forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / JULIJA prva knjiga (epizode 46-48)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 19/10/2019 : 14:10:13
GOLCONDA / JULIJA prva knjiga (redovne epizode 46-48)



Dragi prijatelji,

Dugo očekivani trenutak je sve bliži!

Naša prva Julija stiže na BG Sajam knjiga!

Očekivali smo je u nedelju, ali sad je već izvesno da neće stići. Ponedeljak u toku dana, po najsvežijim informacijama iz štamparije (mi ipak predlažemo da je potražite u utorak, već od ujutro, da ne bude razočaranja ako stigne kasnije u ponedeljak).

A u knjizi su tri epizode iz redovne serije: 46, 47 i 48.



Evo kratkog sadržaja...

46 - Smrt ima žensko lice - U Garden Sitiju se dešava nekoliko naizgled nasumičnih ubistava, koji potpisuje misteriozna žena. Vrlo smišljeno, detaljno i posvećeno proračunato, jedino se ne zna šta je motiv. Ali tu su Julija i Veb, koji se, začudo, u ovoj epizodi, a tako svojstveno za njihova dva karaktera, ni jednom nisu posvađali, štaviše..., ipak da ne otkrijemo baš sve...! :)

47 - Krv u sobi broj 3 - Priča počinje sa mladićem koji se probudio sa nožem u ruci i lešom pored sebe. Za Veba, slučaj je krajnje jednostavan, ali se mladić izjašnjava kao nevin i Julija će morati da traži istinu o neobjašnjivom zločinu...

48 - Čovek iz Buenos Ajresa - Jedan čovek čiji je um dugo bio je zatvorenik beskrajne noći... Duhovi prošlosti pretvorili su ga u nemilosrdnog ubicu, a Julija je možda jedina koja će moći da ga zaustavi...


U prva dva meseca (i na sajmu) Julija će biti dostupna po ceni od 1250 din. Posle toga (ako ostane koja... :) ), cena će joj biti 1500.

Što se Sajma tiče, za sada zasigurno znamo da će moći da se pazari u Hali 4, uz prethodne dostupne brojeve kod naših prijatelja Darkwoodovaca, zatim kod Marka, na štandu legendarne Knjižare Alan Ford i, naravno, na štandu velikih drugara Ilije i Peđe iz Forme B.

Dok u ruci ne osetite kako izdanje izgleda, neće biti pravog užitka...a do tada bacite (3D) pogled na knjigu...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 25/11/2019 : 15:36:44
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ReemCP




Reem,ti si kraljina i tu nema zbora;drago mi je da si se priključio Julkinim fanovima,napokon.
Čini mi se (mada,možda i grešim) da sam pokušao jednom da te namamim na čitanje ovog serijala,jer je definitivno nešto ponajkvlitetnije iz SBE-a.

Mislim da si spominjao, za PSDZ sigurno jesi, a mislim da si i za Brad Barrona dao preporuku Cassidya sam uzeo na tvoju preporuku.

Što se tiče FG, ove godine prepuštam svoj pojas nekome drugome, bit će sigurno zanimljivih imena u ponudi, prevelik je to pritisak Stalno te vuku za rukav, pa daj se slikaj sa ovim, daj sa onim. Stalno neke medijske obveze, zaželio sam se malo "normalnog" života

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Zna se Anto na što ciljaš. Pridobiti Reema za Ralpha, Zekana, Tvrđu... Da vas bude šest zagriženih fanova. Jedan po jedan fan i eto Markosa kako štampa Ralpha. Cunning plan.



Anto me može nagovoriti još jedino na ovaj SNOWPIERCER što je najavljen (bacio malo oko), snijeg-vlak i još ako je atmosfera prava, uh... moglo bi se uzeti.

-
-

Što se tiče Golconde i Julije, baš me zanima hoće li stići sljedeći integral prije NG, jer jedna od priča je "Crveni Božić" pa da, kako je kolega Shaner spomenuo, provedemo Božić sa Julijom
anto Posted - 25/11/2019 : 14:38:04
znao sam da je neki "doktor" u pitanju.
Shaner Posted - 25/11/2019 : 05:38:19
quote:
Originally posted by anto

reem i ja barem imamo šansu za tako nešto,ti nemaš nikakvu


Jbg, ako ništa batalio sam glupave stripove.

petarStripovi10 Posted - 24/11/2019 : 23:12:11
Zna se Anto na što ciljaš. Pridobiti Reema za Ralpha, Zekana, Tvrđu... Da vas bude šest zagriženih fanova. Jedan po jedan fan i eto Markosa kako štampa Ralpha. Cunning plan.
anto Posted - 24/11/2019 : 21:05:21
reem i ja barem imamo šansu za tako nešto,ti nemaš nikakvu
Shaner Posted - 24/11/2019 : 20:18:18
Reemanto,ti si kraljina i tu nema zbora

Još da batališ većinu glupavih stripova koje pratiš po inerciji i pređeš na prave stvari,te počneš da daješ normalne ocene,i moj si favorit za forumaša godine.

anto Posted - 24/11/2019 : 17:53:48
quote:
Originally posted by ReemCP




Reem,ti si kraljina i tu nema zbora;drago mi je da si se priključio Julkinim fanovima,napokon.
Čini mi se (mada,možda i grešim) da sam pokušao jednom da te namamim na čitanje ovog serijala,jer je definitivno nešto ponajkvlitetnije iz SBE-a.

Sad si se navukao i na Kena i na Juliju.

Još da batališ većinu glupavih stripova koje pratiš po inerciji i pređeš na prave stvari,te počneš da daješ normalne ocene,i moj si favorit za forumaša godine.

@sumohrvat
to te je verovatno savić preobratio
SPQRoma Posted - 23/11/2019 : 13:43:37
Svako ko je dao Julki šansu, nije se pokajao. Nije bezveze među najprodavanijim stripovima u Italiji.
ReemCP Posted - 23/11/2019 : 07:28:41


46. Smrt ima žensko lice

Scenarist: Giancarlo Berardi & Lorenzo Calza
Crtač: Ernestino Michelazzo

Julija je bolesna! Ima gripu, a njena kućna pomoćnica Emily ima svoje "posebne" metode kako da Julija ozdravi. Ispočetka mi je tak lik Emily bio pomalo iritantan, ali ipak je to sada drugačije i nekako taj dio s njom, koliko sam skužio, više je zadužen za humor. Nekako simpatično. Julija se uvijek može osloniti na nju. Ubojicu odmah upoznajemo u ovoj priči, osoba koja vješto mijenja svoje identitete, a kod njezinih žrtava je sve nekako nepovezano pa Julija i ekipa (Webb i Irving) imaju sve samo ne lak zadatak dokučiti o čemu se radi. Tragovi ih čak odvode na Floridu gdje će saznati neke ključne stvari..

Svidjela mi se ova priča, zanimljiva je i tih 130 stranica proleti samo tako. Crtež mi se isto dopao, a naslovnica je baš pogođena za ovu priču i lijepo je prezentirana.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 84%

-
-



47. Krv u sobi broj 3

Scenarist: Giancarlo Berardi & Giuseppe De Nardo
Crtač: Valerio Piccioni, Steve Boraley & Laura Zuccheri

Na samom početku zatječemo muškarca koji se budi u sobi hotela, sa krvavim nožem i ženskim mrtvim tijelom pored sebe! Naravno, ovo izgleda jako jednostavan slučaj, budući da je tu sve jasno što se dogodilo. Još kad nešto kasnije saznajemo da taj lik ima već dosje, sve upućuje na ono što se dogodilo. Ali Julija tako ne misli i "kopajući" oko žrtve s kime se sve družila, polako se povećava broj kandidata tko bi mogao biti pravi ubojica..

Još bolja priča od prethodne, zaista uživancija. Julija i Webb su ovdje u par navrata imali žustru raspravu, a Irving u pozadini likuje - zakon! Jedino mi se kraj nije nešto naročito svidio, nekako mi bilo to prejednostavno rješenje da je baš taj lik ubojica. Ono, toliko detaljne istrage oko likova i na kraju da tako jednostavno ispadne. Ali unatoč tome, i ova priča se čitala u jednom dahu.

(priča: 9, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 87%

-
-



48. Čovek iz Buenos Ajresa

Scenarist: Giancarlo Berardi & Maurizio Mantero
Crtač: Enio Legisamon

Ovdje paralelno pratimo tri događanja. Jedan od tih događaja, ispočetka, jest kao nekakav "flashback" lika po imenu Danijel Ortega, prisjećanje iz prošlosti za vrijeme državnog udara u Argentini kad je bio još samo dijete. Kroz epizodu se ti "flashbackovi" povremeno opet pojavljuju i autor nas na taj način upoznaje s tim likom i njegovim razlogom dolaska u Garden City. Sa druge strane upoznajemo profesora Solarija, koji je naizgled "najbolji tata na svijetu" i odličan kao osoba.

Tu je i naša Julija i prikaz njene svakodnevnice, ovaj put ima nekakvih problema sa instalacijama u kući i izgleda da će biti potrebno renoviranje. Julija je zabrinuta jer troškovi sigurno neće biti mali, ali svom srećom, ima lika po imenu Leo Baxter koji je na neki način, pored kućne pomoćnice Emily, "anđeo zaštitnik" i pomaže joj da je "zli" ljudi ne prevare. I u prethodnoj epizodi joj je bio od iznimne pomoći.

Naizgled, sva ta tri događaja koja pratimo, naročito ovih novih likova, nemaju nikakve veze, ali kasnije se njihove priče isprepleću i dobivamo jasniju sliku (iako smo pomalo mogli i zaključiti kamo ova priča vodi). Ovo nije možda tipična krimi priča Julije, nešto drugačija, ali na dobar način ispričana. Čak glavni negativac (ako ga možemo tako nazvati), dođe nam ga žao na kraju. Crtež mi je odličan, pogotovo način na koji je prikazano to "prisjećanje" lika Ortege, kao "nedovršene" vinjete, ali opet lijepe i jasne o čemu se tu radi.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 7) = 94%
Shaner Posted - 22/11/2019 : 11:09:52
Upravo dovršio prvi (od, nadam se, mnogih) Golcondin trobroj Julije. Prije svega još jednom veliko hvala izdavaču što je nastavio s izdavanjem ovog, meni jako dragog serijala, kao i na iznimnoj susretljivosti i pomoći pri nabavci ovog izdanja. Dok mi je prva priča bila tek ok, druga i pogotovo treća su mi vrlo dobre i baš sam uživao čitajući ih. Vidim da slijedeći trobroj ima i prigodnu božićnu epizodu pa se nadam da će izaći na vrijeme da svi možemo provesti Božić uz Juliju, neovisno o tome kada ga tko od nas slavi.

P.S.
Što se tiče tehničke strane izdanja, o kojoj se dosta pisalo zadnjih dana, ne mogu reći da je savršeno, ali ja nemam nikakvih ozbiljnih primjedbi. Otisak je kao malo razmazan na dijelovima u središnjoj epizodi, ali osim toga nisam primjetio nikakav problem.

Quebrasco Posted - 18/11/2019 : 23:26:17
Evo, da "prijavim" i ovdje...

quote:
Originally posted by Quebrasco

Avaj!!

I ja sam pazario "lošiji" primjerak, u petak (15.11.) u "Stripovima na kvadrat"...
Da sam bar ranije vidio ovu temu, malo bih pažljivije zavirio između korica.

Dakle, primjedbe su već navedene: prevelike margine, "zrnast" otisak ( premala pikselizacija )...
Dodatno, korice su od predebelog kartona i lako se deformiraju kod bilo kakvog savijanja
( al' to bi' još i mog'o da "prebolim" ).

Ukratko, ovo je ipak ispod nekih minimalnih standarda kvalitete za distribuciju.


Pitanje za izdavača:
Možemo li očekivati da ćete nekad poslati ispravne primjerke u "Stripove na kvadrat" pa da ih možemo zamijeniti?

Inače se rijetko javljam i izbjegavam "davljenja" s bezveznim primjedbama, al' ovo sam morao "prijaviti"
( pogotovo što me "oprljilo" i s novim Morgan Lostom, al' o tome na drugoj temi... ).

dzoni Posted - 30/10/2019 : 09:10:40
ok...opsrosticemo onda ovu prvu knjigu ali druga da bude perfektna...
Golconda Posted - 30/10/2019 : 09:05:55
U stripovskim krugovima se uvek svašta priča, potrebno je izgleda samo poznavati prave ljude...
Ono što je tačno to je da jeste za sajam stigao samo deo tiraža, ali je, prema mojim saznanjima i informacijama iz štamparije, odštampan kompletan tiraž knjižnog bloka, a čekaju se samo korice koje se rade na drugom mestu...
Tako da je za ovaj broj (najverovatnije) to to, ostatak tiraža stiže ovih dana...
dzoni Posted - 30/10/2019 : 01:01:32
pitanje za golkondu...u stripovskim krugovima prica se da ova prva knjiga julije nije stampana u punom tirazu i da ce ostatak tiraza uskoro biti ostampan ali ovoga puta bez gresaka i propusta koji su vidjeni u vec ostamapanoj knjizi julije..da li je to istina i ako jeste dali tada mi koji smo kupili izdanje koje nije dobro uradjeno mozemo zameniti za novo izdanje bez gresaka?
Bruce Springsteen Posted - 25/10/2019 : 19:19:11
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by anto

pa da,kritike na dw forumu baš nisu pohvalne:
Da, na drugo gledanje dodao bih i losu rezoluciju, pikseli vriste na sve strane

ali,računam,čak i da je sve tako,popraviće se u drugoj knjizi.



Eeeee, brate Anto, Dnevnik ZS i LMS su bili standard za sve današnje izdavače, i sken, i rezolucija, i štampa... ;)


ZS i LMS,najjači stripski brend na ovim prostorima,ikad!!



Brend koji je imao našu dušu, bez opterećenja za sve ove "sitnice" koje se pominju... ali verovatno u to vreme smo i bili manje pismeni i stručni, da znamo o svim tim "sitnicama" ;)
anto Posted - 24/10/2019 : 22:46:47
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by anto

pa da,kritike na dw forumu baš nisu pohvalne:
Da, na drugo gledanje dodao bih i losu rezoluciju, pikseli vriste na sve strane

ali,računam,čak i da je sve tako,popraviće se u drugoj knjizi.



Eeeee, brate Anto, Dnevnik ZS i LMS su bili standard za sve današnje izdavače, i sken, i rezolucija, i štampa... ;)


ZS i LMS,najjači stripski brend na ovim prostorima,ikad!!
ivanl Posted - 24/10/2019 : 21:45:54
Uimeususovosvetostanescut.com
Bruce Springsteen Posted - 24/10/2019 : 20:51:12
quote:
Originally posted by anto

pa da,kritike na dw forumu baš nisu pohvalne:
Da, na drugo gledanje dodao bih i losu rezoluciju, pikseli vriste na sve strane

ali,računam,čak i da je sve tako,popraviće se u drugoj knjizi.



Eeeee, brate Anto, Dnevnik ZS i LMS su bili standard za sve današnje izdavače, i sken, i rezolucija, i štampa... ;)
dzoni Posted - 24/10/2019 : 18:07:12
primedbe su upucene....a sad jedna zelja...bilo bi lepo da se ubuduce objavljuju i oni tekstovi koji su bili vrlo zanimljivi pre prve strane samog stripa...u ovom prvom izdanju ih nema
verab Posted - 24/10/2019 : 17:56:46
Točno, vidiš kako Mirabilis nikad nije izbacio loše urađeno izdanje. :D
jaki Posted - 24/10/2019 : 16:54:16
Tko 'adi taj i g'esi.
nenno Posted - 24/10/2019 : 15:35:40
quote:
Originally posted by ReemCP

Vjerujem da će idući put biti bolje Nisam još dobio svoj primjerak pa ne znam kako izgleda, ali uskoro će biti.

Psi Pripjata su ok napravljeni, jel da? Tu mislim da nije nitko ništa prigovorio.



ajmo ovo nazvati "prvim mačićima" i vjerovati u poboljšanje ubuduće
ReemCP Posted - 24/10/2019 : 14:56:15
Vjerujem da će idući put biti bolje Nisam još dobio svoj primjerak pa ne znam kako izgleda, ali uskoro će biti.

Psi Pripjata su ok napravljeni, jel da? Tu mislim da nije nitko ništa prigovorio.
DOMI Posted - 24/10/2019 : 14:45:44
Ako budu prisutni na Interliberu, kupiti ću Juliu po prvi puta.
bonjovi4ever Posted - 24/10/2019 : 09:16:36
Ovo je ozbiljno?
Može se dosta toga progledati kroz prste - ja ću se prvi sprdati s cjepidlakama i picajzlama - ali sama unutrašnjost stripa mora biti kako spada, tj. prvo ta zrnatost (koja ovdje na slikama nije toliko vidljiva, ali ne znam zašto bi ljudi izmišljali), čak sve zbilja izgleda i umanjeno od originala, a ovo s marginama mi ništa nije jasno, tko je ipak to odrađivao, skroz amaterski ... A to je sve najosnovnije. Naravno, i da se strip ne raspada pri čitanju, ali to valjda ovdje nije problem.

Nama koji kupujemo stripove prvenstveno zbog čitanja, ovo uopće srozava užitak čitanja. A i živimo u 2019. g. Zna se kakva su danas sredstva i mogućnosti, barem po pitanju kvalitete tiska. Sjećam se kakav mi je bio užitak ljeti staviti nekoliko Darkwoodovih Julija na stol i iščitavati ih na terasi tijekom godišnjeg (za njihova pojedinačna izdanja dao bih bez razmišljanja i 10-15 kn više, tj. trebali su dignuti cijenu i na 500 ili 600 dinara pa pokušati tako makar par brojeva). Ovako radije uzmem Ričardija, ili SA Kena Parkera, ili Seeleyev Revival, ili kakav roman... Ionako većinu toga što me zanima neću za života stići pročitati, a kamoli da onda još čitam ono što nije ni odrađeno kako spada.

Naravno, tek kad budem imao i ovo izdanje u rukama bude sve jasno, ali na neviđeno onda ipak ne naručujem.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000