forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi 2010–2019

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 25/09/2019 : 19:48:11
Da se podsetimo nekih naslova koji su se pojavili u deceniji na izmaku.

U Americi je na top listama vladala Raina Telgemeier sa Smile i drugim pričama za mlađe, dok su od svezaka najprodavaniji bili prvi i jubilarni brojevi starih serijala, recimo Star Wars #1 i Action #1000. Međutim, dobili smo i nove favorite kao sto su Saga i Monstress, još stripova Brubakera i Phillipsa, pa ljubimce kritike poput Daytripper, My Favorite Thing Is Monsters, This One Summer, Building Stories i March.

U istoj kategoriji u Francuskoj su L'Arabe du futur ili Le bleu est une couleur chaude te forumski favoriti Le Rapport de Brodeck i Les Vieux Fourneaux, dok smo iz Italije dobili nove serijale a iz Japana hitove poput Tokyo Ghoul.

Attack on Titan je 2009, kao i Blast i Animal'z... (Kad pre prođe deset godina?)

Bilo je i puno lepih domaćih priča, ali nekako malo serijala, ne? Po dva albuma Slomljeni svemir, Družina Dardaneli... šta još?

Koji su vama bili najbolji ili najdraži novi stripovi? Može i neki pojedinačni broj starog serijala (recimo DD Mater Morbi), samo da nije reprint.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 12/03/2021 : 20:06:18
citao sam dva, welcome to the new world (jer je dobio pulitzera i zato sto je dzabe na https://www.nytimes.com/series/syrian-refugee-family-welcome-america) te loneliness of the long-distance cartoonist, o kom smo pricali ranije

kent state i paying the land su mi u karantinu i to mi je sledece na listi, utisci kad se slegnu
Paka01 Posted - 12/03/2021 : 20:01:15
Zanimljiva lista, ima tu par stvari šta bih rado pročitao. Jesi se ti dohvatio ijednog?
Vlaadisha Posted - 12/03/2021 : 18:35:04
best of 2020 - izbor new york timesa: https://www.nytimes.com/2020/12/09/books/review/best-graphic-novels.html
Poli Posted - 21/02/2021 : 14:24:10
quote:
Originally posted by Vlaadisha

nagrade u angulemu:

https://www.bdangouleme.com/palmares-2021


Auuuu! Boli videti Pola i znati da je kraj, ovde...

"Paul is in low spirits. His wife has left him, his mother is seriously ill, he hardly sees his daughter any more, his fifties have caught up with him… An everyday saga, written and drawn by a Quebec author, in which melancholy is tinged with humor to tell the story of the life that goes, and whose sixth volume won the Audience Award in Angoulême in 2010."

Shaner Posted - 20/02/2021 : 21:56:03
quote:
Originally posted by Vlaadisha

od nedavno postoji ovaj resurs za americke biblioteke, gde su izlistane preporuke za graficke novele. ovogodisnji izbor: http://www.ala.org/rt/gncrt/best-graphic-novels-adults-reading-list


Zanimljivo. Hvala na infu.

Vlaadisha Posted - 20/02/2021 : 17:38:43
od nedavno postoji ovaj resurs za americke biblioteke, gde su izlistane preporuke za graficke novele. ovogodisnji izbor: http://www.ala.org/rt/gncrt/best-graphic-novels-adults-reading-list
Vlaadisha Posted - 31/01/2021 : 17:48:07
nagrade u angulemu:

https://www.bdangouleme.com/palmares-2021
Gil-galad Posted - 12/01/2021 : 23:17:15
Možda je pomalo off-topic, ali da ne otvaram novu temu...
https://www.beforeafter.rs/kultura/top-lista-naslovi-koji-su-obelezili-srpsku-strip-scenu-u-2020/
Vlaadisha Posted - 01/12/2020 : 17:18:08
posle duze potrage konacno sam se dokopao i "laura dean keeps breaking up with me", poslednjeg naslova sa gornje liste... i shvatio da sam zakasnio trijes godina autorki je trebalo 50 stranica da kaze ono sto smo vec znali iz naslova, jos 25 da nagovesti o cemu ce se mozda raditi, kazem "mozda" jer sam posle stote vec odustao i ko zna kad cu i da l' cu nastaviti... e sad, njen "this one summer" sam progutao, ali to je crtala jillian. ovde je crtez korektan, ponekad cak nadahnut, onako lirski nezan - ali nije to to.

Red Marquis Posted - 06/10/2020 : 23:23:37
Dragon Hoops mi deluje super.
Vlaadisha Posted - 06/10/2020 : 22:22:00
Objavljeni su dobitnici nagrade Harvey:

Book of the Year: DRAGON HOOPS by Gene Luen Yang (First Second)
Digital Book of the Year: THE NIB edited by Matt Bors (thenib.com)
Best Children or Young Adult Book: Superman Smashes the Klan by Gene Luen Yang and Gurihiru (DC Comics)
Best Manga: WITCH HAT ATELIER by Kamome Shirahama (Kodansha Comics)
Best International Book: (Drawn and Quarterly): GRASS by Keum Suk Gendry-Kim
ridiculus Posted - 04/09/2020 : 17:29:01
quote:
Originally posted by pcoro

Zvuci kao nesto totalno opskurno, nesto a la "moj najbolji bend je nepoznatiji od tvog".



Koga briga kako zvuči, valjda je bitnije kako se oblači?

Ali nije kao da ova tema prosto hoće da eksplodira od ultra-poznatih stripova i bendova.

Osim toga, ništa što nosi naziv Transformers, ili što izdaje IDW, ne može po definiciji biti zaista opskurno. Nedovoljno poznato, da. Opskurno, ne.
Mr. Bushido Posted - 04/09/2020 : 17:14:23
quote:
Originally posted by pcoro

Zvuci kao nesto totalno opskurno, nesto a la "moj najbolji bend je nepoznatiji od tvog".


I opskurni bendovi stvaraju odličnu glazbu.
pcoro Posted - 04/09/2020 : 17:07:33
Zvuci kao nesto totalno opskurno, nesto a la "moj najbolji bend je nepoznatiji od tvog".
Mr. Bushido Posted - 04/09/2020 : 16:41:38
quote:
Originally posted by ridiculus

Dosta japanskog na gornjoj listi, što je meni uvek kul.

Ali ne vidim da je neko pomenuo, pa ću ja: najveći strip koji je "Grant Morrison (TM)" ikada napisao (ali sa kojim Grant Morrison nije imao nikakve veze), i jedan od najboljih korporativnih krosovera u istoriji stripa, i sigurno jedan od najzabavnijih stripova protekle decenije... Transformers vs. G.I.Joe by Tom Scioli & John Barber, za IDW.



Transformers vs. G.I.Joe je nešto najbolje što postoji.
ridiculus Posted - 04/09/2020 : 16:07:49
Dosta japanskog na gornjoj listi, što je meni uvek kul.

Ali ne vidim da je neko pomenuo, pa ću ja: najveći strip koji je "Grant Morrison (TM)" ikada napisao (ali sa kojim Grant Morrison nije imao nikakve veze), i jedan od najboljih korporativnih krosovera u istoriji stripa, i sigurno jedan od najzabavnijih stripova protekle decenije... Transformers vs. G.I.Joe by Tom Scioli & John Barber, za IDW.
Vlaadisha Posted - 16/08/2020 : 02:13:29
evo i seth je napravio svoju listu

Seth’s top 75 graphic novels of the colloquial decade (2010 - 2019)
1) Duncan the Wonder Dog
2) Cross Game
3) The Nao of Brown
4) Hellboy in Hell
5) Daytripper
6) Berlin
7) Children of the Sea
8) Building Stories
9) No One Is Safe
10) Dorohedoro
11) Alpha: Directions
12) Equinoxes
13) Yotsuba
14) Sunny
15) Motherless Oven
16) Come Prima
17) Aya
18) The Property
19) Ooku
20) The Art of Charlie Chan Hock Chye
21) Russian Olive to Red King
22) Pope Hats
23) Here
24) Vinland Saga
25) The Hunting Accident
26) In This Corner of the World
27) On a Sunbeam
28) Girl on the Shore
29) Goddamn This War!
30) Everything We Miss
31) Sacred Heart
32) Glen Gould
33) Canopy
34) The Encyclopedia of Early Earth
35) The Wrenchies
36) A Bride’s Story
37) Mind MGMT
38) Boxers & Saints
39) Dead Dead Demon’s Dededede Destruction
40) Stray Bullets: Killers
41) Flowers of Evil
42) Eartha
43) Big Questions
44) End of Summer
45) Beauty
46) Girls’ Last Tour
47) Any Empire
48) Invitation from a Crab
49) Stand Still Stay Silent
50) A Silent Voice
51) Upgrade Soul
52) Twist of Fate
53) 5000 km per Second
54) Aama
55) Habibi
56) Gigantic Beard That Was Evil
57) Portugal
58) Bad Machinery
59) Celeste
60) March
61) Idle Days
62) Uncomfortably Happily
63) O Maidens in Your Savage Season
64) Out in the Open
65) Land of Sons
66) Delicious in Dungeon
67) Emanon
68) 5 cms per Second
69) Land of the Lustrous
70) Lastman
71) Usagi Yojimbo
72) Sandcastle
73) Cats of the Louvre
74) Monk!
75) House of Penance
Vlaadisha Posted - 16/08/2020 : 02:12:20
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Paka01

Naslov je vjerojatno posveta Maidenima i njihovoj pjesmi The Loneliness of the Long Distance Runner.



Možda ipak posveta i referenca na roman Alana Silitoua "Usamljenost trkača na duge staze" iz pedeset i neke, te na istoimeni film iz šezdeset i neke? :)



Moja verzija mi se više sviđa

“It was hard to understand, and all I knew was that you had to run, run, run without knowing why you were running, but on you went through fields you didn't understand and into woods that made you afraid, over hills without knowing you'd been up and down, and shooting across streams that would have cut the heart out of you had you fallen into them. And the winning post was no end to it, even though crowds might be cheering you in, because on you had to go before you got your breath back, and the only time you stopped really was when you tripped over a tree trunk and broke your neck or fell into a disused well and stayed dead in the darkness forever.”

to ti je zivot strip autora
Vlaadisha Posted - 16/08/2020 : 02:10:11
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Daredevil, by Chip Zdarsky and Marco Checchetto (Marvel)


Zdarskyjev Daredevil je seks.

ali mu je ovaj afterlift ko pitch za netflix: cela prva epizoda se desava u automobilu! kad je vec tako, onda cu sacekati seriju
Vlaadisha Posted - 16/08/2020 : 02:05:25
quote:
Originally posted by izivko

Da prebacim ovdje radi lakšeg pregleda.

2020 EISNER AWARD WINNERS
thanks. sad sam shvatio da sam citao i takeijev they called us enemy, ali to bih preporucio sam onima koje zanima tema (americki logor za japance u drugom svetskom). jedino sto sam zapamtio je scena kad se japanski decaci igraju "amerikanaca i japanaca" a niko nece da bude japanac.

u medjuvremenu sam sa spiska procitao i drawing power, i to je antologija kako i podnaslov kaze (women's stories of sexual violence, harassment, and survival). sve kratke price od po par strana od starih znanaca poput gregory i kominsky-crumb, preko une i ferris koje smo ovde pominjali, do nekih novih imena o kojima ce se tek cuti.

are you listening je graficka novela koja se bavi slicnom temom. kome se svideo spinning svidece mu se i ovo. meni je bilo dovoljno da posle 35 godina citanja stripova vidim poneko novo resenje u crtezu.

nisam pronasao strip paca roce, ali bas citam njegov twists of fate i to je solidno.
Vlaadisha Posted - 16/08/2020 : 01:50:53
quote:
Originally posted by izivko

Moram priznati da mi nije jasan ovaj Bitter Root, nikad ga ne bih svrstao u te visine. Kad on dobi Eisnera.

generalno cudan izbor ove godine, ali takva je i godina
naker Posted - 07/08/2020 : 20:13:05
Tomine i ja se baš i ne volimo, ali ako je u ovom novom delu utisnuo neki svoj lični pečat onda sam voljan da mu dam još jednu šansu

Pomaže što je dizajn izdanja vrhunski odrađen

Uvek cenim autore koji u kombinaciji sa izdavačem idu korak dalje i ne samo što izbacuju strip već ga i pakuju u unikatnu ambalažu što samo produbljuje užitak čitanja
Kao što smo već doživeli kod Mazzucchellija ili Warea

Naručuje se ovo prvom prilikom, hvala za info da je izašlo!
Paka01 Posted - 07/08/2020 : 01:04:47
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Paka01

Naslov je vjerojatno posveta Maidenima i njihovoj pjesmi The Loneliness of the Long Distance Runner.



Možda ipak posveta i referenca na roman Alana Silitoua "Usamljenost trkača na duge staze" iz pedeset i neke, te na istoimeni film iz šezdeset i neke? :)



Moja verzija mi se više sviđa
Mr. Bushido Posted - 06/08/2020 : 22:01:23
quote:
Originally posted by izivko

Daredevil, by Chip Zdarsky and Marco Checchetto (Marvel)


Zdarskyjev Daredevil je seks.
Manny Posted - 06/08/2020 : 21:43:12
quote:
Originally posted by Paka01

Naslov je vjerojatno posveta Maidenima i njihovoj pjesmi The Loneliness of the Long Distance Runner.



Možda ipak posveta i referenca na roman Alana Silitoua "Usamljenost trkača na duge staze" iz pedeset i neke, te na istoimeni film iz šezdeset i neke? :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000