forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor 12 Posted - 03/12/2020 : 07:03:00
poslani šumski bubnjevi, zapiš mi zagijevu krik banshee, a moš obrisat slijepi bijes-užarena stijena, recenzija je objavljena davnih dana
ReemCP Posted - 02/12/2020 : 12:24:20
Nemoj si uopće stvarati nekakav pritisak, ako ti dođe želja, inspiracija, zašto ne Kad se sjetim Julije kao stripa, ti si mi prva asocijacija od forumaša jer znam da imaš kvalitetne upise, a i pisao si već recenziju za Juliju Pa kako bude..
koze123 Posted - 02/12/2020 : 09:32:22
Uf, to bi stvarno bilo lepo, no ne znam da li stižem da ponovim epizodu i napišem dovoljno dobar tekst o njoj. Ako neko drugi ima želju nek slobodno preuzme, da ja ne dajem obećanja.
ReemCP Posted - 01/12/2020 : 16:19:27
Prije godinu dana, negdje u ovo vrijeme, Sarghan je bio organizirao onu "božićnu akciju" u vezi recenzija.
Znam da je nemoguće takvo nešto očekivati i ove godine, jer smo većinu takvih priča ispucali.

Mislio sam, ako ima netko da je Julijin fan (koze123 možda), pa da priredi priču "Crveni Božić", napiše recenziju. Solar je objavi između dvaju Božića..

Spock Posted - 01/12/2020 : 14:49:01
Hvala ekipa, za godišnje izvješće će teško biti naslijediti Sarghanove briljantne izvještaje, ali nešto ću sastavit, pa ćemo vidit...
tex2 Posted - 01/12/2020 : 13:44:33
+1 bravo za Spocka!
ReemCP Posted - 01/12/2020 : 10:14:20
Super su izvještaji, fino sve na jednom mjestu, pregledno :)
Što se tiče ovih komentara na recenzije, da, ostaje žao što ih je dosta "praznih", što ljudi bar nešto ne napišu.
Hercule Poirot Posted - 01/12/2020 : 09:54:13
Odlični su ovi Spockovi mjesečni referati.
Nadam se da već šilji olovke za godišnje izvješće...
Spock Posted - 01/12/2020 : 00:29:23
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za studeni (novembar) 2020.

Broj novih rezervacija: 3
Mizeran broj rezervacija ovaj mjesec, ali veseli ponovno aktiviranje člana ReemCPa, a i Igor je pri kraju s onim što je davno rezervirao, pa bi uskoro mogle i njihove nove rezervacije uslijediti. Pitam se gdje su Sarghan i Dexters? U biti, već sam zabrinut!
Ma vratit će se i oni valjda uskoro, a za sada idemo pomalo, ali sigurno dalje!

Broj novih recenzija: 18
Od toga Bonelli recenzija: 9

Po serijalima bi to bilo:
Tex - 2
Kit Teller - 2
Zagor - 1
Nathan Never (Univerzum Alfa) - 1
Dylan Dog - 1
Martin Mystére - 1
Mister No - 1
+
Komandant Mark - 4
Alan Ford - 2
Thor - 1
Top 10 - 1
Ostalo - 1

Ovaj mjesec smo imali svega po malo i puno recenzija Vukova s Ontarija - čak četiri, što Marka stavlja na prvo mjesto, a to znači da je prekinuta višemjesečna dominacija Texa, koji pak (sa standardnom recenzentskom postavom), broji dvije recenzije, baš kao i drugi rendžer - Kit Teller.
Nakon dužeg vremena imamo jednu Dylanovu recenziju, i to pomalo neshvaćenog specijala, a i Nathan je ponovno tu s prvom recenzijom njegovog spin-offa Univerzum Alfa.
Već treći mjesec za redom imamo po jednu Martijevu recenziju, a i standardni Zagor je ovaj mjesec na broju jedan.
Alan Ford ima dvije recenzije i to obje recenzije epizoda koje se protežu na dva broja, što nije baš uobičajeno za ovaj kultni serijal.
Za promjenu, a i na zadovoljstvo onih koji ne vole Bonelli, imamo i dvije recenzije američkih stripova, dok nam je Senka donio jednu recenziju kratkog stripa objavljenog kao dodatak Pričama iz baze Drugdje u izdanju Zlatne Serije Veselog Četvrtka.

Po recenzentima situacija je:
Hercule Poirot - 4 (Komandant Mark^4)
igor 12 - 2 (Mister No i Tex)
Kila Banana - 2 (Alan Ford i Kit Teller)
Spock - 2 (Kit Teller i Dylan Dog)
DeeCay - 2 (Martin Mystére i Thor)
prozirna senka - 1 (ostalo)
paro - 1 (Alan Ford)
tex2 - 1 (Tex)
Paka01 - 1 (Top 10)
going going - 1 (Zagor)
Jerry Krause - 1 (Univerzum Alfa)

Imamo čak 11 recenzenata prethodni mjesec, a Hercule je ponovno na vrhu s četiri Markove recenzije.
Čak četiri člana imaju po dvije različite recenzije: Igor je nastavio s Texom, a donosi nam i temeljiti esej Mister Noovog povratka, Kila Banana standardno udara po Alan Fordu, a počeo je, na moju veliku radost i po Malom Rendžeru. U iščekivanju Reemovog povratka u utvrdu, ja nastavljam po planu i programu s recenzijama tog istog junaka, a DeeCay je uskrsnuo s recenzijom Thora i još jednom Martijevom recenzijom.
Treći mjesec za redom imamo i recenziju člana prozirna senka, jednog od pionira recenziranja stripova na ovom sajtu, paro je tu s Alan Fordom, tex2 s Texom, a going going nam donosi svoju petu recenziju, i to Zagorovu. Još malo službenoga truda, pa će i titula stripovi.com suradnika. :-) Paka i Jerry nam se vraćaju nakon kraćih i malo dužih pauza, što je pravi dobitak za raznolikost recenzija.

Broj komentara na recenzije: 338
Prvenstveno zahvaljujući čak 103 lwoodova komentara, koja je ostavio u samo tri dana (nažalost, većinom su u pitanju samo ocjene), ovaj mjesec imamo iznadprosječan broj komentara.
U srpnju je bilo čak 369 komentara, u kolovozu 318, rujan je završio na broju 249, u listopadu ja pao samo 201 komentar, pa bi ovomjesečnih 338 komentara bio odličan rezultat.
Spock Posted - 01/12/2020 : 00:26:50

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
Spock Posted - 01/12/2020 : 00:26:04
-
ReemCP Posted - 28/11/2020 : 16:55:50
quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Odgovorio na e-mail.

Vidio i još jednom hvala

Poslana recenzija NR ZS 04 / LIB 02a: Kineska četvrt.
Spock Posted - 28/11/2020 : 09:36:21
@Reem: Odgovorio na e-mail.

@Igor: Samo polako, nisam htio niti spominjati taj rok kad je namarljiviji recenzent u pitanju.

@Tex: Ažurirano!
tex2 Posted - 26/11/2020 : 14:43:26
Recenzija Tex Muddy Creek poslana, čeka na objavljivanje.
igor 12 Posted - 26/11/2020 : 07:05:32
poslan smirnoff

gotovi bubnjevi iz darkwooda

veracruz u izradi (tu je došlo do probijanja roka, al do kraja godine bude završena)
Spock Posted - 25/11/2020 : 20:16:42
Odlično, Reem.

Ma neka sada stoji ovako, a uskoro će nova stranica.
ReemCP Posted - 25/11/2020 : 13:02:07
quote:

Ma bravo Reemček! To te ja pitam!
Još da se vratiš i u utvrdu pa slavlje može početi!

Tako je, samo da se obračunam sa kineskom mafijom i vraćam se natrag u utvrdu

quote:

Joj, opet je netko izbrisao svoj post sa neke od prethodnih stranica i poremetio izgled topica gdje na vrhu stranice bi trebao ići post s linkovima.

Molio bih da zbog toga ne brišete svoje postove s prethodnih stranica. Ako je baš potreba možete samo izbrisati sadržaj.

Možda da je pobrisati one prazne postove pa da sve vratimo u normalu na prethodnu stranicu ili ispišemo ovih 5-6 komentara na ovoj stranici pa se ponovno na novoj stavi post sa linkovima.

Da, brisanje postova skroz poremeti sve, bolje da netko tko želi obrisati svoj komentar, samo pobriše tekst, sadržaj..
Spock Posted - 24/11/2020 : 22:01:11
Joj, opet je netko izbrisao svoj post sa neke od prethodnih stranica i poremetio izgled topica gdje na vrhu stranice bi trebao ići post s linkovima.

Molio bih da zbog toga ne brišete svoje postove s prethodnih stranica. Ako je baš potreba možete samo izbrisati sadržaj.
Spock Posted - 24/11/2020 : 21:54:37
quote:
Originally posted by ReemCP

Evo da javim i ja da je moj Nick Raider kojeg sam rezervirao još malo pa gotov Već neko vrijeme pišem o njemu, a sad je ostalo još to završno "peglanje" kako se volimo izraziti.

Naravno, prvo bih volio da Spock prvi to pročita kada dovršim (prije slanja), da me provjeri jesam li na pravom putu ili sam malo ishlapio uslijed neaktivnosti pisanja

P.S. Pomažu puno i ove natuknice što je Solar stavio

Ma bravo Reemček! To te ja pitam!
Još da se vratiš i u utvrdu pa slavlje može početi!
ReemCP Posted - 24/11/2020 : 21:38:42
Evo da javim i ja da je moj Nick Raider kojeg sam rezervirao još malo pa gotov Već neko vrijeme pišem o njemu, a sad je ostalo još to završno "peglanje" kako se volimo izraziti.

Naravno, prvo bih volio da Spock prvi to pročita kada dovršim (prije slanja), da me provjeri jesam li na pravom putu ili sam malo ishlapio uslijed neaktivnosti pisanja

P.S. Pomažu puno i ove natuknice što je Solar stavio
Spock Posted - 22/11/2020 : 15:46:18
quote:
Originally posted by Koresh

Rezervirao bih epizodu MN - Gospodarica tajne/Ubica iz senke/Krunski svedok

Odlično!

@tex2: Zapisano!
Koresh Posted - 22/11/2020 : 08:41:14
Rezervirao bih epizodu MN - Gospodarica tajne/Ubica iz senke/Krunski svedok
tex2 Posted - 19/11/2020 : 09:56:04
Rezervirao bih TX LU 120-121.............. Srdžba Montoya.

Muddy Creek i Tročlana banda praktički gotove!
Spock Posted - 19/11/2020 : 00:05:40
Solar: Lijepo si ovo sastavio.
solar Posted - 18/11/2020 : 20:10:24
Apdejtirao sam "Kuharicu":
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33598

Ubacio sam neke natuknice koje bi mogle pomoći recenzentima (posebno početnicima) prilikom pisanja teksta recenzije:

- centralna ideja stripa, je li je autor uspio iskomunicirati ili je ideja razvodnjena i banalizirana?
- scenarij (razrada ideje) - je li razvučen, rastrgan, konfuzan ili je dinamičan i lijepo nosi centralnu ideju priče. Kakav je scenarij po dijelovima: uvod, zaplet i rasplet?
- jesu li neki dijalozi zapeli za oko, je li bilo emotivnih trenutaka, ako je odgovor da - onda to treba objasniti.
- vještina autora u prikazivanju likova, kako su okarakterizirani (glavni i sporedni), jesu li uvjerljivi, pamtljivi, kakav im je međuodnos?
- imaju li likovi unutarnju motivaciju za postupke ili ih scenarist koristi samo da bi došao od točke A do točke B?
- koje su jake točke (momenti) u ovom stripu, a koje su slabe točke?
- kako se ova priča odnosi prema drugima u serijalu, je li bolja ili lošija od prosjeka?
- prethodna iskustva recenzenta sa autorima priče
- treba napisati koju i o crtežu: izgled glavnih junaka, izgled sporednih junaka, vještina prikaza pozadine (drugi i treći plan), a može se staviti i pokoja sliku u recenziju ako postoji sken.
- treba napisati riječ-dvije i o naslovnici.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000