forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 175 - Kriva ruka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 25/10/2019 : 16:22:21
Eh ta moderna umjetnost...



Scenarij: Barbara Baraldi
Crtež: nicola MAri

Broj originala 348.

Već u SnK i shop.strip-agent.hr

Na kioscima od ponedjeljka!


OCIJENITE STRIP: Pogrešna ruka
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Barker Posted - 29/12/2019 : 17:19:09
Pretpostsvljam da su tinejdz emo goticari uzivali u ovoj prici italijanske kraljice gotike. Svi ostali, tesko. Sto je sasvim u redu imajuci u vidi stalnu potrebu za novom regrutacijom fanova. Mari je bio savrsen izbor, a i Anita mu je sjajno nacrtana,negde izmedju Veronike Lake i Jessice Rabbit. Stano pak nikad nije bio poznat po dobrim komadima, ali ja sam bio ubejen (a i jos uvek sam) da je na naslovnici musko prigrlilo Dilana 🤣
Ako smo u Ukusu vode imali mali lesbian hint, ovde smo dobili upravo takav finis. I kazite onda da je Boneli konzerva 😀
pcoro Posted - 09/12/2019 : 21:56:16
quote:
Originally posted by Barker

To je to sa Baraldijevom izgleda, pokusaj da se navuku emo/gotik/stagod klinci iz 21 veka. Sumrak saga i ta spika...



Složio bi se s ovim, ali nije mi to minus. Ok epizoda, podnošljivi filer. Fora mi je što se takva emo spika rijetko vidi u Dilanu, obično se forsira neka druga patetika koja mi je grozna (npr. Kalvarija, U dimu bitke..) Mari je likove nacrtao strahovito mršave . npr. ruke i noge u ženskih likova su skoro pa pretvorene u kandže. Ne znam je li to namjerno, da se prilagodi ženskoj/emo estetici (sjećam se, kad sam bio klinac, cure koje bi crtale su uvijek crtale mršave, geometrijske žene nalik na crteže iz modnih žurnala).
Stano je baš zajebao naslovnicu, plava seksi koka iz stripa izgleda kao muškarac
Barker Posted - 04/11/2019 : 21:14:25
To je to sa Baraldijevom izgleda, pokusaj da se navuku emo/gotik/stagod klinci iz 21 veka. Sumrak saga i ta spika...
Lorda Posted - 04/11/2019 : 21:01:02
Kao što su i ostali komentirali; Mari odličan a priča totalni prosjek, za tjedan dana je se neću sjećati...
Gru Posted - 03/11/2019 : 22:56:08
Mari je ko stvoren za Dylana, Baraldi baš i ne... (Što ću, nema tu pomoći, jednostavno moram kupit svakog Dylana, bilo redovnog ili extra).
Deers Posted - 02/11/2019 : 16:58:53
Predivan crtež, Mari se se nevjerojatno iskazao. Gotička atmosfera kakvu samo možeš poželjeti! Priča? Ne bih o tome.... nije važno....
dzoni Posted - 31/10/2019 : 01:25:19
349 je osrednji..350 odlican 351 nesto najgore sto sam procitao..to su vam naredna 3 broja posle ovoga
Curunir Posted - 30/10/2019 : 23:28:58
Vrlo loše, predvidivo i dosadno. Najgora dosad u ovom DD 2.0, kako ga volimo zvati.
Bogte kako u Bonelliju pate za tonama jeftina teksta. Nema šanse da puste crtežu da priča...
Tu i tamo pokoja iznimka, ali uglavnom, ne računajući Berardija, blablablabla…
Sarghan je sve to konkretnije obrazložio.
No što ću sad, odlučio sam gurati do kraja tj. broja 400 da vidimo sve to skupa.
bvagner3 Posted - 30/10/2019 : 22:30:55
Kupit ću ga sutra,veselim se svakom novom Dilanu na kiosku,nego nešto mi dugo nema novih specijala,maxija,almanaha valjda bi trebali koji uskoro ?
Sarghan Posted - 30/10/2019 : 21:46:52
Nakon dvije krakte i mlake priče u Colorfestu, ovo mi je treća sreća sa Barbarom Baraldi, no istovremeno i prva njena priča na "punom" broju stranica i na temelju koje se može donijeti neki konkretniji sud o spomenutoj autorici. Ipak, kao i prethodne dvije kratke priče, i ova Baraldičina priča mi je jako mlaka.

Zanimljiva premisa (vidi pozornije sliku na naslovnici u kombinaciji sa naslovom priče) koja istodobno djeluje i viđeno, ali s dovoljno različitih elemenata da drži pažnju. To jest, barem prvu polovicu priče. Problem je što je tu premisu ugurala u šablonu krimića (i to ne baš uspješno) koju je onda zatrpala sa hrpu kvazi-filozofskih monologa i dijaloga, od kojih mi je većina njih djelovala previše emo/darkerski, a ponegdje i isforsirano. Ima još nekoliko elemenata koji su baš pretjerano naglašeni kako bi do izričaja došla ta neka dubina (koja ne postoji), mračna atmosfera i ton priče, no na kraju sveukupno djeluje previše mlako, osobito zbog pomalo izklišejariziranog razrješenja koje...postoji.

Naravno, Mari je sjajan i rekao bih da je jedino zahvaljujući njemu pogođen ton i atmosfera koju je autorica pokušala postići.

Osobno, ova me priča podsjetila na jednu od prvih Barbatičinih priča koju sam čitao. To jest, podsjetila me na osjećaj koji je ostao nakon pročitane prve (i pomalo šlampavo izvedene) Paoline priče. Neupitno je kako Baraldi ima i potencijala i talenta, no vjerujem kako će, baš kao i Barbato kad je započinjala pisati za Dylana, trebati napisati još nekoliko dužih priča kako bi se ufurala u Dylana i kako bi taj njen potencijal zasjao u punom sjaju.

5/10

Evo i polla, za one "lijene" ostaviti komentar/dojam o priči.

OCIJENITE STRIP: Pogrešna ruka
bonjovi4ever Posted - 26/10/2019 : 19:11:51
Ovo kupujem zbog Marija.
Paola dobila Barbaru za pojačanje.
Pa da i to vidimo na što liči.
Idem na gemišt.
Da je sutra na kiosku, pročitao bih uz gemišt.
To oni rade namjerno.
maddjuro Posted - 26/10/2019 : 12:46:14
podsjeća na ovaj broj

dariohead Posted - 25/10/2019 : 21:35:11
Nisam čitao epizodu ali po naslovnici i naslovu, kladim se da će Dylan na kraju shvatiti rješenje slučaja tako što je na slici u pitanju slikar(ica) naslikao/la oružje u pogrešnoj ruci (zbog zrcaljenja). :)
dzoni Posted - 25/10/2019 : 18:49:35
pogresna ruka..saznacete zasto kada procitate strip...
DODSFERD Posted - 25/10/2019 : 18:20:53
Je li ruka nešto skrivila ili je to napravljeno pogrešnom, pitanje je sad.
delboj Posted - 25/10/2019 : 17:27:47
Kriva ili pogrešna ruka?
ivanl Posted - 25/10/2019 : 17:04:33
Berni, daj to jos brze...nije dostatno ovim ritmom!
Anto_123 Posted - 25/10/2019 : 16:37:16
Lijepa naslovna,a priča????

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000