forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/06/2019 : 21:57:26


"Plaćenici. Zašto bismo se bojali te riječi? U Katangi ih je oduvijek bilo. Zapravo, Katangu je stvorio jedan plaćenik." U srcu Crne Afrike, na jugu Konga, nalazi se pokrajina Katanga, jedno od najbogatijih rudnih područja na svijetu. Nakon proglašenja neovisnosti Konga i odlaska belgijske kolonijalne vlasti, Katanga se odcjepljuje kako ne bi morala dijeliti svoja rudna blaga s ostatkom Konga i nakratko postaje nezavisna država. Ovo je fiktivna priča o tom kratkom povijesnom trenutku u kojemu velike sile i mali ljudi, krupne ribe i sitne protuhe pokušavaju, iz različitih pobuda i s različitim uspjehom, za sebe prigrabiti komad tog bogatog kolača. Nakon sada već kultnog "Bilo jednom u Francuskoj", Nury i Vallee vraćaju se s novim instant-klasikom koji će vas opet ostaviti bez daha!

Kolorka 133 • Katanga • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Sylvain Vallée • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-133-katanga/563/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 20/12/2021 : 12:06:19
Meni je Katanga bolja od BJUF baš zato što je kraći i ''gušći'' strip.
BJUF je mooožda malkice prerastegnut, u Katangi nema praznog hoda.
I BJUF ima neozbiljan crtež,ali u oba mi je crtež baš fora, u Katangi opet bolji jer npr nisu svi likovi isti/slično, što je porblem BJUF-a.
Sve u svemu dva odlična stripa, da netko ne shvati nešto krivo. ;)
don_draper Posted - 17/12/2021 : 16:29:52
Malo Nuryja nikad ne škodi, a pogotovo u tandemu koji je stvorio Bilo jednom u Francuskoj.
Katanga je tematski dosta slična BJUF-u, ali stilski značajno različita od BJUF-a. Iako je BJUF isto u neku ruku triler pun zakulisnih spletki i dogovora koji nemaju veze s poštenjem, ipak Katanga podiže letvicu što se tiče brutalnosti i nudi moderni uvid u rat i profiterstvo.
Ovdje ima jako dobre pozadinske priče i zapleta, ali su vrlo česti obračuni i sjajno odrađene akcijske scene.
Strip se dosta brzo čita i ne ispušta se lako iz ruku. Ne samo zbog napetosti, nego i pripovjednog genija Nuryja koji zna kako pustiti priču da teče i zna stvoriti jako dobre sukobe te ih paralelno pratiti.
Ono u čemu strip ipak kaska je crtež koji je ovdje (pretpostavljam namjerno) dosta karikaturalan, što mi nije do kraja sjelo. Ovo je čisto moj subjektivni dojam, nekome će možda i pasati.
U suštini, napeta i kvalitetna priča, konstantni zapleti i spletke koje je katkad i teško pratiti, ali nema tu kolosalnu kvalitetu BJUF-a, nažalost. Imam osjećaj da je ovdje opušteniji fokus radnje i dosta je ležerno prikazana dosta problematična tema, što je korektna odluka autora, ali ne daje tako cjeloviti i veličanstveni dojam za koji znam da Nury može pružiti.
U nekoj rang listi Katanga pada iza BJUF, Zlato i krv te Tylera Crossa što se tiče Nuryjevog opusa. Ali, to je sve vrlo visoka razina kvalitete i Katanga nije bezvrijedan strip. Vrlo dobar, ali ovdje sam želio odlično. Rekao bih da je to moja krivica.
4.5/5
Chui Posted - 26/02/2021 : 19:23:02
Nakon svega što sam pročitao od Nurya, uopće nisam od njega očekivao pravi punokrvni blockbuster :) A Katanga to je u svom pravom smislu, hrpa akcije, explozija, nasilja, sexa, spletki, klišeiziranih likova, vizualno isto izrazito komercijalan ali u pozitivnom smislu, u kontekstu pravog zabavnog akcijsko/triler blockbustera. Što su autori planirali su bome i uspjeli i za to bih Katangi dao 9/10.
U ulozi Cantora sam se stalno dvoumio između Tommy Lee Jonesa i Jean Renoa. Koji bi vama bolje odigrao Cantora? :)
mike Posted - 13/12/2020 : 19:23:53
Katanga jako jako dobra. 5/5
sawitch Posted - 30/11/2020 : 21:07:28
Ja sam ti lagan za upoznavanje ukusa :)
anto Posted - 30/11/2020 : 21:02:46
quote:
Originally posted by Aco

Pa ne bih baš rekao da je toliko apstraktan. Odnosno kad se usporedi sa ostalim autorima u fibrinom katalogu, ima ohoho čudnijih i apstraktnijih od Bruna.

Meni je Tyler jedan pravi, pitak, old-school, klasični krimić/triler, kakvih u današnje doba i nema previše. Svakako ko voli klasični avanturistički strip, ovo mu dođe ko kec na desetku. Bar po mom mišljenju.



vidi se da ne poznaješ dobro Savića

glede kvaliteta Tajlera,tu nema dileme;strip je top - uz BJUF,najbolji mi Nuri (mada mi je Francuska malčice bolja).A pomenuh već sto puta,mogu da se pohvalim da sam "kumovao" prvom pojavljivanju stripa na ovom prostoru,kada sam ga predložio Milanu iz Padore za obajavljivanje;a on me poslušao (šteta što to ponekad i Markos ne učini za neke naslove).
Ernie Pike Posted - 30/11/2020 : 16:16:36
Tyler Cross mi je najbolji Nuryev strip (a Nury jedan od najdražih scenarista).
Aco Posted - 30/11/2020 : 13:05:10
Pa ne bih baš rekao da je toliko apstraktan. Odnosno kad se usporedi sa ostalim autorima u fibrinom katalogu, ima ohoho čudnijih i apstraktnijih od Bruna.

Meni je Tyler jedan pravi, pitak, old-school, klasični krimić/triler, kakvih u današnje doba i nema previše. Svakako ko voli klasični avanturistički strip, ovo mu dođe ko kec na desetku. Bar po mom mišljenju.

S tim da kad smo kod Nuryja, još nisam čitao loš strip od njega, osim VEST. Stalin i Smrt caru su tako-tako, jest čitljivo i zabavno ali nije spektakl, ali ostalo sve je jako dobro/odlično.
anto Posted - 27/11/2020 : 19:49:33
quote:
Originally posted by Aco

Probaj još jednom sa Tylerom.


nema šanse ni tad,ne poznaješ Savića - Brunov crtež je ono preko čego on ne može da pređe;previše mu je apstraktan za njegovo poimanje dobrog crteža.
Red Marquis Posted - 26/11/2020 : 17:59:05
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.




pa nije ni tozla


A nije, al je dovoljno dobar da mora na listu. Kao i Kako se... W.E.S.T nisam odmakao dalje od drugog albuma.
@Poli
Realno je mogao i tako da se zove
going going Posted - 26/11/2020 : 17:28:03
Od Kako se obogatiti sam imao velika ocekivanja, pa se nisam odusevio stripom. Dobar je, ali daleko od najboljih Nuryevih.
kasper Posted - 26/11/2020 : 16:39:17
quote:
Originally posted by Red Marquis

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.




pa nije ni tozla
Poli Posted - 26/11/2020 : 16:03:16
quote:
Originally posted by Red Marquis

4. Kako se obogatiti za 40 dana



E, ovo nisam citao.


anto Posted - 26/11/2020 : 15:25:18
nije ni Kako se obogatiti...!!
Red Marquis Posted - 26/11/2020 : 13:33:47
1. Bilo jednom u Francuskoj
2. Zlato i krv
3. Katanga
4. Kako se obogatiti za 40 dana
5. Staljinova smrt
6. Smrt caru!
7. Carica Charlotte
8. Atar Gull
9. Tyler Cross
10. Čovjek koji je ubio Ch.Kylea
11. Sin sunca
12. Silas Corey
13. Ja sam Legija

W.E.S.T. neću da računam jer nije pisao sam.
sumohrvat Posted - 26/11/2020 : 13:29:07
quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


Zlato i krv nikako nije loš. Barem meni... BJUF, Katanga i Zlato i krv su mi ispred ostalih Nuryevih stripova. Nijanse odlučuju u korist jednog ili drugog.
pcoro Posted - 26/11/2020 : 13:17:41
Ne, bolje da ne forsira. Iz njegovo upisa vidi se da čovjek voli klasične žanrovske stipove, a Tyler je dosta citatan, možda čak i moderan strip. Možda jedino da čita sa namjerom dekonstrukcije. jer imamo već dovoljno Tylerovih hvalitelja, a fali jedna prava analiza sa negativne strane.
Aco Posted - 26/11/2020 : 12:33:05
Probaj još jednom sa Tylerom.
sawitch Posted - 26/11/2020 : 10:08:19
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


loši su ti Tajler,Zlato i krv i Kako se obogatiti??
Nabrojah baš ove,jer su u pitanju stripovi za koje smatram da su tvoj fah (za razliku od Atara i još nekih)



Tajler mi je uzasna krsina. Zlato i krv dosadan a Kako se obogatiti sam jedva procitao. Poredeci sa BJUF i Katangom ne da nisu do kolena, vec ni do peta.
AleksandarN Posted - 26/11/2020 : 08:55:44
quote:
Originally posted by anto

e da,da,da,da......
kako bre zaboravih Kako se obogatiti u junu 1940!!!!

niste još nabavili????
Pod hitno!!!!!!!!



Meni je Kako Se Obogatiti... dobar strip, odlicna voznja!
anto Posted - 26/11/2020 : 08:49:56
quote:
Originally posted by sawitch

BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.


loši su ti Tajler,Zlato i krv i Kako se obogatiti??
Nabrojah baš ove,jer su u pitanju stripovi za koje smatram da su tvoj fah (za razliku od Atara i još nekih)
anto Posted - 26/11/2020 : 08:48:02
Legija nije ni izbliza užas od stripa,čak naprotiv.Ali to sami vidite.

Sa druge strane,i meni BJUF odskače na pijedastalu najboljih Nurija.
anto Posted - 26/11/2020 : 08:46:34
e da,da,da,da......
kako bre zaboravih Kako se obogatiti u junu 1940!!!!

niste još nabavili????
Pod hitno!!!!!!!!
sawitch Posted - 26/11/2020 : 06:10:14
BJUF je vrhunska stripcina pa dolazi Katanga kao dobar i onda ostali sa te liste kao losi, po mom kromnom misljenju.
sumohrvat Posted - 25/11/2020 : 23:40:50
Nije izdala Fibra pa je Legija mnogima nepoznat strip. Ima od Nurya i Kako se obogatiti....
Meni Legija užas od stripa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000