forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 AF, MM ili DoV?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
WOLF-HUNTER Posted - 06/11/2019 : 19:28:05
U zadnje vrijeme sam se zadao što se tiče Magnusovih stripova. Odradio sam prve epizode "Maxmagnusa" i "Družine od Vješala", u čemu sam veoma uživao. Sada, mene zanima vaše iskreno mišljenje - ko je po vama bolji? Zbog čega? Zašto?

Opcije su:
- Svima nama dobro poznati njujorški agenat
- Njegovo Trbuhčanstvo
- Obješenjaci

Vjerujem da će mnogi od vas izabrati AF-a, međutim, svejedno me zanima vaše mišljenje oko druga dva serijala, koji jesu odlični ali nisu toliko prošli kao AF-a. Meni je lično kvaliteta AF-a opala negdje tamo nakon stotinu plus brojeva. Maxmagnus je sve bolji kako brojevi napreduju, a Družina je nesretno završila kao sasvim solidan serijal.

Ali opet, zanima me šta vi mislite
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 08/11/2019 : 13:55:33
Roberto je za Compagniu radio nevjerovatno detaljne ilustracije u boji. To je nesto zbilja carobno, za vidjeti. Dakle, neko mozebiti buduce izdanje moralo bi biti s njima. A one su vodoravno polozene i trebalo bi ih prezentirati kako spada. Ne znam kako bi se pravilno prezentirao taj format. Trebao bi biti velik, da se sve dozivi u 'pravom svjetlu'.
WOLF-HUNTER Posted - 08/11/2019 : 12:29:29
Meni Druzina moze komotno u neki integral, ne bih imao nista protiv. Medutim, da se urade reprinti onda bi bilo red da se usput napravi neka kvalitetna kolekcionarska edicija. Nesto tipa kutijica sa svim brojevima.

Maxmagnuda definitivno treba u nekoliko imtegrala. Po mogucnosti i specijalno izdanje u boji.
ivanl Posted - 08/11/2019 : 07:27:43
Koliko sam samo puta spominjao da neko kod nas izda kratke original price Maxmagnus u albumskom formatu, kao sto su taljani uradili. Pa evo mogu i opet; dajte molim vas uradite to. Izdajte album Maxmagnusa i kod nas. Bernarde. Marko...
Za Druzinu od vjesala, slazem se da treba biti mali format knjizica. I samo mali. Bas kao kod Maxmagnusa Strip agenta. Ako ikad...
bvagner3 Posted - 08/11/2019 : 00:21:26
Dobro možda te Maxmagnusove kratke priče i jesu za veći format,ali da netko Družinu napravi u velikom formatu,ja to eto sigurno ne bih kupio.
Peyo Posted - 08/11/2019 : 00:04:43
Maxmagnus sa Magnusovim crtežom zaslužuje ili bolje reći trebao bi biti na većem formatu, što se vidi iz ovog linka:

https://www.fumettologica.it/2018/03/maxmagnus-magnus-bunker-mondadori-oscar-fumetto/


P.S.
Kad već uspoređujemo babe i žabe, onda:

Prvih 75 AF > originalni MM > druzina > ostalo
bvagner3 Posted - 07/11/2019 : 23:47:22
Da,Družinu bi stvarno trebao netko ponovno objaviti u boljoj,modernijoj opremi,u izdanju kakvo taj strip i zaslužuje,Vjesnikovo je sada već zastarjelo i pomalo ružno.Ali na način kako je napravljen SA Maxmagnus,ne sviđaju mi se veliki albumi za strip koji nije tako zamišljen u originalu.
Vlaadisha Posted - 07/11/2019 : 20:48:26
quote:
Originally posted by alexts

Uvek bih glasao za AF, prvih 75 epizoda, jer je to strip koji je uticao na generacije (oblikovao ih, smisao za humor...).

Što se ostalog tiče, Družina, kad sam je poslednji čitao, mi je blizu remek-dela u celini. Ali to je ozbiljan fantasy strip, nije komedija, mada ima malo elemenata.

Maxmagnus, redovna serija u sveskama, ne može da se poredi sa prethodna dva, a kratke epizode koje je crtao Magnus, mogu, ali nemaju taj nivo, ni ambiciju, kao ovi.

what he said

ali kad vec poredimo babe i zabe, onda

prvih 75 AF > druzina > originalni MM > MM > ostatak AF
WOLF-HUNTER Posted - 07/11/2019 : 20:11:21
Maxmagnus, po mom skromnom misljenju, definitivno zasluzuje jedan integral. Ako ne na +2000 stranica onda makar u dva-tri dijela podijeliti.
RAKOSI4 Posted - 07/11/2019 : 20:01:02
Alan Ford. Međutim vrhunski mi je i Maxmagnus s svojim likovima. Kad se samo sjetim,, Onoga koji sve vidi i zna,,
Gru Posted - 07/11/2019 : 18:03:01
quote:
Originally posted by ivanl

Slazem se da bi trebalo taj serijal objaviti u boljoj formi nego je to bio uradak Vjesnika iz 87-me. Mislio sam da ce ga Bernard objaviti kao hc knjizice u periodu kad je tako izasao Maxmagnus 2007, ali ostalo je samo na zeljama...Mozda u buducnosti...



Ovo novo izdanje Maxmagnusa ima jako loš prijevod.
ivanl Posted - 07/11/2019 : 10:53:55
La compagnia della forca, u taljanskim originalu, je fantasticno nacrtan strip, pravo remek djelo majstora Magnusa. To je i doslovno fantasy strip, u vrijeme,(1977-1979), kad takvih stvari i nije bilo puno. Makar ne tako kvalitetno nacrtanih. Magnus je do danas ostao majstor crno-bijelog crteza, gospodar odnosa svijetla i tame u grafici...a na tom se dvadesetodijelnom serijalu to jako dobro vidi. Vec to 'druzinu' cini nedostiznim idealom ostalih crtaca stripova. Scenarij nije za svakoga, i to ovisi o osobnom afinitetu. Ne mozemo svi isto voljeti i postovati, ali ne vidjeti/osjetiti moc crteza u 'Druzini', znaci biti stripovski analfabeta.
Slazem se da bi trebalo taj serijal objaviti u boljoj formi nego je to bio uradak Vjesnika iz 87-me. Mislio sam da ce ga Bernard objaviti kao hc knjizice u periodu kad je tako izasao Maxmagnus 2007, ali ostalo je samo na zeljama...Mozda u buducnosti...
Osobno mi stoji samo pitanje prijevoda, jer mi dijalozi 'Objesenjaka' na dalmatinskom, purgerskom, bosanskom... dijalektu, onomad u Vjesniku i nisu bas 'legli'.
Lorda Posted - 07/11/2019 : 10:14:35
Naravno da je AF broj 1! :)

No Družina je fantastičan strip. Volio bih ju imati u nekom novijem izdanju!
Hrvojek Posted - 07/11/2019 : 09:16:41
Alan Ford za vrijeme Magnusa je vrh. Maxmagnus nije loš kao cjelina, ali ni jedna epizoda ne iskače kao nešto posebno.
Družina mi nikada nije sjela kako treba.

mamlaz Posted - 06/11/2019 : 21:34:44
Maxmagnus, pa druzina pa af
alexts Posted - 06/11/2019 : 21:26:06
Uvek bih glasao za AF, prvih 75 epizoda, jer je to strip koji je uticao na generacije (oblikovao ih, smisao za humor...).

Što se ostalog tiče, Družina, kad sam je poslednji čitao, mi je blizu remek-dela u celini. Ali to je ozbiljan fantasy strip, nije komedija, mada ima malo elemenata.

Maxmagnus, redovna serija u sveskama, ne može da se poredi sa prethodna dva, a kratke epizode koje je crtao Magnus, mogu, ali nemaju taj nivo, ni ambiciju, kao ovi.
lwood Posted - 06/11/2019 : 20:57:20
AF, pogotovo prvih 120 brojeva. Maxmagnus je čitljiv, Družina bezveze .
tex2 Posted - 06/11/2019 : 20:45:00
Maxmagnus odličan, Družinu nisam čitao, Alan Ford odličan i više od 75 brojeva. Nezahvalno uspoređivati duge serijale sa kratkim! Glas za Maxmagnusa, koliko se sjećam baš svaki broj me oduševio, jest da je bilo davno kad sam to zadnji put čitao, danas bi možda bio drugačiji dojam. Ne znam za Vas, ali meni danas Alan Ford bude naporan za čitati, možda zato što sam ga puno puta pročitao, pa mi više nije smiješan, a i ostario.
ivanl Posted - 06/11/2019 : 20:37:27
quote:
Originally posted by Gru

Naravno, Alan Ford i to prvih 85 brojeva. Poslije Magnusa je to drukčiji strip...
Što se tiče Maxmagnusa, isto vrlo dobar strip (one Magnusove prve epizode nisam čitao), ali mi je naravno Alan Ford miljama ispred.
A Družinu od Vješala nisam nešto pretjerano imao prilike čitati, a ono malo pročitanih epizoda odbilo me od daljnjeg čitanja, Magnus je kao crtač genije, no kao scenarist je loš, na trenutke i čudan.


Mala digresija;Magnus je crtao prvih 75 epizoda Alan Fords + broj 200.
Inace pravi Maxmagnus kojeg je crtao Magnus, a to sto je nacrtao, stane u jedan standardni album, je odlicno. Kod nas ga je onomad objavljivao Vjesnikov Zov. (zabavno omladinski vjesnik)
DiSkAcH Posted - 06/11/2019 : 20:14:52
Alan Ford.
Gru Posted - 06/11/2019 : 19:44:34
Naravno, Alan Ford i to prvih 85 brojeva. Poslije Magnusa je to drukčiji strip...
Što se tiče Maxmagnusa, isto vrlo dobar strip (one Magnusove prve epizode nisam čitao), ali mi je naravno Alan Ford miljama ispred.
A Družinu od Vješala nisam nešto pretjerano imao prilike čitati, a ono malo pročitanih epizoda odbilo me od daljnjeg čitanja, Magnus je kao crtač genije, no kao scenarist je loš, na trenutke i čudan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000