forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Umbrella academy

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Raven84 Posted - 13/05/2013 : 16:08:55
Ljudi moji, kako je ovo prokleto dobro!!! Tko ne pročita ne voli stripove. Ako pročita i ne sviđa mu se, na to imam reći samo ovo............................................................................................................................................
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DK24 Posted - 09/04/2021 : 15:38:22
quote:
Originally posted by KuntaKinte

I šta ćemo sad za treću sezonu?

https://rs.n1info.com/showbiz/kanadski-glumac-pejdz-prvi-transrodni-muskarac-na-naslovnici-tajma/


Eto šta ti napravi gluma u Trailer park boysima dok si dite
GitaristRoko Posted - 09/04/2021 : 15:17:13
Pročitao sam Fibrino izdanje prvog dijela, u početku mi se jako svidjelo i čak sam mislio seriju početi gledati, ali sam odusto kada sam završio strip. Glavni zlikovac ima odlične moći i odlično izgleda, odlično ulazi u priču jer sam se cijelo vrijeme pitao što je to na naslovnici, ali su njegovi razlozi jako glupi, nedovoljni i stotine puta viđeni u serijama i filmovima. Sam kraj stripa je isto malo razočaravajuć. Lagano riješe glavnog zlikovca, a prije toga pokazuju kako je moćan i nepobjediv. Od 6 glavnih junaka, njih 5 su odlično predstavili i okarakterizirali, ovog jednog nisu ni probali, ne kužim. Stil crtanja je jako fora. Svijet i ostali likovi su isto jako dobri.
Za kraj, strip je dosta prosječan i ne vuče me nimalo da kupim ostale dijelove.
Zlix Posted - 19/03/2021 : 16:07:32
Devojčak
KuntaKinte Posted - 19/03/2021 : 12:28:38
I šta ćemo sad za treću sezonu?

https://rs.n1info.com/showbiz/kanadski-glumac-pejdz-prvi-transrodni-muskarac-na-naslovnici-tajma/
Deers Posted - 30/07/2020 : 10:14:04
Ako nekog zanima, u tijeku je Kickstartet kampanja za društvenu igru sa motivima stripa:


https://www.kickstarter.com/projects/umbrellaacademy/the-umbrella-academy-game

Shaner Posted - 24/03/2020 : 11:37:30
quote:
Originally posted by Deers

Zaplet je toliko lud da je teško da ga rasplet može popratiti.


Točno to! Još kad bih se ja znao tako jasno izraziti...

Deers Posted - 24/03/2020 : 09:36:35
Shvaćam te. Zaplet je toliko lud da je teško da ga rasplet može popratiti.
Shaner Posted - 23/03/2020 : 22:50:47
Meni je Dallas nešto slabiji zbog cijele te fore s putovanjem kroz vrijeme, ali ne puno. A sa Hotelom je potpuno promašio. Nije mi jasna ta potreba da se sve poveže i objasni, a čini mi se da se priča razvija u tom smjeru. Meni bi bilo sasvim u redu da nikad ne saznamo kako i zašto su djeca rođena, odakle je došao The Monocle i još hrpu drugih stvari, već da jednostavno uživamo u monster-of-the-day epizodama i međusobnoj interakciji "Kišobrana", bez dodatnog kompliciranja.

Deers Posted - 23/03/2020 : 20:27:09
Hejteru! Ali da, slično sam i ja razmišljao. Doduše, kasnije smatram da je Way uspio dovesti priču u razuman kolosijek ali i dalje nije kao prije. Možda jer je ipak prošlo 10 godina. Dallas mi je u početku išao na živce. Ne možeš definirati likove a onda u drugoj epizodi izvrnuti naglavačke. Ali na kraju je ne smatram lošijom od prve.
Shaner Posted - 23/03/2020 : 20:03:41
Kad sam vidio da će Fibra objaviti ovaj serijal, rekoh da ga i ja napokon pročitam. I ugodno me iznenadio! Barem na početku...

Apocalypse Suite je super zabavan trejd sa zanimljivom pričom i maštovitim crtežom u kojem sam baš guštao. Dallas je već stepenicu ispod iako i dalje fora, dok mi je Hotel Oblivion nakon prva dva bio razočaravajuć. Way se pogubio u nepotrebnom kompliciranju, a promjena kolorista je doprinijela i lošijem vizualnom doživljaju. Da se razumijemo, čitat ću i slijedeći trejd (navodno su novi nastavci planirani za ovu godinu), ali s obzirom na putanju sumnjam da će dostići razinu prvoga.

Čitao sam i onu spin-off epizodu s Hazel i Cha Cha - za preskočiti.

KuntaKinte Posted - 12/12/2019 : 23:13:17
Serija je fenomenalna.
pcoro Posted - 06/11/2019 : 09:59:03
Ja sam ga čitao pred 10tak godina i nisam zapamtio NIŠTA :-o Bio mi je skroz bezveze! Možda mu dam ponovnu šansu nakon ovih hvalospjeva..
Deers Posted - 05/11/2019 : 22:11:52
Ne mogu vjerovati da do sada niste pročitali strip. Strip je bomba! ja seriju još nisam pogledao, ali ako kažete da valja...
Stark Posted - 04/11/2019 : 10:00:07
Nisam još stigao pročitati strip, ali serija je izuzetno dobra, preporučujem za pogledati.
DiSkAcH Posted - 02/11/2019 : 18:28:55
Originalni strip sam pročitao nakon što sam pogledao seriju koja mi je odlična.
Imam skenove i ovoga, ali još nisam stigao pročitati.
Kad pročitam, javim utiske. ;)
Deers Posted - 02/11/2019 : 17:13:51


Umbrella Academy 3: Hotel Oblivion

Koliko mora biti disfunkcionalna obitelj čiji članovi više od svega želje pripadati nečemu čemu su uvijek težili pa opet kad kod su sa svojom obitelji ne mogu da se pokolju i (nakon kratkog trenutka kad su zajedno jer su orijentirani na nešto drugo) raspadu? Eto toliko su disfunckionalni ovi iz Kišobran Akademije!

Nakon nemalih 10 godina Gerard Way i Gabrel Bá se vraćaju svojoj kreaciji. Timu (obitelji?) super (da li?) heroja koji ne mogu, a da ne spašavaju i sebe i svijet ali nekako nađu načina da to ne bude ravno linijski, već da to rade preko lansiranog Eifelovog tornja, ubojstva predsjenika ili, kao ovdje, otpuštanja na ulicu ludnice Arkam na n-tu potenciju.

Nastavak (iako niti jedna knjiga nije običan nastavak) kreće od gdje smo stali. Opet su svi sjebani. I opet svi žele sve popravit. I opet ne ide. I zato ih (opet) volimo. U početku malo škripi, crtež i priča, na manjoj razini od prethodnika ali kasnije se lijepo zalaufa i kraj (koji baš i nije) je zadovoljavajuć. Fascinantno mi je da je već pred deset godina u setu pinova bio i Sparow pin, a Sparow se javlja tek u ovom stripu. Jedva čekam nastavke, za deset-dvadeset godina.


Strašno mi je nedostajao taj strip. Vidim da se Dark Horse orijentirao u zadnje vrijeme na Lemireov univerzum superheroja. Ako je netko pratio/čitao, da li mi može reć neko svoje mišljenje i usporedbu sa UA?
Deers Posted - 23/12/2013 : 11:15:41
Napokon dobre vijesti u današnjim crticama :

http://robot6.comicbookresources.com/2013/12/gerard-way-posts-update-concept-art-for-new-umbrella-academy/

Tonto Posted - 13/05/2013 : 22:31:30
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonto

Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.



fala što si ga postavio nama ostalima

zaljev gusarski...
supermark Posted - 13/05/2013 : 22:14:35
quote:
Originally posted by Tonto

Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.



fala što si ga postavio nama ostalima
Tonto Posted - 13/05/2013 : 21:59:11
Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.
Deers Posted - 13/05/2013 : 20:44:26
Meni je super i to što su prva i druga priča potpuno različite, naglasak je na potpuno neočekivanim likovima (ok, Broj 5 je očekivan) a priča iznenađujuća u odnosu na očekivanja prema prvom broju. A opet se odlično nadovezuju.
Smomo8 Posted - 13/05/2013 : 20:34:07
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Smomo8

Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.


Ne znam gdje je to 'out there', ali je fenomenalno UA je jedan od najzabavnijih stripova koje sam ikada pročitao, nešto zaista posebno. Way i Ba su izuzetan tandem, i ne možeš zamisliti da neko drugi crta ovaj strip... Što bi rekao Anto - masthevuša!



krivo sam se izrazio. Nisam citao strip nego sam vidio nekoliko skenova
supermark Posted - 13/05/2013 : 20:21:34
ima kakav link sa previewom?
swamp thing Posted - 13/05/2013 : 19:33:35
quote:
Originally posted by Smomo8

Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.


Ne znam gdje je to 'out there', ali je fenomenalno UA je jedan od najzabavnijih stripova koje sam ikada pročitao, nešto zaista posebno. Way i Ba su izuzetan tandem, i ne možeš zamisliti da neko drugi crta ovaj strip... Što bi rekao Anto - masthevuša!
Smomo8 Posted - 13/05/2013 : 17:06:33
Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000