forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 295 - Ubojice iz svemira

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 12/11/2019 : 07:17:38
Prema svemu do sada viđenom, treba se čovječanstvo pustiti svemirskih istraživanja...



Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Emanuele Barison

Broj originala 614.

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 08/12/2019 : 13:21:07
Istina, nije ništa posebno. Najviše dokazi do izražaja jer je drukčiji. Šteta što mi svi kadrovi nisu na istoj razini. Sviđa mi se što radi sa sjenama.
dzoni Posted - 08/12/2019 : 11:30:44
nije barison nista posebno..po meni previse ga dizu u nebesa..
Deers Posted - 07/12/2019 : 23:47:51
Kakva šteta. Epizoda sa potencijalom da mi se svidi. ne zato jer je nešto posebno inventivana već zato jer je sa promjenom kulise moga ispasti bolja nego što realno je. Uz sve to ovo je nastavak meni solidne epizode Oganj s neba. Kad samo ne bi bilo očajno, ali baš očajnog scenarija. Ne mogu vjerovati da Bure mora toliko toga ubaciti u epizodu i da se ne može sjetiti načina na koji da to ispripovjeda nego bezvezno laprdanje? zašto druga epizoda nije počela prikazom bijega? Ionako je on sam nebitan za Zagora?
S druge strane, završni obračun mi je ok, klasika bez puno priče. Možda zbog toga izgleda bolji no što realno je.
da li se meni čini ili ne netko tu i tamo intervenirao i popravljao Barisonu Zagorovu glavu?
Gru Posted - 03/12/2019 : 15:20:02
Burattini i SF, nikad ne ispadne dobro...tako ni ovaj put. Naravno, ne može bez povrataka, tako i ovaj put imamo povratak lika iz epizoda "Vatra s neba/Prijetnja iz svemira", i inspiracije iz književnih SF djela (H. P. Lovecraftovim Cthulhuom te Dan Simmonsovim Shrikeom). Konačan dojam jedino diže Barisonov crtež i još uvijek čekam neku pravu priču uz koju bi njegov crtež došao do punog izražaja. 3, 4, 7, 7 - 52%
vešmašina Posted - 25/11/2019 : 07:00:13
S obzirom na kritike, očekivao sam dno dna od epizode međutua ispalo čitljivo.
Crtež odličan, makar je tu moglo biti malo krvavijih kadrova.
Priča je kao neki prequel Aliena i Predatora, a šmek tome dodaje i Zagor na kraju koji izgleda ko Švarci u Komandosu.

Scenarij je blesav i sulud, čisti treš, ali i pitak pa ne postoji zamor u čitanju ako se ignorira sama ideja epizode.

Zbog crteža i uspjeha da se epizoda uspjela pročitati do kraja,a da se nisam osjećao prevarenim zbog 36 kn dajem ocjenu 6/10
lwood Posted - 22/11/2019 : 22:07:55
Sve ok
lwood Posted - 22/11/2019 : 18:21:21
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉

očito si me zaminija s nekim.


A ne, ne.... Ne izvlači se sada. Napisao si da bi njegovo knjigu kupio da je izdana i na mekom troslojnom toalet papiru 😂😂😂😂Tako da....
Makar, slažem se da je ovo jedan od gorih Zagora u povijesti....

aj lipo ponovo pogledaj šta san napisa,pa malo razmisli šta to znači,a pogledaj i par postova prije toga ako ti je i dalje nejasno.
lwood Posted - 22/11/2019 : 15:50:12
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉

očito si me zaminija s nekim.
nenno Posted - 22/11/2019 : 14:15:03
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉



goghy Posted - 22/11/2019 : 11:29:42
Odličan strip, trash do maximuma.
lwood Posted - 22/11/2019 : 09:30:34
Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .
Curunir Posted - 16/11/2019 : 21:47:40
quote:
Originally posted by ReemCP

Najvažnije mi je da imamo sve, da sve daju, a sad kakve je boje bio, uži ili duži, svejedno.



Tako je.
jaki Posted - 16/11/2019 : 18:56:37
Tako je.
ReemCP Posted - 16/11/2019 : 18:47:35
quote:
Originally posted by tihomirduras

Šta je sa 550?

U biti, #551.

*Talijanski jubilarni broj 551 - LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)

Mislim da je tad bila 50. obljetnica Zagora, pa je tako i nastala ta priča. U Italiji je izašao kao redovni broj #551, kod nas kao "izmišljeni" specijal u boji, broj 28.

quote:
Originally posted by Barney

Znači sada ako imamo extra i redovni komplet, da bi sastavili ispravan kronološki poredak, prvo trebamo malo presložiti naslove gdje je SD brkala kronologiju (podrazumijeva se da će uskoro extra izbaciti sve epizode do Lov na vuka), a zatim trebamo ubaciti Moj prijatelj Jim Gitara između extra brojeva 100 i 101, Dugin most između redovnih brojeva 63 i 64, Indijanska magija između brojeva 182 i 183, Manituova škrinja između brojeva 232 i 233 i Zenith 666 iza broja 295.

Ja sam to već odavno napravio Bili smo spominjali to već na forumu, sve te "izmišljene" specijale, odnosno jubilarce sam ubacio na njihovo pripadajuće mjesto na polici. Ne smeta me to uopće, kao što jednom rekoh, taj bijeli hrbat se pomalo ističe na polici tek kad se čovjek zagleda i na neki način upućuju da se radi o jubilarcima. Kronologija je ionako poremećena od samog početka, pa mislim da nema smisla za reprintima.

Ne znam kako da objasnim, ali nema idealne kiosk kolekcije Zagora. Ništa se tu ne gubi na vrijednosti jer ionako kako sam pisao, sve je izmiješano od samog starta, sa razlikama i u formatu kad se prelazi iz SD u LU. Tako je kako je i ne može se tu ništa ne promijeniti. Pa ni Talijani nemaju savršenu ediciju, kod njih Zagor počinje od broja 51.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Zenith je vjerojatno preskočen zato što su ga objavili 2017. godine, prebrzo je da ga opet sada ponavljaju, pogotovo što se zna da su mnogi popljuvali tu epizodu.

Slična stvar je bila sa brojem #600, "Dan invazije", mislim smiješno mi je bilo što su ponovili taj broj u redovnom, a istovremeno u onim paketima (remintendi) si imao za kupiti taj isti broj/priču na kiosku, samo u specijalu :)

Najvažnije mi je da imamo sve priče, da sve izdaju, a sad kakve boje bio hrbat, cm uži ili duži, svejedno.
DODSFERD Posted - 16/11/2019 : 17:21:58
Zenith je vjerojatno preskočen zato što su ga objavili 2017. godine, prebrzo je da ga opet sada ponavljaju, pogotovo što se zna da su mnogi popljuvali tu epizodu.
Barney Posted - 16/11/2019 : 16:43:41
Znači sada ako imamo extra i redovni komplet, da bi sastavili ispravan kronološki poredak, prvo trebamo malo presložiti naslove gdje je SD brkala kronologiju (podrazumijeva se da će uskoro extra izbaciti sve epizode do Lov na vuka), a zatim trebamo ubaciti Moj prijatelj Jim Gitara između extra brojeva 100 i 101, Dugin most između redovnih brojeva 63 i 64, Indijanska magija između brojeva 182 i 183, Manituova škrinja između brojeva 232 i 233 i Zenith 666 iza broja 295.
DRAŽEN Posted - 16/11/2019 : 16:10:50
I meni je krivo. Na taj način ova edicija gubi na vrijednosti.
tihomirduras Posted - 16/11/2019 : 15:57:38
quote:
Originally posted by Barney

quote:
Originally posted by ReemCP

@Barney - ako ces vidjeti moj post..

Meni je drago da ga preskacu. Mislio sam da ce i broj #600 preskociti, ali nisu. Jedino mislim da #100, #400, #500 i #550 nisu ponovili. Ovi ostali su svi dobili reprint. "Prokleto blago" #200 je specifican slucaj, imamo verziju u boji i crnobijelo.



Vidim.
Meni osobno je krivo. Čisto iz razloga jer smatram da sve epizode koje spadaju pod redovnu seriju trebaju i biti objavljene u redovnoj seriji.
Bez obzira da li se izdavač već ranije požurio objaviti to u specijalnim izdanjima ili nije.



Apsolutni se slažem, što je u redovnoj seriji treba i ostati i biti izdavano u u redovnoj seriji a ne preskakati zato što je izdan neki izmišljni maxi ili specijal
Barney Posted - 16/11/2019 : 15:45:25
quote:
Originally posted by ReemCP

@Barney - ako ces vidjeti moj post..

Meni je drago da ga preskacu. Mislio sam da ce i broj #600 preskociti, ali nisu. Jedino mislim da #100, #400, #500 i #550 nisu ponovili. Ovi ostali su svi dobili reprint. "Prokleto blago" #200 je specifican slucaj, imamo verziju u boji i crnobijelo.



Vidim.
Meni osobno je krivo. Čisto iz razloga jer smatram da sve epizode koje spadaju pod redovnu seriju trebaju i biti objavljene u redovnoj seriji.
Bez obzira da li se izdavač već ranije požurio objaviti to u specijalnim izdanjima ili nije.
tihomirduras Posted - 16/11/2019 : 15:45:02
quote:
Originally posted by ReemCP

@Barney - ako ces vidjeti moj post..

Meni je drago da ga preskacu. Mislio sam da ce i broj #600 preskociti, ali nisu. Jedino mislim da #100, #400, #500 i #550 nisu ponovili. Ovi ostali su svi dobili reprint. "Prokleto blago" #200 je specifican slucaj, imamo verziju u boji i crnobijelo.



Šta je sa 550?
tihomirduras Posted - 16/11/2019 : 15:43:46
quote:
Originally posted by zlatan bihac

znaci br. 100 je preskocen u extra seriji, ( ali ne i u klasiku) dok su 200 i 300 ponovljeni... zatim je u redovnoj seriji preskocen 400,500 i manituova skrinja, a 600 je ponovljen, i sad se zenith preskace... zanimljivo...



Baš zanimljivo, koja logika iz takvih poteza ili izdaj sve kako treba ili preskači sve a ne malo ćemo izdavati malo nećemo, meni je iskreno žao što preskačo taj broj ali kaj god bumo preživeli
ReemCP Posted - 16/11/2019 : 15:14:10
@Barney - ako ces vidjeti moj post..

Meni je drago da ga preskacu. Mislio sam da ce i broj #600 preskociti, ali nisu. Jedino mislim da #100, #400, #500 i #550 nisu ponovili. Ovi ostali su svi dobili reprint. "Prokleto blago" #200 je specifican slucaj, imamo verziju u boji i crnobijelo.
DODSFERD Posted - 15/11/2019 : 11:06:54
quote:
Originally posted by velka031

I meni su bolje nego obično (korice), nekako "mekše" i sjajnije.
Iznutra je standardno dobro...


Ili standardno loše ako gledaš sami sadržaj.
velka031 Posted - 15/11/2019 : 07:28:27
I meni su bolje nego obično (korice), nekako "mekše" i sjajnije.
Iznutra je standardno dobro.
goghy Posted - 14/11/2019 : 16:29:49
Na kioscima,.. korice mi se čine kvalitetnije nego obično,..za unutra ne znam.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000