forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 29/09/2019 : 13:11:35


quote:
Originally posted by Golconda

👀 Poštovanje, svi naši budući prijatelji!

Evo, dočekasmo i ovaj trenutak, da vam se zvanično obratimo i predstavimo, kažemo koju reč o nama i našim planovima, moramo priznati, već neko vreme se sve ovo krčka, ali nam je uglavnom pošlo za rukom da se zadržimo "ispod radara", barem za širi auditorijum... 😎

Mi smo potpuno nova mala (možemo, donekle, reći i - porodična) izdavačka kuća, sa solidnom ambicijom da po ugledu na neke, u ovom poslu, "susedske uzore", ovoj našoj, ne preterano velikoj, ali ipak brojnoj publici, predstavimo neka izdanja koja drugi nisu, te na taj način pokušamo da obogatimo još malo ovu našu zajedničku strip scenu. Nema nas puno, ali imamo sjajnu ekipu istinskih stripoljubaca, pa će naša izdanja biti rađena, bukvalno, „kao da ih radimo za sebe“… 🙂

👋 Puno pozdrava iz 🎩 Golconde!


Ova tema/topic neka bude o novom, ambicioznom izdavaču kojem želimo svi mnogo sreće u njihovom radu Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo o njihovim izdanjima, najavama, da im postavljamo pitanja o njihovim izdanjima, prijedlozima i svemu čega se sjetimo

Facebook: https://www.facebook.com/golconda.rs/
Instagram: https://www.instagram.com/golconda.srb/

Službeni sajt: https://www.golconda.rs/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 14/03/2024 : 15:22:25
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko...
Jedna od boljih naslovnica Koze...
Blek i Teller, zastitni znak LMS... sad jos i Parker... Dajte na 14 dana...




Telleru, Pavel mi je drag ali pogledaj livu ruku trapera




Kakvi god bili ti prsti.. barem jih je 5..
Bio jednom neki maestro koji je crtao 6 prstova, pa ga smo dizali u nebesa (opravdano da se razume)..



Nisan mislija na prste nego na zakržljalu ruku
Ali inače, Pavel mi je sasvim ok.


Traper ima takvu ruku i sta sad... , ko kaze da je crtac kiksao... nisu ni traperi bili svi idealni i po normativima...takvi sa falingama ženili su indijanske skvo...
Renky Posted - 14/03/2024 : 10:13:24
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko...
Jedna od boljih naslovnica Koze...
Blek i Teller, zastitni znak LMS... sad jos i Parker... Dajte na 14 dana...




Telleru, Pavel mi je drag ali pogledaj livu ruku trapera




Kakvi god bili ti prsti.. barem jih je 5..
Bio jednom neki maestro koji je crtao 6 prstova, pa ga smo dizali u nebesa (opravdano da se razume)..



Nisan mislija na prste nego na zakržljalu ruku
Ali inače, Pavel mi je sasvim ok.
matori paraliticar Posted - 14/03/2024 : 10:03:56
Imamo nesporazum ovde ja sam mislio na naslovnu ifedizionija

Ona od Koze mi je nekako osvezavajuca.
I like girlz Posted - 14/03/2024 : 09:45:48
quote:
Originally posted by matori paraliticar

cudna naslovnica? :)



slažem se.

pogotovo jer kod svezanog lika u to vrijeme se nije nosila onakva odjeća, niti onakvi brkovi, tek za nekih stotinjak godina.
lifesence Posted - 13/03/2024 : 17:47:07
Koliko sam ja skapirao, ova Golkondina je originalna Kozina koja je trebala i da bude kod Horusa i koja je najavljivana, nju Italijanci nemaju...
Ova koju su oni stavili je neka random...
matori paraliticar Posted - 13/03/2024 : 17:28:06
cudna naslovnica? :)
lifesence Posted - 13/03/2024 : 17:00:44
https://www.ifedizioni.com/it/catalogo/riedizioni/il-grande-blek/il-grande-blek-riedizione-n-156-detail
Deki86 Posted - 13/03/2024 : 00:24:33
Ovaj novi Blek, koji bi to bio broj u If edizioni serijalu?
dovlajoe Posted - 12/03/2024 : 20:44:19
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dovlajoe

Ken Parker #9 u Bulevar Books u Novom Sadu je stigao samo u tvrdom uvezu. Da li možemo očekivati i meki u promo periodu?


samo sise kupuju Kena u mekom uvezu;ne ličiš mi na takvoga.


Kod Kena sam prelomio na početku, po uzoru na extra urađene italijanske originale u mekom uvezu kojih imam par komada. Uz to, tvrdi uvez zauzima i više prostora, a kod mene stripovi samo što iz frižidera ne ispadaju. Svakako me zanemarljiva razlika u ceni nije opredeljivala. U slučaju da bude potrebna dodatna gimnastika za nabavku mekog uveza moraću da razmislim, pogotovu što sam u međuvremenu uskladištio SA/Fibra izdanje.
SPQRoma Posted - 12/03/2024 : 19:55:23
LMS 1030: Veliki Blek



🎩 Pozdrav, društvo!

ℹ️ Baš pre neki dan divanismo u redakciji o Lunovom Magnus Stripu... iako izlazi na tri nedelje, deluje kao da se nismo ni okrenuli, a više od 30 brojeva već zauzima prostor u polici pred nama! Diskretna žuta rikna samo nastavlja niz i podstiče nostalgiju svima nama koji smo odrastali uz prepoznatljivi dizajn koji miriše na detinjstvo. Ponekad prosto u vazduhu može da se oseti zadovoljstvo kada radimo na nekom naslovu, pa se tako desilo i sada...

⭕️ Trideset druga sveska Golkondinog 𝗟𝘂𝗻𝗼𝘃𝗼𝗴 𝗠𝗮𝗴𝗻𝘂𝘀 𝗦𝘁𝗿𝗶𝗽𝗮 donosi nam jednu veliku premijeru, nepravedno zapostavljenu i najavljenu još pre više od 25 godina epizodu 𝗩𝗲𝗹𝗶𝗸𝗼𝗴 𝗕𝗹𝗲𝗸𝗮 s nazivom ❗️Plaćenik❗️, zaboravljenu/izgubljenu/ukradenu epizodu koju su za tadašnji Horus specijalno po scenariju velikog Toze Obradovića nacrtali ništa manje veliki i cenjeni Pavel Koza i Branko Plavšić. Dugo najavljivana na poslednjim koricama tadašnjih izdanja kao novi YU Blek, nikada nije ugledala svetlost dana u Srbiji, a i za njenu italijansku epopeju vezane su mnoge kontroverze (detalje o pronalasku, adaptaciji i objavljivanju ove epizode u Italiji možete naći u opisu ove priče na sajtu IF Edizioni).

💢 Još jedan nesvakidašnji detalj vezan za "Plaćenika" je da je to jedna od retkih, ako ne i jedina epizoda Velikog Bleka koja se prostire na čitavih 96 strana!

‼️ Originalnu Pavelovu naslovnicu je, po našem mišljenu, a nadamo se i vašem, vrlo uspešno "iz pepela" restaurirao naš prijatelj 𝗔𝘁𝘁𝗶𝗹𝗮 s druge strane okeana, ne dozvolivši da se ni jedan detalj Kozinog crteža izgubi u procesu, već da samo zasija još jačim sjajem!

🛑 Nadamo se da će vam se i ova epizoda svideti kao i prethodne koje smo premijerno doneli pred ovdašnje čitaoce (ne treba tajiti da nam rezultati prodaje govore u prilog), kao što se nadamo da smo i objavljivanjem ove epizode ispravili još jednu od ozbiljnijih stripovskih nepravdi, i prema čitaocima širom Balkana, ali i prema velikoj legendi domaćeg stripa - 𝗣𝗮𝘃𝗲𝗹𝘂 𝗞𝗼𝘇𝗶.

♨️ Uživajte!
SPQRoma Posted - 12/03/2024 : 19:29:50
quote:
Originally posted by delboj

Ovdje je samo jedna epizoda?



Da, na 96 strana.
john connor Posted - 10/03/2024 : 09:23:40
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ta izdanja s dvostrukim tvrdim i mekim uvezom su mi bez veze. Samo rasipanje novaca izdavača. Možda za američko tržište, ali ne i na Balkanu. Ionako se slabo kupuju stripovi i sa samo jednom vrstom uveza. Kad su već počeli s nastavkom izdavanja kultnog Ken Parkera bolje da nastave samo HC i pojačaju tempo izlaženja. Libellus/Fibra je standarno napravio dobro HC izdanje, ali je rasporodano. A Fibra/Strip-agent su ih preduhitrili s jeftinim i dobrim 3u1 izdanjem i brzinom kompletiranja serijala.


Apsolutno tacno. Samo hc, da privuku one koji hoce luksuzno izdanje, na velikom formatu. Ovo sc bespotrebno bacanje resursa, kada imas pristojno 3u1. Cak i za hc cena od 1200 je vise nego korektna.
svetox Posted - 09/03/2024 : 18:07:08
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by svetox

quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by DOMI

Što ide u 1031.broju?



Keniša.


Ali koja epizoda? 🤔


Bela tišina .


E, to je sasvim OK, da se ne ponavljaju epizode od Dnevnika
anto Posted - 09/03/2024 : 17:45:20
quote:
Originally posted by dovlajoe

Ken Parker #9 u Bulevar Books u Novom Sadu je stigao samo u tvrdom uvezu. Da li možemo očekivati i meki u promo periodu?


samo sise kupuju Kena u mekom uvezu;ne ličiš mi na takvoga.
petarStripovi10 Posted - 09/03/2024 : 15:59:24
quote:
Originally posted by matori paraliticar
uh pa mi "caskamo" na golkondinoj temi :)


Da, , nećemo više offtopic.
matori paraliticar Posted - 09/03/2024 : 15:37:58
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ok, matori paraliticaru, ako te već zanima, premda sam već napisao u postu.
Apsolutna izdanja Batmena, Vendette, Čuvara su mi preglomazna.
Bilo da ih radi Fibra, Čarobna knjiga ili netko treći.
Od Nadzirača/Čuvara imam Fibra apsolutno izdanje, Beli put i ČK HC manja izdanja.
Vendettu imam od Fibre i od Belog puta sc manji, hc manji nije nitko od domaćih izdao.


Hvala na trudu, izgleda bas volis ta dva stripa :)
imam samo neko strano izdanje watchmana (otprilike kao bp hc izdanje)
poceo da citam ali odustao nakon otprilike trecine

vendetu sam procitao strano izdanje (svidela mi se poprilicno) ali nemam niko fizicko ni skenirano izdanje

Sad se razmisljam uzeti vendetu od fibre dok toga jos ima.. ko zna da li ce biti reprinta.

ne znam kako je stanje sa nadziracima kod "carobnjaka" da li su sve rasprodali ili ne..
(deluje da malog izdanja ima jos, cena oko 19 evra)

ne znam ni da li su carobnjaci rasprodali svoje izdanje vendete..

uh pa mi "caskamo" na golkondinoj temi :)

zlatan bihac Posted - 09/03/2024 : 15:23:28
quote:
Originally posted by svetox

quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by DOMI

Što ide u 1031.broju?



Keniša.


Ali koja epizoda? 🤔


Bela tišina .
svetox Posted - 09/03/2024 : 15:14:51
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by DOMI

Što ide u 1031.broju?



Keniša.


Ali koja epizoda? 🤔
petarStripovi10 Posted - 09/03/2024 : 14:47:21
Ok, matori paraliticaru, ako te već zanima, premda sam već napisao u postu.
Apsolutna izdanja Batmena, Vendette, Čuvara su mi preglomazna.
Bilo da ih radi Fibra, Čarobna knjiga ili netko treći.
Od Nadzirača/Čuvara imam Fibra apsolutno izdanje, Beli put i ČK HC manja izdanja.
Vendettu imam od Fibre i od Belog puta sc manji, hc manji nije nitko od domaćih izdao.
matori paraliticar Posted - 09/03/2024 : 14:24:30
Dakle fibrina i ck izdanja vendete veceg formata su ti preglomazna izdanja

i hoces izdanje vendete poput onog izdanja ck nadziraca koje je manjeg formata?

Na kraju koja izdanja vendete i nadziraca imas sada?

(inace bp je izdao nadzirace valjda i u hc)
petarStripovi10 Posted - 09/03/2024 : 13:06:18
Kad smo već kod sc/hc izdanja evo, još jedan apel bilo kom izdavaču da objavi HC izdanje Vendette. Ono što je napravio Beli put u sc, u takvom formatu, samo da je HC. Čarobna knjiga je objavila nešto slično tako manje HC izdanje Nadzirača u suradnji s Rotografikom i odlično je. Ova absolute izdanja su mi šaka u oko.
petarStripovi10 Posted - 09/03/2024 : 13:02:44
Ta izdanja s dvostrukim tvrdim i mekim uvezom su mi bez veze. Samo rasipanje novaca izdavača. Možda za američko tržište, ali ne i na Balkanu. Ionako se slabo kupuju stripovi i sa samo jednom vrstom uveza. Kad su već počeli s nastavkom izdavanja kultnog Ken Parkera bolje da nastave samo HC i pojačaju tempo izlaženja. Libellus/Fibra je standarno napravio dobro HC izdanje, ali je rasporodano. A Fibra/Strip-agent su ih preduhitrili s jeftinim i dobrim 3u1 izdanjem i brzinom kompletiranja serijala.
dovlajoe Posted - 09/03/2024 : 12:11:36
Ken Parker #9 u Bulevar Books u Novom Sadu je stigao samo u tvrdom uvezu. Da li možemo očekivati i meki u promo periodu?
SPQRoma Posted - 09/03/2024 : 11:39:33
quote:
Originally posted by DOMI

Što ide u 1031.broju?



Keniša.
teller Posted - 09/03/2024 : 05:03:56
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by teller

Vrhunsko...
Jedna od boljih naslovnica Koze...
Blek i Teller, zastitni znak LMS... sad jos i Parker... Dajte na 14 dana...




Telleru, Pavel mi je drag ali pogledaj livu ruku trapera



Kakvi god bili ti prsti.. barem jih je 5..
Bio jednom neki maestro koji je crtao 6 prstova, pa ga smo dizali u nebesa (opravdano da se razume)..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000