forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 22/07/2009 : 17:32:42
Umjesto topica "trenutno citam", koji me vise podsjeca na kaladont topic,kako bi bilo sa jednim topicom u kojem se kaze sta je procitano i par rijeci da li se preporucuje ili ne?
Prednost ovog topica je da ostali saznaju da li je nesto vrijedno procitati i da vide koliko se nekim osobama svidjeo neki strip, bez obzira da li je Bonelli,BD,Ameri,Manga ili nesto peto. Kod "trenutno citam" vecinom stoji samo naslov epizode koja se cita,logicno i da nema vise rijeci kada osoba nije jos procitala strip. Navesti samo naziv stripa je po meni ista stvar kao napisati nesto u topicu "kaladont".
Ne mora to biti neka recenzija vec nekoliko rijeci,kao dobro ili lose i ukratko zasto je tako.Mogu i slikice naslovnica kome nije tesko da uploaduje, kao i rasprava o navedenim stripovima.

Mogle bi se davati i ocjene od 1-10 za cijeli strip.Nije potrebno ocijenjivati crtez ,pricu i sve ostalo.

npr.



- The Walking Dead,paperback 1: Solidna horror prica o zombijima. Svidja mi se sto u prvom planu stoje dogadjaji ljudskih uloga kao i njihove emocije, te nije pravi slasherski strip gdje na svakoj stranici prikazuju vadjenje crijeva i ostale gadosti.
8/10
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zula Posted - 23/04/2024 : 22:03:22
quote:
Originally posted by wintermute

Dobro dobro, videcete vi kad ovde objavim da sam procitao


Ustvari, još si jučer pročitao, samo ti to žena još nije rekla. 😂
Sorry, sorry, bilo je jače od mene...
wintermute Posted - 23/04/2024 : 21:55:08
Dobro dobro, videcete vi kad ovde objavim da sam procitao
borg Posted - 23/04/2024 : 21:10:29
E, al vidiš. Onog trenutka kad Markos kaže: idem u penziju, svaka Fibra će da vredi x 10.
A tvoj iPad pro će za par godina da se reciklira za sitnu lovu.

A ovo sa suprugom si se preračunao. Ima da te košta više nego da si platio da ti Markos lično donese stripove.

Šalim se ja malo, wintermute. Udri ti kako voliš, kako ti odgovara i kako se isplati.
Ako je strip dobar, kad tad će se pojaviti i na engleskom. Samo malo sačekaš.

Zula Posted - 23/04/2024 : 21:04:52
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by borg

Prodaj iPad i kupi stripove. :)



Pa nemam iPad trenutno ... cekam jos uvek da izadje novi OLED Pro (sad se nesto suska da ce 6. Maja... a svakako do WWDC-a ce morati...)

He he, cekao sam da se neko za to zakaci. Ali ajde ako vec pricamo o tome samo ova dva stripa su skoro 10% cene tog Pro-a (jeftiniji iPadovi mogu za mnogo manje da se kupe pa bi u tom slucaju to islo i do 25%)...

Nego supruga mi zna Francuski pa cu skinuti Francuske skenove i uz njenu pomoc i Google translate + mogucnosti da se tekst grabuje sa pdf-a ovo citati tako. A ako nekad izadje ovde kod mene -- kupicu.


Samo da ti supruga ne naplati prevođenje. 😂
Na kraju će ti 40 eura biti mali izdatak za izgubljeno vrijeme...
wintermute Posted - 23/04/2024 : 20:30:23
quote:
Originally posted by borg

Prodaj iPad i kupi stripove. :)



Pa nemam iPad trenutno ... cekam jos uvek da izadje novi OLED Pro (sad se nesto suska da ce 6. Maja... a svakako do WWDC-a ce morati...)

He he, cekao sam da se neko za to zakaci. Ali ajde ako vec pricamo o tome samo ova dva stripa su skoro 10% cene tog Pro-a (jeftiniji iPadovi mogu za mnogo manje da se kupe pa bi u tom slucaju to islo i do 25%)...

Nego supruga mi zna Francuski pa cu skinuti Francuske skenove i uz njenu pomoc i Google translate + mogucnosti da se tekst grabuje sa pdf-a ovo citati tako. A ako nekad izadje ovde kod mene -- kupicu.
borg Posted - 23/04/2024 : 20:10:02
Prodaj iPad i kupi stripove. :)


john connor Posted - 23/04/2024 : 18:08:59
Kada se rasprodaju, kajaces se sto nisi uzeo.
Zula Posted - 23/04/2024 : 16:46:15
Ako ne uzmeš kajat ćeš se što nisi čitao, ako uzmeš kajat ćeš se što si platio.
E sad, odluči koje kajanje možeš lakše podnijeti 🤣
wintermute Posted - 23/04/2024 : 16:24:38
Ljudi, pogledao sam objave od Fibre i komentare i video da su druga dva jos bolja od prvog!

Sta da radim!?!?! Da li zaista vrede €43 po stripu!?

I eto opet se vracam na to da ima digitalno od Fibre ja bih ovo uzeo odmah cak i po istoj ceni za papirno izdanje samo da izbegnem postarinu... Za Texas Kida sam platio jer je u pitanju ipak domaci autor, izvorno izdanje, svetska premijera stripa... ali da prevod placam ovoliko mi je previse... ili me ubedite da nije.
anto Posted - 23/04/2024 : 14:47:43
ja zbog mlakih komentara preskočio prvog Melvila,a nabavio druga dva.
Sad kad bih ga uzeo,vidim da je rasprodan.Jbga.
DzekDenijels Posted - 23/04/2024 : 10:01:47
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by Zula

Wintermute, ova 2 koja još nisi naručio, još su bolja od izvrsnog prvog Melvila, a svi čine zanimljivu cjelinu...


Slažem se u potpunosti! 😀


+1
udarnik007 Posted - 23/04/2024 : 07:05:23
quote:
Originally posted by Zula

Wintermute, ova 2 koja još nisi naručio, još su bolja od izvrsnog prvog Melvila, a svi čine zanimljivu cjelinu...



Slažem se u potpunosti! 😀
Zula Posted - 23/04/2024 : 06:40:41
Wintermute, ova 2 koja još nisi naručio, još su bolja od izvrsnog prvog Melvila, a svi čine zanimljivu cjelinu...
wintermute Posted - 23/04/2024 : 00:52:58
quote:
Originally posted by AleksandarN
Javi kako ti se dopada Melvile i Opskiurni kad jos nesto procitas.



Konacno procitah Melvile. Strip je fenomenalan. Atmosfera me dosta podsetila na jedan od mojih najomiljenijih stripova, malo poznat Last Exit Before Toll (https://www.amazon.com/Last-Exit-Before-Toll-Shaffer/dp/1929998708)

Dok sam citao uzivao sam i odugovlacio da sto duze traje (to je najbolji znak da mi je strip "legao"). Takodje dok sam citao razmisljao sam sta bi svaki lik mogao da predstavlja. Bio sam se dosta zakacio za misao da ona trudnica zapravo predstavlja junakovu prvu knjigu i da pre nego sto je "odbaci" nece moci da probije blokadu da pise drugu (kratkokosa devojka). A onaj akt poklanjanja potpisane knjige je bio pocetak toga... Na kraju me je prica odusevila nesto drugacijim preokretom i raspletom ali bio sam na "dobrom tragu"...

Moja ocena: 9/10

Inace koliko sam video ovo je jedini Melvile preveden na engleski i nema ga nigde digitalno.

Vidim da je Fibra objavila jos dva Melvila -- istrazicu kakvi su i ozbiljno razmisljam da ih i narucim jer izgleda ne postoje na engleskom u nikakvom obliku... Nasao sam samo neke skenove na Francuskom pa ih nisam ni skidao. Postarina ce me ubiti ali ovo izgleda vredi.

Hvala jos jednom na preporuci!


EDIT: ipak je previse cak i posle popusta. Cekacu neki scanlation ili uciti Francuski... A mozda se i objavi jednom ovde...

wintermute Posted - 20/04/2024 : 00:52:27


The Fall, Volume 1 je prevod prvih 6 nastavaka stripa Le Chute svajcarskog autora Jareda Muralta. U pitanju je postapokalipticka prica koja kompajlira mnogo vec vidjenih elemenata iz The Walking Dead (i stripa i igre), igre The Last of Us a za starije citaoce i jednog od mojih najomiljenijih postapokalipticnih romana "Smrt trave" (izdao Kentaur ko se seca) Johna Christophera (The Death of Grass, odnosno No Blade of Grass kako je preimenovan u USA a amerikanci su ga pretvorili i u odlican film istog naziva). Na sve to je dodata i epidemija virusa u stilu igre Days Gone kao i svetska ekonomska kriza. Ne pominjem Coronu jer autor je strip zapoceo jos 2016-te tako da je zapravo pomalo i predvideo buducnost (koju je onda gurnuo u ekstrem).

Iako nisam nasao skoro nista originalno u ovom stripu, ipak mi se svideo jer je isprican iz ugla nekoga u Evropi i radnja se desava u Svajcarskim alpima. Takodje mi se svideo i fantastican crtez i boje a i uvek dajem poene za autora koji i crta i pise i boji sve sam. Preporuka!

Ako kupujete u USA, ovaj Image SC TPB divnih ogromnih dimenzija pokriva prva 2 TPB-a izdata u evropi (na vise jezika ukljucujuci i engleski). To je verovatno zbunjivalo dosta ljudi pa na evropskom sajtu sada pise debelim slovima da drugi TPB ne kupujete ako imate Image izdanje. (Stripovi se inace u Evropi mogu kupiti i pojedinacno.) Autor je izdao i treci TPB koji pokriva nastavke 7-9 i koji nazalost mene izlazi $50 sa postarinom ka USA tako da se nadam da ce Image jednom izdati Volume 2 ovde (verovatno cekaju delove 7-12). Ono "Volume 1" iz naslova obecava mada mnogi TPB to imaju a Vol 2 ne izadje nikad...

Moja ocena: 8/10

Za ljude koji kupuju iz evrope, prodaje se na engleskom, francuskom i nemackom:
Vol 1 (1-3) https://wp.blackyard.ch/shop/comic-en/series-thefall-en/the-fall-vol-1/
Vol 2 (4-6) https://wp.blackyard.ch/shop/comic-en/series-thefall-en/the-fall-vol-2/
Vol 3 (7-9) https://wp.blackyard.ch/shop/comic-en/series-thefall-en/the-fall-book-3/

Amazon: https://www.amazon.com/Fall-1-Jared-Muralt/dp/1534318380
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/55843572-the-fall-volume-1


wintermute Posted - 17/04/2024 : 00:47:09


Konacno sam nabavio i procitao oba dela Entropy (Radoja/Well-Bee, Epicenter). O ovim stripovima je vec pisano dosta na forumu a prvi deo je i recenziran ovde: https://www.stripovi.com/recenzije/entropija-album-epco-1-entropy-vol-1-tamara/1759/

Stripovi su odlicni, preporucujem ih i nadam se da ce se jednog dana serija nastaviti...

Moja ocena: 8/10
wintermute Posted - 13/04/2024 : 02:59:31


Abraham Stone je zanimljiv junak Joe Kubert-a. Meni ovo prilicno naginje na Bonelli a strip ima atmosferu nekakve mesavine Mister Noa, Djila i Alvar Majora (ako neko to moze da zamisli). Ovo izdanje TPB formata mekih korica (postoji i HC varijanta) je omnibus od (koliko znam sva) tri stripa. U prvom arcu Country Mouse, City Rat saznajemo poreklo glavnog junaka i zasto je napustio farmu na kojoj je odrastao i uputio se u osvetnicki pohod u dzunglu New Yorka iz 1912-te godine. Drugi strip Radix Malorum pocinje sa Abrahamom u Washington DC-ju gde upada u nove okolnosti koje ga odvode u Kaliforniju gde ima priliku da oproba razvratan zivot Holivuda. Treci deo The Revolution pocinje sa nasim junakom golim, prebijenim, i opljackanim u pustinji blizu Meksicke granice koga lokalni Apachi pronalaze i spasavaju da bi se onda obreo medju Cucarachama Pancha Ville! (Taj treci strip je inace radjen po istinitom istorijskom dogadjaju: neuspesnom napadu Pancha Ville sa 800 vojnika na USA 1916-te godine.)

Strip napada dijapazon tema: potraga za smislom kroz neprestano kretanje, osveta, mafija, placenici, prostituisanje, eksploatacija, pedofilija, rasizam, podlost, prodaja duse, ustanak, indijansko pitanje... Crtez je "starinski", meni odlican, ipak je to Kubert (imam i jednog Tex-a od njega, The Lonesome Rider) i strip me dijalozima, radnjom, i atmosferom vratio u neka vremena stripova 80tih (ovi stripovi su koliko sam uspeo da saznam pravljeni 90tih). Svaki strip ima svoju odlicnu naslovnicu a i naslovnica omnibusa je isto odlicna. Preporuka!

Moja ocena: 8/10

Amazon: https://www.amazon.com/Abraham-Stone-Joe-Kubert/dp/1506716628
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/52893893


naker Posted - 12/04/2024 : 20:43:02
Dobro izgleda, moglo bi se overiti
Mr. Bushido Posted - 12/04/2024 : 16:19:54
quote:
Originally posted by naker

Silver Surfer: Black


Priča: Donny Cates
Crtež i kolor: Tradd Moore & Dave Stewart


Surferovo telo degradira i postaje beživotno, crno, tj. gubi power cosmic. Priča se bavi idejom borbe dobra i zla, mraka i svetlosti, života i smrti. Promena Surferove spoljašnjosti će mnoge podsetiti na sjajni Requiem, dok se za promenu Surfer ne bori protiv uobičajenih neprijatelja već je ovde glavni negativac Knull.

Crtež je glavni adut stripa jer vuče inspiraciju iz kosmičkog marvela i radova Kirby-a i Ditke. Eksperimentalan pristup koji izaziva psihodeličan trip efekat, uz odličnu farbu. Preporučuje se slušanje Pink Floyd-a u pozadini kako bi atmosfera i osećaj prilikom čitanja bio potpun.

Lepo što se ovo objavilo kod nas, ali izdati ovakav crtež na džepnom formatu koji fura Čarobna je zločin protiv čovečnosti. Nisam verovao da je moguće izdati moderan rad na Surferu, a da je dobar, ali autori su objasnili neke stvari


Pročitaj i mini-seriju Doctor Strange: Fall Sunrise, koja je u istoj maniri.

Najznačajnija je razlika što u ovom slučaju Tradd Moore potpisuje i scenarij.
Poli Posted - 12/04/2024 : 14:48:55

Hm, nego od cega zivi Silversurfer, jer sigurno ne od obicne hrane, sigurno ni ne piski ni ne kaki. Jadni ovi superjunaci, to bi im trebao biti adut.


naker Posted - 12/04/2024 : 10:47:41





Silver Surfer: Black


Priča: Donny Cates
Crtež i kolor: Tradd Moore & Dave Stewart


Surferovo telo degradira i postaje beživotno, crno, tj. gubi power cosmic. Priča se bavi idejom borbe dobra i zla, mraka i svetlosti, života i smrti. Promena Surferove spoljašnjosti će mnoge podsetiti na sjajni Requiem, dok se za promenu Surfer ne bori protiv uobičajenih neprijatelja već je ovde glavni negativac Knull.

Crtež je glavni adut stripa jer vuče inspiraciju iz kosmičkog marvela i radova Kirby-a i Ditke. Eksperimentalan pristup koji izaziva psihodeličan trip efekat, uz odličnu farbu. Preporučuje se slušanje Pink Floyd-a u pozadini kako bi atmosfera i osećaj prilikom čitanja bio potpun.

Lepo što se ovo objavilo kod nas, ali izdati ovakav crtež na džepnom formatu koji fura Čarobna je zločin protiv čovečnosti. Nisam verovao da je moguće izdati moderan rad na Surferu, a da je dobar, ali autori su objasnili neke stvari
wintermute Posted - 10/04/2024 : 20:16:06


Pocecu prevodom originalnog opisa ovog stripa:

Billie Scott je umetnica.
Njena prva izlozba se otvara za par meseci.
U roku od dve nedelje ona ce potpuno oslepeti.

The Impending Blindness Of Billie Scott je fantastican strip specificno ali odlicno nacrtan koji se bavi temama mladih Engleskih umetnika i ostalih ljudi koji su izabrali da napuste svoje porodice rano i otisnu se u svet u pokusaju da ostave svoj pecat u njemu iako ponekad bivaju hendikepirani okrutnim slucajnim okolnostima i dogadjajima. Ne bih da otkrivam vise jer ovaj strip treba citati polako i detaljno i otkrivati njegove slojeve. Crtez je veoma specifican ali mi je legao, pogotovo za ovakvu radnju. Preporuka!

Moja ocena: 9/10 ----- Realno ovo je osmica ali obzirom da je autorka i scenarista i crtac i da joj je ovo prvi strip i da je bila samo 21 godinu stara kada je ovo napravila jednostavno moram dati bar devetku. Nadam se da ce joj sledeci strip biti desetka! UPDATE njen sledeci stip je bio It's Lonely at the Centre of the Earth i uzeo je razne nagrade i ima odlicne kritike -- uskoro cu ga citati, stavio sam ga na listu. Vidim da je radila i stripove is Life is Strange fransize sto mi se uklapa u njen opus obzirom na neke teme iz ovog prvog stipa.

Amazon: https://www.amazon.com/Impending-Blindness-Billie-Scott/dp/1910395560
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/55287388


wintermute Posted - 08/04/2024 : 01:08:17
quote:
Originally posted by matori paraliticar
a da probas
slovenci su to izdali pod imenom
"pametna opica".. nema puno teksta
samo nekoliko stranica pri kraju



Pogledao (kratak) preview i nije mi legao. Izgleda da ne postoji na engleskom (ne znam koliko je bitno -- kazes da ipak ima teksta?)

Ubedi me da se udubim vise!
wintermute Posted - 08/04/2024 : 01:03:51


Post York je pokusaj da se pocetak jedne price isprica sa tri moguca nastavka ("butterfly effect"). To na prvi pogled izgleda zanimljivo ali nazalost sprecava dublji razvoj radnje i umesto toga se dobija nesto kao tri pocetka ili tri jako kratke price. Okruzenje je mnogo puta vidjena post-apokalipticka situacija u kojoj su se polarne kape otopile i New York (gde se radnja desava) je delimicno pod vodom. Akteri su grupa mladih ljudi (tinejdzera?) koji prezivljavaju zajedno i jedan mladic koji se drzi po strani. Likovi me nisu nesto impresionirali a i radnja mi je tanka i haoticna, cak nekako zbrzana na momente. Crtez je dobar. Iako mi je strip privukao paznju jer je ispunjavao vecinu uslova za to ipak ga ne mogu preporuciti. Na kraju stripa je inace i poveliki prilog o global warming-u pisan u Q&A formatu koji dotice neke zanimljive teme ali (po meni) ima neki FUD vibe. Mozda ga je trebalo izostaviti -- sam strip govori dovoljno.

Moja ocena: 5/10

Amazon: https://www.amazon.com/Post-York-James-Romberger/dp/150671935X
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/52636290

wintermute Posted - 06/04/2024 : 22:59:46
Kad smo god spoznajnog karaktera ima li neka dobra dusa da mi posalje link na digitalni In. od McPhail-a? Nigde ne mogu da nadjem a sample na Amazonu mi je premali da zakljucim vredi li kupovati.

EDIT: hvala, dobio sam!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000