forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 NASA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 03/10/2019 : 22:51:31


Vjerujete li u njihova istraživanja i projekte?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 06/10/2019 : 00:29:09
Nasa će još dugo osmišljavati zemaljsku tehnologiju jer dalje od zemlje neće tako skoro. I to nisam zloban nego realan. U svemirskim razmjerima naša tehnologija je i više nego primitivna.
nagor Posted - 05/10/2019 : 10:19:47
NASA je jedna od onih institucija koja je podigla čovječanstvo na jedan viši nivo. Postali smo "svemirska civilizacija". Daje nam misliti da je sve moguće. Već to je dovoljno za svako propitkivanje budžeta tih velikih svemirskih programa. Ako to nije dovoljno imaš više desetaka tehnologija koje su izumili u NASA-i i navodno više od 1500 spin off tehnologija koje koristimo u svakodnevnom životu koje korijene vuku iz NASA-inh istraživanja.

Sanjali smo o zvijezdama od prvih trenutaka našega postojanja. Izmišljali bogove samo da se malo više približimo tim zvijezdama i sad bi neki prestali "vjerovati" u to jer oni "znaju" da zastava ne može vijoriti na mjesecu. Ah.
nagor Posted - 05/10/2019 : 10:17:00
Da, istina. Viđam dosta klinaca koji su odjednom počeli nositi NASA majice.

Dobro je to. Bolje da nose NASA majicu nego američke, engleske i talijanske zastave. To im je uvijek iritantno vidjeti na odjeći ako nisi Amerikanac, Englez ili Talijan.




edvin Posted - 05/10/2019 : 08:10:04
mislio sam da je ovo topik o tome kako svi odjednom nose NASA majice...
valjda ih ima u HM ili ZARA dućanima...
vukozec Posted - 04/10/2019 : 23:40:10
Ovaj, khm, nisam stvarno zbunjen, malo se zezam, ne shvaćajte me ozbiljno ;)
andjusticeforall Posted - 04/10/2019 : 23:10:17
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by xilrion

u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.



Pa npr. da Gagarin uopšte nije letio u svemir. Postoje i takve teorije, isto kao ovo sa slijetanjem na Mjesec.



NASA je provela istraživanje na temelju kojeg tvrdi da Gagarin nije letio u svemir i pitanje je da li im mi vjerujemo? Ili je pitanje da li mi vjerujemo da Gagarin nije letio u svemir u sklopu NASA-inog istraživanja? Zbunjen sam.



Khm, link:

https://www.nasa.gov/feature/remembering-yuri-gagarin-50-years-later
delboj Posted - 04/10/2019 : 22:22:07
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by xilrion

u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.



Pa npr. da Gagarin uopšte nije letio u svemir. Postoje i takve teorije, isto kao ovo sa slijetanjem na Mjesec.



NASA je provela istraživanje na temelju kojeg tvrdi da Gagarin nije letio u svemir i pitanje je da li im mi vjerujemo? Ili je pitanje da li mi vjerujemo da Gagarin nije letio u svemir u sklopu NASA-inog istraživanja? Zbunjen sam.


Ne, pitanje je samo da li oni lažu u dogovoru da jedni druge pokrivaju ili govore samo istinu
andjusticeforall Posted - 04/10/2019 : 22:13:49
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by igor-frik

A cuj tu su negdje na granici povjerenja, nitko nezna sta rade iza zatvorenih vrata a informacije koje plasiraju u javnost mogu biti namjestene kako amerikancima odgovara, jos uvijek se povlaci pitanje tog famoznog sljetanja na mjesec!



Pa jel ne bi Rusi, primjerice, prvi rekli da NASA laže?


Pa ko zna, možda su i Rusi nešto važno slagali, pa imaju neki dogovor da ćute







Ajd, ali i Kina, Indija, Japan i EU isto imaju svemirske programe, da sad svi ti ljudi šute i muljaju, ne čini mi se izvedivim...
vukozec Posted - 04/10/2019 : 21:39:32
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by xilrion

u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.



Pa npr. da Gagarin uopšte nije letio u svemir. Postoje i takve teorije, isto kao ovo sa slijetanjem na Mjesec.



NASA je provela istraživanje na temelju kojeg tvrdi da Gagarin nije letio u svemir i pitanje je da li im mi vjerujemo? Ili je pitanje da li mi vjerujemo da Gagarin nije letio u svemir u sklopu NASA-inog istraživanja? Zbunjen sam.
MSBlueberry Posted - 04/10/2019 : 21:36:39
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by xilrion

u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.



Pa npr. da Gagarin uopšte nije letio u svemir. Postoje i takve teorije, isto kao ovo sa slijetanjem na Mjesec.


Navodno je Gagarin prvi živi Sovjet u svemiru.
MSBlueberry Posted - 04/10/2019 : 21:34:11
Ne svačan u zadnje vrime, zadnjih nešto godina, njihova istraživanja i izjave, kao da se plaše da će ostat bez svega pa bilo šta pričaju? Možda svačaju da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi.
delboj Posted - 04/10/2019 : 18:59:35
quote:
Originally posted by xilrion

u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.



Pa npr. da Gagarin uopšte nije letio u svemir. Postoje i takve teorije, isto kao ovo sa slijetanjem na Mjesec.
xilrion Posted - 04/10/2019 : 18:20:07
u koja istraživanja? nisu ništa bitno ni otkrili ni istražili.
Kruger Posted - 04/10/2019 : 12:31:51
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by igor-frik

A cuj tu su negdje na granici povjerenja, nitko nezna sta rade iza zatvorenih vrata a informacije koje plasiraju u javnost mogu biti namjestene kako amerikancima odgovara, jos uvijek se povlaci pitanje tog famoznog sljetanja na mjesec!



Pa jel ne bi Rusi, primjerice, prvi rekli da NASA laže?


Pa ko zna, možda su i Rusi nešto važno slagali, pa imaju neki dogovor da ćute



delboj Posted - 04/10/2019 : 12:27:12
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by igor-frik

A cuj tu su negdje na granici povjerenja, nitko nezna sta rade iza zatvorenih vrata a informacije koje plasiraju u javnost mogu biti namjestene kako amerikancima odgovara, jos uvijek se povlaci pitanje tog famoznog sljetanja na mjesec!



Pa jel ne bi Rusi, primjerice, prvi rekli da NASA laže?


Pa ko zna, možda su i Rusi nešto važno slagali, pa imaju neki dogovor da ćute
andjusticeforall Posted - 04/10/2019 : 12:06:57
quote:
Originally posted by igor-frik

A cuj tu su negdje na granici povjerenja, nitko nezna sta rade iza zatvorenih vrata a informacije koje plasiraju u javnost mogu biti namjestene kako amerikancima odgovara, jos uvijek se povlaci pitanje tog famoznog sljetanja na mjesec!



Pa jel ne bi Rusi, primjerice, prvi rekli da NASA laže?
andjusticeforall Posted - 04/10/2019 : 12:02:05
Nema se tu što vjerovati, ne vjerovat, koristimo niz tehnologija koje su rezultat svemirskog programa, ne samo NASA-e...
igor-frik Posted - 04/10/2019 : 11:33:04
A cuj tu su negdje na granici povjerenja, nitko nezna sta rade iza zatvorenih vrata a informacije koje plasiraju u javnost mogu biti namjestene kako amerikancima odgovara, jos uvijek se povlaci pitanje tog famoznog sljetanja na mjesec!
Beva Posted - 04/10/2019 : 10:17:05
quote:
Originally posted by vukozec

U kojem smislu "vjerujemo li"? Vjerujemo li da postoje? :D



Kad su u pitanju NASA-ina istraživanja, naginjem agnosticizmu. S druge strane, smatram da bi NASA-ina egzegeza trebala biti kudikamo pristupačnija prosječnom čovjeku, a apologeti NASA-e malo odlučniji u svojim nastupima. Tako bi NASA privukla masu novih vjernika, dok ovako ostaje religija kao i sve druge. A vjera u NASA-u je osobna stvar svakog pojedinca, tu se ne bih miješao.
verab Posted - 04/10/2019 : 09:29:26
ne postoje, a i lažu čim zinu. :))
vukozec Posted - 04/10/2019 : 08:23:48
U kojem smislu "vjerujemo li"? Vjerujemo li da postoje? :D
lwood Posted - 04/10/2019 : 08:21:37
@ tonka,više od 70 država ima svemirske agencije. Normalno većina nije ni blizu NASA-i.
Uglavnom ovih 6 su najravijenije (u smislu da imaju razvijeno slanje više satelitapopravke istih itd)
Znači osim NASA-e tu je još i Evropska svemirska agencija ,Ruska,Kineska,Indijska i Japanska.
Šta se buđeta najjača je i dalje NASA (oko 40% troškova svih uključenih).
Drugi su Kinezi sa negdi 15 %,Evropska sa nekih 10% itd.
King Warrior Posted - 04/10/2019 : 08:00:03
Pomalo.
zeljko Posted - 04/10/2019 : 07:47:09
Da
Kontrast 2 Posted - 04/10/2019 : 01:01:00
Ne.
Gomila lažova, lopova i bitangi - kada je reč o vrhu te organizacije.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000