:37
quote:
Originally posted by adriano

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-616-618-vampiri/2039/

je li ovo izašlo u Hrv?

Ne.
adriano Posted - 18/10/2019 : 13:24:21
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-616-618-vampiri/2039/

je li ovo izašlo u Hrv?
ReemCP Posted - 07/10/2019 : 00:28:46
I to što kažeš

Što se tiče Binga, od mrzovoljnog gunđala, čovjek na kraju skroz se promijenio, kao da mu je svježi zrak trebao da ga istjera iz kancelarije i da se tamo više ne vraća bar je tako Batu na kraju rekao..
Spock Posted - 07/10/2019 : 00:24:46
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, hvala ti znači, ideja ove Zagor priče nije orginalna, ali i da sam znao više o tome, možda bi bile i drugačije ocjene. A dobro, kako god, koliko toliko sam uživao, barem sam se malo nasmijao Čiki i Batu ima jedan dio gdje im Zagor kaže (na samom početku) da je bolje da on sam ode u lov po divljač, a Čiko nekako ljut i istovremeno kaže Batu da je Zagor u pravu, kao bolje da mu ne smetaju, imat će više sreće u lovu (tako nešto) ali je ispalo smiješno. Taj rođak od Bata (Bing) mi isto bio fora, zapamtio sam ga pa ću baš vidjet hoće li se ponovno pojavljivat u serijalu.

Što je to danas original? Svi kopiraju nešto, samo je upitna kvaliteta izvedbe, koja ovdje nedostaje.
Bing će se pojavljivati, ne brini!
ReemCP Posted - 07/10/2019 : 00:11:09
Aha, hvala ti znači, ideja ove Zagor priče nije orginalna, ali i da sam znao više o tome, možda bi bile i drugačije ocjene. A dobro, kako god, koliko toliko sam uživao, barem sam se malo nasmijao Čiki i Batu ima jedan dio gdje im Zagor kaže (na samom početku) da je bolje da on sam ode u lov po divljač, a Čiko nekako ljut i istovremeno kaže Batu da je Zagor u pravu, kao bolje da mu ne smetaju, imat će više sreće u lovu (tako nešto) ali je ispalo smiješno. Taj rođak od Bata (Bing) mi isto bio fora, zapamtio sam ga pa ću baš vidjet hoće li se ponovno pojavljivat u serijalu.
Spock Posted - 07/10/2019 : 00:02:23
@Reem: https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Slika_Doriana_Graya

Da ne pričamo o tome da je ta tema iskorištena bezbroj puta, npr.

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-60-61-dani-more/42/
ReemCP Posted - 06/10/2019 : 23:33:29
quote:
Originally posted by Tonka24

Joj kako ti se da više.
Evo ja na šestoj knjizi Mister Noa, nikako se natjerati da napišem nešto.
Gledam kako u kratkim crtama to sve.
Vidim da i ti sve više " režeš ".

Imam veliku volju za čitanjem, samo se moram strpit još malo da nađem više vremena (znam, ovo moje "nemam vremena" se stalno ponavljam, ali ne znam kako da drugačije se izrazim). Malo mi se nakupilo neplaniranog posla, ali ide. + počeo malo intezivnije pratit nogomet i UFC, pa nekako kombiniram to uz čitanje. A komentar ko komentar, nekad imaš inspiracije pa nešto više napišeš, a nekad ti se neda ni slova ali reko bar nešto se uvijek napiše, da se nekako to malo rezimira..

quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Ovog puta se ne slažem.
Ukratko, jako loša adaptacija Dorian Graya. Scenarij, začinjen gomilom nelogičnosti i gluposti, pušta na sve strane. Istina, nisam ovo čitao kao dijete, pa iz moga komentara progovara okrutna objektivnost. Crtež u globalu vrlo dobar. U mračnim scenama odličan, ali u akcijskim prekrut. Naslovnice atraktivne, posebno druga.

4, 2, 8, 9 - 51%

Spock, ja ovo pročitao po prvi put, ovu priču volim ovakve avanture, ali mi je nekako sredina priče dosta opala, čak sam mislio u tom trenutku da ću se skroz razočarati. Ali nakon što je Zagor zatrpan bio, pa to njegovo traženje izlaza iz te naizgled bezizlazne situacije mi se svidjelo i na neki način donekle "popravilo" priču.

Vidio sam tvoj, Kingov komentar i još nečiji.. svi ste spomenuli Dorian Graya, a ja prvi put čujem za njega kad stigneš, da sad ne guglam, mislio sam te pitat o njemu, o čem se tu radi, pretpostavljam da je neki književni lik, možda postoji film ili serija (sad bubam napamet).. ali nisam skužio usporedbu, sorry
Spock Posted - 06/10/2019 : 21:28:15
@Reem: Ovog puta se ne slažem.
Ukratko, jako loša adaptacija Dorian Graya. Scenarij, začinjen gomilom nelogičnosti i gluposti, pušta na sve strane. Istina, nisam ovo čitao kao dijete, pa iz moga komentara progovara okrutna objektivnost. Crtež u globalu vrlo dobar. U mračnim scenama odličan, ali u akcijskim prekrut. Naslovnice atraktivne, posebno druga.

4, 2, 8, 9 - 51%
Tonka24 Posted - 06/10/2019 : 20:45:47
quote:
Originally posted by King Warrior

Saddle Town, originalni broj 627, neobjavljen kod nas.
Pretpostavljam da je to neki pirat.

Hvala ti, čini mi se jako dobra priča.
Da li je pirat ne znam i nije me briga, vidio na Fb-u.
Tonka24 Posted - 06/10/2019 : 20:44:57
Joj kako ti se da više.
Evo ja na šestoj knjizi Mister Noa, nikako se natjerati da napišem nešto.
Gledam kako u kratkim crtama to sve.
Vidim da i ti sve više " režeš ".
ReemCP Posted - 06/10/2019 : 20:16:21

Zagor Extra
268: Dani strave (od 77 str.)
269: Gospodar vremena
270: Ubojica od kamena (do 58 str.)

Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Marco Torricelli

Zagor i Čiko pridružuju se ekspediciji koju predvodi Bat Batterton, a cilj je pronaći Jeda Crabba, čovjeka koji je misteriozno nestao prije 20 godina na području Bijelih planina..

Čim se spomene nekakva ekspedicija, odlazak u nepoznato ili nekakvo zabranjeno područje, ja sam odmah uzbuđen jer uvijek očekujem neku dobru i zanimljivu pustolovinu, sa puno događanja. Velik sam fan takvih priča, a nerijetko se događaju na drugom mi omiljenom liku, Mister Nou. Još kad na početku imamo smiješan uvod sa šašavim Batom, reko ovo ne može da ne valja. Pored Bata, upoznajemo i njegovog rođaka Binga, koji je na prvu onako možda pomalo mrzvoljan, ali saznajemo da je izvrstan kuhar. I nekako najbliži Čiki po ponašanju. Bat je ovaj put dobio klijenta po imenu Jim Crabb, koji traži svog oca. Otac mu je bio vrhunski lovac i vodič, ali nestao je prije 20 godina sa još jednim antropologom po imenu Wordell..

Priča je zaista krenula odlično, po mom ukusu. Ali nekako raspoloženje mi je splasnulo kad su se privremeno zaustavili u utvrdi, gdje su prihvatili jednog suputnika gdje se iz aviona vidi (po kosi i odjeći) da je to isti lik koji im je napravio zasjedu. Iako je ostalo zanimanje, kakvu on to tajnu čuva i na koju foru je besmrtan. Priča mi se opet podiže kad Zagor ostaje zarobljen u spilji, pa ti trenuci dok je tražio izlaz su jako uzbudljivi. To je bilo jako dobro i veliko iznenađenje kad je naišao na onaj kip, trenutak kad se naježiš - odlično! Sam kraj isto dobar.

Torricelli izvrstan, ja sam skoro svo vrijeme mislio da je Ferri crtač. Baš mi paše njegov crtež. Naslovnice odlične!

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: 10) = 82%
Kontrast 2 Posted - 06/10/2019 : 15:05:37
quote:
Originally posted by PAJDO

Talijani najviše cijene table sa vampirom i hellingenom, a još ako su neke upečatljive scene mislim da bi i 1000€ bilo upitno, ako bi uopće i bile na prodaju.

Izgleda da je i SuperMajk na ceni:

https://picclick.it/ZAGOR-TAVOLA-ORIGINALE-di-Gallieno-FERRI-273789237642.html
King Warrior Posted - 05/10/2019 : 06:43:25
Saddle Town, originalni broj 627, neobjavljen kod nas.
Pretpostavljam da je to neki pirat.
Tonka24 Posted - 04/10/2019 : 23:42:09

Koji je ovo broj?
Da li netko zna.
Tonka24 Posted - 04/10/2019 : 23:07:45
Hvala Reem.
Znači nije još izašlo, samo u najavi je.
ReemCP Posted - 04/10/2019 : 23:00:43
Tu smo Tonka o tome malo više prokomentirali, pa pogledaj od ovog komentara nadalje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39994&REPLY_ID=2275165
RadioClash Posted - 04/10/2019 : 22:55:49
NSK nije SNK. "Zagor 13-16"
Tonka24 Posted - 04/10/2019 : 22:36:56
quote:
Originally posted by velka031

Još ne vjerujem da je Ludens opalio 4 odjednom.

Ma gdje? Ima li kakav link?Gledam na snk i ne vidim ništa.
DODSFERD Posted - 04/10/2019 : 15:14:08
Ludens poput starca, rijetko opali, ali se barem daleko čuje.
velka031 Posted - 04/10/2019 : 13:30:49
Još ne vjerujem da je Ludens opalio 4 odjednom.
shalilo6 Posted - 28/09/2019 : 08:42:44
Ludens Zagor knjige 13-16 na NSK

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000