forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ovo morate vidjeti!!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 06/10/2019 : 12:37:58
Clickbait je izraz pejorativnog karaktera, kojim se opisuju senzacionalistički naslovi članaka koji čitateljima web portala navodno nude ekskluzivan ili nesvakidašnji sadržaj. Izraz je složenica engleskih riječi click (klik) i bait (mamac). Clickbait naslovi najčešće pokušavaju iskoristiti "rupe u znatiželji", pružajući dovoljno informacija da se potakne znatiželja, ali nedovoljno da se ispuni dok se ne otvori poveznica na odabrani sadržaj. Najčešći primjeri clickbait naslova su "nećete vjerovati ovome", "ovo morate vidjeti", "ono što se dogodilo sljedeće će vas šokirati" i sl.

Njegova je svrha privući što više pojedinačnih posjetitelja na portal, čime se utječe na njegovo bolje rangiranje te posljedično višu cijenu oglasnog prostora i privlačenje većeg broja oglašivača. No često imaju i negativne posljedice, čitatelji se osjećaju prevarenima za informacije koje nisu dobili, te portali gube na vjerodostojnosti i vjernosti svojih čitatelja. Iz povijesne perspektive, može se smatrati razvojnim oblikom žutog tiska koji se koncentrira na senzacionalizam, skandale te preuveličavanje i nestručno prenošenje vijesti radi povećanja prodaje.
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 09/10/2019 : 03:55:31
ovo

http://www.streetbonersandtvcarnage.com/wp-content/uploads/2013/10/shitpipe1.jpg
Gru Posted - 08/10/2019 : 19:06:50
Što moram vidjeti? Ne vidim ništa...
DiSkAcH Posted - 08/10/2019 : 16:09:58
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Taj clickbait ima jebeni kontraefekt. Više ništa ne otvaram s takvim naslovima, što će me "šokirati" ili što "neću vjerovati" ću nekako nekad već doznati.
No, moram priznati, u jednu ruku mogu to shvatiti. U tekstove se ulaže trud a ljudi nemaju vremena za više od naslova.



Hmmm....a otvorio si ovaj topic zašto?

Zajezezavam se, i ja sam ga otvorio samo zato što je na poznatom forumu gdje vjerujem da se takva sranja neće plasirat.
ALi da mi je pun kuki tih govnarija, je, ali to očito pali jer je sve više takvih naslova. Prije je to bilo rezervirano za 24sata, index i ostalo nečitljivo žutilo, ali su već odavno to počeli koristiti i ozbiljniji portali.

A za ovu sa mandarinama ja jednostavno ne mogu vjerovat; ono raspisali se svi živi i neživi o ženi koja je ugradila cice i kao prodaje mandarine... Ne, nisam pročitao niti jedan članak, ali kad čačkam po fejsu, njenih članaka trenutno ima valjda 90% i stalno iskaču, premda mi nije jasno jer ne klikam na ta sranja, a fora u FB-u je da ti algortiam nudi ono što voliš, tj što si kliknuo i još bolje lajkao...

nenno Posted - 07/10/2019 : 10:53:12
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jutarnji je oborio sve rekorde po količini takvih naslova, a tamo čitam samo sportske vijesti i ništa drugo.



e da je samo on, mislim da sve više portala biva "zaraženo" time
nenno Posted - 07/10/2019 : 10:52:27
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Taj clickbait ima jebeni kontraefekt. Više ništa ne otvaram s takvim naslovima, što će me "šokirati" ili što "neću vjerovati" ću nekako nekad već doznati.
No, moram priznati, u jednu ruku mogu to shvatiti. U tekstove se ulaže trud a ljudi nemaju vremena za više od naslova.



Da, s obzirom na dnevnu količinu informacija čitatelj u biti želi iz naslova i podnaslova dobiti sve potrebne informacije i ne želi detaljno proučiti tekst i na taj način su novinari i oni koji se smatraju novinarima privlačiti njihov interes.... kad bi u naslovu pisalo sve ne bi bilo klikova
Martin Posted - 07/10/2019 : 10:11:18
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by supermark

Članak od prije par godina: Riberi otišao iz Bayerna, potpisao za novi klub
A ono u članku Franckov brat za kojega nitko nije čuo


Koliko za Dinamo takvih naslova.
Nešto je nedavno bilo kao potpisala velika zvijezda za Dinamo, brat Dani Olma, ili nešto u vezi samog Dania pa podvalili brata.
Ali to je sport, da ne govorimo dalje.
Mene samo zanima tko im daje slobodu za takve stvari.
Hajde to još i nekako, ali članci... mila majkoooooo... evo iam već tri dana ne mogu na wc bez Kristine Mandarine.
Često se pitam jesam li ja jedini nenormalan u ovom svijetu ili je ovaj svijet otišao u vržiju mater odavno.



A sta radis sa Kristinom Mandarinom u WC-u, manijace?
Tonka24 Posted - 06/10/2019 : 20:43:40
quote:
Originally posted by supermark

Članak od prije par godina: Riberi otišao iz Bayerna, potpisao za novi klub
A ono u članku Franckov brat za kojega nitko nije čuo


Koliko za Dinamo takvih naslova.
Nešto je nedavno bilo kao potpisala velika zvijezda za Dinamo, brat Dani Olma, ili nešto u vezi samog Dania pa podvalili brata.
Ali to je sport, da ne govorimo dalje.
Mene samo zanima tko im daje slobodu za takve stvari.
Hajde to još i nekako, ali članci... mila majkoooooo... evo iam već tri dana ne mogu na wc bez Kristine Mandarine.
Često se pitam jesam li ja jedini nenormalan u ovom svijetu ili je ovaj svijet otišao u vržiju mater odavno.
mladjo Posted - 06/10/2019 : 18:41:13
Trebao je izađi novi Zagor extra, A ONDA SE DESILO OVO!!!

Užas.
Ima na fejsu stranica Hejt za klikbejt, jbni su :D
vukozec Posted - 06/10/2019 : 15:16:51
Kakva publika takvi i naslovi. Give people what they want i tome slično.
Dwayne_Looney Posted - 06/10/2019 : 13:42:39
Taj clickbait ima jebeni kontraefekt. Više ništa ne otvaram s takvim naslovima, što će me "šokirati" ili što "neću vjerovati" ću nekako nekad već doznati.
No, moram priznati, u jednu ruku mogu to shvatiti. U tekstove se ulaže trud a ljudi nemaju vremena za više od naslova.
DODSFERD Posted - 06/10/2019 : 13:09:59
Jutarnji je oborio sve rekorde po količini takvih naslova, a tamo čitam samo sportske vijesti i ništa drugo.
supermark Posted - 06/10/2019 : 13:06:32
Članak od prije par godina: Riberi otišao iz Bayerna, potpisao za novi klub
A ono u članku Franckov brat za kojega nitko nije čuo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000