forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Priče iz nekog drugog sutra

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 26/09/2016 : 12:29:09
Tiziano Sclavi piše scenarije za novu Dylanovu mini-seriju od 6 epizoda koja će se zvati "I racconti di domani" što bi se moglo prevesti kao Pripovijesti sutrašnjice ili u malo slobodnijem prijevodu Priče iz nekog drugog sutra. Prva epizoda je izašla krajem 2019. godine (zasad samo u knjižarama) a crtež je potpisao Gigi Cavenago. Priča se vrti oko toga da Dylan kupi u Safari neku cudnu knjigu, i knjiga generira priče koje mi čitamo, ali i Dylan je u tim pričama...

Mini-serijal kod nas objavljuje Libellus i Veseli Četvrtak.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SenG Posted - 29/10/2023 : 16:43:03
Ovaj serijal je tako... Htio sam napisati "loš" ali nema tu dovoljno materijala čak ni da bude loš, nego je epitet koji mi dolazi na um "nedostatan". Sclavi zapeo u ranim 90-ima, otprilike kao da je pisano u vrijeme taman prije nego je izašla prva epizoda Dosjea X. Ovo je nešto što vjerojatno vrijedi za 90% Bonelli produkcije, no u Pripovijestima sutrašnjice u nekim knjigama nemamo čak ni Dylana kao glavnog junaka da spasi stvar jeftina nostalgija kad već nema ničeg drugog...

No dobro, barem crtež i izdanje to dižu na razinu lijepe slikovnice.
Djole Posted - 16/08/2022 : 18:53:58
Glavna nit je da umesto da bude način da se nosi sa sopstvenim strahovima, Dilan postao još jedan od Sklavijevih užasa, i sada on nema načina da se bori s njima, samo da nam ih prepričava.
Sarghan Posted - 15/08/2022 : 21:36:15
Želi li se itko okušati u pokušaju tumačenja "glavne" niti ovog mini-serijala prije nego kod nas izađe zadnji šesti broj ovog mini-serijala?
Konkretno, što se tu točno događa i što je točno nemoguća knjiga?
Očekujem i neku caku s novinarkom koja se pojavljuje u svakom broju pa me i oko toga zanimaju teorije i mišljenja.

Ako ne bude bilo zainteresiranih (jer čisto sumnjam da itko ovo čita), ja ću svoja razmišljanja navesti kao dodatak recenziji 5. broja koju sam taman dovršio.
Goran100 Posted - 21/03/2022 : 23:26:04
Za sada. Ostavlja mogućnost daljnje suradnje.
Barker Posted - 21/03/2022 : 21:18:29
:(
corto33 Posted - 21/03/2022 : 19:38:04
Kaže Stano da su mu Priče iz nekog drugog sutra #6 posljednji rad za Bonellija.
https://www.facebook.com/angelo.stano
Barker Posted - 29/10/2021 : 11:42:02
I eto, ponovo mi je rodjendan, i ponovo se mislim da bacim novce i za #2. Ako je za utehu, kupicu VC izdanje :)
Za jos vecu utehu, sreca sto nisam zagorovac pa da bacim 200 eura za Zagor prica :D
vukozec Posted - 29/10/2021 : 11:35:49
Pročitao sam 1. i 3. broj. Meni je ovo dobro. Zbirka kratkih priča, neke su skroz kratke, neke malo duže, neke imaju skroz malo teksta, neke malo više. Sclavi reciklira dosta motiva kojima se već bavio, međutim nije mi to smetalo u ovakvom omnibus formatu kratkih priča, strip dođe nešto kao gledanje Zone sumraka. No glavna zvijezda serijala je crtež. Jako mi se svidio i Cavenagov raskošni crtež i kolor u prvom broju, i Pontrellijev više underground stil u trećem. Ovo nije moglo ići nikako drugačije nego u velikom formatu. Fora sa drugim crtačem na svakom broju je upravo ono najzanimljivije. Strip se pročita jako brzo (3. broj sam kompletni pročitao listajući ga u knjižari) no zbog crteža mu se isplati vraćati. Libellusova cijena je barem duplo skuplja od sličnih domaćih izdanja albuma tog formata i broja stranica - šteta, ali barem postoji VČ izdanje kao alternativa...
going going Posted - 01/09/2021 : 16:11:22
Izasle su u izdanju Veselog cetvrtka Priče iz nekog drugog sutra #2
Smrt, NLO, smrt



Cena kao i za prvi broj 1.295,00 din.
going going Posted - 27/08/2021 : 02:19:28
Odlicni i Gerasi i Furno! Ajmo veseljaci, cekamo vas da vidimo ovo u domacem izdanju!
Sarghan Posted - 26/08/2021 : 11:49:04
#5
Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Davide Furnò
Naslovnica: Davide Furnò
Kolor: Davide Furnò, Giulia Brusco


https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2021/08/25/libro/dylan-dog-i-racconti-di-domani-ammazzando-il-tempo-1020695/

https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1629880522284.jpg--.jpg?1629880522000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1629880522639.jpg--.jpg?1629880523000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1629880523032.jpg--.jpg?1629880523000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1629880523380.jpg--.jpg?1629880523000
Sarghan Posted - 26/08/2021 : 11:46:32
#4
Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Sergio Gerasi
Naslovnica: Sergio Gerasi
Kolor: Emiliano Tanzillo


https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2021/04/15/libro/dylan-dog-i-racconti-di-domani-varie-ed-eventuali-1020242/

https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1618486109551.jpg--.jpg?1618486109000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1618486109865.jpg--.jpg?1618486110000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1618486110198.jpg--.jpg?1618486110000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1618486110524.jpg--.jpg?1618486110000

Sarghan Posted - 07/07/2021 : 12:43:05
Barker Posted - 04/11/2020 : 10:04:15
Toliko cekanja ni za sto! Kopiram I kozea za bolji I detaljniji uvidjaj:


Originally posted by koze123

Pročitao sam brže bolje Priče iz nekog drugog sutra, ovu knjigu što je dosad izašla - Nemoguća knjiga, i da sumiram: "Da Sklavi pljune na papir VČ bi bez čekanja to objavio" .
Sad neću preterivati, ali iskreno ovo je prilično slabo, posebno kad imamo u vidu ko je scenarista. Da ne bude da pričam na suvo, idemo redom.

Izdanje, prevod, cena sve je to tiptop, format i štampa, debeo masan papir itd. tu nikakve zamerke naravno (a drugo se nije ni očekivalo kada je DD u pitanju ). Crtež je naravno sjajan, tj. pre svega kolor koji Kavenagu leži fenomenalno, kombinacija svih tih boja, kao niz naslovnih stranica koje stvaraju sjajnu atmosferu. Dakle, sa te tačke sve vrhunski. Format i ideja stripa - Dilan koji "nabasava" na knjigu koja mu priča razne priče je isto interesantan i daje opcije raznolikosti u budućnosti serijala.

Problem ipak nastaje kada dođe Sklavi. Svima nam je poznata Sklavijeva filozofija, njegovi depresivni i nihilistički pogledi na svet, edipovski odnosi koje potencira, kritika religije, stav prema životnjama i životnoj sredini - sve jedna do druge ogromne teme, koje autor želi da obradi u svega 64 stranice (sa sve uvodom i zaključkom koji je nevezan za obradu tih tema). Dakle pedesetak stranica za sve to - pa ne bi ga obradio kako valja ni da si Mur.
Pored toga što sve ovo deluje jako površno, sve je ovo do sada već viđeno. Možda bi termin recikliranje tema bio previše oštar (uostalom što da to ne radi osoba koja ih je pre 30 i kusur godina započela?), ali ipak se očekuje i dodatak neke novine, posebno kad je u pitanju veliki povratak jednog od najpoznatijih italijanskih autora SBE. A uz sve to (što je i moja osnovna kritika) je da ovo zanatski nije dobro napisano, ni blizu poetičnosti ili metaforike koju je scenarista potencirao ranije. Sve se svodi na priču koja je uvek u drugom planu, i jednog lika koji nam bukvalno eksplicira Sklavijevu životnu filozofiju, tako da se gubi ta osnovna čar umetnosti.

Od svih priča najdraža mi je svakako bila kratka satira Dim, i da je bilo još takvih pričica siguran sam da bih u čitanju više uživao. Ostale priče su mi slabije (posebno prva, koja pored toga što želi da nam prenese taj depresivan pogled na svet, uopšte nema nikakvog smisla) i ona poslednja koja opet nema neku poentu, sem da Dilan napusti prostoriju. Druga priča (Perspektiva zombija) iako mi tematski ne leži, ipak ima najbolju strukturu i najviše uvlači čitaoca, možda delom i zbog svoje dužine. Ipak kraj se opet svodi na ono što sam rekao gore kao kritiku, tako da šteta.

Tolko od mene, koliko treba ovih knjiga da izađu?



--------------------------------------------------------------------------------



Ali stvarno, sta reci, koju poruku poslati: mlacenje prazne slame ili samaranje mrtvog konja, svejedno ne postoji niti jedan dobar razlog da se ovo objavi. Jos manje u bombasticnoj novoj ediciji gde Sclavi svoje vecite inspiracije banalizuje do te mere da pomislite da je ovo pisao petnaestogodisnji emo goticar koji je upravo odgledao Sumrak trilogiju.
Uzasno, uzasno lose. Sto sam nekako i ocekivao nakon par procitanih komemtara, ali kako je moj rodjendan blizu Dilanove godisnjice izlaska, resih da se pocastim ovim izdanjem. O , kako sam se samo zajebao.
solar Posted - 09/10/2020 : 20:22:51
Najava trećeg broja
going going Posted - 08/10/2020 : 17:43:19


Upravo procitao.
Kao sto je neko vec napisao na pretodnim stranicama ovaj strip moze da se procita za 20-ak minuta. Medjutim meni je trebalo malo vise od toga jer sam se bas skoncentrisao na crtez. Ali o crtezu malo kasnije.
Naslov ove mini-serije je ``I racconti di domani" što bi se moglo prevesti kao Pripovesti sutrašnjice ili u malo slobodnijem prijevodu Priče iz nekog drugog sutra, kao sto je to preveo i Veseli cetvrtak. Taj prevod je, po mom misljenju, najprikladniji za ovu ediciju jer primenjuje isti stil pripovedanja koji je Sklavi koristio u prvim brojevima edicije Specijal. Dakle skup kratkih prica objedinjenih istom temom ili likovima ili motivima. Omnibus. Najjeziviji i najefektniji primer je bez sumnje specijal #2 ``Užas iz nekog drugog kad". Zato Priče iz nekog drugog sutra imaju takav poznat odjek u nasoj svesti, i bave se istim temama kojima se Sklavi oduvek i bavio, samo na malo drugaciji i moze se argumentovati modernijim stilom pripovedanja.

Sklavi ovde ne nudi nista novo, ovo su sve teme kojima se bavio dok je bio u naponu snage i pisao Dilana redovno. Ne postavlja nikakva nova pitanja, niti daje nove odgovore. Tu je toliko puta vidjena tema Edipovog kompleksa i zakljucak da je spoljasnji svet strasan bas zato sto je obican, to smo videli barem vise desetina puta na serijalu i u Sklavijevoj i u tudjoj izvedbi, ali opet prija kako to Sklavi radi, a efektna i mracna zavrsnica samo doprinosi sveukupnom pozitivnom utisku tog segmenta. Majka iz ove mini-price neodoljivo podseca na majku iz jedne druge Sklavijeve price koju je radio sa Ambrosinijem a to je Teskoba.

Potom imamo ,,novu Zoru zivih mrtvaca" za moderno doba i Sklavija koji govori kroz novizabranog premijera UK Toma Hidlstona kao moderno otelovljenje Fridriha Ničea.

I uz jos dve kratke price, koje manje vise nisu vredne nekog detaljisanja, tako se ovaj omnibus polako zavrsava odnosno ostavlja da se nastavi nekog drugog sutra...

Kavenagov crtez apsolutno zasluzuje veliki format, koji mu Veseljaci i dodeljuju u svom izdanju istog formata kao i Majke i Ocevi. Kavenagov specifican stilizovani izrazaj uz pazljivo biranu toplu ali kontrastnu paletu boja cini da ovaj strip stvarno bude vizuelno uzivanje. Svaki kadar moze da se isece i urami i okaci na zid, a opet kadrovi jedni do drugih cine skladnu celinu i razumljivu koncencionalnu strip naraciju (za razliku od npr. Aleksa Rosa koji ne ume da pripoveda kroz medij stripa). Uzivanje je gledati Kavenaga i voleo bih da crta sto vise i sto cesce.

Prica: 6
Scenario: 8
Crtez i kolor: 10
Naslovna strana: 8

80%
morski Posted - 08/10/2020 : 16:50:31
quote:
Originally posted by going going

Nabavio danas izdanje od VCa, stvarno izgleda impresivno uradjeno pogotovo na ovom vecem od A4 formatu. Jako lepo izgleda i spolja i iznutra. Samo mi je zao sto nema neki predgovor ili pogovor. Takodje i sto nisu isli na 2u1 izdanje posto je u Italiji prosle godine valjda izasao drugi broj a uskoro nas ocekuje vec i treci. Ali nema veze, jako lepo izdanje i preporucujem ga svima koji su zainteresovani jer po ceni od 1120 din. kolika je tokom ovog meseca, to se stvarno isplati.

O samoj sadrzini stripa i sinergiji Sklavija i Kavenaga neki drugi dan, kad pronadjem slobodnog vremena i procitam strip.


wrong
pre par dana je u ita izasao drugi broj
a ka'ce treci... ne znaamo
vronski 3 Posted - 08/10/2020 : 10:02:32
Izdanje stvarno odlično izgleda, nemam nijednu zamerku!
going going Posted - 08/10/2020 : 00:12:16
Nabavio danas izdanje od VCa, stvarno izgleda impresivno uradjeno pogotovo na ovom vecem od A4 formatu. Jako lepo izgleda i spolja i iznutra. Samo mi je zao sto nema neki predgovor ili pogovor. Takodje i sto nisu isli na 2u1 izdanje posto je u Italiji prosle godine valjda izasao drugi broj a uskoro nas ocekuje vec i treci. Ali nema veze, jako lepo izdanje i preporucujem ga svima koji su zainteresovani jer po ceni od 1120 din. kolika je tokom ovog meseca, to se stvarno isplati.

O samoj sadrzini stripa i sinergiji Sklavija i Kavenaga neki drugi dan, kad pronadjem slobodnog vremena i procitam strip.
solar Posted - 07/10/2020 : 20:27:34
jaki Posted - 29/09/2020 : 15:55:38
quote:
Originally posted by Whetherpine

Kupljeno i pročitano za 20 minuta. Kratke pričice od par stranica koje su mogle biti i u kolor festu. Više od svega mi je ostao gorak osjećaj na cijenu izdanja u odnosu na tako malo dobiveno. Sve u svemu još jedna mužnja novca za kolekcionare Dylana.


Lijepo nacrtano i obojano.Lijepo izdanje LL.I oni se prebacili na mat papirScali?Ma nema tu ništa osim par pričica s kojim bi se nekad davno popunjavale revije da se zaokruži broj stranica.O cijeni je suvišno pričati.
emirem Posted - 10/08/2020 : 18:35:36
Jedinicu od libellusa sam spolicario😏 prosli tjedan, ceka se citanje uskoro.
morski Posted - 10/08/2020 : 16:55:08
VČ opet najavljuje na Instagramu svoje izdanje, ali ne 2 u 1
I u okviru nove edicije
Whetherpine Posted - 10/08/2020 : 15:54:49
Kupljeno i pročitano za 20 minuta. Kratke pričice od par stranica koje su mogle biti i u kolor festu. Više od svega mi je ostao gorak osjećaj na cijenu izdanja u odnosu na tako malo dobiveno. Sve u svemu još jedna mužnja novca za kolekcionare Dylana.
Goran100 Posted - 08/08/2020 : 17:14:00
Zanimljivo je. Nekoliko priča koje se odvijaju u skoroj budućnosti. Neke su već viđene ali i tu se otišlo korak naprijed. Pronađen je način kako se ostaviti cigareta . Kao i nekoliko zadnjih Sclavijevih epizoda i ova ima malo teksta pa se brzo čita. Nekakvu pravu sliku o ovome ćemo imati kada se sve kompletira.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000