forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 15/08/2008 : 00:49:41
Zašto je Batman najnezastupljeniji strip na ovim područjima?
I prije smo ga dobivali samo na kapaljku,tu i tamo jednom u dvije-tri godine.
A film rastura kinima,svi govore samo o tome,topic o Batman filmu porastao na sedam stranica,traže se engleska izdanja,skenirani stripovi,šta ti ja znam šta već.
U čemu je problem?U skupim pravima možda?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zveles Posted - 12/04/2024 : 17:09:01
Ajd, jaki, da pokusam odgovoriti iako mi bas i nije jasno sto pitas, a koliko vidim, u vecini slucajeva ni drugima. Meni npr. prometnik i pozornik nisu isti pojmovi iako imaju dodirnih tocaka.
jaki Posted - 12/04/2024 : 14:36:37
quote:
Originally posted by zveles
Fibrino izdanje neće patiti od tih stvari. ;)


Je li i tebi satnik kapetan?
fler Posted - 12/04/2024 : 13:41:57
quote:
Originally posted by alexts

Odličan je Batman/Dylan Dog. Kompletan.

Ne sećam se kad sam više uživao u ovakvom tipu stripa, u poslednje vreme. I ništa mi nije besmisleno.



Ma, kažem, i meni je (neočekivano) zabavan -
besmislen po pitanju kombinacije likova.
Constantine bi sam po sebi imao poprilično potencijala,
Deadman, možda i Spectre, nešto iz Sandman svijeta..
Batman je onako.. nategnut (dobro pa nisu i Supermana utrpali),
svega ima previše a pomalo, jer nema prostora.

Međutim, svjestan sam da mu (uz vrišteće boje)
zamjeram ono što je zapravo bit,
odnosno ne može ni biti ništa drugo nego površni spektakl,
ekvivalent ljetnom blockbusteru.

Tako da nema veze, pročitat ću s guštom i zadnji -
a kad je već John tu,
bilo bi lijepo da nekako ubace i Zatannu

alexts Posted - 12/04/2024 : 11:33:14
Rekao bih da je prevod na srpski super urađen.
zveles Posted - 12/04/2024 : 10:39:48
Meni je isto vrlo zabavan strip, suština avanturističkog stripa kakav bi i trebao biti. Pitak i duhovit. Recchionija zbog nekih uredničkih poteza, koliko sam razumio, smatraju kontroverznim, ali većina njegovih stripova koje sam pročitao bili su odlično napisani i vođeni.

Btw, u američkom broju 2 opet nedostatak poznavanja samih likova Dylana, Batmana i Johna Constantinea. Ono što je trebalo biti "irony" (jer Dylan je ironičan lik, a tako piše i u originalu) prevedeno je kao "joke", a ono što je trebalo biti "straightforward" (guy), u Johnovom monologu na kraju, prevedeno je kao "easygoing", što predstavlja nepoznavanje samih likova i njihovog načina govora. Da se razumijemo, prijevod je vrlo dobar, ali školski, bez onog fanovskog naboja koji prati stripove.
alexts Posted - 12/04/2024 : 07:20:19
Odličan je Batman/Dylan Dog. Kompletan.

Ne sećam se kad sam više uživao u ovakvom tipu stripa, u poslednje vreme. I ništa mi nije besmisleno.
fler Posted - 12/04/2024 : 02:46:05
Hint, hint
OK, provjerit ćemo kad izađe..

U međuvremenu sam pročitao i drugi,
i dalje mi je besmisleno,
ali vrlo zabavno (na moje skeptično čuđenje).
Jedino bih volio da je manje šareno
(ili čak c/b), ovako me baš bode u oči.
zveles Posted - 06/04/2024 : 20:36:48
@fler, malo sam pratio reakcije i stekao dojam da je Amerima to jako zanimljivo. Lijepo je nacrtano i ispalo je vrlo pitko upoznavanje s novim likom.

Recchioni odlično poznaje nijanse u Batmanovom svijetu, sve likove, a i nijanse kako se stripovi rade (pišu) u Americi.

Jedinu zamjerku imam na engleski prijevod. Naravno, urađen je korektno, onako školski. No, tko god da ga je radio, nedovoljno barata originalnim žargonom i terminima koji se koriste u stripovima o Batmanu. Tako je npr. za Batmana specifičan termin "freak" preveden kao "lunatic". Ima još nekoliko takvih pojmova. Napominjem, prijevod nije pogrešan, ali nije u duhu Batmanovih stripova. Fibrino izdanje neće patiti od tih stvari. ;)
fler Posted - 06/04/2024 : 16:07:09
quote:
Originally posted by zveles

Baš me zanima hoće li Grouchu morati cenzurirati brkove i cigaru?



Pročitao prvi broj -
Groucho je, ima brkove, i uobičajeno dimi

Lake note u Bonelli stilu, jedan veliki klišej no vrlo pitko
(iako sasvim besmisleno).
Nisam tražio reakcije, pitanje je koliko je Amerima zanimljivo;
kladim se da valjda 99,9% betmenovih fanova nije čulo za DD.
don_draper Posted - 01/04/2024 : 15:54:10
Citao sam Red Hood, dobar crtez, dimamicno, ali onda se isforsira previse akcije i postane neinspirativno za pratiti
Puno uspona i padova za jedan strip
alexts Posted - 01/04/2024 : 14:40:30
Under the Red Hood je preozbiljno-turobno, nepamtljivo, osrednje delce, tipično za ljubitelje "modernih" stripova.
Mr. Bushido Posted - 01/04/2024 : 14:11:54
quote:
Originally posted by don_draper

A Death in Family

Konačno sam pročitao i ovaj poznati klasik. Starlina kao pisca sam upoznao u Marvelovoj Infinity sagi koja mi je zasada najbolji superhero event. Poznate su svima okolnosti koje su dovele do ovog stripa i centralnog događaja u njemu. Koliko god to značajno i "novo" bilo, svejedno je strip prilično loš. Sve djeluje nekako zbrzano i glavni zaplet te okolnosti su prilično groteskne. Osim dosta kontroverznog političkog konteksta, same okolnosti koje su dovele do Toddovog kraja su prilično neuvjerljive. Sami moment nekako brzo dođe i nema tu emotivnu težinu. Jedina svjetla točka stripa je Aparov crtež koji dobro prikazuje sami tragični finiš. Povijesno značajan strip, ali treba dobrano zažmiriti na sveukupnu nekvalitetu.

A Lonely Place of Dying

U izdanju od ČK se "sakrila" i ova poznata priča. Batman se teško nosi s gubitkom Todda/Robina te je sve nasilniji i neproračunatiji. No to bi se teško skužilo da scenarij to na očite načine ne naglašava. Glavni negativac je ovdje Dvolični i dosta se pažnje pridonosi njegovoj psihi (što je dobra strana). Pojavljuje se Tim Drake koji sticajem okolnosti postao novi Robin, ali i to je dosta otracano napravljeno. Strip je ipak bolji od gore navedenog i bolje je prikazan taj posljedični tijek, nego sami veliki događaj. Okršaj Batmana i Dvoličnog je dosta dosjetljivo prikazan i zanimljiv, ali ove emotivnije stvari ne baš toliko. Bolje od Starlinovog uratka, ali i dalje ne spada u vrh Batman priča.


Puno je bolji nastavak, Under the Red Hood.

https://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Under_the_Hood
don_draper Posted - 01/04/2024 : 12:18:13
A Death in Family

Konačno sam pročitao i ovaj poznati klasik. Starlina kao pisca sam upoznao u Marvelovoj Infinity sagi koja mi je zasada najbolji superhero event. Poznate su svima okolnosti koje su dovele do ovog stripa i centralnog događaja u njemu. Koliko god to značajno i "novo" bilo, svejedno je strip prilično loš. Sve djeluje nekako zbrzano i glavni zaplet te okolnosti su prilično groteskne. Osim dosta kontroverznog političkog konteksta, same okolnosti koje su dovele do Toddovog kraja su prilično neuvjerljive. Sami moment nekako brzo dođe i nema tu emotivnu težinu. Jedina svjetla točka stripa je Aparov crtež koji dobro prikazuje sami tragični finiš. Povijesno značajan strip, ali treba dobrano zažmiriti na sveukupnu nekvalitetu.

A Lonely Place of Dying

U izdanju od ČK se "sakrila" i ova poznata priča. Batman se teško nosi s gubitkom Todda/Robina te je sve nasilniji i neproračunatiji. No to bi se teško skužilo da scenarij to na očite načine ne naglašava. Glavni negativac je ovdje Dvolični i dosta se pažnje pridonosi njegovoj psihi (što je dobra strana). Pojavljuje se Tim Drake koji sticajem okolnosti postao novi Robin, ali i to je dosta otracano napravljeno. Strip je ipak bolji od gore navedenog i bolje je prikazan taj posljedični tijek, nego sami veliki događaj. Okršaj Batmana i Dvoličnog je dosta dosjetljivo prikazan i zanimljiv, ali ove emotivnije stvari ne baš toliko. Bolje od Starlinovog uratka, ali i dalje ne spada u vrh Batman priča.
zveles Posted - 30/03/2024 : 14:05:42
Ne. Cowardly lot i Fear state su jedna kompletna prica, iako su labavo dio Tynioniva kontinuiteta na Batmanu.
Lenco Posted - 30/03/2024 : 12:07:27
quote:
Originally posted by zveles

ja sam čitao fear state. zadnji tynionov rad na batmanu, koji je zbrzao i pobjegao što dalje od batmana. :) ali to je zapravo drugi dio kompletne sage sa strašilom, direktan nastavak na knjigu cowardly lot.



a cijela ova saga je zapravo kolekcija više kraćih priča koje izlaze u različitim redovnim serijama inače?
zveles Posted - 29/03/2024 : 21:13:30
ja sam čitao fear state. zadnji tynionov rad na batmanu, koji je zbrzao i pobjegao što dalje od batmana. :) ali to je zapravo drugi dio kompletne sage sa strašilom, direktan nastavak na knjigu cowardly lot.
Lenco Posted - 29/03/2024 : 20:50:25
Brat kupio Batman Fear State Saga, je li možda netko čitao?

Nikad prije nisam čitao superherojske stripove, osim nekih Spiderman kiosk izdanja na Hrvatskom, davno

Neke stvari o superherojskom stripu sam istraživao na internetu, ali svejedno mi se čini skoro nemoguće samo tako početi čitati npr. Batmana, jako je zbunjujuće, ovu Fear State Sagu se nadam da ću pročitati uskoro pa javim dojmove.
naker Posted - 08/03/2024 : 21:56:53
Pa, i ovo je bilo samo pitanje vremena s obzirom kakve je sve Batman setove Lego izbacivao, ali procurela vest da uskoro izlazi Lego omaž legendarnom Batman crtaću - Batman Gotham City Skyline (76271). Oko $300 doduše.


Vlaadisha Posted - 19/02/2024 : 20:55:05
je l' prati neko ongoing? izgleda da će SPOILER retkonovati tri jokera? /SPOILER
naker Posted - 29/01/2024 : 21:36:11



Zagonetač: Godina prva (Dejno, Subić)


Kao prvo i osnovno, koja je fora sa ovim trendom da Holivudski glumci pišu stripove? Kijanu Rivs piše stripove, sad piše i Dejno, zar su strip scenaristi postali toliko ugrožena vrsta da moraju glumci da ih menjaju? Jedva čekam strip o Supermenu koji će napisati Nikolas Kejdž!

Uglavnom, The Batman (2022) odličan film, ali Riddler kao glavni negativac možda i najslabija karika filma, jer mnoge stvari o njemu nismo saznali niti motive zbog kojih radi to što radi. Dejno je glumio Riddlera u filmu i poželeo je da napiše strip koji će poslužiti kao dopunska nastava za karakterizaciju Riddlera koja je izostala iz filma. U ovom stripu se otkrivaju koreni Riddlerove fascinacije Batmanom, opsednutosti pacovima, kao i kratki siže njegovog nepovratnog silaska u ludilo kroz simptome autizma i šizofrenije. Slažem se sa mišljenjem da ovaj strip nije godina prva, već de facto godina nulta.

Dejnu je ovo bio prvi strip koji je ikada napisao, za apsolutnog početnika ovo zapravo uopšte nije toliko loše. Naravno da zanatski dosta toga ne štima jer čovek nije scenarista po zanimanju, njegov pristup pisanju je više umetničnog karaktera gde je dosta toga podložno slobodnoj interpretaciji čitaoca. Vizuelno se crtež odlično uklapa sa tematikom stripa zbog Riddlerovog postepenog gubljenja dodirnih tačaka sa stvarnim svetom, ovo se najbolje vidi kroz korišćenje fonta i rukopisa koji nije čitak i postaje sve gori jer je ogledalo Riddlerove psihe. Pohvale i na račun umerenog korišćenja Batmana, uglavnom simboličko prisustvo, ali dozirano po meri i u pravom trenutku. Osećaj prilikom čitanja & gledanja sličan kao kod radova Sinkeviča i Mekina.

Mali savet: radi očuvanja zdravstvenog stanja preporuka da se preskoči čitanje #5 poglavlja, svakako se ništa ne propušta osim činjenice da je Riddler puk'o.

Dobar strip, mogu da razumem zašto je toliko hvaljen preko bare. I svaka čast za Subića, baš me prijatno iznenadila njegova grafička interpretacija Riddlera i Batmana
fler Posted - 08/01/2024 : 14:19:23
quote:
Originally posted by zveles

Baš me zanima hoće li Grouchu morati cenzurirati brkove i cigaru?



Dark Horse je prije dosta godina izdao nekoliko DD epizoda -
Groucho se zvao Felix i maknuli mu brkove..
ne sjećam se što je bilo s cigarom.
Grozota
anto Posted - 08/01/2024 : 14:01:57


Dejno&Subić:Zagonetač,godina prva (Čarobna knjiga)

Najpre da skinem kapu Čkartelu za izdanje - format,dizajn,tehikalije,prevod,cena, svaka čast!!
Zagonetač,godina prva,ili šta je prethodilo priči u filmu Betmen iz 2022.; zanimljiva introspetkivna akciona drama sa Edvardom Neštonom (budućim Zagonetačem) u centru priče iliti kako je postao to što je postao.

Subić kida,a što se najbolje vidi na ovoliko formatu.
Zajedno sa Polom Dejnom ima taj "Mekinovski" pristup,i što se mene tiče,to je itekako dobro funkcionisalo do poglavlja 5;tada ulazi u 100% Mekinovski mod,ja sve više gubim nit priče,i nakon toga teško se i vraćam u pravi kolosek.
Šteta.Jer prva četiri poglavlja su mi top,nakon toga se utisak razvodnjava.Jbga,malo sam ja nepodesan za te visoko umetničke stilove.

4/5
alexts Posted - 29/12/2023 : 14:39:14
Lakše je da mu docrtaju bradu i da postane riđokos i riđobrad.
zveles Posted - 29/12/2023 : 08:28:57
Baš me zanima hoće li Grouchu morati cenzurirati brkove i cigaru?
alexts Posted - 28/12/2023 : 21:40:22
Možda je to sa Bobom Dylanom?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000