forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Star Trek VS Star Wars

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 24/11/2019 : 19:25:04
Što vam se više sviđa?


Ja nisam fan znanstveno fantastike i nikada nisam gledao ni Star Trek ni Star Wars. Jednom sam hodao sa jednom djevojkom koja je bila velika fanica Star Wars pa smo zajedno išli u kinematograf gledati neki Star Wars film i meni je to bilo totalno bezveze. Možda zbog toga, jer nisam prije gledao ni jedan dio pa nisam ni znao tko je tko, o čemu se uopšte radi,...ali ono što sam vidio meni je bilo totalno bezveze.
A za Star Trek sam samo onako čuo, možda sam čak vidio na tv-ju pa sam preklopio na neki drugi kanal, iako se nešto ni ne sječam da su ih prikazivali. Mislim da se sječam tog plavog sa čudnim ušima i več to mi je bilo bezveze skroz.

SVE DO SADA!!!!!!!!!!!!!

Veliki sam fan Big bang theory i oni (Sheldon, Leonard, Howard, Rajesh) stalno pričaju o Star Trek i Star Wars, pa sam se i ja počeo malo više zanimati oko toga, iako nisam neki fan ZF.
Onda sam pogledao i neki dokumentarac o Star Trek i jako mi se svidjelo na koji način su kao kod Star Treka "prognozirali" neke stvari, koje su se kasnije i dogodile. Pričam o izumima npr Mobitel (oni su več tada 1966 godine imali kao nekakav mobitel, kojeg su kasnije stvarno izumili pa npr taj neki pištolj, koji je jako sličan i Martin Mysterijinom pištolju) pa još puno toga, i baš su rekli da dosta izumitelja baš na osnovi viđenoga kod Star Treka su oni počeli u stvarnosti izumljivati.
Tako da me je počelo to malo više zanimati, pa da vidim sada kod vas koji ste gledali i StarWars i Star Trek šta je bolje.
Ja ču da glasam za Star Trek, iako nisam gledao ni jedan dio, ali su dosta toga zanimljivoga prikazali u tom dokumentarcu i neke izsječke, pa ču nekako pokušati da pogledam neki dio pa da vidim, ali možda bi mi se moglo svidjeti, ne znam....ali ajde neka bude Star Trek, ako več glasam.
Zanima me i vaše mišljenje, ne samo što vam se više sviđa nego i zašto? Po čemu su jedni bolji (ili zanimljiviji) od drugih npr..?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 30/11/2019 : 12:46:03
Meni je DS9 top.
adriano Posted - 28/11/2019 : 08:20:08
1. star trek next generations sa pikardom
2. voyager sa 7 of 9
3. prvi star trek sa kirkom
4. deep space
5. enterprise sa bakulom. tamo mi se svidja uvodna pjesma
zeljko Posted - 26/11/2019 : 23:32:21
Recimo nikad nisam ds9 gledao
Sada ispravljam
Whetherpine Posted - 26/11/2019 : 19:47:25
Euro, meni su inače tvoji postovi super ali ti ko da si sad otkrio toplu vodu!
Di ćeš sad ići gledati stare epizode i trošiti vrijeme na to. TOS, TNG, Deep Space Nine, Voyager, sve sam gledao, ali da nisam, ne bi to sad nikad počeo.
Ako nisi odrastao uz Star Trek, snimao na kazetu ili trčao doma kad su počinjale nove epizode bolje ni nemoj sad. Ja čak i u vojsci nisam propuštao epizodu. To je bio način življenja pratiti omiljenu seriju.
Te epizode više nemaju čar ko dok su išle izravno na tv-u u ono vrijeme. Pusti serije previše je toga.
Ako hoćeš imati pojma o Star Treku najbolje bi se ufurao kad bi pogledao ove filmove, ovim redom:
Zvjezdane staze (1979)
Zvjezdane staze II: Khanov bijes (1982)
Zvjezdane staze III: Potraga za Spockom (1984)
Zvjezdane staze IV: Putovanje kuci (1986)
Zvjezdane staze V: Zadnja granica (1989)
Zvjezdane staze VI: Neotkrivena zemlja (1991)
Zvjezdane staze: Generacije (1994)
Zvjezdane staze: Prvi kontakt (1996)
Zvjezdane staze: Pobuna (1998)
Zvjezdane staze: Nemesis (2002)

Zvjezdane staze: Countdown (strip koji povezuje Nemesis (2002) i nove filmove.)

Zvjezdane staze (2009)
Zvjezdane staze: U tami (2013)
Zvjezdane staze: S one strane (2016)

To ti je samo 13 filmova a ako hoćeš gledati Star Wars ima ih 11. :)
zeljko Posted - 26/11/2019 : 15:43:51
ja proljev dobijem kad vidim robove u vrijeme nadsvjetlosnog pogona

star trek je humanistički nastrojen
ljepše se osjećam ko čovjek nakon pojedine epizode
ustvari većine epizoda

a nikad nisam bio neki treker niti znam kanon ni vremenske linije
Jerry Krause Posted - 26/11/2019 : 13:13:42
Trek naravno, Warse ove novije niti nemam volje gledati.
mamlaz Posted - 26/11/2019 : 12:46:26
Star trek
supermark Posted - 26/11/2019 : 11:58:08
Nisi očekivao toliko ljudi s ukusom? :P
King Warrior Posted - 26/11/2019 : 08:41:36
Star Wars, naravno!
Sokiran sam rezultatom polla.
fandango Posted - 26/11/2019 : 08:15:56
Sedma Od Devet!

https://bestofcomicbooks.com/jeri-ryan-hot-pictures/

IGMAN2 Posted - 26/11/2019 : 00:26:45
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja ču da glasam za Star Trek, iako nisam gledao ni jedan dio




Fascinantno.

Live long & prosper
DODSFERD Posted - 25/11/2019 : 20:34:06
Ovo je dobro skoro kao kompilacija najboljih ''radova'' Ane Tomašković.

milandj3 Posted - 25/11/2019 : 20:20:38
NAJBOLJI JE DR.WHO!
Stark Posted - 25/11/2019 : 19:27:57
Star Trek uvijek. To je serija koja je obilježila dobar dio moga djetinjstva. Sjećam se da sam kao dijete žurio iz škole kako bih što prije uradio zadaću i gledao poslijepodne na HRT-u. TOS mi je već tada izgledao zastarjelo, iako je imao fantastične scenarije. TNG i naročito DS9 su ono što me je privuklo Treku i napravilo od mene lifetime Trekkera. Voyager mi je najslabiji, iako sam i njega većinu odgledao, dok mi je Enterprise od 3. sezone postao izvrstan. Discovery mi je solidan, ali previše komercijalizovan, vidjet ćemo šta će Picard donijeti. Od filmova First Contact i dalje najbolji, scena kada Picard popizdi i njegova gluma je apsolutno fantastična.

Star Wars mi je uvijek bio zanimljiviji kao fenomen nego da gledam filmove. Stara trilogija su svakako odlični filmovi, dok su I-III meni negledljivi. TFA mi je bio veoma zabavan, iako su preočite sličnosti sa ANH, dok mi je TLJ grozan. Jedino pozitivno mi je lik Rey, jer sam slab na Daisy Ridley. Neovisno od svega toga, sva ta kultura oko SW mi je uvijek bila interesantija - Lightsaberi, Dart Vader, Yoda, silne Lego kockice koje sam imao... I danas mi je sve to mnogo draže od samih filmova. E da, Mandalorian mi je stvarno super.
xilrion Posted - 25/11/2019 : 19:12:52
ne volim strogo birat ili jedno ili drugo. kao da me pitaš dal volim ćevape ili pizzu. ovisi o raspoloženju. i jedno i drugo ima boljih i loših trenutaka. samo što je star trek čisti sf a star wars sf-fantasy.
DiSkAcH Posted - 25/11/2019 : 14:41:18
I meni je star drek osjetno bolji.
Star Wars je super, ali drek je drek. ;)
fandango Posted - 25/11/2019 : 14:15:12
Star Trek!!!

Ratovi zvijezda su kvazi-religijsko new age nesto. Kad se kaze sila, meni uvijek padne na pamet Neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar. Da ni ne spominjem da mi bude sila kenjat.

Zvjezdane staze su ovo sto je nagor napisao. Humanizam i znanost imaju potencijala covjeka dovesti daleko. U ST u maltene svakoj drugoj epizodi naidju na nekakvu astronomsku pojavu ili nekakav medicinski problem i onda o tome napisu znanstvene radove. (Da mi je samo znati kad nadju vremena za to i kako u ST svemiru funkcionira peer review.)
nagor Posted - 25/11/2019 : 08:16:24
Istina. Jesi! :D
Spock Posted - 25/11/2019 : 08:00:23
quote:
Originally posted by nagor





Spock je faca!
nagor Posted - 25/11/2019 : 07:29:27
lwood Posted - 25/11/2019 : 05:39:20
Dosadno i jedno i drugo.
Spock Posted - 25/11/2019 : 00:47:22
quote:
Originally posted by 1Euro

14 film če možda Quentin Tarantino biti redatelj ili scenarist,....



Samo da ne bude neki redikul kao ovaj Justin Lin koji je režirao zadnji film i zamijenio Star Trek za videoigricu.
Šta očekivati od čovjeka koji je režirao "Brze i žestoke", osim nečega takvog?

1Euro Posted - 25/11/2019 : 00:41:47
14 film če možda Quentin Tarantino biti redatelj ili scenarist,....
1Euro Posted - 25/11/2019 : 00:33:49
quote:
Originally posted by Spock

Nije za uspoređivanje!
Dobro je i jedno i drugo.

Star Wars je bajka. Pa i počinje sa "Jednom davno u nekoj dalekoj galaksiji..."

Star Trek je nešto drugo. To je najbolji serijal ikad. Prava SF sapunica sa preko 500 epizoda i 13 filmova.
Kaže se da na svijetu više ima obožavatelja Zvjezdanih staza nego kršćana, iako baš ne vjerujem u to.
Njegovim scenaristima je posao puno teži u pokušaju da prognoziraju budućnost, baš kao i kod većine punokrvnih znanstveno-fantastičnih filmova.

Pod SF normalno ne mislim na superjunačka preseravanja već na ozbiljne filmove i serije, čemu definitivno pripada i Star Trek.

Znam da sada ranije epizode smiješno izgledaju, ali iz tadašnje perspektive to nije tako izgledalo, već se serija uvijek bazirala na trenutnim znanstvenim saznanjima i teorijama (ne činjenicama, jer mi još pojma nemamo o svemiru).
Iz tog konteksta sada je zanimljivo promotriti tadašnja saznanja o svemiru i koliko se su teorije u međuvremenu promijenile.

Nemjerljiv je poticaj koji je ta serija dala znanstvenicima koji su pokušali izumiti ono što su vidjeli.
Prvi primjer je mobitel, a dugo se već pokušava realizirati teleporter (iako tvrde da je to nemoguće), kao i warp pogon (ista situacija kao s teleporterom).
Davno sam to negdje pročitao, pa se ne sjećam točno, ali mislim da je poveća lista izuma nastalih na ideju pisaca. Star Treka.



izgleda da smo gledali isti dokumentarac jer baš su o tome pričali(mobitel, warp, teleporter, i slično)
Spock Posted - 25/11/2019 : 00:20:53
Nije za uspoređivanje!
Dobro je i jedno i drugo.

Star Wars je bajka. Pa i počinje sa "Jednom davno u nekoj dalekoj galaksiji..."

Star Trek je nešto drugo. To je najbolji serijal ikad. Prava SF sapunica sa preko 500 epizoda i 13 filmova.
Kaže se da na svijetu više ima obožavatelja Zvjezdanih staza nego kršćana, iako baš ne vjerujem u to.
Njegovim scenaristima je posao puno teži u pokušaju da prognoziraju budućnost, baš kao i kod većine punokrvnih znanstveno-fantastičnih filmova.

Pod SF normalno ne mislim na superjunačka preseravanja već na ozbiljne filmove i serije, čemu definitivno pripada i Star Trek.

Znam da sada ranije epizode smiješno izgledaju, ali iz tadašnje perspektive to nije tako izgledalo, već se serija uvijek bazirala na trenutnim znanstvenim saznanjima i teorijama (ne činjenicama, jer mi još pojma nemamo o svemiru).
Iz tog konteksta sada je zanimljivo promotriti tadašnja saznanja o svemiru i koliko se su teorije u međuvremenu promijenile.

Nemjerljiv je poticaj koji je ta serija dala znanstvenicima koji su pokušali izumiti ono što su vidjeli.
Prvi primjer je mobitel, a dugo se već pokušava realizirati teleporter (iako tvrde da je to nemoguće), kao i warp pogon (ista situacija kao s teleporterom).
Davno sam to negdje pročitao, pa se ne sjećam točno, ali mislim da je poveća lista izuma nastalih na ideju pisaca. Star Treka.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000