forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 HELLBOY 6: Oluja i bijes - Nevjesta pakla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/10/2019 : 08:30:36


Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Šesti svezak donosi dvije duže priče, Oluja i bijes te Nevjesta pakla, u kojima još jednom briljiraju Duncan Fegredo i Richard Corben, te bogatu galeriju dosad neobjavljenih skica i ilustracija.

Hellboy 6 • Oluja i bijes - Nevjesta pakla • 424 stranica • Kolor • 230 x 305 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mike Mignola • Crtež Richard Corben • Duncan Fegredo • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.10.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hellboy-6-oluja-i-bijes-nevjesta-pakla/600/
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 11/10/2022 : 15:30:49
I konačno, veliko finale. Oluja i bijes donosi završni obračun brojnih sila i razrješenje sudbine Hellboya. Taj završni trio priča zasigurno spada među bolja ostvarenja suvremenog američkog stripa. U ovoj završnici sam mislio da će se ići u klasičnu makljažu i apokaliptične prizore, no, Mignola ipak dopušta da se izgrade dodatne tenzije te ne želi previše guštati u masovnim scenama. Za tako epsku završnicu poprilično "pitom" kraj. Naravno, zadnji deseci stranica ipak proteknu u velikoj borbi, ali sviđa mi se što Mignola je ovdje, u samoj završnici, ipak podario dodatne priče, emocija i mitosa. S obzirom na ishod možda bih očekivao malo "jaču" odjavu, ali to su sad već nijanse i traženje dlake u jajetu. U svakom slučaju ova Mignolina završnica jako produbi i poboljša serijal u cjelosti. Jedna nadnaravna, isprepletena i epska kulminacija. Sve je to praćeno sjajnim Fegredom, čiji crtež mi je čak narastao iznad Mignolinog. Jednostavno se sjajno snašao u ovom povijesnom mischungu i jezivoj atmosferi.
Nevjesta pakla dođe kao malo relaksacije nakon ovog opsežnog finiša te je zadnja zbirka priča u ovom serijalu. Vrijedi ju ispratiti jer se i ovdje susrećemo s Corbenom i njegovim jezivim crtežom. Same priče isto tako puno više kreću u smjeru klasičnog horora, no, ni jedna se ne prometne u neku za pamćenje kao npr. Leš, Čovjek nahvao, Praški vampir itd. Nije da su loše priče, ali u suštini ostave u najboljem slučaju dosta dobar dojam, izostaje faktor oduševljenja i iznenađenja.
Kad se ove dvije cjeline zbroje i podvuče se sve nekakav skupni rezultat bi bio 4.5/5
Macon Posted - 02/08/2021 : 16:02:47
Ovo je letjelo i super je knjiga. Prvo totalna makljaža i fenomenalni Fegredo koji je za mene još bolji od vrlo dobroga Mignole. Onda fantastični Corben koji je dušu dao za fantastiku i horror. Ostali su svi ok. Na kraju brdo skica i crteža.

Odlično izdanje.
kasper Posted - 04/02/2020 : 11:05:31
ubojita zavrsnica, za duze serijale je jedna od boljih sto sam citao.
hellboy je vrh! i jos da izadje pakleni deran u paklu, da zadovoljstvo moje bude celito.
shalilo6 Posted - 25/12/2019 : 08:54:36
Potpisujem sve gore rečeno o ovom izdanju. Corben jednostavno genijalan, ne znam zašto ali njegov stil crtanja lica, pogotovo očiju kao da pojačava jezu u stripu (barem meni, ne znam za vas ostale). Nadam se da ovo nije kraj Fibrina Hellboya i da ćemo dočekat i Hellboy im Hell, jer ono, hej, Mignole nikad dosta
pcoro Posted - 05/12/2019 : 22:20:45
Nije mi bila namjera kritizirati veličinu izdanja, samo sam razmišljao o svojim budućim čitanjima I koliko god je glupo reć za stip koji na popustu kupiš za 200 kun da nije skup, ovi Hellboyi mi se stvarno ne čine skupi s obzirom na to kolike su knjižurine.

Drugi dio šeste knjige čine kratke priče - Nevjesta pakla. Ovdje mi je ona prva, Hellboy u Meksiku vrh i jebiga, u svojih 20 stranica rastura i tekstom i crtežom i meni je u trenutku čitanja zasjenila mega trilogiju koja joj prethodi. Savršen Corbenov crtež, savršena kratka priča sa radnjom, misterijom, humorom, tugom, atmosferom.. top, top! Ma samo kad vidim onog zlokobnog purana, zadrhtim od zadovoljstva
I naslovna priča, Nevjesta pakla mi je odlična (opet Corben), ostale nisu TOLIKO dobre, ali sve su bar solidne i lijepo je da knjiga završava u opuštenom tonu.
Još jedna stvar, kad se govori o Hellboyu, ima taj kolorist Dave Stewart koji ga boji i ne znam da li je stvar u tome da najčešće ima atraktivne noćne prizore koje treba ofarbati ili što, ali čovjek radi fantastičan posao i koliko god ga plaćaju, malo je!
Kerempir Posted - 05/12/2019 : 14:38:58
Početak mi nije bio toliko dobar (izuzev kratkih proča), i pokolebao sam se trebam li ispratiti ovog junaka, ali kako je priča tekla dalje, i kako su se elementi međusobno povezivali i usklađivali, ovo mi je postalo vrlo dobro. Uostalom, @pcoro je to bolje objasnio. Mene pak čeka da uskoro prođem ponovo cijelog Hellboya. Svakako jedva ćekam 7-icu, a što se tiče veličine, heh, slažem se da je nezgrapno izdanje ako hoćeš čitati na plaži, u busu, u čekaonici...
pcoro Posted - 05/12/2019 : 14:15:22
Jedva sam čekao da ove dvije knjige! Znao sam da su zadnje, da je u njima završna Hellboyeva trilogija - Zov tame - Divlja hajka - Oluja i bijes i da nakon ovoga više nema klasičnog Hellboya (slijedeći tom je Hellboy u paklu) pa su moja očekivanja bila golema. Hellboy mi je i dosad, sa kraćim pričama i pojedinačnim trejdovima bio vrh pa sam računao da će cijela jedinstvena trilogija biti nešto najbolje ikad, nešto nakon čega Markos može zatvoriti Fibru. Sigurno je i Markos slično razmišljao, jer za sad nema najava novih izdanja.
E, sad: kakav je strip zapravo? Nažalost, nije najbolji ikad! Da, da, treba biti realan i priznati gorku istinu. Nije da se sad desio ne znam kakav pad - ova trilogija je jednako kvalitetna kao i Hellboyi koji su došli prije nje, samo na drugi način. Dok su prethodni nastavci bili više oslonjeni na treš i jaku horror atmosferu, ovo bi bilo nekakav ekvivalent Gospodara prstenove - visokobudžetno, puno fantastike, vilenjaka, divova, patuljaka, čarobnjaka, velikih vojski, epskih bitaka. Pritom, nije šaka u oko vjernim fanovima, sve je odlično uklopljeno u Hellboyev svijet i prirodna je naogradnja dosadašnje priče.
Brojni likovi iz prijašnjih priča se pojavljuju ponovo, a neke naizgled nebitne priče sada dobijaju na značaju. I što se kvalitete tiče, nije ovo ništa slabije od Gospodara. Jedino što je Gospodar završena cjelina, dok je ovo samo kraj jedne faze u Hellboyevom svijetu pa se može učiniti da je ostalo dosta repova. Ostalo je ali oni se rješavaju u drugim pričama Mignolaversea.
Što se crteža tiče, Duncan Fegrado je uletio umjesto Mignole jer je ova shvatio da neće moći nacrtaati skoro 500 strana stripa. Dobro je odradio posao, kako strip ide dalje postaje sve bolji i bolji. A nije imao lagan zadatak, trebalo je tu bezbroj različitih mitoloških bića, lokacija, bitaka.. Meni nije tako dobar kao Mignola ili Corben jer su mi oni baš genijalci ali skidam mu kapu.
Ukupno je i ovo jedna odlična priča, bolja od bilo koje u suvremenom američkom superherojskom stripu. Samo nije najbolja ikad.
E, i knjige su debele, glomazne, definitivno izdanje koje je dosta povoljno gledajući odnos cijena/kilaža.
To bi ujedno bila i mala mana, ovog ljeta kad sam čitao BPRD SC omnibuse, lijepo bi stavio jednog u ruksak, odvezao se biciklom na more i čituckao u hladu, sumnjam da će mi s ovim knjigama uspjeti isto :-/
vope Posted - 08/11/2019 : 20:51:34
Obje knjige su cista desetka.
ivanl Posted - 05/11/2019 : 09:41:23
Pa nije to još tako dugo...i da, šteta svih naslovnica. Ja sam recimo također ostavio i System comics knjižice. Ne pitaju jesti...
pcoro Posted - 05/11/2019 : 09:14:34
Drago je i meni, ali mi teško pada što treba čekat jop godinu do Hellboya u Paklu :'-(
kasper Posted - 05/11/2019 : 08:46:21
pa ne govorim ja o savrsenosti, ja kazujem koliko mi je ovo izdanje drago
pcoro Posted - 05/11/2019 : 08:43:50
Nemojmo pretjerivati, ljudi, nije savršeno, NEMA NASLOVNICA!!!!
Mene to tišti. Ponekad čak pomišljam da uzmem neko omnibus izdanje, sa naslovnicama, ali sam škrt..
Ne okrivljujem Fibru u ovom slučaju, greška je u samom Library editio izdanju :-(
ivanl Posted - 05/11/2019 : 05:05:03
Idu uskoro...
A sto se Hellboya tice, stvarno mocno izgledaju na polici. Ivo Fibrino izdanje je fantasticno. Ali sto drugo i ocekivati od Fibre... Razmazio nas je Marko. Nedostizni standard za druge nakladnike. Bez uvrede ikome...
Dr. Zistis Posted - 04/11/2019 : 21:11:18
quote:
Originally posted by kasper

za*ebano ovo staranje , evo i meni danas 18 godina na ovome forumu

elem, u zivotu gledam, verovatno za razliku od vecine ovde, da imam sto manje stripova. sve sto ne treba odmah out, ono sto nit smrdi nit mirise out, ne skupljam kolekcije necega i slicno. a ako je strip tako negde, ok je, a imam slicne i bolje - isto out.
al uzmem tako ponekad, kad je vreme za to, uzmem pa lepo preslozim stripove. to zna da me smiri nekad. usa stripovi u velikom formatu mi nisu omiljeni, najvise volim kad su objavljeni kao u originalu. do sada sam jedino sendmena (mnogo) vise cenio u vecem formatu, a moram reci od skoro i ovog paklenog derana . kad ih poslozim zajedno imam osecaj ko da su mi cetvrto dete


Nedostaju samo Fibrini Betmeni da bi bili bliznci
kasper Posted - 04/11/2019 : 09:45:39
za*ebano ovo staranje , evo i meni danas 18 godina na ovome forumu

elem, u zivotu gledam, verovatno za razliku od vecine ovde, da imam sto manje stripova. sve sto ne treba odmah out, ono sto nit smrdi nit mirise out, ne skupljam kolekcije necega i slicno. a ako je strip tako negde, ok je, a imam slicne i bolje - isto out.
al uzmem tako ponekad, kad je vreme za to, uzmem pa lepo preslozim stripove. to zna da me smiri nekad. usa stripovi u velikom formatu mi nisu omiljeni, najvise volim kad su objavljeni kao u originalu. do sada sam jedino sendmena (mnogo) vise cenio u vecem formatu, a moram reci od skoro i ovog paklenog derana . kad ih poslozim zajedno imam osecaj ko da su mi cetvrto dete
ivanl Posted - 22/10/2019 : 10:42:03
Bas ugodno znenadenje.
kasper Posted - 22/10/2019 : 09:15:04
olalala, kako je ovo dobar serijal . a tempo je za svaku pohvalu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000