forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HILDA 1 - 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/05/2019 : 17:56:52


S velikim zadovoljstvom najavljujem izlazak prvih izdanja pod Nika etiketom! 5 Hildinih pustolovina u prekrasnom, ali zaista prekrasnom izdanju možete naći već ovaj vikend na Crtani Romani Šou u Zagrebu, na Fibrinom webshopu ili idućeg tjedna u svim boljim knižarama!

Hilda i trol

Ovo je Hilda. Nikad ne može dugo sjediti na istome mjestu nego juri u nove pustolovine.

Morski duhovi lutalice, izgubljeni divovi i čudni drveni ljudi - Hildini izleti nikad ne vode u carstvo uobičajenog. Pa tako nabasa na tajanstvenu stijenu u obliku trola. Ali situacija se dramatično otme svim očekivanjima, čak i prema njezinim mjerilima. Ali naravno, kao što to Hilda spretno ističe: "Takav je život nas pustolova."

Hilda 1 • Hilda i trol • 40 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i ponoćni div

POĐI S HILDOM U NOVU ČUDESNU PUSTOLOVINU U KOJOJ ONA MORA SPASITI SVOJ DOM!

Hildi se svijet okrene naglavce kada dođe u opasnost da izgubi dom i mora otići iz rodnih planina prekrivenih vječnim snijegom i suočiti se s vrevom velegrada. Ali zašto skriveni vilenjaci žele da ode? I zašto ih jedino ona vidi? I tko je div koji se pojavi noću?

Hilda 2 • Hilda i ponoćni div • 48 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i povorka ptica

Hilda se s majkom preselila u vrevu grada Trolberga koji je posve različit od čarobnih šuma i fjordova iz kojih je morala otići. Ali kad spasi ozlijeđenu pticu, počnu se odvijati neobični događaji... Odakle je to čudnovato stvorenje i može li mu Hilda pomoći da se sjeti tko je?

Hilda 3 • Hilda i povorka ptica • 48 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 80 Kn

Hilda i crni pas

Grad Trolberg ima još tajni i Hilda će otkriti da njezin svijet nije posložen baš onako kao što je mislila.

Hilda u svojoj novoj pustolovini upoznaje patuljke, vragolaste, ali karizmatične marginalce koji žive u svijetu pokraj - ali i unutar našeg u kojem baš ne vrijede ista pravila fizike kao kod nas. A za to vrijeme ulicama Trolberga luta mračna sjenka...

Hilda 4 • Hilda i crni pas • 64 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 100 Kn

Hilda i kamena šuma

Hilda više gotovo uopće nije doma i dane provodi u potrazi za uzbuđenjima. Ali njezina je majka zbog toga zabrinuta... U vrlo napetom trenutku obje odlete daleko u tajanstvenu, mračnu šumu u zemlji trolova! Mogu li se zajedno izvući iz šaka tih zlokobnih kamenih stvorenja?

Hilda 5 • Hilda i kamena šuma • 72 stranica • Kolor • 215 x 300 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luke Pearson • Crtež Luke Pearson • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.5.2019. • Cijena 100 Kn

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 09/09/2023 : 10:23:46
Šta je sad ovo, kao neka slikovnica https://www.laguna.rs/n6056_knjiga_hilda_i_skriveni_narod_laguna.html?

Nije strip?
delboj Posted - 13/02/2023 : 16:08:24
U najavi su još dva albuma u izdanju Lagune, sad u kategoriji Manga i strip.
delboj Posted - 14/07/2021 : 14:32:03


Evo je izašao prvi album u izdanju Lagune, iako je najava prvobitno bila da će oba u avgustu.

Na kraju su oba izašla u julu.

alaniusfordius Posted - 23/06/2021 : 10:36:39
quote:
Originally posted by delboj

Laguna je najavila prva dva albuma za avgust, ali ih uopšte nisu svrstali u stripove, nego u knjige za djecu.



Misterija zasto, to je samo jedan metapodatak vise...

https://laguna.rs/a2246_autor_luk_pirson_laguna.html
delboj Posted - 23/06/2021 : 09:36:02
Laguna je najavila prva dva albuma za avgust, ali ih uopšte nisu svrstali u stripove, nego u knjige za djecu.
Deers Posted - 02/07/2020 : 19:55:05
Hilda i Crni pas

Bio bih i prije pročitao stripa ali mi ga je netko negdje zametnuo. Sada znam tko i gdje!
Deers Posted - 28/06/2020 : 21:49:58
Hilda i povorka ptica

Hilda je moj duhovni vodič!
Deers Posted - 19/06/2020 : 22:34:48
Hilda i ponoćni div

Avantura se nastavlja! Svijet se proširuje. Prelijepo izmaštano. Volio bih da strip ima još više dodataka.
vice Posted - 16/06/2020 : 19:57:11
U knjižnici u Dubravi su stripovi toliko kaotično nabacani (ne mogu ono nazvat slaganjem), da je nemoguće nać ono šta ti treba bez kopanja nekih 15+ minuta.
vukozec Posted - 16/06/2020 : 16:18:22
quote:
Originally posted by anto

u našim bibliotekama na dečijim odeljenjima su naslovi poput Pinokija,Metabarona,Grada greha...između ostalog - za njih se redovno tučemo mi očevi.



Tuku se sigurno i dečkići, naročito ako imate i nešto od Manare ili Serpierija :)

U ZG knjižnicama postoje sekcije za stripove i na dječjim i na odraslim odjelima. Čini mi se da se uglavnom dobro vodi računa gdje što ide. Jedino nisu sigurni što bi sa nekim klasicima poput Kena Parkera ili Blueberryja, pa ih viđam na oba odjela.
anto Posted - 16/06/2020 : 16:14:12
u našim bibliotekama na dečijim odeljenjima su naslovi poput Pinokija,Metabarona,Grada greha...između ostalog - za njih se redovno tučemo mi očevi.
Peyo Posted - 15/06/2020 : 22:15:59
quote:
Originally posted by Deers

1. Hilda i trol:

Simpatično. Divan, predivan svijet!



Napalili ste me na čitanje Hilde.

Morat ću se potući sa djecom u knjižnici .
Deers Posted - 15/06/2020 : 21:34:48
1. Hilda i trol:

Simpatično. Divan, predivan svijet!
Mr. Bushido Posted - 27/10/2019 : 20:29:29
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.



Osim ako nisu kao mali upali u kazanče sa čarobnim napitkom.


Teško je to. Ja sam pokušavao, pa ništa.
Peyo Posted - 27/10/2019 : 20:20:07
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.



Osim ako nisu kao mali upali u kazanče sa čarobnim napitkom.
Mr. Bushido Posted - 27/10/2019 : 19:51:01
quote:
Originally posted by ivan_micic

Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno


Eh, to je za djecu vrlo nepraktično.
Peyo Posted - 26/10/2019 : 20:22:33
@vukozec

Blago tebi! Nove epizode iz kućne radionice !
vukozec Posted - 26/10/2019 : 15:52:33
Jedna stranica iz fan fiction epizode Hilde

Kerempir Posted - 25/10/2019 : 09:46:33
Blo bi lijepo ali ipak nerealno Pretpostavljam da bi moglo najranije krajem zime, početkom proljeća a i to mi zvuči optimistično
pcoro Posted - 25/10/2019 : 09:29:19
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by pcoro

Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178



Kod nas se to jedva čeka



Ja sam se nadao za Interliber ali ništa :-(
Kerempir Posted - 25/10/2019 : 09:10:12
quote:
Originally posted by pcoro

Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178



Kod nas se to jedva čeka
ivan_micic Posted - 25/10/2019 : 08:54:53
Oduševljen Hildom. Slučajno na dječjoj onkologiji pročitali broj 2 i skužili da je u nastavcima. Odma mora kupiti prvi broj, grr. Da je bar integralno
pcoro Posted - 11/10/2019 : 15:17:46
Izlazi nova Hilda :-D
https://www.amazon.com/Hilda-Mountain-King-Book-Hildafolk/dp/1911171178
KuntaKinte Posted - 27/08/2019 : 20:47:09
Hilda je sve bolja i bolja: prva dva albuma su slikovnice, ali posle počinje prava zabava, čak i za nas matore.
anto Posted - 18/07/2019 : 12:43:16
Knjige su prvenstveno namenjene deci,i to onoj baš maloj,mada i mi matoraći možemo pomalo uživati čitajući ih.
Za sada sam pročitao prva tri albuma.
Hilda i njena majka žive u kući u divljini, i okružene su svakakvim stvorenjima - divovima,vilenjacima,trolovima...
Hilda i trol je prva knjiga,najkraća i uglavnom dosadnjikava.Tako da mi je prvi kontakt sa ovim stripom bio razočarenje.
Ali već u drugoj,Hildi i ponoćnim divom,stvari dolaze na svoje mesto - Hildi i njenoj majci dolaze preteće poruke,u kojima se traži da napuste dom,a malena devojčica ubrzo saznaje da one dolaze od vilenjaka i preko jednog od njih, dobija moć da ih vidi.Takođe,svake noći ugleda ogromnog diva,koji se pojavi na tren i iznenada nestane.
U Hildi i povorci ptica,njih dve se sele u grad,i jednog dana Hilda odlazi sa drugarima iz škole da se igra,ranjavaju jednog malog gavrana,Hilda ga uzima ne bi li ga izlečila,a na povratku kući se izgubi.

Pirsonov crtež je odličan.

Tako da slobodno mogu da preporučim ovaj serijal za najmlađe,ako vam nije preskupo da odvojite po 80k za svaki album (4. i 5. su po 100k).
Knjige su inače odrađene perverzno dobro;papir je ludilo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000