forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA SAJAMSKE NOVITETE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 10/10/2019 : 15:49:35
Čarobna knjiga – stripski noviteti na Sajmu

Čarobna knjiga je i ove godine pripremila mnoštvo novih izdanja za Međunarodni beogradski sajam knjiga.




Iz bogate ponude, kao sajamske premijere, izdvajamo pre svega nestrpljivo iščekivanog Asteriksa, 4. i 5. tom. Pošto Asteriks ove godine slavi jubilarni, 60. rođendan, mi smo, kako i dolikuje ovakvom stripskom fenomenu, organizovali proslavu tog jubileja. Stoga ćemo na štandovima Čarobne knjige na Sajmu, uz kupljena ova dva toma, poklanjati špil karata za igru s likovima iz neustrašivog galskog sela.

Ponudu stripova učiniće posebnom i dva nova izdanja u ediciji DC Gold: Nadzirači i Supermen: Šta li se zbilo sa Čovekom od Čelika?. Svi koji nisu imali priliku da se dosad upoznaju s Nadziračima Alana Mura, jednim od najčuvenijih i najistaknutijih dela u istoriji stripa, sada imaju priliku za to. S obzirom na to da nas prvog dana Sajma očekuje i prva epizoda istoimene HBO serije, iščekivanje je veće nego ikad. Što se Supermena tiče, s ponosom možemo reći da je ovo prvi Supermen u izdanju Čarobne knjige, ali ujedno i 200. izdanje u biblioteci Olovka, tuš i pero.

Posebnu pažnju zaslužuje nova biblioteka Svet u oblačiću, koja je posvećena odabranim stripskim pričama visokog umetničkog kvaliteta koje dele mnogo šta s drugim umetnostima, posebno s književnošću, autorskim delima često specifičnih i eksperimentalnih formi i sadržaja. Prvo izdanje u ovoj biblioteci, Persepolis, jedan je od najcenjenijih strip-romana našeg doba. Dok smo kod umetničkog stripa, iznenađenja stižu i u ediciji Stari kontinent, s dva sjajna izdanja Žan-Pjera Žibre: Mateo, tomovi 1 i 2.

Dragi bonelijanci, sjajne vesti i za vas! Riznica Bonelli bogatija je za novu podbiblioteku, Riznica Bonelli Grande, a Reka Mohok u formatu B5 i punom koloru ostaviće vas bez daha! Tu je, naravno, i Merkurio Loi: Početak, luksuzna, kolorisana varijanta koju je Boneli objavio 2017. godine, a koja predstavlja početak tog popularnog serijala.

Od dobro vam poznatih serijala možete očekivati novog Dedpula, Dedpul opet satire Marvelov univerzum, kao i dva nova toma Džeremaje – 9 i 10.

S pravom možemo reći da je naša ovogodišnja sajamska ponuda najbogatija do sada i pozivamo vas da nas posetite na štandovima u Areni Hale 1 i u Hali 4, kao i na našem sajtu i u striparnici, gde vas očekuju i brojni popusti i akcije.

Sada već tradicionalno ali svakako važno obaveštenje: i ove godine sve akcije i popuste možete ostvariti i kupovinom na našem sajtu, kao i u klubovima čitalaca u Dečanskoj 5 u Beogradu i knjižari Bulevar Books u Novom Sadu.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Red Marquis Posted - 29/10/2019 : 18:10:33
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

karte nisam uzeo ni ja koji sam išao na Sajam - dođem da uzmem 16 knjiga (8 četvorki i 8 petica),a ostao samo jedan špil karata (u subotu,negde oko 14-15h)


p.s. Siguran sam da će za koju nedelju da osvanu karte po Limundu, Kupindu za neke nepristojne novce.


Nije ni toliko trebalo, evo već na aukciji trenutno za 1000 dinara karte...
morski Posted - 29/10/2019 : 17:00:41
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by morski

citao i ja
kao price sa divljeg zapada reboot


Price ne mogu da se mere sa ovim. One su bas price, kao slikovnice za upoznavanje sa pionirima Divljeg zapada.Ovo je brutalno, mnogo realnije...vraski dobar vestern


zato i kazem reboot
sad sve kad prave ponovo prave kao realnije, brutalnije, vise krvi

a inace ovo uopste nije vestern
smesteno je u drugu polovinu osamnaestog veka i to na istok s. amerike
velka031 Posted - 28/10/2019 : 23:18:37
Ja sam zasad samo malo prelistao, jedva čekam pročitati, bit će to pravi gušt.
Dr. Zistis Posted - 28/10/2019 : 23:09:49
quote:
Originally posted by morski

citao i ja
kao price sa divljeg zapada reboot


Price ne mogu da se mere sa ovim. One su bas price, kao slikovnice za upoznavanje sa pionirima Divljeg zapada.Ovo je brutalno, mnogo realnije...vraski dobar vestern
morski Posted - 28/10/2019 : 19:36:55
citao i ja
kao price sa divljeg zapada reboot
Dr. Zistis Posted - 28/10/2019 : 18:05:35
Procitao sinoc Reku Mohok...sve pohvale.
Pravi pravcati Poslednji Mohikanac koji to (ni)je
Nesto najbolje sto sam procitao od Bonelija. Stripcina
ivanl Posted - 28/10/2019 : 14:35:02
quote:
Originally posted by djukak

Ja mislim da sam u subotu negdje oko 11 uzeo među poslednjima špil sa Asteriksima.

@ivanl Prelistao sam Glasove vode. Nisam kupio. Izdanje je dobro urađeno, HC, ali jednostavno to nije ono što me zanima. Crtež čudan, grafički, kao olovkom šrafiran i slično.


Thx!
Bacio sam ja 'ocadu' na taljanskim siteovima i cinilo mi se jako zanimljivo, ali htio sam i da mi Anto kaze svoje impresije. Ma uglavnom, jako mi je zanimljiva tema, a i crtez mi je avangardan...
Red Marquis Posted - 28/10/2019 : 14:19:16
quote:
Originally posted by anto

karte nisam uzeo ni ja koji sam išao na Sajam - dođem da uzmem 16 knjiga (8 četvorki i 8 petica),a ostao samo jedan špil karata (u subotu,negde oko 14-15h)


Pa logično je da će takve stvari da se razgrabe do subote. Ja isto sam bez špila ostao jer me mrzelo da vukljam još i Asterikse sa sajma, pa sam unapred pazario 4 i 5 tom u Bulevar Booksu.

p.s. Siguran sam da će za koju nedelju da osvanu karte po Limundu, Kupindu za neke nepristojne novce.
djukak Posted - 28/10/2019 : 09:01:50
Ja mislim da sam u subotu negdje oko 11 uzeo među poslednjima špil sa Asteriksima.

@ivanl Prelistao sam Glasove vode. Nisam kupio. Izdanje je dobro urađeno, HC, ali jednostavno to nije ono što me zanima. Crtež čudan, grafički, kao olovkom šrafiran i slično.
anto Posted - 28/10/2019 : 07:58:41
karte nisam uzeo ni ja koji sam išao na Sajam - dođem da uzmem 16 knjiga (8 četvorki i 8 petica),a ostao samo jedan špil karata (u subotu,negde oko 14-15h)
Manny Posted - 27/10/2019 : 23:36:12
quote:
Originally posted by Melusine
Stoga ćemo na štandovima Čarobne knjige na Sajmu, uz kupljena ova dva toma, poklanjati špil karata za igru s likovima iz neustrašivog galskog sela.

Sada već tradicionalno ali svakako važno obaveštenje: i ove godine sve akcije i popuste možete ostvariti i kupovinom na našem sajtu, kao i u klubovima čitalaca u Dečanskoj 5 u Beogradu i knjižari Bulevar Books u Novom Sadu.





Da li je moguće za nas koji ne idemo na sajam da dođemo do špila karata, recimo u Bulevar Books?
anto Posted - 25/10/2019 : 15:22:40
dogovoreno
ivanl Posted - 25/10/2019 : 09:39:58
quote:
Originally posted by anto

ajde,baš da vidim (u subotu) kako izgleda to "prekvalitetno" izdanje Reke Mohok


Ajde molim te prolistaj i 'Glasove vode', pa napisi dojmove... Imaces priliku drzati taj album u rukama prije mene.
Gil-galad Posted - 24/10/2019 : 17:59:26
anto Posted - 24/10/2019 : 09:17:04
ajde,baš da vidim (u subotu) kako izgleda to "prekvalitetno" izdanje Reke Mohok
I like girlz Posted - 24/10/2019 : 09:00:12
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kasper

bolje uzmite odlicnu reku mohok umesto sto trucate o velicini



konačno suvisao post na temi


e sad vidiš kako je nama kad nas kolješ sa Pionirima novog sveta!!



govori u svoje ime :)

nikog ja ne koljem, to je fantastično izdanje i davno je zaslužilo da bude izdato, pored mora gluposti koje se izdaju.

a temu ste baš zas***i pričama o formatu, fibri, belom putu...

trkom sad na priču o predivnom i prekvalitetnom izdanju "mohawk rivera" ;)
Shaner Posted - 23/10/2019 : 23:09:05
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Imao sam isti stav dok nisam počeo čitati Fibrino izdanje, sad ga ne bih mijenjao za ništa.




Pošto nećeš mijenjati za ništa, nudim za nešto ?

Može za Aldebaran ili Ralpha Azhama?


Ah taj jezik.

Hvala lijepa na ponudi, ali Azhama ću uzeti u Fibrinom izdanju (budimo realni, neminovno je, anto će Marka toliko ugnjaviti da neće imati izbora), a s Leom sam već molio da me se ne dovodi u vezu.

Šalu na stranu, Fibrino izdanje Vendete je apsolutno odlično u svakom pogledu i prava je grehota ne imati ga u kolekciji.

jaki Posted - 23/10/2019 : 21:09:58
I ja:)
verab Posted - 23/10/2019 : 21:02:23
quote:
Originally posted by Shaner


Imao sam isti stav dok nisam počeo čitati Fibrino izdanje, sad ga ne bih mijenjao za ništa.





Ja bih ga mijenjao za crno bijelo izdanje na mat papiru i srednjem formatu, cca. 8mm po dijagonali manjem od kolorki. Al' stvarno

anto Posted - 23/10/2019 : 20:05:37
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kasper

bolje uzmite odlicnu reku mohok umesto sto trucate o velicini



konačno suvisao post na temi


e sad vidiš kako je nama kad nas kolješ sa Pionirima novog sveta!!
I like girlz Posted - 23/10/2019 : 19:13:00
quote:
Originally posted by kasper

bolje uzmite odlicnu reku mohok umesto sto trucate o velicini



konačno suvisao post na temi
kasper Posted - 23/10/2019 : 18:09:16
bolje uzmite odlicnu reku mohok umesto sto trucate o velicini
anto Posted - 23/10/2019 : 17:18:09
ako ti kažem,moraću da te ubijem.
tutto maxim Posted - 23/10/2019 : 14:46:48
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Jozzinelli


Uh, ako i Vendetu ponove u manjem formatu, to bi bio pun pogodak, za taj strip mi nikako ne ide veliki format...
U stvari, za nju bi mi najidealniji bio neki međuformat, poput Irmine od Modesti i Komika.


pa čoveče,imaš je kod mene na prodaji - bp izdanje,idealan format,glancer,cena sitnica.

u stvari dajem ga kao poklon uz mint hc bp nadzirače,koje takoreći takođe poklanjam,jer je cena od 40 evra smešno niska.Možda bih čak išao i za mrvicu niže,ako bi kupac bio neki simpatičan forumaš.


Izbacuješ Nadzirače iz kolekcije ili planiraš da nabaviš neko drugo izdanje (Čarobna knjiga, Beli put SC ili Fibrini Čuvari)?
DiSkAcH Posted - 23/10/2019 : 14:28:18
Nekako mi se čini da Anto već ima Lea, a za Ralf Azama bi ti dao tko zna šta!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000