forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 29/09/2019 : 13:11:35


quote:
Originally posted by Golconda

👀 Poštovanje, svi naši budući prijatelji!

Evo, dočekasmo i ovaj trenutak, da vam se zvanično obratimo i predstavimo, kažemo koju reč o nama i našim planovima, moramo priznati, već neko vreme se sve ovo krčka, ali nam je uglavnom pošlo za rukom da se zadržimo "ispod radara", barem za širi auditorijum... 😎

Mi smo potpuno nova mala (možemo, donekle, reći i - porodična) izdavačka kuća, sa solidnom ambicijom da po ugledu na neke, u ovom poslu, "susedske uzore", ovoj našoj, ne preterano velikoj, ali ipak brojnoj publici, predstavimo neka izdanja koja drugi nisu, te na taj način pokušamo da obogatimo još malo ovu našu zajedničku strip scenu. Nema nas puno, ali imamo sjajnu ekipu istinskih stripoljubaca, pa će naša izdanja biti rađena, bukvalno, „kao da ih radimo za sebe“… 🙂

👋 Puno pozdrava iz 🎩 Golconde!


Ova tema/topic neka bude o novom, ambicioznom izdavaču kojem želimo svi mnogo sreće u njihovom radu Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo o njihovim izdanjima, najavama, da im postavljamo pitanja o njihovim izdanjima, prijedlozima i svemu čega se sjetimo

Facebook: https://www.facebook.com/golconda.rs/
Instagram: https://www.instagram.com/golconda.srb/

Službeni sajt: https://www.golconda.rs/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 16/04/2024 : 20:43:14
Što volim najave najava.

Naši izdavači baš vole "uskoro ćemo najaviti nešto" ili "još malo pa nove najave"...
SPQRoma Posted - 16/04/2024 : 17:58:37
LMS 1031: Ken Parker



🎩 Dragi naši,

Kako brzo prolete ovih petnaest dana… ali, čekanju je kraj! 𝗞𝗲𝗻 𝗣𝗮𝗿𝗸𝗲𝗿 ponovo jaše na stranicama vašeg i našeg 𝗟𝘂𝗻𝗼𝘃𝗼𝗴 𝗠𝗮𝗴𝗻𝘂𝘀 𝗦𝘁𝗿𝗶𝗽𝗮, a u ovom 1031. broju pronaći ćete čak dve kompletne priče o nezaboravnom kauboju, obe iz pera grandioznih 𝗠𝗔𝗝𝗦𝗧𝗢𝗥𝗔 𝗦𝗧𝗥𝗜𝗣𝗔 – Đankarla Berardija i Iva Milaca.

I baš nešto mislimo, koliko god bio nesrećan splet okolnosti da ovaj broj malo zakasni, možda se čak i fino poklopilo, jer ova epizoda, osim uživanja u pričama, može da posluži kao svojevrsna najava za novo Golcondino izdanje koje samo što nije izašlo iz štampe! Više o tome ćemo javiti za koji dan, zasad samo da vam kažemo da obratite pažnju na reči koje smo napisali velikim slovima u ovoj najavi. 😄

👌 Do tada, LMS 1031: Ken Parker – Bela tišina je na kioscima, kao i u najboljim striparnicama i knjižarama, pa znate šta vam je činiti!

#ŽiveliStripovi!
SPQRoma Posted - 15/04/2024 : 17:39:45
TMNT: Poslednji ronin – Izgubljene godine



🎩 Dragi prijatelji.

🐢KORNJAČOMANIJA se nastavlja! GOLCONDA vam predstavlja nestrpljivo iščekivano izdanje 𝗣𝗢𝗦𝗟𝗘𝗗𝗡𝗝𝗜 𝗥𝗢𝗡𝗜𝗡: 𝗜𝗭𝗚𝗨𝗕𝗟𝗝𝗘𝗡𝗘 𝗚𝗢𝗗𝗜𝗡𝗘 i poziva na još jedno vratolomno, uzbudljivo ali i emotivno putovanje u 𝗥𝗢𝗡𝗜𝗡𝗩𝗘𝗥𝗭𝗨𝗠, svet u kome vladaju naši omiljeni 𝗛𝗘𝗥𝗢𝗝𝗜 𝗨 𝗢𝗞𝗟𝗢𝗣𝗜𝗠𝗔!

📜 Nakon događaja u Poslednjem roninu, činilo se da je zlo, makar i po visokoj ceni, zaustavljeno… ali mračni oblaci se ponovo nadvijaju nad Njujorkom dok nova sensei Kejsi Mari Džouns priprema novu grupu mladih učenika da postanu dostojni naslednici starih ratnika. Istovremeno, paralelno se upoznajemo sa serijom nemilih događaja koji su prethodili epskoj, odsudnoj bici iz Poslednjeg ronina. Videćemo kuda i kroz šta je sve prošao naš stari poznanik na putu ka konačnoj osveti za svoje najmilije. Kevin Istman i Tom Valc nam, uz grupu vrsnih umetnika, donose još jedan nezaboravni stripski spektakl!

🛒 Najnovije GOLCONDINO izdanje – POSLEDNJI RONIN: IZGUBLJENE GODINE možete nabaviti već od danas na svim dobro poznatim prodajnim mestima!
sawitch Posted - 14/04/2024 : 22:55:25
quote:
Originally posted by jasar123

quote:
Originally posted by sawitch

Sumnjam da ima bilo kakve sanse da se nastavi serijal u izdanju Golkonde ali meni tek sada idu vrh epizode od njega.



Jel si pročitao uvodnik broja 5?

Deluje mi da nisi, pošto tu piše u smislu "... tako će biti i u epizodama u ovoj knjizi, a i u narednim epizodama koje ćemo objaviti".

Mislim da se jasno tu aludira da idu dalje do kraja sa Kerijem.



Nisam. To nikad ne citam :) Ali ako je tako, onda mozda jos ima nade.
dzoni Posted - 14/04/2024 : 22:34:27
vec 8 meseci nije izasla knjiga julije sa redovnim epizodama
jasar123 Posted - 14/04/2024 : 14:15:29
quote:
Originally posted by sawitch

Sumnjam da ima bilo kakve sanse da se nastavi serijal u izdanju Golkonde ali meni tek sada idu vrh epizode od njega.



Jel si pročitao uvodnik broja 5?

Deluje mi da nisi, pošto tu piše u smislu "... tako će biti i u epizodama u ovoj knjizi, a i u narednim epizodama koje ćemo objaviti".

Mislim da se jasno tu aludira da idu dalje do kraja sa Kerijem.
delboj Posted - 14/04/2024 : 13:47:46
quote:
Originally posted by dzoni

a lms 1031 koji bese to broj kena ?


https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/ken-parker-kp-fb-63-bijela-tisina-divljaci/24893/0/
dzoni Posted - 14/04/2024 : 13:40:52
a lms 1031 koji bese to broj kena ?
teller Posted - 14/04/2024 : 12:03:57
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by teller

Lms 1032... taj Rajder je koji redovni Nik? Nesto mi poznana naslovnica..
A Parker 1031 je vrhunska naslovnica.. daje onaj stari šmek naslovnica iz Dnevnika..


Almanah 2. Naslovna je poznata jer se nalazi kod Libellusa na prvoj knjizi almanaha.


aha, hvala...
sawitch Posted - 14/04/2024 : 10:19:52
Sinoc procitao Kerija peticu. Meni je ovo cisto uzivanje. Sumnjam da ima bilo kakve sanse da se nastavi serijal u izdanju Golkonde ali meni tek sada idu vrh epizode od njega. Sklavi je zakuvao ali deo sa Vukodlakom je ono sto je meni najbolje od Kerija.
zlatan bihac Posted - 14/04/2024 : 09:39:02
quote:
Originally posted by teller

Lms 1032... taj Rajder je koji redovni Nik? Nesto mi poznana naslovnica..
A Parker 1031 je vrhunska naslovnica.. daje onaj stari šmek naslovnica iz Dnevnika..


Almanah 2. Naslovna je poznata jer se nalazi kod Libellusa na prvoj knjizi almanaha.
teller Posted - 14/04/2024 : 09:24:27
Lms 1032... taj Rajder je koji redovni Nik? Nesto mi poznana naslovnica..
A Parker 1031 je vrhunska naslovnica.. daje onaj stari šmek naslovnica iz Dnevnika..
Shaner Posted - 12/04/2024 : 23:05:09
Kratko o suradnji Golconde i Školske knjige.

Golcondina izdanja su dostupna u tri knjižare Školske knjige. Jedna je glavna u Zagrebu, Arkadija, a druge dvije ne znam koje su, jedino znam da među njima nije ona u Rijeci. Krenuli su tako da vide kakav će biti odaziv, ali očekuje se da bi sa sljedećom narudžbom trebala ići i šira distribucija. Što se izdanja tiče, ima Julije (iako, iz nekog razloga, nema Mladosti #4) i LMS-a, a nema Magičnog (možda zbog Libellusovog izdanja) i Zemlje bez zla, toliko sam doznao. Cijene su malo veće nego one pune na Golcondinim stranicama.

ReemCP Posted - 10/04/2024 : 22:45:22
Da, ne vjerujem da bi nas tako ložili da kojim slučajem ne ide :)
john connor Posted - 10/04/2024 : 15:45:11
Po ovome sto je napisano, sigurno idu i preostale epizode.
ReemCP Posted - 10/04/2024 : 09:01:57
Da, ali kako nesto objavit do kraja ako ti ne daju prava?
Sjecas se da je Sclavi bio taj koji je blokirao objavu tih epizoda koje nije on radio.
Mi se svi nadamo da se u medjuvremenu nesto promijenilo..

Glupo je sto i LU nije Marka zavrsio, ali nije do Ludensa.
velka031 Posted - 10/04/2024 : 08:29:17
Bilo bi totalno glupo da ne dovrše serijal, to su još samo tri sveske?
Hercule Poirot Posted - 08/04/2024 : 16:23:30
Valjda ponešto ovisi i o prodaji, treba vidjeti rezultate na tržištu.
sawitch Posted - 08/04/2024 : 15:47:40
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by SPQRoma

… a da li GOLCONDA ovim brojem završava vaše i naše druženje s ovim kultnim junakom? E, to je pravo pitanje!

Meni ovo ovako napisano zvuči i daje nadu da se ide dalje, još te tri sveske, ali naučio me život mnogo puta da se ne radujem unaprijed i da spustim očekivanja (na stvari na koje ne mogu utjecat) na minimum, pa ćemo vidjet, što bude-bude :)



Nesto sumnjam.. Ali ja bih bio najsrecniji da ide dalje.
teller Posted - 08/04/2024 : 15:40:18
Ići će dalje... sigurno.
ReemCP Posted - 08/04/2024 : 13:09:19
quote:
Originally posted by SPQRoma

… a da li GOLCONDA ovim brojem završava vaše i naše druženje s ovim kultnim junakom? E, to je pravo pitanje!

Meni ovo ovako napisano zvuči i daje nadu da se ide dalje, još te tri sveske, ali naučio me život mnogo puta da se ne radujem unaprijed i da spustim očekivanja (na stvari na koje ne mogu utjecat) na minimum, pa ćemo vidjet, što bude-bude :)
SPQRoma Posted - 07/04/2024 : 19:22:00
LMS Vanredno izdanje: Traper Keri 5



🎩 Pred nama je i peti broj 𝗧𝗥𝗔𝗣𝗘𝗥𝗔 𝗞𝗘𝗥𝗜𝗝𝗔, Vanrednog izdanja Lunovog Magnus Stripa!

Kerija smo na kraju prethodne sveske ostavili u nezavidnom položaju, ranjenog i iznemoglog nakon napada pume. Videćemo kako će se iz te situacije izvući. Ali izgleda da Keri bez nevolja ne može jer, kako vidimo na još jednoj originalnoj naslovnici koju je za ovo izdanje nacrtao briljantni 𝗕𝗮𝗻𝗲 𝗞𝗲𝗿𝗮𝗰, naš junak je završio vezan na stubu za mučenje dok mu se preteći približava monstruozno nepoznato biće. Uh, koliko nas uzbuđenja čeka u ovoj epizodi – Ticijano Sklavi je na pravi način završio svoj rad na svom autorskom prvencu… a da li GOLCONDA ovim brojem završava vaše i naše druženje s ovim kultnim junakom? E, to je pravo pitanje!

Dok ne dobijete odgovor na njega, svratite do najbližeg kioska ili neke od dobro poznatih striparnica i knjižara koja u svom asortimanu imaju GOLCONDINA izdanja i uživajte u ovom sjajnom stripu!

Pozdravljamo vas!
#ŽiveliStripovi!
dzoni Posted - 05/04/2024 : 16:10:59
kada ce nova knjiga julije?
teller Posted - 04/04/2024 : 19:32:05
Odlično...
Nadam se da će KERI dalje...
A ako ne... krenite sa Dzudasom ili Pricama sa Divljeg Zapada...na formatu tog Kerija..
SPQRoma Posted - 04/04/2024 : 18:52:24

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000