forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 141 - Miris gladnih dječaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/09/2019 : 14:54:09


Teksas, 1872. Fotograf Oscar Forrest svojom kamerom bilježi krajolike Divljeg zapada za evidenciju geologa Stingleyja. Između Oscara i Miltona, dječaka koji im služi kao potrčko, razvija se dvosmislen odnos, dok oko ekspedicije vrebaju zastrašujući čovjek u crnom i šutljivi Indijanac. Stingley je misiju doveo pred sam prag neprijateljskog teritorija, posljednjeg bastiona obrane nemilosrdnih Komanča gdje blijede granice između civilizacije i divljine...

Kolorka 141 • Miris gladnih dječaka • 112 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Loo Hui Phang • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-141-miris-gladnih-djecaka/564/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 11/02/2024 : 11:14:15
Naslovnica kao da se radi o novom albumu Blueberryja, znači baš dobra. Crtež isto.

Ostalo - pa tako..da nema konstantnih sexualnih provokacija/konotacija ne bi bilo uopce loše. Mislim, vođa ekspedicije se svako malo skida gol, fotograf je opsjednut dječakom ali ne smeta mu kad se ispostavi sa se radi o djevojci itd. Znači udara se na muškarce gdje stigne (što se može objasnit činjenicom da je scenaristica žena, i to očito frustrirana).

Inače ne bi bilo loše - malo mistike Divljeg zapada, Indijanci, konji, lovci na glave, mutna prošlost svih aktera itd.
Mozes77 Posted - 17/02/2021 : 22:01:13
Zaista neobican naziv. Sto vise razmisljam o njemu sve je smesniji.
naker Posted - 17/02/2021 : 21:27:26
Standardno kvalitetan Pitersov crtež ali priča...

Zeznuta je stvar kada ti se sviđa jedan autor pa hoćeš da ispratiš njegove radove samo što on nekada ima koautorku koja piše o fotografu kojem se sviđaju zategnute guze mladih dečaka

Priča kasnije ode u nekom drugom smeru ali o kakvom smeru mi tu zapravo pričamo? I zbog čega se onaj treći lik ceo strip šeta po preriji go od pojasa na dole?

Nažalost ubedljivo najlošiji Piters do sada, i što je najgore nemam koga da krivim jer šta se uopšte očekivalo od stripa sa ovakvim nazivom
don_draper Posted - 19/11/2020 : 22:36:17
Ovu kolorku sam nabavio još prije, uglavnom zbog nekog čudnovatog interesa da vidim što je tu toliko loše. Ustvari, dugo nije bilo ovako kritiziranog Fibrinog naslova.
Sat vremena nakon uzimanja stripa u ruke i nakon što sam ga zaklopio kompletna ispraznost. Crtež je dojmljiv, stvarno je dobra paleta boja ovdje i stilski je vrlo dobro odrađen. Da nema toga, strip bi bio značajno lošiji. A što je s pričom? Pa, niti smrdi niti miriše. Ima tu nekih solidnih momenata, kritika društva i tadašnjih kolonijalističkih svjetonazora. S druge strane ima nekih poprilično začuđujućih, nejasnih i nezgrapnih detalja i dijaloga. Strip se ne ustručava biti čudan, ali nije da baš to sjeda na željen način. Sami kraj nisam shvatio, ali tolika je ravnodušnost da nisam se ni trudio nešto shvaćati.
Da je nešto posebno loš, pa i nije, da nešto posebno valja, to zasigurno ne. Ako ništa, dobro je zaviriti u neke prizore i pejzaže divljeg zapada i guštati u tome.
Srednja žalost 2.5/5
BeaGea Posted - 05/11/2020 : 13:03:50
Slažem se, ovaj strip je baš dobar!
lwood Posted - 05/11/2020 : 12:47:22
Pročitah,moglo bi se izvući čak i 7/10
supermark Posted - 14/08/2020 : 15:44:25
Pročitah i ja ovaj strip
Pretjerivanje sa lošim komentarima, meni uopće nije loš strip
Onaj vampirizam je ubio kraj, ali ostatak je dobar

bisley Posted - 18/03/2020 : 22:58:36
Lijep strip. Volio bih pročitati detaljnija objašnjenja autorice za pojedine događaje u stripu koje sam ja vjerojatno protumačio malo drugačije nego što je ona zamislila. U svakom slučaju, meni jako lijep strip.
Combatrock Posted - 24/02/2020 : 18:02:17
Ovo je opasno sranje u moru dobrih izdanja preporucujem izbegavanje.
Peyo Posted - 22/02/2020 : 15:53:44
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja bih ovo okarakterisao kao ništa drugo no ženska fantazija o gay muškarcima + malo nepotrebnog vrludanja između romanse i seksa sa maloletnicima srećom uz sjajan crtež inače bi ovo teško izgurao do kraja.
Ne bih rekao da mi je izbegao smisao dela, već da on ovde uopšte ni ne postoji. A ni ona natprirodna trabunjanja nisu baš pomogla.




quote:
Originally posted by pcoro

I najvažnije: rat između smislene, koherentne priče i proizvoljnog svršetka koji nema veze s vezom.



Sve rečeno.

Šteta, možda se mogao od ovoga sklepati dobar, intrigantan strip. Ovako hrpa ćoraka i nedorečenosti.

Na momente vrlo dobro, kao cjelina nedobro.
petarStripovi10 Posted - 19/02/2020 : 21:38:53
quote:
Originally posted by Cromwell

Moguće da priča ima dublje značenje ali pun mi je kufer traženja simbolike u svakom sranju koje pročitam/poslušam/pogledam.


Tonto Posted - 19/02/2020 : 20:26:13
Ne volem... Škrtariju... Intelektualce...
Koji važno vrte palce...
Kupiš ih za špricer i kavurmu...
NESVRSTANI Posted - 19/02/2020 : 19:35:51
quote:
Originally posted by vukozec

E nu, upravo je za takve kao ti (a možda sam takav i sam) bila namijenjen packa, a ne za one koji svoj bedž konze ponosito ističu :)

Često smo deklarativno onakvi, no u duši, instiktivno ipak ovakvi. Ja se možda pravim da pokušavam razumjeti žene, no i dalje nisam žena i ženski način razmišljanja i doživljaja mi je stran, pa ću instiktivno na njega reagirati s otporom. No srećom sam muškarac, pa se racionalnim razmišljanjem mogu oduprijeti instiktima :D


Razumin točno o čemu pričaš, ali meni to u ovome slučaju nema nikave veze. Ja svoju averziju prema ovakvin vrstama preseravanja gajim iz najranije mladosti. Stari je radija u kazalištu pa san cilo djetinjstvo visija u kazalištu, kasnije san ka student 2 godine i radija na vratima kazališta, i ima san priliku dobro upoznat umjetnike i "umjetnike". Isto tako san par godina organizira koncerte pa san ima prilike upoznat i "rock zvijezde".
Razlika između umjetnika i "umjetnika" je nebo i zemlja, a ja san razvija strašnu averziju prema "umjetnicima".
Ova autorica je "umjetnica".
Zagor-te-nay Posted - 19/02/2020 : 18:35:12
quote:
Originally posted by vukozec

Vidi što ste se uzvrpoljili zbog ovog stripa dečkići :)

Iz komentara je prilično očito da vas je uznemirilo to što je:
a) scenarij napisala žena (i ktome još Azijatkinja, a možda i lezba, haha),
b) što se u njemu sve vrti oko seksa i to "zabranjenog",
c) što u njemu ima nadrealne naturalne mistike.

Dakle, strip ne valja jer vrijeđa vaš konzervativni moralno-osjećajni kod. Baš ste maćuhice-pahuljice, božesačuvaj uzeti u obzir kut gledanja nekog drugačijeg od sebe, odmah na zadnje noge ako vam nešto ne ide niz dlaku. Ne mogu ne primjetiti da se ovo nekako ponavlja na forumu kao pravilo. Mislim na to da ako imamo ovu gore abc kombinaciju, ili barem ab (ženu koja priča o seksu i slobodarstvu), da su komentari na takve stripove na forumu uvijek isti. Pa što čitate kad vas takve stvari uznemiruju? :)

Što se ovog stripa tiče, nije nikakva nauka za shvatiti što je autorica htjela reći. There is a war rekao bi barba Cohen. Rat između žene i muškarca, između iracionalnog i racionalnog, između emotivnog i proračunatog, između ida i (super)ega, erosa i tanatosa, između prirode i tehnologije, mističnog i svjetovnog, tradicije i napretka. Tema je uvijek relevantna za obradu, pravi evergreen, što ste usotalom i potvrdili svojim komentarima ;)




To šta je napisala žena...koga briga. Da je ovo napisa muškarac bilo bi opet sranje.
vukozec Posted - 18/02/2020 : 23:37:33
E nu, upravo je za takve kao ti (a možda sam takav i sam) bila namijenjen packa, a ne za one koji svoj bedž konze ponosito ističu :)

Često smo deklarativno onakvi, no u duši, instiktivno ipak ovakvi. Ja se možda pravim da pokušavam razumjeti žene, no i dalje nisam žena i ženski način razmišljanja i doživljaja mi je stran, pa ću instiktivno na njega reagirati s otporom. No srećom sam muškarac, pa se racionalnim razmišljanjem mogu oduprijeti instiktima :D
NESVRSTANI Posted - 18/02/2020 : 20:03:15
quote:
Originally posted by vukozec



Dakle, strip ne valja jer vrijeđa vaš konzervativni moralno-osjećajni kod.



A baš si sa ovin potrefija kad san ja u pitanju.
Ka prston u govno šta se reče.
Ovo je jednostavno rečeno, nevezano za moralna načela i mizoginiju, nesuvislo blebetanje koje napisano od muškarca ne bi nikad otišlo u tisak.
vukozec Posted - 18/02/2020 : 17:32:42
quote:
Originally posted by pcoro

I najvažnije: rat između smislene, koherentne priče i proizvoljnog svršetka koji nema veze s vezom.



To sam pokrio odmah, sa iracionalno vs racionalno :)
pcoro Posted - 18/02/2020 : 17:26:29
I najvažnije: rat između smislene, koherentne priče i proizvoljnog svršetka koji nema veze s vezom.
vukozec Posted - 18/02/2020 : 15:22:35
Vidi što ste se uzvrpoljili zbog ovog stripa dečkići :)

Iz komentara je prilično očito da vas je uznemirilo to što je:
a) scenarij napisala žena (i ktome još Azijatkinja, a možda i lezba, haha),
b) što se u njemu sve vrti oko seksa i to "zabranjenog",
c) što u njemu ima nadrealne naturalne mistike.

Dakle, strip ne valja jer vrijeđa vaš konzervativni moralno-osjećajni kod. Baš ste maćuhice-pahuljice, božesačuvaj uzeti u obzir kut gledanja nekog drugačijeg od sebe, odmah na zadnje noge ako vam nešto ne ide niz dlaku. Ne mogu ne primjetiti da se ovo nekako ponavlja na forumu kao pravilo. Mislim na to da ako imamo ovu gore abc kombinaciju, ili barem ab (ženu koja priča o seksu i slobodarstvu), da su komentari na takve stripove na forumu uvijek isti. Pa što čitate kad vas takve stvari uznemiruju? :)

Što se ovog stripa tiče, nije nikakva nauka za shvatiti što je autorica htjela reći. There is a war rekao bi barba Cohen. Rat između žene i muškarca, između iracionalnog i racionalnog, između emotivnog i proračunatog, između ida i (super)ega, erosa i tanatosa, između prirode i tehnologije, mističnog i svjetovnog, tradicije i napretka. Tema je uvijek relevantna za obradu, pravi evergreen, što ste usotalom i potvrdili svojim komentarima ;)
Cromwell Posted - 16/02/2020 : 21:22:04
Hmm ovo je zapravo kao neka drama/weird western tale sa dozom falš pederastije i natruhama indijanskog spiritizma.
Ovako napisano zvuči zapravo bolje nego što to stvarno jest iako mi nije žao vremena utrošenog za čitanje. Moguće da priča ima dublje značenje ali pun mi je kufer traženja simbolike u svakom sranju koje pročitam/poslušam/pogledam.

Crtež je dobar. Niš posebno ali funkcionira.
Priča pati zbog jeftinog draženja čitatelja, nejasnog fokusa i u konačnici je nedorečena,

Objektivno: Ni vrit ni mimo (ovo je dobro sjelo hehe)

Subjektivno. budući da sam fan Weird western Talesa ovo mi je bilo ok za pročitati jednom. Drugog puta vjerojatno biti neće, radije se utopim u nekom Magičnom Vjetru i zezanju sa OKOP
anto Posted - 03/02/2020 : 19:04:40
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nisam politički korektan, baš naprotiv, ali ne volim omalovažavanje žena.

Znači Anto, za tebe samo ručni seks na neko vrijeme. :D


za pričanje istine se,koliko znam,ne koristi termin "omalovažavati".

za to drugo,ne znam šta bih ti rekao,osim da je katkad takvo stanje prilika.
going going Posted - 03/02/2020 : 15:22:41
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nemojte bezveze optuživat drogu.
U pravin rukama (kad je stvaralaštvo u pitanju) droga je zlato.
No LSD no Pink floyd.
No marihuana no Bob Marley.
No heroin no The doors.
No speed no Motorhead.

Dapače, ovoj gospođi preporučan da se dobro izroka bilo čime, rezultat će bit sigurno bolji.




Za doorse je isto LSD i za Morrisona pogotovo alkohol. A Manzarek i Kreiger su posle presli na meditaciju.
DiSkAcH Posted - 03/02/2020 : 10:04:52
Nisam politički korektan, baš naprotiv, ali ne volim omalovažavanje žena.

Znači Anto, za tebe samo ručni seks na neko vrijeme. :D
anto Posted - 01/02/2020 : 13:49:33
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH


U svakom slučaju se slažem (osim u dijelu o kutlačama i peglama, ali pretpostavljam da je to zajebancija )


kakbvi su to sad bušidovski politički korektni fazoni??

pa normalno da bi svet bio opuštenije mesto kad bi se žene više držale pegli i kutlača,a manje pametovale i bavile muškim poslovima (u koji smatram i pisanje strip scenarija);normalno,čast izuzecima.

da napomenem da mi je supruga fakultetski profesor sa doktoratom - ista je kao i većina drugih.


Anto, a smije li tvoja žena vidjeti ove pizdarije koje pišeš...?


ma sme,što ne sme - mada bi se sigurno ljutnula i stavila mi embargo na seks desetak dana.
Zagor-te-nay Posted - 31/01/2020 : 18:13:07
Nisan reka da je strip los/dobar/odlican, suludo ga je stavljat u isti kos s ovim Pettersom&Phang... al da zahtjeva odredjenu pozornost...je. tizzer...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000