forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - SUPERMEN: ŠTA LI SE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 30/10/2019 : 15:06:43
SAJAMSKI NOVITETI - „SUPERMEN: ŠTA LI SE ZBILO SA ČOVEKOM OD ČELIKA?“
PRVI „SUPERMEN“ U IZDANJU ČAROBNE KNJIGE!



Format: 24x16
Br. str.: 112

Dve nezaboravne priče o Supermenu velikog maga devete umetnosti Alana Mura

Za čoveka koji ima sve...

Jedna od najznačajnijih priča o Supermenu iz perioda pre Smaka bezbroj svetova. Sjajno ostvarenje kreativnog dvojca koji je stvorio Nadzirače – Alana Mura i Dejva Gibonsa. Da li je moguće odupreti se neprijatelju čije je oružje ispunjavanje najvećih želja srca?
Šta li se zbilo sa Čovekom od Čelika?
Jedna od najboljih priča o Supermenu svih vremena.
Prošle su godine otkako je Supermen nestao i verovatno umro. Lois Lejn se priseća dramatičnih događaja koji su prethodili Supermenovom kraju, sukobu s Mozgašem, Leksom Lutorom i drugim neprijateljima...
Poslednja priča o Supermenu pre Smaka bezbroj svetova. Delo koje je, po mišljenju mnogih, savršen primer za to kako bi trebalo okončati serijal o nekom junaku.

„SUPERMEN: ŠTA LI SE ZBILO SA ČOVEKOM OD ČELIKA?“ možete kupiti u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i, naravno, na našem sajtu, po ceni od 1.000 dinara.
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 16/06/2022 : 21:42:04
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by going going

Ah kad bi barem neko objavio Veitchovog Swamp Thinga kod nas. A mislim da ni u SAD nije sakupljen u trejdove nego da je ostao samo u svescicama.



Tri kvarta Veitchovog runa su skupljena u trejdove, točnije u tri trejda. Jedino što nikad nije skupljeno je onaj nedovršeni zadnji storyarc s putovanjem kroz vrijeme, on postoji samo u sveskama.



Hvala Pako!
naker Posted - 16/06/2022 : 21:17:50
Pjero je svojevremeno na DW forumu nahvalio njegovog Swamp Thinga pa mi stoji na listi, u svakom slučaju sigurno ću mu dati šansu
Paka01 Posted - 16/06/2022 : 21:10:42
quote:
Originally posted by going going

Ah kad bi barem neko objavio Veitchovog Swamp Thinga kod nas. A mislim da ni u SAD nije sakupljen u trejdove nego da je ostao samo u svescicama.



Tri kvarta Veitchovog runa su skupljena u trejdove, točnije u tri trejda. Jedino što nikad nije skupljeno je onaj nedovršeni zadnji storyarc s putovanjem kroz vrijeme, on postoji samo u sveskama.
going going Posted - 16/06/2022 : 21:07:37
Ah kad bi barem neko objavio Veitchovog Swamp Thinga kod nas. A mislim da ni u SAD nije sakupljen u trejdove nego da je ostao samo u svescicama.

Sto se tice ove dve epizode Supermena procitao sam ih cim je izasao strip i nije me nesto odusevila ni jedna ni druga prica ali mi se vise svidela prva Za čoveka koji ima sve...

Nedavno sam pogledao i video analize oba stripa jednog od mojih omiljenih jutjub strip kriticara i teoreticara Matta Drapera. To mi je pomoglo da pojmim znacaj obe price.

FOR THE MAN WHO HAS EVERYTHING: How Alan Moore Breaks Superman




WHATEVER HAPPENED TO THE MAN OF TOMORROW? - Saying Goodbye to the Silver Age Superman

Paka01 Posted - 16/06/2022 : 21:06:00
quote:
Originally posted by naker

Stvarno moram već jednom overiti Veitchovog Swamp Thinga




Samo nemoj očekivati kvalitetu na razini Moorea i sve će biti dobro. Veitch ima odlične ideje, no nije jednako vješt kao scenarist (barem u slučaju Swamp Thinga), međutim ono što je dobro kod njegovog runa jest to što je priča jako zanimljiva pa se i te scenarističke slabosti mogu donekle zanemariti. Što je išao dalje, to je pisao sve bolje te je prava šteta što mu onaj posljednji storyarc nikad nije dovršen.
naker Posted - 16/06/2022 : 20:57:55
S vremena na vreme pokušam da overim neki od Superman stripova koje objave naši izdavači, ali kako stoje stvari nikada od mene neće biti velikog fana Supermana jer iskreno nije mi se ovo preterano svidelo. Mogu da razumem da se ovo sviđa istinskim fanovima lika i dela Supermana, ali na mene je ovaj strip ostavio utisak da je na premalo stranica nabacano previše toga i gde su mnoge stvari previše naivno predstavljene kako bi bile u duhu srebrnog doba, ali u mom slučaju to je i značilo da mi nisu bile zanimljive za čitanje. Što je najgore od svega, Swannov crtež me je ostavio ravnodušnim :( Jedino što mi se svidelo je poslednja tabla i šmekerski završetak stripa

Druga priča, For the Man Who Has Everything, mi je bolje legla, prevashodno zbog Gibbonsovog crteža.

Postoji i treća priča, koja nije uvrštena u ovom izdanju, The Jungle Line, koja je najkraća i ovde najmanje bitna, ali ona mi se paradoksalno najviše svidela, ne zbog toga što mislim da je preterano dobro napisana, jer nije, ali za promenu osvežavajuće je videti Supermana kako pati u jezovnik okruženju. Stvarno moram već jednom overiti Veitchovog Swamp Thinga


alexts Posted - 09/11/2019 : 21:04:55
Danas, kad je enormna količina shita u filmu, muzici, stripu i svemu, šta znači da je nešto "za današnje vreme shit"?

Svaki pravi fan Supermena bi oberučke dočekao nešto što je crtao Curt Swan, ili Murphy Anderson, Al Plastino, Wayne Boring i naravno John Byrne.
King Warrior Posted - 09/11/2019 : 20:14:43
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Peyo

Imam ovo na engleskom.

Meni jako dobro.


Onda se obavezno uzima


Razmisli još jednom, to ti kažem kao Supermanov fan. Neću reći da je ovaj strip sranje, ali je za današnje vrijeme shit. Nemoj da te zavaraju imena autora, pogotovo jer je Moore inače genijalan.
anto Posted - 08/11/2019 : 14:48:42
done
Vlaadisha Posted - 05/11/2019 : 15:32:21
quote:
Originally posted by anto

Kal-Er
ja te molim da editujes ovo
anto Posted - 05/11/2019 : 13:34:57
Supsov album sa dve kultne Murove priče (pri čemu,za ovu prvu, Za čoveka koji ima sve... nikad nisam čuo;što nije ni čudo sa obzirom da sam laik po pitanju čoveka od čelika (iako ga nosim kao avatar!!)).

Za čoveka koji ima sve..., od dueta koji nam je podario besmrtne Nadzirače,mi je po mom ukusu - nema mnogo superherojštine,previše borbe i teksta,već se sve bazira na jednoj sjajnoj ideji - šta bi bilo da je Kal-El ostao da živi na Kriptonu,koji nije eksplodirao,makar i njegovim u snovima? 4/5
Kultna priča, Šta li se zbilo sa čovekom od čelika?,mi je malo previše superherojska,čak iako je Mur tu ubacio svoje sastojke - šta znam,sve u svemu korektna epizoda (sa odličnom završnicom (mislim na poslednju tablu)),ali očekivao sam više 3/5
Dr. Zistis Posted - 31/10/2019 : 21:37:45
quote:
Originally posted by Peyo

Imam ovo na engleskom.

Meni jako dobro.


Onda se obavezno uzima
Peyo Posted - 30/10/2019 : 22:16:11
Imam ovo na engleskom.

Meni jako dobro.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000