forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - PERSEPOLIS

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 08/10/2019 : 11:20:46
PRVO IZDANJE U NOVOJ BIBLIOTECI – SVET U OBLAČIĆU!

JEDAN OD NAJCENJENIJIH STRIP-ROMANA NAŠEG DOBA


„PERSEPOLIS“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.205 dinara


Dragoceno literarno svedočanstvo o životu u Iranu tokom prelomnog perioda s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih.


Format: 16,5 x 23,5
Br. str.: 343

Mudar, smešan i potresan, Persepolis je dnevnik odrastanja Marđan Satrapi u Iranu za vreme Islamske revolucije. Na moćnim crno-belim stripskim slikama Satrapi pripoveda priču o vremenu koje je provela u Teheranu između šeste i četrnaeste godine – o godinama kad je prisustvovala padu šahovog režima, trijumfu Islamske revolucije i strahotnim posledicama rata sa Irakom. Kao inteligentna i otvorena kći jedinica posvećenih marksista i praunuka jednog od poslednjih iranskih šahova, Marđan svedoči o detinjstvu koje se na jedinstven način prepliće sa istorijom njene zemlje.
To je izuzetno lična, duboko politička i posve originalna priča koja nas podseća na to koliko ljudski život trpi u ratu i tokom političke represije. Ona nam pokazuje kako možemo da preživimo, uz smeh i suze, uprkos besmislu.

Biblioteka Svet u oblačiću posvećena je odabranim stripskim pričama visokog umetničkog kvaliteta koje dele mnogo šta s drugim umetnostima, posebno s književnošću, autorskim delima često specifičnih i eksperimentalnih formi i sadržaja.

„PERSEPOLIS“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.205 dinara, od srede, 09.oktobra, do subote, 12. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara.





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 08/11/2019 : 14:56:36
uzeo sam ovu knjigu za prijatelju,i mogu reći da sam skoro šokiran koliko je ovo loše odrađeno - kao one knjige iz devedesetih,u HC izvođenju,ali bez šivenja,već samo lepljene (dobro,postoje i sjajni lepkovi (ali nikad oni neće zameniti šivenje) koje su se raspale posle jednog čitanja - za Persepolis se iz aviona vidi,barem na primerku koji sam uzeo,da će tako biti.

Ne znam šta da kažem - tuga i jad.
Gil-galad Posted - 24/10/2019 : 18:00:11
night Posted - 12/10/2019 : 15:46:40
Moj se raspao posle čitanja. Mislim...
neman Posted - 12/10/2019 : 07:50:47
Nije to baš tako. To je jedan loš primerak. Ja sam bio u AF i prelistavao, svi su savršeni.
Manny Posted - 11/10/2019 : 12:51:57
Sad gledam slike koje su ljudi postavili, i stvarno se pitam, koje su šanse da se pojavi neko u Čarobnoj knjizi ko neće stripove otaljavati?
Zar nije bilo moguće ovo da se odradi bolje, pa Persepolis to zaslužuje?
Stvarno sam bio na granici da kupim vaše izdanje iako imam ono koje je objavila Fabrika knjiga, ali to se sada neće dogoditi.
Pogledajte kako je Fibra uradila isto izdanje, samo je trebalo iskopirati to.
Ovo izdanje će se raspasti i razlistati nakon prvog poglavlja.




anto Posted - 10/10/2019 : 23:32:35
quote:
Originally posted by Peyo

@anto

Tebi se ne čini da je ovaj broj naslova koji koji se izdaje i/ili najavljuje prilično veliki?

Da ne spominjem kako iste naslove objavljuje više izdavača.

Nisam siguran da će se ne-Bonelli naslovi predobro prodavati.

S druge strane npr. zicer kao Rip Kirby ne ide.

Ako to tržište može progutati sve 5. Ako ne, bit će rasprodaja.

Vidjet ćemo.


ma znam o čemu govoriš,pravim se malo lud - i sve se slažem sa tobom;na žalost.
Peyo Posted - 10/10/2019 : 14:19:44
quote:
Originally posted by Red Marquis
...ziceri su stvari koje znaju i kežual ljudi koji povremeno čitaju stripove.



Strip na ovim prostorima nije opstao zahvaljujući kežualcima.

Ali što se mene tiče neću više ovdje offtopičariti.

Čitajte Persepolis i guštajte.
Red Marquis Posted - 10/10/2019 : 13:35:19
Rip Kirby je sve samo ne zicer. Mlađi beže od takvih stripova ko đavo od krsta. Ja iskreno i za DW Modesty mislim da se neće bogznakako prodavati nakon keca. Niti verujem baš ni da će izgurati 12 komada. Osim Bonelija, Batman, Superman, neki Marveli koji imaju filmove...to su ziceri. Asterix, Corto, Talični...ziceri su stvari koje znaju i kežual ljudi koji povremeno čitaju stripove.
Peyo Posted - 10/10/2019 : 12:03:34
quote:
Originally posted by jaki

Ako nešto ne ide onda nije zicer:)



Naravno, mislio sam reklo bi se unaprijed da je to zicer kao rado čitani klasik i sl. (kao npr. Valiant, Modesty B.). A poslije izostane očekivana prodaja.

Pitanje je što je kod stripova "zicer" na našem tržištu osim možda Zagora i još nekih "Bonellija".
jaki Posted - 10/10/2019 : 11:23:42
Ako nešto ne ide onda nije zicer:)
Peyo Posted - 10/10/2019 : 10:24:40
@anto

Tebi se ne čini da je ovaj broj naslova koji koji se izdaje i/ili najavljuje prilično veliki?

Da ne spominjem kako iste naslove objavljuje više izdavača.

Nisam siguran da će se ne-Bonelli naslovi predobro prodavati.

S druge strane npr. zicer kao Rip Kirby ne ide.

Ako to tržište može progutati sve 5. Ako ne, bit će rasprodaja.

Vidjet ćemo.
anto Posted - 10/10/2019 : 00:05:01
quote:
Originally posted by Peyo

U Srbiji ili jako vole stripove ili će uskoro biti velikih rasprodaja stripova. Tipujem na ovo drugo.


?
Red Marquis Posted - 09/10/2019 : 15:24:40
quote:
Originally posted by Peyo

U Srbiji ili jako vole stripove ili će uskoro biti velikih rasprodaja stripova. Tipujem na ovo drugo.


Kod nas je ogromna koncentracija svih izdavača pred sajam, nije to ništa novo.
Peyo Posted - 09/10/2019 : 14:36:32
U Srbiji ili jako vole stripove ili će uskoro biti velikih rasprodaja stripova. Tipujem na ovo drugo.
zeljko Posted - 09/10/2019 : 14:17:49
vidim i agarti priprema isto izdanje
anto Posted - 09/10/2019 : 09:28:21
ha,ha...gle stvarno
axle munshine Posted - 08/10/2019 : 22:55:26
Treba javiti ljudima iz ČK da je salon stripa u BG završen pre desetak dana...mislim, da ne idu ljudi džaba u SKC po izdanje u promo periodu...
Peyo Posted - 08/10/2019 : 18:48:35
quote:
Originally posted by Red Marquis
Mislim da je na mnogo primera potvrđeno da je Markos na ovim prostorima anomalija ...



Normalno da je anomalija, ja ne stižem ni pročitati sve što on objavi .

A sve to treba prethodno ugovoriti, prirediti i tiskati .
Red Marquis Posted - 08/10/2019 : 17:15:05
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Red Marquis

Promaklo mi, koji se pa to izdavač dosad decidirano izvinio čitaocima? Darkwood, Bookglobe, Veseli Četvrtak...?


Markos je više puta rekao da mu je žao što ne može da nastavi neke serijale. To je sasvim dovoljno.


Mislim da je na mnogo primera potvrđeno da je Markos na ovim prostorima anomalija, a ne pravilo. I oko odnosa prema čitaocima i kolegijalnosti prema drugim izdavačima.
anto Posted - 08/10/2019 : 16:46:28
izvinio,da - i htedoh to napisati,pa videh da je mani napisao izvinuo,pe pomislih da tako treba ...

inače ovo za borinu izjavu da pređu na fibru je normalno zajebancija.
Manny Posted - 08/10/2019 : 16:42:39
quote:
Originally posted by Red Marquis

Promaklo mi, koji se pa to izdavač dosad decidirano izvinio čitaocima? Darkwood, Bookglobe, Veseli Četvrtak...?


Markos je više puta rekao da mu je žao što ne može da nastavi neke serijale. To je sasvim dovoljno.
Ovde se ČK vadi tipa "idite kod drugog izdavača, nama je ispod nivoa da objavljujemo nešto na čemu nemamo ultra zaradu".
Ne, nije korektno, ako mene pitate.
Manny Posted - 08/10/2019 : 16:39:05
quote:
Originally posted by Red Marquis
p.s. Manny, Anto...izvinio, ne izvinuo



Mislio sam da li se na salonu izvinuo (jer je kriv, da li se iskrivio) ili je sve vreme bio uspravan (kao pravednik).
Ali vidiš, moglo bi to da se shvati i kao izvinio, nisam razmišljao.
Red Marquis Posted - 08/10/2019 : 16:37:56
Promaklo mi, koji se pa to izdavač dosad decidirano izvinio čitaocima? Darkwood, Bookglobe, Veseli Četvrtak...?
Manny Posted - 08/10/2019 : 16:33:35
quote:
Originally posted by anto
pa nije se baš izvinuo,ali ih je uputio na Fibrino izdanje u kome mogu da nastave sa čitanjem.
Korektan potez.



Šta je tu korektno? Da li je upućivao ljude na Fibrino izdanje i 2017.?
Ne mislim da izdavač treba propasti da bi obistinio kompletan izdavački program, ali jedno ‘izvinite’ bi ukazivalo na određeno poštovanje prema čitaocima.
Red Marquis Posted - 08/10/2019 : 16:23:08
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Red Marquis

Samo ime ove edicije mi daje nadu da bi u njoj moglo da se nađe ponešto i za mene u budućnosti...


Isto kao što velikom broju ljudi to odmah sugeriše da se za njih neće naći ništa zanimljivo u ovoj ediciji


Takvi već imaju skoro sve ostale edicije i izdavače sveta

p.s. Manny, Anto...izvinio, ne izvinuo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000