forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - MERKURIO LOI POČETAK

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 30/10/2019 : 14:30:34
SAJAMSKI NOVITETI - „MERKURIO LOI: POČETAK“

UVODNA EPIZODA ZA SERIJAL MERKURIO LOI


Izdanje koje je pred vama donosi vam luksuznu, kolorisanu varijantu koju je Boneli objavio 2017. godine.


Format: 14,5x20,5
Br. str.: 128


U Rimu 1825. godine, gde je papa kralj, među zaverenicima i tajnim sektama, dok niču prvi izdanci karbonarskog patriotizma, tvrđava Sant’Anđelo je pozornica nekoliko tajanstvenih smrti. Reč je o enigmi koju može da reši samo italijanski Šerlok Holms, briljantni Merkurio Loi!

„Merkurio je profesor istorije, kapriciozan i ekstravagantan, koji sticajem okolnosti ili iz radoznalosti biva umešan u tajanstvene događaje. Od njegovog intelekta jače je samo mišljenje koje ima o sebi, a deduktivne sposobnosti su njegova natprirodna moć.“ – Alesandro Bilota

„MERKURIO LOI: POČETAK“ možete kupiti u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i, naravno, na našem sajtu, po ceni od 750 dinara.
4   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatan bihac Posted - 04/11/2019 : 00:03:21
dva minuta kontam koji ti je ovaj "uan šat"??
anto Posted - 03/11/2019 : 14:26:47
Merkurio Loi je serijal koji mi ne izgleda zanimljivo na osnovu onoga što sam prelistavao,a malo i čitkarao - naime,uzimam za prijatelja ovaj serijal,i kad mi je prvi put dospeo u ruke,ovlaš sam ga pogledao (nekih 20-30 stranica) i zaključio da mi nije previše interesantan.
Pošto su čakejci objavili taj nulti broj,odnosno 28.epizodu serijala JDJP (koji mi je, bajdvej,pun lošnjikavih i prosečnih priča;barem od onoga što sam čitao),reših baš da vidim o čemu se radi.

Rim,prva polovina 19. veka,intrige i zavere,a u svemu tome pratimo italijanskog Herloka Šolmsa,univerzitetskog profu Merkurija Loija,i njegovog "učenika-pomoćnika",mladog Dantea.
Prvi broj,posmatran standalone (a inače je uan šat),je uglavnom nedorečen (da se tako izrazim) - ako će se kasnije stvari razjasniti,ok,ali ipak je to glupo iz mog ugla,nekog ko ne želi da prati glavni serijal (isto kao i kod Darvina).
I pored toga,priča je jedno obično mnjah,bonelijevsko plitka;dok je Moskin crtež već jako lep.

2/5
Dwayne_Looney Posted - 02/11/2019 : 20:59:59
quote:
Originally posted by Djuro

Da li je ovo prica koja se pojavila u ediciji Jedno doba jedna prica (Storie)? Hvala unaprijed na odgovoru.



Jest, samo kolor pa zbog toga valjda i nova naslovnica... ona tamo je bila bolja. Bit će sad zanimljivo vidjeti preskače li Golconda to.
Djuro Posted - 02/11/2019 : 20:53:57
Da li je ovo prica koja se pojavila u ediciji Jedno doba jedna prica (Storie)? Hvala unaprijed na odgovoru.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000