forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber 2019

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!
Note: Reply doesn't exist.

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tihomirduras Posted - 23/10/2019 : 14:55:41


O sajmu

Zagrebački velesajam i ove godine u studenom postaje in mjesto u gradu. Najomiljeniji sajam za sve generacije INTERLIBER vraća se od 12. do 17. studenog na radost svih knjigoljubaca.

Interliber je najveća književna manifestacija u Hrvatskoj i platforma za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja koja okuplja najznačajnije nakladnike i knjižare.

Paviljone Interlibera više od 300 izlagača popunit će knjigama najrazličitijih žanrova i za sve uzraste. Brojni naslovi svjetski poznatih bestselera i književne spisateljske zvijezde samo su komadić slasnog kolača koji se nudi na najboljem književnom sajmu u okruženju, a rado ga posjećuju i svoj interes i zadovoljstvo na njemu pronalaze jednako i djeca i poslovni ljudi i umirovljenici.

U vrijeme kada se trendovi izmjenjuju gotovo svakodnevno potreba za cjeloživotnim obrazovanjem je veća nego ikada. Interliber na jednom mjestu nudi najopsežniju ponudu stručne i poslovne literature, udžbenika i ostalih pomagala za daljnju izobrazbu.

Kroz šareni svijet knjiga najmlađe će čarobnim štapićem voditi sami autori. Upoznat će svoje junake, otkriti neke nove svjetove. Izaberite knjige koje ćete im čitati za laku noć. Pronađite nešto i za sebe jer djeca uče o ljubavi prema knjizi promatrajući roditelje koji čitaju.

No posjetitelji ne dolaze na Interliber samo u potrazi za novim štivom, već i radi uvijek zanimljivog i raznovrsnog sadržaja, od predstavljanja novih knjiga domaćih i inozemnih autora, druženja i razgovora s književnicima, čitaonica i radionica, dodjela književnih nagrada, aukcije starih knjiga, kvizova, glazbenih programa pa do stručnih susreta nakladnika, knjižara i knjižničara, okruglih stolova, panel rasprava...

NOVOST uz sajam Interliber su sajmovi obrazovanja za sve generacije: Sajam svjetskog obrazovanja i Znanje i učenje. U terminu od 15. - 16. 11. 2019. predstavljat će se najbolje hrvatske i svjetske srednje škole, fakulteti, jezični tečajevi, programi za obrazovanje odraslih te dodatne stručne i poslovne edukacije.

ULAZ BESPLATAN

Ulaz na Interliber je besplatan za sve posjetitelje. "Ulicama" Zagrebačkog velesajma za vrijeme trajanja Interlibera svake godine prošeta oko 130.000 zaljubljenika u knjigu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 03/06/2020 : 13:15:56
Interliber se neki dan oglasio na FB, tako da se za sada čini da će ga ipak biti.
velka031 Posted - 30/05/2020 : 12:28:38
Sajmom i Interliberom i rakijom (može i Rubinovim vinjakom) protiv korone!
Shaner Posted - 30/05/2020 : 08:56:25
quote:
Originally posted by mike

Danas citam da ce se odrzati knjizni sajam u Frankfurtu.


Vidjeh sad i ja, ali to će biti u znatno drugačijem obliku. Koliko sam shvatio , veliki dio toga biti će online, a ostatak raspršen po raznim lokacijama, dok će se ljudi morati unaprijed registrirati. Ne znam da li su naši sposobni za tako nešto.

mike Posted - 30/05/2020 : 00:14:55
Danas citam da ce se odrzati knjizni sajam u Frankfurtu.
mike Posted - 27/05/2020 : 23:15:12
quote:
Originally posted by Shaner

Ta najava stoji još od prije svega ovog s virusom, nadajmo se da će tako i ostati.





Da, na zalost. Isto je i sa beogradskim Sajmom knjige. Nitko sretniji od mene da se sve odrzi, ali..

Danas saznajem da je recimo jedan meni jako drag koncert, koji se trebao odrzati u Stadthalle, prestavljen sa kraja septembra ove godine na kraj marta 2021.

E sad pazi, ako vrlo verovatno nista od vecih indoor koncerata ove godine, sta tek reci za sajmove, gde se dnevno gomila ohoho ljudi.

Da se mene pita, vec bi sad preklopio na 2021 :). Ne bi li bilo tog stanja, danas bi vec bio u Makarskoj, sutra na Mafestu.
Shaner Posted - 27/05/2020 : 20:18:05
Ta najava stoji još od prije svega ovog s virusom, nadajmo se da će tako i ostati.

corto33 Posted - 27/05/2020 : 20:08:46
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Najavili su da će održati i ove godine.
https://www.zv.hr/interliber



Super vijest!
petarStripovi10 Posted - 27/05/2020 : 13:47:10
Najavili su da će održati i ove godine.
https://www.zv.hr/interliber
jaki Posted - 27/05/2020 : 13:08:44
Kad vidim komentare ispod dođe mi zlo...
Ti ljudi(djeca)ko da nemaju internet pa ne znaju naći ništa?
Poli Posted - 26/05/2020 : 22:30:30

Podrska za Velkinu misao!




Gledam malo ove videe od jakija, i dospem ovdje... to i neki lik na ovom forumu ili mozda na Darkwoodom?
No, svakako ga necemo naci na podforumima van Bonellija.





velka031 Posted - 26/05/2020 : 20:50:04
Čekamo najavu za Interliber 2020!!
Ako mogu mise, zašto ne IL.
jaki Posted - 26/05/2020 : 17:58:32
jaki Posted - 26/05/2020 : 17:54:39
Lik je legenda.Uspija nas je ne naći
Barem je Tino profitira
[tubehttps://www.youtube.com/watch?v=zKqUIyYrVqE][/tube]
anto Posted - 22/11/2019 : 23:39:12
Teo ide sigurno
a i Žil bi trebao
aved Posted - 22/11/2019 : 23:33:44
quote:
Originally posted by anto
[
Najžalije mi je što su Linkolnu,koji je predobar serijal,minorne šanse
za preostala tri albuma.


+ Theodore Poussin, Gil Jourdan
ivanl Posted - 22/11/2019 : 19:23:54
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by sumohrvat
Biografija Bruce Dickinsona mi je recimo fantastična, a to što je netko recimo dobar nogometaš uopće ne znači da ima zanimljiv život i van terena.



BTW, dobra je, ali mogu ti reči da mi je od Freddya Mercurya puno bolja.....


Imati Edija na logu i izjaviti ovako nešto.... Tc tc tc 😁😁😁😁😁😁


Ali ne bilo kojeg Eddya, to je the Trooper.
Ali ajd dobro i Freddyeva biografija je dobra. Ja sam nedavno procitao i Dylanovu koja me umorila. A sa Neil Young-ovom sam bas gustao.
fler Posted - 21/11/2019 : 17:41:37
OK, jasno - hvala na pojašnjenju.
anto Posted - 21/11/2019 : 17:27:27
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?


krenuli su sa desetinama serijala koje nisu završili,treba li još nešto reći.
Srećom,pa su se našli neki drugi izdavači da poprave stvar - CRŠ sa Usagijem,Fibra sa Pratom,Strip-Agent sa Natašom...
Doduše,ovo što jaki kaže,izgleda da će i sam Bukgrob nastaviti sa nekim naslovima.

Najžalije mi je što su Linkolnu,koji je predobar serijal,minorne šanse
za preostala tri albuma.
anto Posted - 21/11/2019 : 17:23:16
quote:
Originally posted by anto

sad gledam neke Dikejeve fotke,i porazno je koliko su cene pojedinih stripova snižene - recimo,integral Rabinovog mačka košta 70 kuna;što znači da si očajno prodaje.Ili još brdo BD (ali i američkih) naslova SA i BG koji idu po mizernim cenama;a sa druge strane Libelusovi boneliodi po cenama od 200 kuna idu ko alva (da se ne shavi ovo kao zamerka Libulusu,izdanja su im savršena,ali ono unutar korica je mahoh teški šund za tinejdžerski uzrast).
Mislio sam da je strip publika u Srbiji bez ukusa,ali izgleda da ste vi u Hrvatskoj u još goroj situaciji.


quote:
Originally posted by Kerempir

Dakle, kupio Joann Sfar: Rabinov mačak, Bookglobe, za mislim 70 ili 75 kn.

Moram priznati, nisam dosad znao za ovaj strip premda je objavljen još 2013.g., nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga, pa sam ga slučajno ugledao na Interliberu i s obzirom na autorovo ime, odlučio dati šansu stripu.

E pa ovo je predobro i još za tu cijenu! Pročitao ga u dahu, ne mogu reći da je to djelo od kojeg vrištite od smijeha, ali cijelo vrijeme se provlači taj inteligentni humor koji vam nabacuje smješak na lice, premda se bavi i ozbiljnim temama (zadnji album mi je možda i najozbiljniji premda isto ima dosta humora). Mačak koji filozofira (povremeno glumi i đavoljeg odvjetnika) je zakon, njegov gazda je skroz simpatičan lik kao i još neki sporedni likovi, a dobra mi je fora sa prikazom Tintina u Kongu.

Sfarov karikaturalni crtež mi je baš legao, i bilo mi je žao kada sam vidio na kraju knjige da je najavljen nastavak jer bih htio još čitati, ali na wikiju vidio da je od tog zadnjeg (petog) albuma u integralu objavljenog 2006.g. trebalo proći 9 godina da izađu dva nova nastavka (od njih ukupno 7). Ali i bez ta dva nastavka, ovo je vrlo dobar integral kojem ću se rado vraćati.

Što se tiče pune cijene od 250 kn, mislim da i nije puno (ali je još bolje ako ste ga kupili sa IL cijenom ) s obzirom da je to integral od 5 albuma i ukupno 280-ak stranica u boji, premda je manjeg formata od recimo Fibrinih intergala, a jedina primjedba mi je da je možda mogao ići i drugačiji font za slova.


o ovome sam pričao.
Kerempir Posted - 21/11/2019 : 14:06:22
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?



Jer su započeli tonu serijala i niakd završili, doduše u zadnje vrijeme su se mrvu pomakli...mrvu.



Ovo što je DiSkAcH napisao. Kupovao prije neke albume i odustao da dalje ispratim tog izdavača pa me veseli što su se probudili. Tako sam recimo konačno kompletirao XIII (mislim na prvi ciklus).

No na stranu to, Rabinov mačak je izvrstan.
jaki Posted - 21/11/2019 : 13:52:17
bit će još pomaka:)
DiSkAcH Posted - 21/11/2019 : 12:25:20
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?



Jer su započeli tonu serijala i niakd završili, doduše u zadnje vrijeme su se mrvu pomakli...mrvu.
fler Posted - 21/11/2019 : 11:43:23
quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?
Kerempir Posted - 21/11/2019 : 11:33:41
Dakle, kupio Joann Sfar: Rabinov mačak, Bookglobe, za mislim 70 ili 75 kn.

Moram priznati, nisam dosad znao za ovaj strip premda je objavljen još 2013.g., nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga, pa sam ga slučajno ugledao na Interliberu i s obzirom na autorovo ime, odlučio dati šansu stripu.

E pa ovo je predobro i još za tu cijenu! Pročitao ga u dahu, ne mogu reći da je to djelo od kojeg vrištite od smijeha, ali cijelo vrijeme se provlači taj inteligentni humor koji vam nabacuje smješak na lice, premda se bavi i ozbiljnim temama (zadnji album mi je možda i najozbiljniji premda isto ima dosta humora). Mačak koji filozofira (povremeno glumi i đavoljeg odvjetnika) je zakon, njegov gazda je skroz simpatičan lik kao i još neki sporedni likovi, a dobra mi je fora sa prikazom Tintina u Kongu.

Sfarov karikaturalni crtež mi je baš legao, i bilo mi je žao kada sam vidio na kraju knjige da je najavljen nastavak jer bih htio još čitati, ali na wikiju vidio da je od tog zadnjeg (petog) albuma u integralu objavljenog 2006.g. trebalo proći 9 godina da izađu dva nova nastavka (od njih ukupno 7). Ali i bez ta dva nastavka, ovo je vrlo dobar integral kojem ću se rado vraćati.

Što se tiče pune cijene od 250 kn, mislim da i nije puno (ali je još bolje ako ste ga kupili sa IL cijenom ) s obzirom da je to integral od 5 albuma i ukupno 280-ak stranica u boji, premda je manjeg formata od recimo Fibrinih intergala, a jedina primjedba mi je da je možda mogao ići i drugačiji font za slova.
logo111 Posted - 20/11/2019 : 13:31:22
U c/b sve to izgleda puno lošije, vinjete polu-prazne, table djeluju nekako nedovršene...... ni približno taj doživljaj.

Ima ovdje nekoliko tabli

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49968

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000