forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Tulipan, Igor Kordej

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
frano Posted - 24/10/2019 : 06:43:16

Šta reći o Igoru Kordeju?

Izniman crtač, iznimnog opusa. Tko želi naučiti ponešto o tradicionalnom crtanju, samo gledajući u njegove table može štošta dobiti. Draperija, sjene, anatomija. Birajte.

Ima taj crtež i mana, ali to sada nije tema.

Ja imadem, u svojoj privatnoj kolekciji, dobiveno na poklon, jednu stranicu iz stripa Cable ( Issue 104, page 10). Strip sam tek prelistao, nisam čitao. Djeluje k`o neki američki propuh. Subjektivni dojam.

Zanimljivije.

Vježbajući tehniku akvarela (najbolja tehnika, usput budi rečeno)ofarbao sam, obojio sam spomenutu stranicu drito na original. Postao sam to na Igorov fejsbuk. Njemu je bilo, baš ono, svejedno.

Viša sila je viša sila, i Igor je odjednom počeo vrijeđat odgonetavajući jesam li vrhunski retard ili bezobraznik. Iskreno, nije mi ponudio velik izbor. Čak sam i ja njemu pronašao barem tri prikladnije varijante. Osim što je izvrstan crtač, doima se i kao tulipan teže kategorije, s primjesama mimoze. Opet,naglašavam, to je tek moj subjektivni dojam.

Whatever.
Bitnije perspektive su slijedeće.

Jedna od njih jest da je takav čin koloriranja vandalizam, krivotvorenje, falsifikat itd. Čak su se i sudovi spominjali. Toplo sam im preporučio g. Novakovića kao zastupnika. Snalazi se ko riba u vodi sa baratanjem originalima.

Da ne duljim, moja perspektiva je slijedeća.
Tablu možete vidjeti na aukcijama. No,nećete vjerovati, zapravo, nije na prodaju. Znam, paradox, ono, za sud.

Neprocijenjiva je.
Garantiram da se radi o originalu.

Kultnom.

F.

PS krfimuIssove, kako se ono postaju slike na ovom forumu?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
frano Posted - 13/08/2020 : 08:00:02
I tak.
Život nestaje ko dobro jutro. Šta uopće pričat o lovi.

A opet, život ne staje :)
frano Posted - 12/08/2020 : 18:32:51
To ti je to. Prazne i šuplje priče. Novci će bez obzira na transparentnost, nestajati. Slično kao i sa abortusima.
tinton Posted - 12/08/2020 : 18:24:36
Ovo će biti najbolja vlada ikada!

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ministarstvo-opcine-i-gradove-misli-zakonom-obvezati-da-transparentno-objavljuju-svoje-troskove/
Peyo Posted - 12/08/2020 : 14:53:03
quote:
Originally posted by frano

Najgore je kad autor prekine, strip, jer mu se ne da.

+1

Ali i kad je u pitanju slaba prodaja kao pravi ili navodni razlog.
frano Posted - 12/08/2020 : 13:53:05
Najgore je kad autor prekine, strip, jer mu se ne da.

frano Posted - 12/08/2020 : 12:17:14
Gledano na problematiku s pravne strane, kojekakva regulacija, dopuštanja i zabrane, to su tek prazne priče.

Gluposti o "nerazumijevanju" kad kreće novi život, također nemaju silu.

To je tek razgranata inteligencija.

Onog trena kad se spoje potrebni živi sastojci, stvar kreće.
Mic po mic.

Recimo stripovi.
Krene ideja u glavi autora.

Često završi na tabli, dvije.
Ne vidi ni sveske, kamoli albuma.

Nekad ispadne epski serijal.
Najčešće ostane samo na ideji. Nema sile.

Što ne znači da nije krenuo.

frano Posted - 12/08/2020 : 07:37:23
Duhovna fizika.
Što siješ to žanješ.
Sve se vraća, sve se plaća.

Fizika tijela pak dokazuje pak da svaka akcija ima zrno manju reakciju.
Ako nema dodatnog vjetra u leđa.

Želim reći.
Oduzmi nekom njegov mali život, oduzeti će netko tebi, tvoj manji.
frano Posted - 12/08/2020 : 06:45:18
Every action has eaqual and opposite reaction.
frano Posted - 11/08/2020 : 23:28:40
Umori me malo ova tema :)
Dexters Posted - 11/08/2020 : 18:21:44
@frano umorstvo je ono što se kod nas sad zove "teško ubojstvo", dakle svjesno planski osmišljeno ubojstvo. Englezi to zovu murder i jasno se razlikuje od manslaughter.

@tinton pa nije to jedini argument, ima ih još, ali ne vidim svrhu da tebe uvjeravam u nešto što ti već prihvataš. Najvažnije mi je bilo skrenuti pozornost da nešto što većina ljudi ne zna, a to je da oblik zakonske regulacije abortusa ne utječe na njegovu pojavnost. Stoga energiju treba kanalizirati premda drugim pravcima, a ne se šepuriti s transparentom "pro life".

Za smrtnu kaznu znam da se ne slažeš.
frano Posted - 11/08/2020 : 10:53:52
Sasvim solidan fer plej između života i smrti.
frano Posted - 11/08/2020 : 10:50:57
Da. Legalno je dostupan isto kao i utjecanje na savjest.
tinton Posted - 11/08/2020 : 10:16:21
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by tinton

Naravno da alkohol i kanabis trebaju biti jednako tretirani bez obzira na to kako su do sada bili tretirani.
Tvoja logika je da su nam zakoni uklesani u kamenje.

Ja nemam što dokazivati da abortus treba ilegalizirati, kada to ne mislim, ali tvoj utilitaristički argument je pogrešan i duboko nemoralan. Da je po tvome, i dalje bi postojala smrtna kazna u nas.

Naravno da su zakoni uklesani u kamenje. To ne znači da su nepromjenjivi, ali znači da se ne mogu mijenjati zdravo za gotovo. Za smrtnu kaznu je dokazano da nema efekta na smanjenje stope kriminaliteta, stoga nema razloga da postoji. Smrtna kazna nije ubojstvo, već okrutan oblik justifikacije neprimjeren za okolnosti u kojima se nalazimo. Smrtna kazna također nije intrinzično nemoralna, ona je čak i sa stanovišta kršćanske etike opravdana u nekim totalno ekstremnim okolnostima u kojima se mi, hvala Bogu, ne nalazimo. Takve su okolnosti npr. bile u WWII, pa saveznici u Numbergu nisi mogli suditi po nekakvom uobičajenom zakonu Njemačke, Francuske itd. Kad bi naša svakodnevica bila ono što je bilo tijekom WWII, onda bi i zakoni bili drukčije pisani.

edit: vidim da si gore zaključio kako ja mislim da je abortus nemoralan čin, možda u tome dolazi do nesuglasica. Dakle, ne. Ja ne znam da li je abortus nemoralan čin, ali znam da je nemoralno ne činiti ništa da se smanji broj abortusa. Sad ćeš se, nadam, složiti samnom o svemu

Ne, ne mogu se složiti s tobom u svemu.
Smrtna kazna je uvijek nemoralan čin. Društvo i pojedinci ne smiju odlučivati tko ne zaslužuje živjeti.

Nisam ja zaključio da ti misliš da je abortus nemoralan, nas dvojica bi se oko zakonske regulacije abortusa vjerojatno složili u dobrom dijelu.
Ono gdje se ne slažemo je tvoj argument da je činjenica da zabrana abortusa ne smanjuje nužno broj abortusa, ali ugrožava zdravlje žene, dovoljan da bi abortus morao ostati legalan/prihvatljiv/javno dostupan.

frano Posted - 11/08/2020 : 09:14:17
Samo rokaj.

Sad postaje zanimljivo.

Ja držim stranu da život kreće iste mili sekunde spajanja muške i ženske žive stanice.
Zna trajati vrlo kratko.
Zna dotegnut i do duboke starosti.

Očigledno ga majka najbolje štiti kad je najosjetljiviji.

Utvrdili smo da nasilan prekid života može biti i nehotičan.

Ondak bi, ovako od oka rečeno, umorstvo bilo ovako ili onako motivirano, nasilno prekidanje života?

Dexters Posted - 11/08/2020 : 08:48:37
A i nemoj zamjeriti što previše blebećem, ponese me ugodan miris tulipana
frano Posted - 11/08/2020 : 08:42:09
Može, može.
Što preciznije to bolje.
Dexters Posted - 11/08/2020 : 08:09:32
quote:
Originally posted by frano

No, nasilan prekid života, malog ili velikog,
to je ubojstvo.

Imamo mi onu lijepu starohrvatsku riječ- umorstvo. To je već mnogo preciznije. Ovo što si ti napisao, nasilan prekid života, može biti i pad sa skele.
frano Posted - 11/08/2020 : 07:19:21
Još jednostavnije.
Drogiraju se i na istoku i na zapadu.
Abortiraju se i na sjeveru i jugu.

No, svima radi ista savjest.
Često abortirana alkoholom i kanabisom.
frano Posted - 11/08/2020 : 06:42:30
Abortus ili ubojstvo, u indiji, ne tretiraju podjednako. Abortus smatraju gorim.

Slično je i na zapadu.
Kanabis ili alkohol. Sve u isti kos. Mada, nešto od to dvoje je zasigurno štetnije.

frano Posted - 11/08/2020 : 06:27:29
No, nasilan prekid života, malog ili velikog,
to je ubojstvo.

frano Posted - 11/08/2020 : 06:19:15
Bilo ono extremno malo ili veliko.
frano Posted - 11/08/2020 : 06:18:04
S druge strane, glede fizičkog tijela,
Kažu da ne treba žaliti za nečim što je ionako prolazno.

frano Posted - 11/08/2020 : 06:14:48
... barem tako kažu, stari i mudri, ne može ništa uništiti.
frano Posted - 11/08/2020 : 06:12:10
Ispravno.
Život ne počinje niti začećem.
Postojao je i prije.
U živoj majci i ocu.
Jednostavnije, život nastaje iz života.

Zato i kažemo da postoje različiti prekidi života.

No, prve milisekunde spajanja živih muških i ženskih stanica nastaje novi, individualni život. Individualna duša. U svom individualnom tijelu.
Katkad traje baš samo tu mili sekundu.

Tu individualni dušu
Dexters Posted - 10/08/2020 : 23:36:18
quote:
Originally posted by tinton

Naravno da alkohol i kanabis trebaju biti jednako tretirani bez obzira na to kako su do sada bili tretirani.
Tvoja logika je da su nam zakoni uklesani u kamenje.

Ja nemam što dokazivati da abortus treba ilegalizirati, kada to ne mislim, ali tvoj utilitaristički argument je pogrešan i duboko nemoralan. Da je po tvome, i dalje bi postojala smrtna kazna u nas.

Naravno da su zakoni uklesani u kamenje. To ne znači da su nepromjenjivi, ali znači da se ne mogu mijenjati zdravo za gotovo. Za smrtnu kaznu je dokazano da nema efekta na smanjenje stope kriminaliteta, stoga nema razloga da postoji. Smrtna kazna nije ubojstvo, već okrutan oblik justifikacije neprimjeren za okolnosti u kojima se nalazimo. Smrtna kazna također nije intrinzično nemoralna, ona je čak i sa stanovišta kršćanske etike opravdana u nekim totalno ekstremnim okolnostima u kojima se mi, hvala Bogu, ne nalazimo. Takve su okolnosti npr. bile u WWII, pa saveznici u Numbergu nisi mogli suditi po nekakvom uobičajenom zakonu Njemačke, Francuske itd. Kad bi naša svakodnevica bila ono što je bilo tijekom WWII, onda bi i zakoni bili drukčije pisani.

edit: vidim da si gore zaključio kako ja mislim da je abortus nemoralan čin, možda u tome dolazi do nesuglasica. Dakle, ne. Ja ne znam da li je abortus nemoralan čin, ali znam da je nemoralno ne činiti ništa da se smanji broj abortusa. Sad ćeš se, nadam, složiti samnom o svemu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000