forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 142 - Gorak okus domovine

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/09/2019 : 14:55:33


Duboko u blatnjavu rovu, u dometu njemačkog mitraljeza, prvi su se put dotakle sudbine Jeana, francuskog dečka sa sela, i Ousmanea, senegalskog lovca, da bi se odmah potom razdvojile uslijed tragedije koja se odigrava pod neprijateljskim bombama i mecima streljačkog voda. Nevjerojatne putešestvije Jeana i Ousmanea u ovoj povijesnoj i intimističnoj fresci evociraju kolektivnu dramu jedne žrtvovane generacije, ali isto tako i popratne nedaće kroz koje su u tom vihoru mržnje prolazile žene. Hubertine, studentica medicine zaljubljena u Jeana, i Ismaïla, Ousmaneova sestra, oličenje su borbe protiv nepravde i laži društva zaslijepljenog nasiljem. Predočen senzibilnošću i zanosom kroz crteže Frédérica Bliera, Laxov scenarij prožet je emocijama, dostojanstvom i nadom.

Kolorka 142 • Gorak okus domovine • 116 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lax • Crtež Frédéric Blier • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-142-gorak-okus-domovine/555/
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 11/02/2024 : 16:49:35
Počinje ok, dva tipa u razlictim drzavama i sa razlicitom bojom kože, a manje-više istom mukom, kreću u 1.sv. rat.
Nastavak pomalo amaterski, crnac kao da ispada iz jednačbe pa je njegova uloga nebitna. Francuz odjednom biva streljan zbog toboznjeg dezerterstva, te prica onda dobiva sasvim drukciji tok.

Moglo i moralo je bolje. Kolor odlican.
AleksandarN Posted - 17/04/2021 : 18:01:55
Prelepa naslovna i prelep crtez nisu pomogli da mi se ovaj strip dopadne jer mi je prica nezanimljiva. Volim ovakvu tematiku ali ovo mi nije selo. Nije bas toliko lose ali vise sam se dosadjivao citajuci ovo nego sto mi je bilo zanimljivo. Steta sto od ovako predivno crteza nije ispalo nesto bolje. Nista posebno, da ne kazem zanemarljivo.

4/10
Cromwell Posted - 04/01/2020 : 21:19:20
Prvi dio mi je ostavio dojam kao da je pretrpio skraćivanja u scenariju ali mi je bilo dovoljno zanimljivo da me natjera na daljnje čitanje.
U drugome je to čak i malo izraženije; primjer- glavni lik ide po torbu tražeći hranu i nađe ju. No onda malo kasnije saznamo da je bila i druga torba s novcima za čije postojanje nije dao ničime naslutiti ni crtežom ni tekstom.
No unatoč svemu tome zapravo mi nije bilo teško pratiti radnju. Lako se čita i tematika mi je kul

Što se tiče vizualnog - boje su prekrasne i crtež mi se također svidio. Baš ima života!
Ernie Pike Posted - 25/12/2019 : 19:47:21
Očekivao sam puno od ovog stripa i ostao sam dosta razočaran. Crtež mi je čak i OK, ali Lax je jako podbacio.
Kao i kod Jakija, ni kod mene strip nije pobudio nikakve emocije. Lax skače iz jednog općeg mjesta u drugo opće mjesto, pa se strip često pretvara u pamflet.
DiSkAcH Posted - 05/11/2019 : 13:43:46
Ja sam odustao nakon privjua.
jaki Posted - 05/11/2019 : 12:34:57
ništa naročito.
nije probudio nikakvu emociju u meni.
Red Marquis Posted - 28/09/2019 : 20:07:58
Da da, to već deluje zanimljivo. Azrayen je bio odličan. Držati Laxa što dalje od scenarija...
Shaner Posted - 28/09/2019 : 19:18:15
Izvrsno! Kombinacija Giroud&Lax je odlično funkcionirala u Azrayenu pa vjerujem da ni ovdje neće razočarati.

kasper Posted - 28/09/2019 : 17:48:02
Markos Posted - 28/09/2019 : 17:46:02
quote:
Originally posted by kasper

ocekivao sam od laxa les oubliés d'annam. ovde mi je crtez neodgovarajuci


Annam će dogodine!
kasper Posted - 28/09/2019 : 17:14:25
ocekivao sam od laxa les oubliés d'annam. ovde mi je crtez neodgovarajuci
DiSkAcH Posted - 28/09/2019 : 17:08:59
quote:
Originally posted by Peyo

Kad prije ti to pročitaš?

Kupuješ ili knjižnica?



*Knjižara


Shaner Posted - 28/09/2019 : 16:26:28
quote:
Originally posted by Peyo

Kad prije ti to pročitaš?

Kupuješ ili knjižnica?


Nijedno od navedenog.
S tim da velik dio toga i kupim.

Peyo Posted - 28/09/2019 : 16:13:47
Kad prije ti to pročitaš?

Kupuješ ili knjižnica?
Shaner Posted - 28/09/2019 : 14:56:28
Lax se (po meni) još jednom pokazao kao slabiji scenarist nego crtač, a da stvar bude gora Gorak okus domovine nije niti crtao sam već je to odradio Blier koji se nije proslavio. Crtež je korektan, ali ni po čemu poseban niti pamtljiv. Što se priče tiče, ona su svojoj osnovi ima potencijala, ali njena razrada je vrlo površna i neuravnotežena. Da se to pročitati, ali mene je razočarao.

risbozg Posted - 17/09/2019 : 17:10:43
Ovo me zanima..
ivanl Posted - 17/09/2019 : 15:51:50
Ovo mi se cini zanimljivim, I bas tematika koju volim...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000