forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Tulipan, Igor Kordej

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
frano Posted - 24/10/2019 : 06:43:16

Šta reći o Igoru Kordeju?

Izniman crtač, iznimnog opusa. Tko želi naučiti ponešto o tradicionalnom crtanju, samo gledajući u njegove table može štošta dobiti. Draperija, sjene, anatomija. Birajte.

Ima taj crtež i mana, ali to sada nije tema.

Ja imadem, u svojoj privatnoj kolekciji, dobiveno na poklon, jednu stranicu iz stripa Cable ( Issue 104, page 10). Strip sam tek prelistao, nisam čitao. Djeluje k`o neki američki propuh. Subjektivni dojam.

Zanimljivije.

Vježbajući tehniku akvarela (najbolja tehnika, usput budi rečeno)ofarbao sam, obojio sam spomenutu stranicu drito na original. Postao sam to na Igorov fejsbuk. Njemu je bilo, baš ono, svejedno.

Viša sila je viša sila, i Igor je odjednom počeo vrijeđat odgonetavajući jesam li vrhunski retard ili bezobraznik. Iskreno, nije mi ponudio velik izbor. Čak sam i ja njemu pronašao barem tri prikladnije varijante. Osim što je izvrstan crtač, doima se i kao tulipan teže kategorije, s primjesama mimoze. Opet,naglašavam, to je tek moj subjektivni dojam.

Whatever.
Bitnije perspektive su slijedeće.

Jedna od njih jest da je takav čin koloriranja vandalizam, krivotvorenje, falsifikat itd. Čak su se i sudovi spominjali. Toplo sam im preporučio g. Novakovića kao zastupnika. Snalazi se ko riba u vodi sa baratanjem originalima.

Da ne duljim, moja perspektiva je slijedeća.
Tablu možete vidjeti na aukcijama. No,nećete vjerovati, zapravo, nije na prodaju. Znam, paradox, ono, za sud.

Neprocijenjiva je.
Garantiram da se radi o originalu.

Kultnom.

F.

PS krfimuIssove, kako se ono postaju slike na ovom forumu?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
frano Posted - 08/08/2020 : 07:31:01
Bemtimobitel.
Ispravak.

Pero Kvesić je izrekao ( ne odbacio ).
" Seks bez pristanka nije isto sto i silovanje."
frano Posted - 08/08/2020 : 07:26:15
Zaključak.
Tinton se pokazao kao vješt debater. Zauzeo je poziciju da ubojstvo i prekid života nisu jedno te isto.

Ponekad taj akt ubojstva služi kao prehrana, ponekad kao obrana. Vjerovatno abortus spada pod obranu. Kruže priče da služi i za prehranu.

Jako smo evoluirali u raščlanjivanju pojmova.
Jako smo napredovali u razgranatoj inteligenciji.

Pero Kvesić je odbacio.
Citiram. "Seks bez pristanka nije isto što i silovanje".

Mogla bi to biti tema slijedeće debate.

frano Posted - 07/08/2020 : 17:43:22
Sva živa bića u sebi imaju 4 zajednička princima.
Hranjenje, branjenje, spavanje i razmnožavanje.

Gdje nastupa ubijanje i zašto?
tinton Posted - 07/08/2020 : 11:53:16
Naglasak na "uglavnom".
Neke će te i ubiti.
corto33 Posted - 07/08/2020 : 11:04:42
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by frano

Tinton, zašto bi ubojstvo ograničavali samo na ljudske jedinke?
Pa znanost blebeće da su ljudi tek životinje na dvije noge.
Složili smo se da ista životna sila kola i komarcem i Divcem.

Jer bi nas druge jedinke ubrzo rasturile.
Što je vidljivo iz primjera bakterija.

Bakterije su uglavnom dobre za čovjeka, bez njih čovječanstvo ne bi ni postojalo. Zapamti, uvijek budi dobar prema tvojim bakterijama i one će te štititi, da što duže proživiš.
tinton Posted - 07/08/2020 : 10:11:24
quote:

Jer bi nas druge jedinke ubrzo rasturile.
Što je vidljivo iz primjera bakterija.
Životinje ubijaju jedni druge, ubijaju i druge žive organizme.
Očekivati da će nasilje među vrstama na svijetu prestati nije realno, čak i kada bi se svi ljudi oko toga složili.
jaki Posted - 07/08/2020 : 08:29:55
Uvježbavam namigivanje.
frano Posted - 07/08/2020 : 06:42:53
frano Posted - 07/08/2020 : 06:20:16
Ljudi su dokučili bezbroj načina kako da život prekinu. Zbog nekog razloga fantaziraju da je to sloboda odlučivanja.
frano Posted - 07/08/2020 : 06:10:33
Tako je.
Odlučivanje o vlastitom tijelu je glupost. Mi smo poprilično uvjetovani ovim tijelom. Kao mehanizmom.
Ne možemo odlučivati ni o obavljanju nužde, kamoli o ozbiljnijim stvarima.

tinton Posted - 07/08/2020 : 00:01:57
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Pobačaj je ubojstvo? A što ćemo s time da žena ne može odlučivati o vlastitom tijelu? Jer, dok god taj zametak/dijete/štogod ne izađe iz žene, ono je zapravo sastavni dio njezinog tijela, a ne nekakav objekt koji postoji neovisno o njemu.

Pa žena i ne može odlučivati o vlastitom tijelu.
U Hrvatskoj je, recimo, prostitucija ilegalna.
Ilegalno je i konzumiranje raznih droga.
Više-manje, poanta svakog zakona je ograničenje onoga što ljudi smiju raditi. Potpuna mogućnost odlučivanja o vlastitom tijelu ne postoji nigdje.
frano Posted - 06/08/2020 : 23:13:49
Gnječe nas k'o komarce.
frano Posted - 06/08/2020 : 23:05:48
A paz ovo.
Imali smo priliku vidjeti, u 4.i 5.mj.ove g. kako izgleda prekid života. Zaustavili su skoro sve.

Nenasilno. I to još s brigom. Za zdravlje drugih.

Rezultat bi pak mogao biti, gašenje mnogih ljudskih bića.

A o ubojstvu ni riječi neće bit.
Mr. Bushido Posted - 06/08/2020 : 23:05:30
Nikad mi nisu bili jasni ovi što se bore protiv pobačaja.

Pobačaj je ubojstvo? A što ćemo s time da žena ne može odlučivati o vlastitom tijelu? Jer, dok god taj zametak/dijete/štogod ne izađe iz žene, ono je zapravo sastavni dio njezinog tijela, a ne nekakav objekt koji postoji neovisno o njemu.

Svi protivnici pobačaja bi se trebali zapitati samo jednu stvar: kako djetetu osigurati normalan život nakon rođenja? Tko će ga hraniti, odgajati, odijevati, voljeti? Tko će ga educirati, paziti, liječiti? Pretpostavimo da je pobačaj zabranjen, te da žene nemaju mogućnost izbora, tko bi se onda trebao brinuti o djetetu? Majka koja ga nije željela, te ga je rodila na silu? Zaposlenici sirotišta i domova za nezbrinutu djecu? Potencijalni udomitelj(i)?

To je jedino pitanje koje ima smisla.
tinton Posted - 06/08/2020 : 22:53:19
quote:
Originally posted by Peyo

quote:

quote:

Svako NASILNO prekidanje života (kojeg uzrokuje drugo živo biće) jest ubojstvo. Samo što se za svako ubojstvo ne ide u zatvor.

Ne znam kojom definicijom se vodiš.
Definicije koje sam ja pronašao ne podupiru tvoju tvrdnju.

Nisam pravnik niti sam se vodio pravnim/zakonskim odredbama/definicijama. Ali ako ustrijeliš ili zgnječiš ili na neki drugi način likvidiraš životinju ipak si je ubio. Ako si je ubio onda si ubojica. Ali zbog toga vjerojatno nećeš u zatvor, odnosno nećeš biti novčano kažnjen (ovisno o zakonskim odredbama) osim ako nije riječ o zakonom zaštićenoj vrsti ili uslijed nedostatka svjedoka (ako je riječ o zaštićenoj vrsti). Tebi ta logika ne štima?

Ne štima mi jer ne smatram da je tako jednostavno. Postoje šire i uže definicije ubojstva. Bilo leksikografske ili zakonske.
Ja nisam našao nijednu koja bi ubojstvom nazvala svako usmrćivanje živog bića. Ali vjerojatno i takvih ima.
Mislim da je dobro za potrebe ove rasprave ograničiti riječ ubojstvo samo na one nasilne činove koji kao posljedicu imaju smrt ljudske osobe.
tinton Posted - 06/08/2020 : 22:50:56
quote:

Život je prisutan i u embriju, i u komarcu i u odraslom čovjeku.

Abortiranje, gnječenje, ili ubijanje. Svejedno.
Sve je to nasilan prekid života.

Pa to sam i ja rekao.
To jest nasilan prekid života.
Ali nije ubojstvo.
frano Posted - 06/08/2020 : 22:30:41
Hranjenje ili branjenje je vrlo čest.
frano Posted - 06/08/2020 : 22:25:52
Motiv je nešto drugo.

Peyo Posted - 06/08/2020 : 22:19:10
quote:

quote:

Svako NASILNO prekidanje života (kojeg uzrokuje drugo živo biće) jest ubojstvo. Samo što se za svako ubojstvo ne ide u zatvor.

Nisam pravnik niti sam se vodio pravnim/zakonskim odredbama/definicijama. Ali ako ustrijeliš ili zgnječiš ili na neki drugi način likvidiraš životinju ipak si je ubio. Ako si je ubio onda si ubojica. Ali zbog toga vjerojatno nećeš u zatvor, odnosno nećeš biti novčano kažnjen (ovisno o zakonskim odredbama) osim ako nije riječ o zakonom zaštićenoj vrsti ili uslijed nedostatka svjedoka (ako je riječ o zaštićenoj vrsti). Tebi ta logika ne štima?
frano Posted - 06/08/2020 : 22:18:59
Život je prisutan i u embriju, i u komarcu i u odraslom čovjeku.

Abortiranje, gnječenje, ili ubijanje. Svejedno.
Sve je to nasilan prekid života.

tinton Posted - 06/08/2020 : 21:00:05
quote:

Peyo Posted - 06/08/2020 : 20:43:51

tinton Posted - 06/08/2020 : 20:30:50
Ok frano, kada je već na meni da izaberem temu, idemo drito u glavu.
Ti i jaki (kada se već javlja :)) ste prije par stranica iznijeli neke pogrešne teze na temu abortusa.

Prvo si ti izjavio sljedeće:
quote:

Svako NASILNO prekidanje života je ubojstvo.

Ovo je pogrešno. Svako nasilno prekidanje života ljudske osobe je ubojstvo. Nije ubojstvo zgnječiti komarca. Nije ubojstvo uloviti ribu. Nije ubojstvo uzeti antibiotik koji će usmrtiti bakteriju.
Pritom ne želim izjednačiti embrij ili fetus s bakterijama, kukcima i ribama, ali vrlo je važno precizno definirati stvari.

Pro-liferi potpuno pogrešno stavljaju naglasak na činjenicu da život počinje začećem i misle da je to dovoljan argument za zabranu abortusa. Kao što sam već naglasio, postoje razni oblici života i ne mogu se svi smatrati jednakopravnima. Pitanje koje je ključno za raspravu o abortusu nije kada počinje život već kada to živo biće postaje ravnopravna ljudska osoba. Ako pro-liferi vjeruju da to postaje samim začećem, to je legitimna pozicija, ali definitivno nije univerzalna.
Drugo pitanje koje je ključno za raspravu o abortusu je važno čak i ako se složimo da je embrij od začeća ravnopravna ljudska osoba. A to je ima li očuvanje života ljudske osobe prioritet u odnosu na poštivanje autonomije ljudskog tijela. Iako je mnogima to no-brainer, neke analogije pokazuju da nije toliko jednostavno. Ima li država pravo prisilno uzeti bubreg od random čovjeka na ulici da bi spasila život nekome kome je taj bubreg potreban?

Jaki je još više mašio fudbal:
quote:
Originally posted by jaki

Meni je neshvatljivo kako oni koji su protiv smrtne kazne(i to za najveće zločince i manijake)mogu u isto vrime biti za abortus?

Možda zato što nitko nije zapravo ZA abortus? Vjerojatno ima neki mali broj radikalnih feminista koji vide nešto pozitivno u pobačaju, ali, pored toga, ogromna većina ljudi koja vjeruje da bi abortus trebao biti odluka žene, također vjeruje da bi ih trebalo biti što manje. U hrvatskom društvu generalno postoji relativno široki konsenzus da je pobačaj negativna stvar, ali da bi trebao ostati legalan u početnom periodu trudnoće i da taj stresni izbor treba biti na trudnici.
Tako da ne, nije licemjerno biti protiv smrtne kazne (ubojstvo ljudske osobe) i za legalnost abortusa.
Upravo suprotno, licemjerni su upravo konzervativci kada se istovremeno zalažu "za zaštitu života od začeća do prirodne smrti" i za povratak smrtne kazne. U tom slučaju je to zaštita života od začeće, pa do državne odluke da se život više ne štiti. Ako život ne treba štititi u svim situacijama, onda je logično da drugi imaju svoje razloge zašto je život pravedno oduzeti, kao što ti imaš svoje.

Toliko od mene za početak rasprave. :)
frano Posted - 06/08/2020 : 19:33:56
Svi sudionici ovog topica imaju popust od 50 posto na strip Otac na CRŠu.
Ako ga bude.
I ako ga hoće, dakako.

Dovoljno je samo da mi namignete.
Odmah ćemo se skontat.
jaki Posted - 06/08/2020 : 10:02:09
Frano i Tinton...Koji bi to dajnamik duo bija

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000