forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 139 - Ubojita uspavanka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 17/09/2019 : 14:51:59


Martha mrzi Joea. Joe ne podnosi Marthu. Ali Joe je odlučio uzdrmati jednoličan ritam svoje ljubavne priče.
Njegovo srce želi kucati novim žarom. Neće se razočarati.
Te je noći Joe odlučio ubiti Marthu.

Kolorka 139 • Ubojita uspavanka • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tome • Crtež Ralph Meyer • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-139-ubojita-uspavanka/553/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Unngenant Posted - 29/04/2020 : 11:24:53
Lol...objaviće nešto od onoga Marko, nije prvi put da se predomisli :P ...A čuj tamo mi se čini da ima više slice of life ili malo fantastične stvarnosti tematike stripova koje bi se tebi dopale pre nego ovaj sa topic-a. Dobro ima tamo i komercijale, ali to je i Pogrebnik...
anto Posted - 28/04/2020 : 23:34:16
quote:
Originally posted by Unngenant

Evo biću kontraš...Meni je ovo izuzetan strip.

5/5


ovo si namerno napisao jer te nisam pre neki dan podržao u predlozima za fibrinu biblioteku.
kifi Posted - 28/04/2020 : 12:49:58
Chicago Bullsi su postojali 1926. i igrali na tom stadionu ( po Wikipediji ).
Unngenant Posted - 28/04/2020 : 11:24:36
Evo biću kontraš...Meni je ovo izuzetan strip. Ima atmosferu New York iz Taksiste (baš čudno jel?) a i crtež odiše tim tonom kao i cela atmosfera. Prva dva albuma su mi bila na nivou onih krimi filmova na kraju 80-ih i početkom 90-ih a treći album (iako izuzetno klišeiziran) oko cele Indijanske teme mi je bio lep uturn u priči pored mučnog odnosa dva glavna lika.

Dakle sama priča možda i nije toliko izuzetna koliko sve što je umotano u nju je urađeno vrhunski.

5/5
jaki Posted - 05/11/2019 : 12:32:44
slabo.u trećem albumu me više ništa nije bilo briga niti me zanimalo kako će završiti.
kasper Posted - 22/10/2019 : 21:27:55
cek bre ljudi, onaj indijanac kad bane na kraju i uradio to sto uradi kad ih vidi... to je vrh. ko da svako cita strip za sebe
Aco Posted - 22/10/2019 : 21:10:20
BTW, strip je dobar , ali ipak sam malo više očekivao od 3. albuma, koji ima neočekivanog, ali jako interesantnog glavnog lika. Međutim, na kraju se ipak očekivao nekakav spektakl, da se sve fino posloži i zaokruži, ali ništa od toga. Ali generalno, strip je vrlo čitljiv. Pravi noir krimić. Meyer malo amaterski na trenutke, ali efektan je crtež, tmuran i mračan baš kako dolikuje priči. Žuti taxi baš fino ispada.
Humbert Coe Posted - 22/10/2019 : 20:20:22
Iako su i Bullsi čikaški klub. :) No ovdje je i sport pogođen.
Humbert Coe Posted - 22/10/2019 : 20:18:34
Da, sjećam se toga. A zbog te konfuzije, na engleskom su pragmatično preveli s White Sox, što je, naravno, čikaški klub.
Zula Posted - 22/10/2019 : 20:02:15
Greška je, ali autora stripa.
izivko Posted - 22/10/2019 : 18:49:28
Na njemačkom izdanju isto, dakle nije greška.

Markos Posted - 22/10/2019 : 08:42:04
Ako se dobro sjećam, u originalu tako piše pa nismo mijenjali.
Aco Posted - 21/10/2019 : 09:25:40
Mala nebitna primjedba - na stranici 33, piše da su CHicago Bullsi pobijedili na stadionu Yankeesa. Što nije moguće, jer Bullsi su košarkaška ekipa a na stadionu Yankeesa u New Yorku se igra bejzbol. Vjerojatno u originalu stoji Chicago Cubs koji jesu bejzbol momčad. Eto. Sve drugo je super ;-)
DiSkAcH Posted - 13/10/2019 : 09:02:34
quote:
Originally posted by mike

Meni je sasvim ok, cak stovise, dosta dobar.


+1
mike Posted - 13/10/2019 : 00:35:09
Meni je sasvim ok, cak stovise, dosta dobar.
anto Posted - 12/10/2019 : 09:34:44
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.



Da, priča o dvoje ljudi koji se toliko mrze da su postali ovisni o toj mržnji, ali poprilično traljavo izvedeno. Prva dva albuma su me umorila, treći dotuka.
Crtež bezvezan, a ni kolor mi se ne sviđa. Glavni lik me podsjeća na Unknowa od Magnusa.
5/10




+1 za podvučeno

sa tim što se meni sviđa i crtež i kolor,a bravo za uočavanje sličnosti sa Neznancem.

Uspavanka je meni u top 5 najmanje dobrih Fibri.Od onoga što sam čitao,razume se.
kasper Posted - 12/10/2019 : 06:46:03
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by kasper

od pocetka je bilo jasno da su shaner, red marquis i anto nacinili zlobni pakt sa namerom da uniste ovaj posteni i nekorektni strip u startu. verovatno bi vremenom mogli da ocekujemo zajednicke pritiske da se objavljuje vise lea, zidroua ili sta tu ja znam vec koga. no druzina je raskrinkana, idemo dalje



Molim da me se ne dovodi u kontekst s ovim (ispod)prosječnim autorima!






NESVRSTANI Posted - 11/10/2019 : 23:25:18
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.



Da, priča o dvoje ljudi koji se toliko mrze da su postali ovisni o toj mržnji, ali poprilično traljavo izvedeno. Prva dva albuma su me umorila, treći dotuka.
Crtež bezvezan, a ni kolor mi se ne sviđa. Glavni lik me podsjeća na Unknowa od Magnusa.
5/10

Shaner Posted - 11/10/2019 : 23:18:35
quote:
Originally posted by kasper

od pocetka je bilo jasno da su shaner, red marquis i anto nacinili zlobni pakt sa namerom da uniste ovaj posteni i nekorektni strip u startu. verovatno bi vremenom mogli da ocekujemo zajednicke pritiske da se objavljuje vise lea, zidroua ili sta tu ja znam vec koga. no druzina je raskrinkana, idemo dalje



Molim da me se ne dovodi u kontekst s ovim (ispod)prosječnim autorima!

kasper Posted - 11/10/2019 : 21:50:33
od pocetka je bilo jasno da su shaner, red marquis i anto nacinili zlobni pakt sa namerom da uniste ovaj posteni i nekorektni strip u startu. verovatno bi vremenom mogli da ocekujemo zajednicke pritiske da se objavljuje vise lea, zidroua ili sta tu ja znam vec koga. no druzina je raskrinkana, idemo dalje

uspavaka je prilicno dobar strip sa ne bas najsrecnijim izborom crtaca. sjajna krimi prica bez mafije, podzemlja i toga slicnog. samo zivoti koji se sudaraju pod ostrim uglom, prljavstina, ulica i prilicno uvezani likovi sa odlicnom zavrsnicom. iz vise uglova se gledaju desavanja, sa prilicno zanimljivim pogledima na nju

zanimljivo, jedinstveno i napeto stivo, eto
DiSkAcH Posted - 08/10/2019 : 15:59:58
quote:
Originally posted by Red Marquis

Pa Anto i Azama preporučuje a nije ga čitao.






quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

Uf,ovo mi je verovatno i najveće razočarenje ove godine - krimi slagalica koja se vrti oko bračnih supružnika Telenko;taksiste Džoa i invalida Marte,koji se mrze,i najradije bi videli ovog drugog mrtvog.Sa tim što će Džo to pokušati da sprovede u delo.Tu je i doktor Artur,koji se upliće u celu tu priču,ali i još jedna osoba,vrlo bitna za celu priču.
Mejerov crtež u sivožutom duotonu mi je baš po volji,za razliku od Tomeove priče koja mi je klimava,konfuzna,neubedljiva.Mislio sam da će se sa trećim album popraviti celokupna slika o stripu,ali zadnja priča je još i najgora.
Ne kažem da je strip loš,ali očekivao sam puuuuno više.

2.5/5



?!
Ma ček, pa ti si ovaj strip preporučivao davno prije, a nisi ga ni čitao?
Ili ti je ovo ponovno čitanje ''otvorilo oči''?
Ja sam čitao skenove pred neko vrijeme i svidio mi se.


nisam čitao,niti sam ga mogao čitati (ne čitam skenove) već sam preneo preporuku nekolicine forumaša sa DW kojima je bio sjajan.
quote:
Originally posted by Red Marquis

Pa Anto i Azama preporučuje a nije ga čitao.


bogme jesam;ali samo prvi album.



A tako može, ajd, baš gledam kako preporuči pa kaže ne valja.
anto Posted - 08/10/2019 : 15:15:41
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

Uf,ovo mi je verovatno i najveće razočarenje ove godine - krimi slagalica koja se vrti oko bračnih supružnika Telenko;taksiste Džoa i invalida Marte,koji se mrze,i najradije bi videli ovog drugog mrtvog.Sa tim što će Džo to pokušati da sprovede u delo.Tu je i doktor Artur,koji se upliće u celu tu priču,ali i još jedna osoba,vrlo bitna za celu priču.
Mejerov crtež u sivožutom duotonu mi je baš po volji,za razliku od Tomeove priče koja mi je klimava,konfuzna,neubedljiva.Mislio sam da će se sa trećim album popraviti celokupna slika o stripu,ali zadnja priča je još i najgora.
Ne kažem da je strip loš,ali očekivao sam puuuuno više.

2.5/5



?!
Ma ček, pa ti si ovaj strip preporučivao davno prije, a nisi ga ni čitao?
Ili ti je ovo ponovno čitanje ''otvorilo oči''?
Ja sam čitao skenove pred neko vrijeme i svidio mi se.


nisam čitao,niti sam ga mogao čitati (ne čitam skenove) već sam preneo preporuku nekolicine forumaša sa DW kojima je bio sjajan.
quote:
Originally posted by Red Marquis

Pa Anto i Azama preporučuje a nije ga čitao.


bogme jesam;ali samo prvi album.
Red Marquis Posted - 08/10/2019 : 12:54:31
Pa Anto i Azama preporučuje a nije ga čitao.
DiSkAcH Posted - 08/10/2019 : 12:01:05
quote:
Originally posted by anto

Uf,ovo mi je verovatno i najveće razočarenje ove godine - krimi slagalica koja se vrti oko bračnih supružnika Telenko;taksiste Džoa i invalida Marte,koji se mrze,i najradije bi videli ovog drugog mrtvog.Sa tim što će Džo to pokušati da sprovede u delo.Tu je i doktor Artur,koji se upliće u celu tu priču,ali i još jedna osoba,vrlo bitna za celu priču.
Mejerov crtež u sivožutom duotonu mi je baš po volji,za razliku od Tomeove priče koja mi je klimava,konfuzna,neubedljiva.Mislio sam da će se sa trećim album popraviti celokupna slika o stripu,ali zadnja priča je još i najgora.
Ne kažem da je strip loš,ali očekivao sam puuuuno više.

2.5/5



?!
Ma ček, pa ti si ovaj strip preporučivao davno prije, a nisi ga ni čitao?
Ili ti je ovo ponovno čitanje ''otvorilo oči''?
Ja sam čitao skenove pred neko vrijeme i svidio mi se.
anto Posted - 06/10/2019 : 13:46:02
Uf,ovo mi je verovatno i najveće razočarenje ove godine - krimi slagalica koja se vrti oko bračnih supružnika Telenko;taksiste Džoa i invalida Marte,koji se mrze,i najradije bi videli ovog drugog mrtvog.Sa tim što će Džo to pokušati da sprovede u delo.Tu je i doktor Artur,koji se upliće u celu tu priču,ali i još jedna osoba,vrlo bitna za celu priču.
Mejerov crtež u sivožutom duotonu mi je baš po volji,za razliku od Tomeove priče koja mi je klimava,konfuzna,neubedljiva.Mislio sam da će se sa trećim album popraviti celokupna slika o stripu,ali zadnja priča je još i najgora.
Ne kažem da je strip loš,ali očekivao sam puuuuno više.

2.5/5

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000